Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > E dini se.....
Gjithsej 25 faqe: « E parė ... « 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
F_xhunior
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 14/02/2012
Vendbanimi: Skandinavia
Mesazhe: 523

Citim:
Po citoj ato që tha cecilia


Tani,une nje gje fare te thjeshte dua te kuptoj. Nga e kane prejardhjen te gjithe ata njerez? Se u be si puna e kurdve edhe kjo pune. Pa atdhe.

Nuk mbroj tezen e nacionalisteve,thjeshte te shuaj kurjozitetin.Zvicer, Gjermani, Austri, Suedi, Finlande, Danimarke, Norvegji, Holande, France, Luksemburg, Poloni, Çeki, Spanje, Turqi, Egjipt, Belgjike, Angli, Irlande, Rumani, Slloveni, me shume kane emigruar shqiptaret e Dardanise (Kosoves) dhe te trojeve tjera te Shqiperise etnike (gjysma e Maqedonise, Serbise dhe Malit te zi). Ndersa, te gjithe ata shqiptare qe sot ndodhen neper trojet tona etnike (te okupuara nga Ish federata Jugosllave), ata jane banore vendas, toke e tyre, nuk jane te ardhur - eshte vend i shqiptareve.

Greqi, Itali, Canade, Amerike, Australi me shume jane te Shqiperise se sotme, pervec cameve te cilet jane banore vendas, ne vendin e tyre shqiptar Çameria, te cilin e ka okupuar greku, mallkuar qofshin qe te gjithe keta. Dite mos pafshin kurre greku, serbi dhe çifuti!!

Afrike, Ukraine, Luxemburg nuk jam i sigurt se nga kane ardhur, mbase te klonuar qe ne kohen e Enver Hoxhes.

__________________
Dashurohem ndersa tjetra lendohet dhe vuan.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Mars 2012 11:15
F_xhunior nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė F_xhunior Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me F_xhunior (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: F_xhunior Shto F_xhunior nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto F_xhunior nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10700

Nuk po flas per permbajtjen, normal qe mund te kete 20 milione shqiptare neper bote. Por te vesh ne dukje kete me muziken e fundit te mohikaneve eshte gallate.

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Mars 2012 16:42
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
F_xhunior
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 14/02/2012
Vendbanimi: Skandinavia
Mesazhe: 523

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Nuk po flas per permbajtjen, normal qe mund te kete 20 milione shqiptare neper bote. Por te vesh ne dukje kete me muziken e fundit te mohikaneve eshte gallate.


Na e sqaro i here, se perse mendon?

__________________
Dashurohem ndersa tjetra lendohet dhe vuan.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Mars 2012 17:31
F_xhunior nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė F_xhunior Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me F_xhunior (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: F_xhunior Shto F_xhunior nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto F_xhunior nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

se po iku ma

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Mars 2012 18:26
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14604

Zbulohet ilaci kunder kancerit

http://www.youtube.com/watch?featur...d&v=wXHaau28Dvs

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Mars 2012 22:12
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6841

Te pasurit e kesaje Bote, behen gjithmone edhe me te pasur, por, edhe ne shtete dikur te "dobet" ekonomikisht, me zhvillimet e reja ka nje rritje te numrit te Milionereve.

Pasuria private e njerzve ne Bote, per vitin e kaluar eshte shtuar me 1,9 % ne 98,7 Billion Euro.
Keto te dhena jane nxjerre nga Firma amerikane Boston Consulting Group (BCG).
Ne raportin vjetor tregohet nga kjo Firme, Pasuria Boterore dhe shtetet ku jane Multimilioneret private me te shumte e llogaritur per 100 000 shtepi sa Multimilionere ka.
Qe te quhesh-njihesh si Multimilioner, duhet te keshe nje pasuri mbi 100 Mio Dollar ose 80,4 Mio Euro.

Ja 15 shtetet ku jane Multimilioneret me te shumte:


Vendi 15: Danimarka me 3 Multimilionere per 100 000 shtepi
Vendi 14: Suedia me 3
Vendi 13: Izrael me 4
Vendi 12: Belgjike me 4
Vendi 11: Shtetet e Bashkuara Arabe me 4 (!!!)
Vendi 10: Hollande me 4
Vendi 09: Britania e madhe me 4
Vendi 08: Taiwan me 5
Vendi 07: Katar me 6
Vendi 06: Kuwait me 6
Vendi 05: Hong Kong me 7
Vendi 04: Norvegjia me 7
Vendi 03: Austria me 8
Vendi 02: Singapur me 10
Vendi 01: Svicera me 11


p.s. Cudia qe Shtetet e bashkuara Arabe kane vetem 4 Multimilioner, bie duke mesuar faktin se, jane me te vertete 4 po aq pershembull sa belgjika por, njeri nga keto te 4-ter zoteron aq shume pasuri sa te 4-ter bashke ato te Belgjikes. Si numer jane ne nje nivel por pasuria e tiliceses hte me e madhe.

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Qershor 2012 10:28
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
raid
Veteran ne forum

Regjistruar: 01/02/2012
Vendbanimi:
Mesazhe: 1137

E dini se ne kullen me te larte te botes ne Arabine Saudite, dielli perendon disa minuta me vone ne majen e kulles ne krahasim me bazen e saj. Per kete arsye shteti arab publikon orare te ndryshme te fillimit te argjerimit dhe perfundimit te tij, ne varesi te katit ne te cilin ndodhesh.

__________________
mir..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Gusht 2012 02:34
raid nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė raid Kėrko mesazhe tė tjera nga: raid Shto raid nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto raid nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 13:16 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 25 faqe: « E parė ... « 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > E dini se.....

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] nuk lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.