Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Fantazia e endrrave.
Gjithsej 12 faqe: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

Citim:
Po citoj ato që tha analistja
une pashe nje ender shume te cuditshme por shpresoj te me dale per hajer. siduket kjo puna e shtatzanise qenka semundje ngjitese.
pashe sikur po prisja te me shperthenin ujerat gati per te lindur e sikur do ishte vajze. nga dhimbjet mami me mbante nga njera ane dhe babi nga tjetra por veten nuk e pashe me barre dmth me bark te fryre. vetem e pashe ne sallen e spitalit.. e nuk mbaj mend gje tjeter se me zgjoi alarmi... nuk kisha ndonje ndjenje negative ne enderr perkundrazi sikur mezi po e prisja. por syte i kisha me teper nga mami i thosha o ma mos me ler vetem rri ketu me mua kur te vije ora per te lindur e nuk ja leshoja doren...

po e shoh mamin shpesh ne enderr keto kohet e fundit familjen si dikur shume e cuditshme...



Analiste megjithese jemi "armiq" kete enderr ta interpretoj un ty ne emer te armiqesise qe kemi bashke.
Pra...per pune e shtatezanise, nuk eshte e vertete ajo qe ti e ke cilesuar si "semundje ngjitese"
Shtatezania ne kete rast simbolizon nje problem qe ke ti dhe nuk ia di perfundimin.Eshte nje problem i shpejte ne lidhje me daten kur ke pare endrren.Shperthimi i ujrave,eshte se ti nuk pret gje te mire nga ky problem.Dhe,ajo idea - sikur do te ishte vajze- perseri ka lidhje me perfundimin e ketij problemi i cili nuk eshte ne favorin tend apo ne favorin e deshires tende.
Salla e spitalit, duket si shenje e keqe,por kjo eshte 100% pozitive.
Pra...salla e spitalit nuk eshte asgje tjeter vetem rrugedalja nga ky hall qe ke ti.
Kurse personi i mamit eshte thjeshte bashkepuntorja kryesore ne ndihmesen qe do te te jape ty (qofte edhe me menyren e keshilles)
po ashtu edhe personi i babit.
Kur nuk e ke pare veten me bark te fryre, do te thote se ne te ardhmen do t'i thuash vetes se: e kisha gabim qe kisha ate iks shqetesim.
Si perfundim, nuk ka asgje per t'u trembur.
Spitali eshte grushti me i forte ne enderr dhe ky element eshte dhe elementi me kryesor ne enderr sepse ka qene edhe perfundimi i enderres.
me rrespekt
armiku jot
Kontinenti

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shkurt 2005 00:54
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Sykaltra
Gazetare cnn

Regjistruar: 26/11/2004
Vendbanimi: USA
Mesazhe: 416

Red face

Pershendetje!

Une kam pare ne enderr Konten!

hahahaahahahah, -sikur po me ndiqte nga pas me nje shkop ne dore!

e cuditshme vertet!

pashim nga une!

__________________
Urime per kete staf te mrekullueshem!
Jam vertet krenare qe flas serish shqipen e bukur!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shkurt 2005 16:15
Sykaltra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Sykaltra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Sykaltra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Sykaltra Shto Sykaltra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Sykaltra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

Hahahahahahahahah Sykaltra ca ngjyre kishte shkopi hahahahaha
je ylle mi budallaqe,ti kujton se une te urrej ty ?
hahahahahahahah
Kjo enderr eshte se une nuk te ndjek me shkop ne dore ty, qendron e kunderta, te ndjek me nje pellumb, pra.....te ruaj.
hahahahahahahahahaha

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shkurt 2005 17:31
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Isra
.............

Regjistruar: 03/12/2004
Vendbanimi: veēse nė dorėn e Zotit!
Mesazhe: 2053

Wink

Citim:
Po citoj ato që tha kontinenti


Shtatezania ne kete rast simbolizon nje problem qe ke ti dhe nuk ia di perfundimin.Eshte nje problem i shpejte ne lidhje me daten kur ke pare endrren.Shperthimi i ujrave,eshte se ti nuk pret gje te mire nga ky problem.Dhe,ajo idea - sikur do te ishte vajze- perseri ka lidhje me perfundimin e ketij problemi i cili nuk eshte ne favorin tend apo ne favorin e deshires tende.
Salla e spitalit, duket si shenje e keqe,por kjo eshte 100% pozitive.
Pra...salla e spitalit nuk eshte asgje tjeter vetem rrugedalja nga ky hall qe ke ti.
Kurse personi i mamit eshte thjeshte bashkepuntorja kryesore ne ndihmesen qe do te te jape ty (qofte edhe me menyren e keshilles)
po ashtu edhe personi i babit.
Kur nuk e ke pare veten me bark te fryre, do te thote se ne te ardhmen do t'i thuash vetes se: e kisha gabim qe kisha ate iks shqetesim.
Si perfundim, nuk ka asgje per t'u trembur.
Spitali eshte grushti me i forte ne enderr dhe ky element eshte dhe elementi me kryesor ne enderr sepse ka qene edhe perfundimi i enderres.



...pra na qenke dhe interpretues endrrash Konte...
Mos ke gje lidhje gjaku me profetin Jusuf, i cili ishte i vetmi qe komentonte endrrat..??

__________________
Vdes vetem ajo dashuri, per te cilen nuk enderrohet mė (Pedro Salinas)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Shkurt 2005 13:16
Isra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Isra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Isra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Isra Shto Isra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Isra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Isra
.............

Regjistruar: 03/12/2004
Vendbanimi: veēse nė dorėn e Zotit!
Mesazhe: 2053

Kjo eshte kompetence e moderatoreve, po mua me duket si e njejta teme kjo me poshte qe eshte hapur qe ne 6 prill 2004.... si thoni goca???


http://www.forumihorizont.com/showt...=&threadid=4732

__________________
Vdes vetem ajo dashuri, per te cilen nuk enderrohet mė (Pedro Salinas)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Shkurt 2005 14:23
Isra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Isra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Isra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Isra Shto Isra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Isra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

ISRA

Isra....lexova edhe te tjere qe flisnin per enderrat dhe pa patur paragjykim per asnjerin ,une nuk i pashe te sakte ata.
Enderrat jane pjese e jetes sone dhe lum ai qe di t'i interpretoje sepse ato tregojne gjithcka.
Qofte edhe elementi qe duket si i pa rendesishem ne enderr , ka nje rendesi te madhe.
Tek webi jot ISRA pashe disa qe thone " Ne bejme enderra"
Kjo shprehje eshte teper e gabuar.
Ne nuk bejme asgje.
Nuk jemi ne prodhuesit e enderrave.Enderrat kompozohen ne INKONSHIO ose PAVETEDIJE dhe kjo gje behet pa lejen tone.
Truri yne eshte i ndare ne dy pjese te medha, pra PAVETEDIJA dhe DIJA.
Dija ose NDERGJEGJIA eshte ajo qe ne dime, qe perceptojme etj.etj.
Kurse Inkonshio ose PAVETEDIJA eshte misterioze.
Askush nuk di se cfar behet aty.
Inkonshio, i gjen vete elementet per te kompozuar nje enderr dhe ia percjell ndergjegjes, me qellim qe ne ta shohim.Kete percjellje e ben qe enderra te hyje ne memorie dhe te interpretohet ne gjendje zgjimi (mengjez p.sh).
Inkonshio di gjithcka.Ajo me perpjekje te medha kerkon te ndihmoje njeriun dhe kete e ben duke montuar elemente te ndryshme te cilat i merr nga memoria jone dhe ben kompozimin i cili asnje here nuk eshte i kote (por ne na duket shpesh si i kote sepse nuk dime domethenien e te gjitha elementeve te cilat inkonshio i bashkoi ne te njejten enderr)
Tek webi yt e dashur Isra u fol edhe per Frojdin.
Kini kujdes, sepse Frojdi tek enderrat eshte nje analfabet.
Frojdi perdor shprehjen " qe ne castin e fundit "
Kjo shprehje ka lidhje vetem me te kaluaren e enderres sipas Frojdit, pra ai "casti i fundit" eshte se : kur ti zgjohesh ne mengjez dhe te kujtohet enderra, kjo enderr ka lidhje deri ne castin qe ti je zgjuar, por, jo per nje dite me vone apo me shume,.....gje e cila nuk eshte e vertete.
Dhe Frojdi mbi kete parim ka bere tere ate lodhje te kote ne lidhje me shpjegimin e enderrave.
Frojdi thjeshte ka perdorur fantazine e tij ne kapitullin e enderrave.
Them kete sepse inkonshio ka aq shume fuqi sa te vrapoje edhe ne "kohe"
pra enderra te tregon se cfar mund te ndodhe neser.
Enderra te tregon se cfare mund te ndodhe edhe pas 20 vjetesh.
Duhet vertet talent i madh ne shpjegimin e enderrave, sepse edhe emrat e degjuar te psikologjise, pranojne se : jo cdo enderr arrijme te shpjegojme.
Pra me kete kuptohet se ne njerzit...nuk kemi ide se cfar ndodh ne INKONSHIO .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Shkurt 2005 17:08
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

Citim:
Po citoj ato që tha isra


...pra na qenke dhe interpretues endrrash Konte...
Mos ke gje lidhje gjaku me profetin Jusuf, i cili ishte i vetmi qe komentonte endrrat..??


Hahahahah ISRA do te doja shume te kisha lidhje me nje profet !

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Shkurt 2005 17:13
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

Uuu cfar endrre kam pa un sot.
Po e them.
Ishte Hirushja me Analisten....po bojshin muhabet.Une isha tek nje peme dhe ato te dyja me kishin lidh tek trungu.Flisnin e qeshnin te dyja dhe kthenin koken nga une dhe qe te dyja me bonin keshtu : he he heee !
Sidomos Analistja ngrinte edhe gishtin tregues nga une.
Une fillova me qajt.Pataj ngrita koken nga qielli dhe erdhi nje shqiponje dhe qe te dyja i kapi nga floket, por, ne vend qe t'i ngrinte ne qiell i mori dhe i hodhi tek nje ferre.
Aty me doli gjumi !

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Shkurt 2005 05:27
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Isra
.............

Regjistruar: 03/12/2004
Vendbanimi: veēse nė dorėn e Zotit!
Mesazhe: 2053

Citim:
Po citoj ato që tha kontinenti
O Isra ....po deshe ate fjalen e fundit hiqe se , un per vete nuk vesh fuston...hahahaha. [/B]


Me fal, Konti po une e dija qe moderator te diskutimet shoqerore jane vetem sabina me topolaken.... nejse, qenke dhe ti, s'marr vesh nga moderatorlleku....
Gjithsesi flm per shpjegimin qe bere rreth endrres, sigurisht qe enderrat kane shpjegimin e tyre dhe jane paralajmeruese per cdo gje, por jo te gjithe dime ti shpjegojme, ose nga natyra e endrres e ndiejme se cfare mund te ndodhe, pra me telepati, kur i thone.......
Dmth skane lidhje keto temat he, demek, jo ush po gomar....,
ok, ju e dini..gjithe te mirat....

__________________
Vdes vetem ajo dashuri, per te cilen nuk enderrohet mė (Pedro Salinas)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Shkurt 2005 07:37
Isra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Isra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Isra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Isra Shto Isra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Isra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Dionis
piktor

Regjistruar: 15/04/2004
Vendbanimi: ne piknik
Mesazhe: 205

Citim:
Po citoj ato që tha kontinenti
Uuu cfar endrre kam pa un sot.
Po e them.
Ishte Hirushja me Analisten....po bojshin muhabet.Une isha tek nje peme dhe ato te dyja me kishin lidh tek trungu.Flisnin e qeshnin te dyja dhe kthenin koken nga une dhe qe te dyja me bonin keshtu : he he heee !
Sidomos Analistja ngrinte edhe gishtin tregues nga une.
Une fillova me qajt.Pataj ngrita koken nga qielli dhe erdhi nje shqiponje dhe qe te dyja i kapi nga floket, por, ne vend qe t'i ngrinte ne qiell i mori dhe i hodhi tek nje ferre.
Aty me doli gjumi !



hahaha konti. Ti sheh endra me kesisoj motive?

hallall o bur

un ost s kam pa endra

__________________
Karakteri eshte pasqyra e njeriut.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Shkurt 2005 11:41
Dionis nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Dionis Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Dionis (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Dionis Shto Dionis nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Dionis nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 10:50 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 12 faqe: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Fantazia e endrrave.

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.