Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Njeriu njihet nga...!
Gjithsej 29 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
diabolic
bastard_inside

Regjistruar: 22/10/2003
Vendbanimi: Sa me larg forumit...
Mesazhe: 3381

Njeriu sipas meje nuk njihet kurre.
Une ka shume gjera nuk guxoj tja them vetes imagjino te tjereve.
Ndoshta kjo eshte per faktin se karakteri im eshte i tille,por dikush qe me njeh siperfaqsisht nuk do ta thoshte kurre dhe une jam i sigurt per kete gje.
Kjo per faktin sepse sjellja ime dhe gjendja ime shpirterore dhe karakteri im jan gjera te kunderta.
Ndonjehere per te vrare frikat i mija i sulmoj duke u sjellur ne menyren e kundert te asaj qe ndiej.
Kjo eshte nje lufte e perjetshme qe une do te kem me veten.
Ndonjehere kjo eshte menyra ime per tu mbrojtur nga bota qe me rrethon,ndonjehere gaboj, ndonjehere me ndihmon vertet.
Marre nje shembull konkret.
Shume njerez qe me njohin vetem nga shkrimet e mia ne forum kane nje opinin per mua i cili nuk perputhet me ate qe kane nje pjese e mire e njerzve jashte kontureve te ketij virtualiteti.
Ne forum shpesh here del ne pah nje pjese e brishte e imja qe ne jeten e perditshme sdo dilte kurre.
Kur dikush lexon poezit e mia jashte ketij forumi nuk e beson kurre qe i kam shkruar une sepse nuk arrijne te besojn kurre qe nje person qe eshte shumicen e kohes karagjos,tangerrliks, here here bastard,here here indiferent (ato qe me kane thene te tjeret :p ) mund te shkruaj poezi ose te kete ndjenja rreth nje personi.
Kjo gje per faktin se sjellja ime nuk eshte ne nje pjese te rasteve pasqye e karakterit tim.
Gjithsesi se u zgjata shume ne nje pjese te mire te rasteve ndryshe jemi , nryshe bejm, ndryshe na shikojn.
Nejse se po bej autobiografi...

__________________
Thone se Loti i Shpirtit te vret beben e syrit...Ruaji lotet per te vdekurit!
E nese dhe per TY ajo ka vdekur.., atehere Qaj me ze miku im i shtrenjte!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Mars 2008 21:31
diabolic nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė diabolic Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me diabolic (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė diabolic't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: diabolic Shto diabolic nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto diabolic nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lezhjani-82
I Pavdekshem

Regjistruar: 02/01/2005
Vendbanimi: Eternity...
Mesazhe: 4813

Diabolic, me pelqeu ajo mesiper...!

__________________
Jeta eshte nje semundje vdekjeprurese seksualisht e transmetueshme.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Mars 2008 03:13
lezhjani-82 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lezhjani-82 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lezhjani-82 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lezhjani-82't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lezhjani-82 Shto lezhjani-82 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lezhjani-82 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tulipani
< ArtHolic >

Regjistruar: 11/01/2007
Vendbanimi: Secret Garden
Mesazhe: 4717

Njeriu njihet nga gjuha verbale dhe ajo jo verbale qe eshte shume e veshtire per tu fshehur e per tu modifikuar sipas situatave sepse ne shumicen e rasteve eshte e pavetedijshme.

Kjo sa per te dhene nje si shpjegim si gjoja shkencor

Une besoj se secili nga ne ka nje si tip manuali e sipas tij percakton ne i njeh apo jo njerezit ... tani se nuk funsionon perhere eshte pune tjeter.

Une psh i shikoj nga menyra se si relacionohen me te tjeret, interesat qe kane etj

 

ps. se c'ka ketu ne forum ca qe e heqin veten si bastarde ohuuuuu bastardet jane te tjere kot e kane :p

 

__________________
"Sono gli altri le strade, io sono una piazza, non porto in nessun posto, io sono un posto"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Mars 2008 14:41
Tulipani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tulipani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tulipani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tulipani Shto Tulipani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tulipani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Enya
Shpirt # 1

Regjistruar: 12/02/2006
Vendbanimi: Orange, CT
Mesazhe: 4096

Re: Re: Njeriu njihet nga...!

Citim:
Po citoj ato që tha Demokrate4ever


Edhe ujku dhembet te tregon..



hahahahahaha, sa po qesh kushe. Jo po per DBD(gjergj kastriotin pra)
njeriu njihet prej numrit te sutjetane,
-hahahahahahaha-

I never liked his ideas, also I`ll never like him...Shttttt...

__________________
Time is money. ( by Benjamin Franklin)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Mars 2008 15:38
Enya nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Enya Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Enya (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Enya Shto Enya nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Enya nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Enya
Shpirt # 1

Regjistruar: 12/02/2006
Vendbanimi: Orange, CT
Mesazhe: 4096

Citim:
Po citoj ato që tha lezhjani-82
Diabolic, me pelqeu ajo mesiper...!


edhe mu me pelqen aj poshte, -hahahahahaha
=qe do te thot se edhe ti ke dica me shtu mas Diabolic; por je ma i rrafinum
dmth, hiqesh sikurse je(pasi je n`postin e udhrrefysit virtual, -hahahaha-)

ps:- se la pa ta marr hakun, mos harro se jam Burrnesh edhe une.

__________________
Time is money. ( by Benjamin Franklin)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Mars 2008 15:41
Enya nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Enya Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Enya (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Enya Shto Enya nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Enya nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Gjergj Kastrioti
Veritas Odium Parit

Regjistruar: 21/10/2004
Vendbanimi: God is busy, me too...
Mesazhe: 2957

Re: Re: Re: Njeriu njihet nga...!

Citim:
Po citoj ato që tha Enya

I never liked his ideas, also I`ll never like him...Shttttt...



e kishe fjalen per... ujkun... apo per BDB?!

__________________
It is in truth not for glory, nor riches, nor honours that we are fighting, but for freedom - for that alone, which no honest man gives up but with life itself.(Declaration of Arbroath)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Mars 2008 15:43
Gjergj Kastrioti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Gjergj Kastrioti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Gjergj Kastrioti (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Gjergj Kastrioti't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Gjergj Kastrioti Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Enya
Shpirt # 1

Regjistruar: 12/02/2006
Vendbanimi: Orange, CT
Mesazhe: 4096

Re: Re: Re: Re: Njeriu njihet nga...!

Citim:
Po citoj ato që tha Gjergj Kastrioti


e kishe fjalen per... ujkun... apo per BDB?!



Nuk shof asnji ndryshim mes personazheve te tregimit tend DBD. Nuk mund t`i njoh me shume sesa ke shkru ti.
Bye...

__________________
Time is money. ( by Benjamin Franklin)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Mars 2008 15:49
Enya nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Enya Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Enya (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Enya Shto Enya nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Enya nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Gjergj Kastrioti
Veritas Odium Parit

Regjistruar: 21/10/2004
Vendbanimi: God is busy, me too...
Mesazhe: 2957

Re: Re: Re: Re: Re: Njeriu njihet nga...!

Citim:
Po citoj ato që tha Enya


Nuk shof asnji ndryshim mes personazheve te tregimit tend DBD. Nuk mund t`i njoh me shume sesa ke shkru ti.
Bye...




pak me pak acide... shfaqesh dot ti?!
Dhe pak me teper SHQIP... te flisje me mire do ishte ... se s'te kam marre vesh asgje!

__________________
It is in truth not for glory, nor riches, nor honours that we are fighting, but for freedom - for that alone, which no honest man gives up but with life itself.(Declaration of Arbroath)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Mars 2008 15:54
Gjergj Kastrioti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Gjergj Kastrioti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Gjergj Kastrioti (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Gjergj Kastrioti't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Gjergj Kastrioti Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Citim:
Po citoj ato që tha ari77labi
po ZOTO KAPLLANI---nga njihej?????




Zotua,ose cecoj nga Kanina ka qene njeri i mire.Ai njihej nga burrat e zakonshem spse ai kishte jo dy por tri kembe.E kam njohur personalisht,rahmet paste i varferi.


Bud-i jam shume dakord me ty kur thua se njeriu njihet kur eshte ne emigracion se cfare burri eshte.Para 9 vitesh kur erdha ketu ku jetoj tani, u merzita qe diten e pare te mbrritjes. Sorollatjet e qellimshme qe mu bene me cfiliten.Une isha gati qe te nesermen te kthehesha mbrapsht.Nje shofer taksie i zi te cilin e morem per te na cuar ne nje hotel,mbasi i treguam sorollatjet , merzitjen dhe lodhjen ai na tha:''Mos u merzitni, sepse ua bejne qellimisht qe ju te ktheheni mbrapsht.Kete e kam provuar edhe vete kohe me pare''.Kshilla e tij ne nje moment stresi na beri qe te duronim dhe te fitonim.Dua te them se nje njeri i mire edhe me nje kshille te ndihmon shume.Une per vete kam ndihmuar te aferm ,miq edhe te panjohur fare me kshilla por edhe me ndonje ndihme te vogel financiare pa te drejte kthimi.Kam mbajtur njerez edhe ne shtepine time per disa dite.Dikush e ka vleresuar,dikush jo por per mua nuk ka rendesi.Ata kane qene djem te rinj, shoket tuaj nga mosha.Ne nje vend te huaj,ne qytet te madh,ne kushtet kur nuk di te as te komunikosh me njerzit,nuk di as ku ndodhet ndonje dyqan per te blere dicka per te ngrene,te ndodhen apo nuk te ndodhen pak te holla ne xhep ,e ndjen veten ne nje situate teper te veshtire.Por kur dikush te hedh doren e te ndihmon qofte edhe me nje fjale te ngrohte, te jepe shprese qe te luftosh e cash perpara.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Mars 2008 16:04
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Gjergj Kastrioti
Veritas Odium Parit

Regjistruar: 21/10/2004
Vendbanimi: God is busy, me too...
Mesazhe: 2957

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA

Bud-i jam shume dakord me ty kur thua se njeriu njihet kur eshte ne emigracion se cfare burri eshte.Para 9 vitesh kur erdha ketu ku jetoj tani, u merzita qe diten e pare te mbrritjes. Sorollatjet e qellimshme qe mu bene me cfiliten.Une isha gati qe te nesermen te kthehesha mbrapsht.Nje shofer taksie i zi te cilin e morem per te na cuar ne nje hotel,mbasi i treguam sorollatjet , merzitjen dhe lodhjen ai na tha:''Mos u merzitni, sepse ua bejne qellimisht qe ju te ktheheni mbrapsht.Kete e kam provuar edhe vete kohe me pare''.Kshilla e tij ne nje moment stresi na beri qe te duronim dhe te fitonim.Dua te them se nje njeri i mire edhe me nje kshille te ndihmon shume.Une per vete kam ndihmuar te aferm ,miq edhe te panjohur fare me kshilla por edhe me ndonje ndihme te vogel financiare pa te drejte kthimi.Kam mbajtur njerez edhe ne shtepine time per disa dite.Dikush e ka vleresuar,dikush jo por per mua nuk ka rendesi.Ata kane qene djem te rinj, shoket tuaj nga mosha.Ne nje vend te huaj,ne qytet te madh,ne kushtet kur nuk di te as te komunikosh me njerzit,nuk di as ku ndodhet ndonje dyqan per te blere dicka per te ngrene,te ndodhen apo nuk te ndodhen pak te holla ne xhep ,e ndjen veten ne nje situate teper te veshtire.Por kur dikush te hedh doren e te ndihmon qofte edhe me nje fjale te ngrohte, te jepe shprese qe te luftosh e cash perpara.



Tamam!

__________________
It is in truth not for glory, nor riches, nor honours that we are fighting, but for freedom - for that alone, which no honest man gives up but with life itself.(Declaration of Arbroath)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Mars 2008 16:12
Gjergj Kastrioti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Gjergj Kastrioti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Gjergj Kastrioti (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Gjergj Kastrioti't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Gjergj Kastrioti Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 10:01 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 29 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Njeriu njihet nga...!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.