Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Muzika > Melinda, nga kampet e Bllacės nė "American Idol"
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Melinda, nga kampet e Bllacės nė "American Idol"

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re m_f7b582970988684c16fca32356467821.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 20 herė.

Melinda Ademi me origjinë nga Kosova, do të garojë në një nga spektaklet më prestigjioze dhe më të shikuara në Amerikë, i quajtur Amerikan Idol.

Mbrëmë, në edicionin e nëntë të këtij spektakli, në një konkurrim nga më prestigjiozet në SHBA, edhe kosovarja e re, me paraqitjen e saj dinjitoze mori vlerësimin absolut të jurisë dhe do të jetë garuese e ardhshme në këtë show amerikan.
Është! Melinda Ademi, e cila, ka qenë refugjate në kampet e Maqedonisë, por së bashku me prindërit e saj - iu largua luftës dhe masakrës së krye-kasapit të Ballkanit, Milosheviqit, në vitin 1999, për në botën e lirë.
"Viti i tmerrshëm i një gjenocidi të paparë, kur rrezikohej deri në shfarosje populli shqiptarë", përkujtuan mbrëmë prindërit e Melindës skenat e 1999. Rrëfimi i tyre, shoqërohej me sekuenca televizive, përmes të cilave, miliona shikues amerikan kanë parë, pamjet tragjike, të shqiptarëve që largoheshin me dhunë dhe forcën e ushtrisë e policisë serbe.
Rreth një milion shqiptarë mes tyre edhe gra, fëmijë pleq, shqiptarë, edhe të sëmurë e të rraskapitur lanë shtëpitë e tyre në vitin 1999".
Mirëpo, ja që fati e solli të paktën fëmijët e tyre refugjatë, dhe vajza e tyre, 16 vjeçare të "kapë" edhe "Eldoradon".
Vajza e çiftit Ademi, tani ka fituar shansin e parë, që një ditë "mund të hidhet nga 'trapolina' e yjeve të këngës Amerikane, për suksese.
"Trupi" gjykues," Randy Jackson, këngëtari Jackson, aktorja, Jennifer Lopez dhe Steven Tyler, mbrëmë në fillim të edicionit të 9-të thanë se" Familjarët s'ka dyshim që ndihen të privilegjuar për fëmijët e tyre në "American Idol", njofton korrespodenti i agjencisë së lajmeve INA në Nju Jork.
Në facebook -un e saj Melinda Ademi shkruan se: "Unë jam Melinda dhe unë jam 16 vjeçare.Unë dua të këndoj! Gjëja më e dashur gjithë jetën time, është veçse të këndojë dhe këtë e kam nisë që unë kur isha vajzë e vogël. Ëndrra ime është që të bëhem një artiste e madhe. Unë e di se ëndrrat e mia janë të mëdha, por unë do të jap gjithë atë talentin tim - për të arritur atë megjithëse dhe sfida që kam përpara është e madhe."


http://www.youtube.com/watch?v=BQs4y_Qkpdk

Shekulli.

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Janar 2011 11:40
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Niqua
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/09/2003
Vendbanimi: Fajtori chat
Mesazhe: 6938

jo vetem qe kishte talent por ishte dhe yll .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Janar 2011 16:20
Niqua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Niqua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Niqua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Niqua Shto Niqua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Niqua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
moonlight
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 15/04/2010
Vendbanimi: bjhguijhmnbjkhl
Mesazhe: 656

Vertet ze fantastik kishte dhe shume e bukur, pak shy though.
Jo shume konkurues kishin zerin si kjo.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Janar 2011 20:17
moonlight nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė moonlight Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me moonlight (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: moonlight Shto moonlight nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto moonlight nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 17:40 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Muzika > Melinda, nga kampet e Bllacės nė "American Idol"

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.