Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Gjuhėt e Huaja > Gjuha Italiane > Maskilista,ketu jepen leksione ne gjuhen italiane...
Gjithsej 15 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
benicio
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 16/03/2004
Vendbanimi: italy
Mesazhe: 61

to be continued:)

Le 10 cose che farebbero gli uomini se si svegliassero e avessero la vagina per una giornata:

10 - Andare subito a comprare zucchine e cetrioli.

9 - Guardarsi con uno specchio in mano per 1 ora e mezza.

8 - Vedere se finalmente possono fare la spaccata.

7 - Verificare se č veramente possibile proiettare una pallina da ping-pong a 10 metri.

6 - Accavallare le gambe senza rimettere a posto il cavallo dei pantaloni.

5 - Trovare un passaggio in un bar in meno di 10 minuti.... prima della chiusura.

4 - Avere orgasmi multipli consecutivi ed essere ancora pronto per altri senza dover dormire prima.

3 - Andare dal ginecologo per un esame pelvico e chiedere di averlo registrato in videocassetta.

2 - Sedersi sul letto e pregare che vengano fuori anche le tette.



E la cosa NUMERO 1 che gli uomini farebbero se si svegliassero con una vagina....

1 - Trovare finalmente questo dannato punto G!

hahahahahahahah.....kushedi sa do jene lodh te shkretet...marko ne kerkim te nenes :p

__________________
Nje dite ne trene,me bilete te pa konvaliduar me kapi kontrollori.Gjobe 25€,kruajta njehere koken dhe e pashe ne sy shtrember,duke i thene ***<nqs je akoma duke lexuar kete msg do te thote qe s'ke asgje tjeter per te bere.Vai a lavorare>

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Gusht 2004 12:47
benicio nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė benicio Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me benicio (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: benicio Shto benicio nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto benicio nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Talking

Hahahahahaha cfare te qeshure hahahahaah aman se i bere meshkujt lecke fare :p !!Ah,me duhej kjo e qeshur per te hequr lodhjen

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Gusht 2004 15:04
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
benicio
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 16/03/2004
Vendbanimi: italy
Mesazhe: 61

to be continued

1)- Perché gli uomini si vestono di scuro il giorno del matrimonio? - Per essere in tinta col telecomando e con il sacco della spazzatura...

2)- Cosa disse il Signore dopo aver creato l'uomo? - Posso fare di meglio...

3)Non pensare di poter cambiare un uomo. A meno che non abbia il pannolino...

4)- Quanti uomini intelligenti e sensibili ci vogliono per lavare i piatti?
Tutti e due quelli che esistono al mondo.

5)- Perche' occorre 1 milione di spermatozoi per fecondare un solo ovulo?
Perche' non si fermano a chiedere istruzioni...
6)- Come si vede che un uomo sta facendo progetti per il suo futuro?
Dal fatto che compra due casse di birra invece di una.

7)- Che differenza c'e' tra gli uomini e gli interessi bancari?
Gli interessi bancari maturano.

8)- Perche' le barzellette sulle donne sono cosi' brevi?
Perche' cosi' gli uomini riescono a ricordarsele.

9)- Come si definisce una donna che sa dove e' suo marito la sera?
Vedova.

10)- Come si fa a fare alzare un uomo dalla poltrona?
Mettendo il telecomando in terra davanti a lui.

11)- Che cosa hanno in comune tutti gli uomini che frequentano i locali per single?
Sono sposati.

12)- Qual'e' la differenza tra 1 fidanzato e 1 marito?
Almeno 15 chili...

13)- Perche' le donne sposate sono piu' grasse delle single?
Perche' le single, tornano a casa, vanno a vedere cosa c'e' nel frigo e poi vanno a letto. Le sposate tornano
a casa, vanno a vedere cosa c'e' nel letto e poi vanno al frigo.

14)- Qual'e' la differenza tra un uomo ed E.T.?
E.T. telefona a casa...

15)- Per quale motivo l'uomo non pensa mai agli affari suoi?
a) Non pensa
b) Non ha affari.

16)- Perche' la vedova nera uccide il compagno dopo la prima notte?
Per stroncare il russare sul nascere.

17)- Perche' gli uomini sono come i tosaerba?
Sono difficili da mettere in moto, emettono cattivo odore e la meta' delle volte non funzionano.

18)- Qual e' l'idea che gli uomini hanno del "sesso sicuro"?
Una testiera del letto imbottita.

19)-Gli uomini hanno soltanto due cose per la testa. L'altra č il denaro.

20)-Il maschio scelto dalla femmina non č colui che le sembra pił attraente, ma colui che la disgusta di meno.

urrraaaaaaaa...eo eo eo....doni mer per belulin...
e di e di...do me vini akill ne forum :p
hajde pra alla prox.....

__________________
Nje dite ne trene,me bilete te pa konvaliduar me kapi kontrollori.Gjobe 25€,kruajta njehere koken dhe e pashe ne sy shtrember,duke i thene ***<nqs je akoma duke lexuar kete msg do te thote qe s'ke asgje tjeter per te bere.Vai a lavorare>

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Gusht 2004 21:39
benicio nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė benicio Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me benicio (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: benicio Shto benicio nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto benicio nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BluE_icE
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 23/06/2004
Vendbanimi: on the palm of God's hand
Mesazhe: 200

te forta keto

e viva i uomini..

__________________
Fear less,hope more/eat less,chew more/whine less,breathe more/talk less,say more/love more and all good things will be yours:p(swedish proverb)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Gusht 2004 22:49
BluE_icE nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BluE_icE Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BluE_icE (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BluE_icE Shto BluE_icE nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BluE_icE nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
benicio
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 16/03/2004
Vendbanimi: italy
Mesazhe: 61

tu pa zelig

figlia: - mama mama cos'č un orgasmo....
madre: - non lo so...chiedillo a tuo padre

..........................................................................................
marito: - cara se tu avessi imparatto il giardinagio avremo fatto ameno del giardinere ,e avremo risparmiatto un po di soldi

moglie: - se te avessi imparatto a far l'amore ne avremmo fatto a meno del idraulico


...........................................................................................
lo sapette che č nato un bambino con entrambi i sessi....al pisello il cervello

............................................................................................
booo do u kete mbeti qejfi k'tyre...se s'jane tu vazhdu mo...ose kane mungese fondesh:p:p:p:p:p

alla prox

__________________
Nje dite ne trene,me bilete te pa konvaliduar me kapi kontrollori.Gjobe 25€,kruajta njehere koken dhe e pashe ne sy shtrember,duke i thene ***<nqs je akoma duke lexuar kete msg do te thote qe s'ke asgje tjeter per te bere.Vai a lavorare>

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Gusht 2004 23:30
benicio nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė benicio Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me benicio (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: benicio Shto benicio nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto benicio nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
benicio
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 16/03/2004
Vendbanimi: italy
Mesazhe: 61

looool

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re baby.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 107 herė.

Thashe qe te ilustroja ne me foto kesaj rradhe.....

Pse meshkujt kane dy duar...?Ja pse...

__________________
Nje dite ne trene,me bilete te pa konvaliduar me kapi kontrollori.Gjobe 25€,kruajta njehere koken dhe e pashe ne sy shtrember,duke i thene ***<nqs je akoma duke lexuar kete msg do te thote qe s'ke asgje tjeter per te bere.Vai a lavorare>

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Gusht 2004 02:32
benicio nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė benicio Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me benicio (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: benicio Shto benicio nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto benicio nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
déją-vu
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/02/2003
Vendbanimi: Tortoreto Lido
Mesazhe: 940

Dal parrucchiere...

Dal parrucchiere
Il taglio dei capelli, versione femminile

Donna1: Oh, mio Dio! Ti sei fatta i capelli! Ti
stanno un amore!
Donna2: Trovi? Io non ero dello stesso parere
quando mi hanno dato lo specchio. Voglio dire,
non ti sembrano troppo ricci?

Donna1: Oh santo cielo, no! No, sono perfetti!
Anche io volevo farmi un taglio cosģ, ma penso
che la mia faccia sia troppo rotonda. Forse č
meglio che li lasci cosģ come sono.
Donna2: Dici sul serio? Io trovo che il tuo viso
sia adorabile. E potresti farti senza prolemi
uno di quei nuovi tagli tanto alla moda, saresti
stupenda. Avevo intenzione di farlo anch'io, ma
avevo paura che avrebbe messo in evidenza il mio
collo.

Donna1: Oh, questa č bella. Mi pacerebbe avere
il tuo collo. Qualsiasi cosa pur di distogliere
l'attenzione da queste spalle enormi.
Donna2: Sei impazzita? Conosco ragazze che
darebbero chissą cosa per avere spalle come le
tue. Tutti i vestiti ti stanno cosģ bene. Guarda
le mie braccia, vedi come sono corte? Se avessi
un po' pił di spalle non avrei problemi ad
indossare quello che voglio.

Donna1: Oh, non farmi ridere! Ma se praticamente
tutti gli uomini cadono ai tuoi piedi. Comunque
si č fatto tardi, ti devo salutare,scappo. Ciao!
Donna2: Arrivederci, cara!
___________________________________________
Il taglio dei capelli, versione maschile
Uomo1: Ehi, ti sei rapato?
Uomo2: Sģ.


__________________
Voglio, avrņ — se non qui, in altro luogo che ancora non so. Niente ho perduto. Tutto sarņ. (Fernando Pessoa)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Gusht 2004 14:42
déją-vu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė déją-vu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me déją-vu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: déją-vu Shto déją-vu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto déją-vu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Benicio po vazhdove dhe ca une do i printoj keto postimete tua ketu dhe do i ve ke koka e krevatit(ne korniza natyrisht :p) :p
Ishin fragmente 1sh fare

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Gusht 2004 17:59
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
déją-vu
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/02/2003
Vendbanimi: Tortoreto Lido
Mesazhe: 940

Per Amor...

Mos harro te heqesh thenien personale te Benit nga ato qe do printosh.

__________________
Voglio, avrņ — se non qui, in altro luogo che ancora non so. Niente ho perduto. Tutto sarņ. (Fernando Pessoa)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Gusht 2004 18:22
déją-vu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė déją-vu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me déją-vu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: déją-vu Shto déją-vu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto déją-vu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Re: Per Amor...

Citim:
Po citoj ato që tha Nautilus
Mos harro te heqesh thenien personale te Benit nga ato qe do printosh.



Thx qe me bere te lexoj ate qe s'me interesonte :p Mgjth thenia s'ja prish aspak bukurine e postimeve

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Gusht 2004 18:29
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 11:15 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 15 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Gjuhėt e Huaja > Gjuha Italiane > Maskilista,ketu jepen leksione ne gjuhen italiane...

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.