Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Gishta qe dridhen Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 5.00.
Gjithsej 14 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
ingmetalboy ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   ingmetalboy
without a trace

Regjistruar: 06/12/2004
Vendbanimi: wherever I may room
Mesazhe: 1008

Nuk e di pse por sa here qe lexoj dicka nga ty, frymemarja ime qetesohet dhe mbyll faqen me nje psheretim lehtesimi. Cudi!

__________________
"Just because some of us can read and write and do little math, that doesn't mean we deserve to conquer the Universe."- K. Vonnegut

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Prill 2008 18:34
ingmetalboy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ingmetalboy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ingmetalboy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ingmetalboy Shto ingmetalboy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ingmetalboy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
zemer-....
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 09/03/2008
Vendbanimi: ........................
Mesazhe: 447

MIREMBREMA BIONDIA KOMPLIMENTI PER KETO EMOCIONE,KE NJE MENYRE TE SHPREHURI SHUM ORIGJINALE TE BEN TA PERJETOSH ATE QE TI SHKRUAN ...ME PAK FJALE TE PREK.

__________________
"L'amore della donna č come la rosa che cresce nel giardino del Caid,colma di lacrime d'argento......"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Prill 2008 20:28
zemer-.... nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė zemer-.... Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me zemer-.... (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: zemer-.... Shto zemer-.... nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto zemer-.... nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Citim:
Po citoj ato që tha ingmetalboy
Nuk e di pse por sa here qe lexoj dicka nga ty, frymemarja ime qetesohet dhe mbyll faqen me nje psheretim lehtesimi. Cudi!


Faleminderit .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Prill 2008 23:13
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Me duart qe me dridhen te shkruaj kete leter dhe pse e di qe sdo kishte leter qe te mbante fjalet qe do te them sdo te mjaftonte asgje per te treguar ate qe ndieja e vashdoj te ndiej per ty .
Nuk di si ta nis tani kete leter dhe pse dikur te dergoja gati cdo jave sdi cte them tani dhe pse dikur nuk kisha nevoje qe te lodhja mendjen se ku ti gjeja fjalet sepse ato me me dilnin nga shpirti me dilnin nga zemra .
Nuk di si ta nis kete leter ...nuk di si te quaj ...
I dashur -po me te vertet kam te drejte te quaj te tille mbas gjithe kesaj kohe qe ka kaluar kam te drejte te them nje fjale qe tani e thote dikush tjeter dhe pse nuk mendoj se i perket kjo fjale?
Me duart qe me dridhen shkruaj emrin tend .... ah ky emer sa me ka bere te vuaj ,ah ne sa dite e nete kete emer i kam permenduar .
Cdo nate para se te flija une nuk thoja kurre tjeter gje asnje lutje Zotit sepse Zoti im ishe ti ,emri jot ishte e vetmja gje qe mendoja cdo sekonte e vetmja gje me bente te lumtur ...emri jot i vemti mallkim i kesaj jete qe me ka mbetur sepse nese dikur ky emer me sillte dashuri tani ishte nje osesion .
Kisha shume nevoje qe te tregoja se cfare po ndothte me mua sepse ishe i vetmi njeri qe me ke ngelur.
Doja te tregoja se ndoshta ajo vajza qe te deshi aq shume nuk do ishte me ajo vajze do ikte larg do ikte vegimi i saj sic iken vesa mbas daljes se diellit,doja te tregoja se ato sy qe ti dikur i adhuroje ato sy qe ti dikur ty te shihnin si nje relike do mbylleshin ndoshta ne nje dhome te ftohte morgu larg vendit te saj pa vegimin e syve te tu dhe pse e dija qe do prisja te ishte dora jote qe te mi mbyllte..
Doja te tregoja se floku i verdhe te cilin ti e ledhatoje do te binte e dora jote sdo e prekte me ,do te thoja se cdo gje e trupit tim te atij trupi qe ne netet e ftohte te dimrit ti e ngrohje me puthjet tua tani ndoshta do ishte pre e prekjeve te djave do ishte pre e tokes se ftohte ...
Doja te thoja qe kisha frike te vdisja sepse nuk isha akoma gati sepse po lija shume gjera te shtrenjta pas qe do vuanin e midis tyre ishe dhe ti dhe pse me ke bere te vuaj ,doja te thoja qe asgje sdo me ndante nga ty asgje ...
.Une do te merrja me vete brenda vetes time brenda shpirtit tim si gjene me te shtrenjte te kesaj bote do te me ngrohte kujtimi yt kur te kisha ftohte, do te me qetesonin perkedheljet e tua kur te kisha dhimbje ,do te me mbronin puthjet e tua kur erresira te me terhiqte drejt saj ti do ishen me mua ne mezin e kesaj mizorie .
Me duart qe me dridhen mbush nje faqe me gjerat qe dua te them qe dua te tregoj dhe pse e di qe ndoshta kurre sdo te kem guximin qe ta postoj kete leter si shume te tjera.
me duart qe me dridhen e me lotet ne sy le kete leter mbi tavoline me shpresen qe dikush ta postoje qe dikush te ta sjelli dhe shpresoj qe ta marresh ne kohe qe te vish e te .....me mbyllesh syte

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Prill 2008 23:17
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

Citim:
Po citoj ato që tha BIONDIA
Me duart qe me dridhen te shkruaj kete leter dhe pse e di qe sdo kishte leter qe te mbante fjalet qe do te them sdo te mjaftonte asgje per te treguar ate qe ndieja e vashdoj te ndiej per ty .
Nuk di si ta nis tani kete leter dhe pse dikur te dergoja gati cdo jave sdi cte them tani dhe pse dikur nuk kisha nevoje qe te lodhja mendjen se ku ti gjeja fjalet sepse ato me me dilnin nga shpirti me dilnin nga zemra .
Nuk di si ta nis kete leter ...nuk di si te quaj ...
I dashur -po me te vertet kam te drejte te quaj te tille mbas gjithe kesaj kohe qe ka kaluar kam te drejte te them nje fjale qe tani e thote dikush tjeter dhe pse nuk mendoj se i perket kjo fjale?
Me duart qe me dridhen shkruaj emrin tend .... ah ky emer sa me ka bere te vuaj ,ah ne sa dite e nete kete emer i kam permenduar .
Cdo nate para se te flija une nuk thoja kurre tjeter gje asnje lutje Zotit sepse Zoti im ishe ti ,emri jot ishte e vetmja gje qe mendoja cdo sekonte e vetmja gje me bente te lumtur ...emri jot i vemti mallkim i kesaj jete qe me ka mbetur sepse nese dikur ky emer me sillte dashuri tani ishte nje osesion .
Kisha shume nevoje qe te tregoja se cfare po ndothte me mua sepse ishe i vetmi njeri qe me ke ngelur.
Doja te tregoja se ndoshta ajo vajza qe te deshi aq shume nuk do ishte me ajo vajze do ikte larg do ikte vegimi i saj sic iken vesa mbas daljes se diellit,doja te tregoja se ato sy qe ti dikur i adhuroje ato sy qe ti dikur ty te shihnin si nje relike do mbylleshin ndoshta ne nje dhome te ftohte morgu larg vendit te saj pa vegimin e syve te tu dhe pse e dija qe do prisja te ishte dora jote qe te mi mbyllte..
Doja te tregoja se floku i verdhe te cilin ti e ledhatoje do te binte e dora jote sdo e prekte me ,do te thoja se cdo gje e trupit tim te atij trupi qe ne netet e ftohte te dimrit ti e ngrohje me puthjet tua tani ndoshta do ishte pre e prekjeve te djave do ishte pre e tokes se ftohte ...
Doja te thoja qe kisha frike te vdisja sepse nuk isha akoma gati sepse po lija shume gjera te shtrenjta pas qe do vuanin e midis tyre ishe dhe ti dhe pse me ke bere te vuaj ,doja te thoja qe asgje sdo me ndante nga ty asgje ...
.Une do te merrja me vete brenda vetes time brenda shpirtit tim si gjene me te shtrenjte te kesaj bote do te me ngrohte kujtimi yt kur te kisha ftohte, do te me qetesonin perkedheljet e tua kur te kisha dhimbje ,do te me mbronin puthjet e tua kur erresira te me terhiqte drejt saj ti do ishen me mua ne mezin e kesaj mizorie .
Me duart qe me dridhen mbush nje faqe me gjerat qe dua te them qe dua te tregoj dhe pse e di qe ndoshta kurre sdo te kem guximin qe ta postoj kete leter si shume te tjera.
me duart qe me dridhen e me lotet ne sy le kete leter mbi tavoline me shpresen qe dikush ta postoje qe dikush te ta sjelli dhe shpresoj qe ta marresh ne kohe qe te vish e te .....me mbyllesh syte




....BIONDIA...... I Respektoj, ndjenjat e tua!

...Me gishtat qe dridhen, marr letren mbi Tavoline. Lexoj rrjeshtat e shkruar mbi te dhe nje rrenqethje me pershkon trupin!
Gishtat vazhdojne te dridhen dhe rreshtat behen me pak te padukshem, syte me jane mveshur!
Gishtat vazhdoje te dridhen por, tani dhe me shume dhe ne Zemer ndjej dhimbje. Rrenqethja ne trup vazhdon dhe cdo rrjesht i shkruar mbi leter, behet me i padukshem!
E vendos letren perseri mbi Tavoline, dhe mbyllem ne vehtvehte! Imagjinoj...! Nje shpirt qe lendon, nje Zemer qe vuan, nje njeri te trishtuar!
Me Sy te mveshur, veshtroj perseri mbi leter. Me gishtat qe vazhdojne te dridhen, marr perseri letren, e shtrengoj fort, sikur te te shtrengoja Ty mbas trupit tim! E perkedhelja letren lehte, sikur te perkedhelja Ty! peshperisja me vetvehten fjale te embelta, sikur ti peshperisja Ty! Ah, sikur te mi ndigjoje!!!
Me gishtat qe dridhen, e palos letren dhe e fus ne xhepin e kemishes, prane zemres! Me trupin akoma te rrenqethur, cohem dhe dal nga dhoma me hapa te lehte, per te te mos te zgjuar, per te te mos te prishur enderren qe po Enderron....!
Me gishta qe dridhen, prek xhepin ku kam futur letren dhe ndjej qe zemra me rreh me me force, ndjej se te kam prane........ndjej se, mora me vehte nje pjese nga dhimbja jote, nga jeta jote, nga Enderrat e tua!
....Ti zgjohesh! Dhe vete pa e kuptuar, shkon drejt Tavolines ku kishje lene letren! Me sy paksa te pergjumur shikon qe letra s'eshte me mbi Tavoline! Mbyll syte per nje cast dhe i hap perseri, duke menduar se je ne Enderr, por letra prap s'eshte mbi Tavoline! Gishtat fillojne te te dridhen. Trupi fillon te te rrenqethet! Ne zemer ndjen nje shtrengim por, cuditerisht, eshte nje shtrengim i jo dhimbes! Ndjen nje ndjenje qe se ke ndjere, prej kosh! Ndjen dicka qe, as vete se shpjegon dot! Gishtat s'te dridhen me! Rrenqethja te ka ikur! Nuk cuditesh me, pse letra s'eshte me mbi tavoline!
Dicka e e pa kuptueshme po ndodh me ty por, dicka qe eshte dhe e bukur,qetesuese! Veshtron nga dritarja e dhomes, dhe sheh nj Pellumb qe qendron mbi parvaz dhe cukit me sqep mbi xham! Pellumbi te veshtron Ty dhe fillon te kendoje....!
Ti, buzeqesh dhe pa kuptuar as vete, fillon te kendosh me te! Cohesh dhe shkon drejt dritares. Me gishta qe s'te dridhen me, hap dritaren dhe pellumbi, cuditerisht, nuk trembet nga Ty por rri aty dhe te veshtron! Ti, zgjat doren dhe e prek! Ai, vazhdon te te veshtroji. Ndjen ngrohtesine e gishtave te tu. E merr dhe e shtrngon pas Zemres. E ledhaton me gishtat qe me zdridhen, dhe ai ndjehet mire!
...Me gishta qe me s'te dridhen, merr nje leter dhe fillon te shkruash. Shkruan dhe kendon lehte...!
Gjithcka te duket ndryshe...! Ndjehesh e qete!
Nje fllad i lehte perplas dritaren, te cilen e ke lene hapur, dhe atehere kupton qe S'JE NE ENDERR!

......................





Une jam...!!!
Elbasanlli

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Modifikuar nga Vizioner datė 16/04/2008 ora 10:10

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Prill 2008 09:44
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

I Nderuar Une jam...!!!

Me gishta qe me dridhen une nis te shkruaj ,te shkruaj ndoshta fjalet me te bukura qe skam ditur ti lidh kurre ose skam dashur ti lidh me friken se keto fjale te perkasin vete ty Dhimbja ime por sot eshte ndryshe ai pellumb solli ne shpirtin tim ate qe une kisha nevoje me risolli DASHURINE.
Si kisha jetuar kaq kohe pa ty DASHURIA ime ?
Si kisha arritur te jetoja gjithe keto vite duke ndjekur pas nje enderr dhe pse ishte shume e bukur kete enderr por e ndiqja nga pas vetem une ,si kisha mundur te jetoja kaq vite ne kete erresire ku mungonte drita si kisha mundur te mendoja te jetoja pa dashuri ?
Ne syte e mi te verber kishte ardhur dita ,ne zemren time te lenduar kishin filluar plaget te mbylleshin dhe ne tere trupin tim te lodhur kishte filluar rilinjda sic rilind cdo gje ne pranvere mbasnje dimri 15 vjecar.
Une po rilindja per TY per TY y qe aspak nuk te kisha enderruar ,aspak nuk te kisha denjuar as dhe me nje shikim nuk te kisha dhene as me te voglen shprese por sa kisha gabuar....
ti kishe qene gjithmon afer meje dhe pse ste shikoja ti ishe ne krahun tim kur lodhja sfilitja me bente te rrezohesha dhe ti jepja krahun per tu mbajtur ,ti ishe afer meje dhe kur nga dhimbjet ulerija ti me fjalet e tua ishe ilaci i kesaj dhimbje .
Nuk do e kisha kuptuar kurre sikur ky pellumb te mos kishte ardhur ne dritaren time te me kishte prekur me kengen e tij te me kishte treguar sesa bukur eshte te nises te dashurosh perseri ...
me tregoi se nje zemer e plagosur mund te sherohet duhet vetem pak durim dhe shume dashuri per ta bere kete gje ,me tregoi se mund te besosh perseri tek te tjeret sepse jo te gjithe jane "lucifero" me syte e engjellit ,me tregoi se mjafton qe ta duash lumturine e ajo vjen ....
Ah sa te kisha pritur dashuria ime ...ti kishe ardhur por kete here binte dera... e lumtur une ngrihem me lapsin ne njeren dore dhe e hap dhe te shikoj ty syte e tu te bukur mbas syzeve ,shikoj floket e tu te shkurter shikoj fytyren tende dhe degjoj qe me thua .....
nuk thua asgje sepse keto momente flet vetem zemra ime

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Prill 2008 18:41
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

Citim:
Po citoj ato që tha BIONDIA
I Nderuar Une jam...!!!

Me gishta qe me dridhen une nis te shkruaj ,te shkruaj ndoshta fjalet me te bukura qe skam ditur ti lidh kurre ose skam dashur ti lidh me friken se keto fjale te perkasin vete ty Dhimbja ime por sot eshte ndryshe ai pellumb solli ne shpirtin tim ate qe une kisha nevoje me risolli DASHURINE.
Si kisha jetuar kaq kohe pa ty DASHURIA ime ?
Si kisha arritur te jetoja gjithe keto vite duke ndjekur pas nje enderr dhe pse ishte shume e bukur kete enderr por e ndiqja nga pas vetem une ,si kisha mundur te jetoja kaq vite ne kete erresire ku mungonte drita si kisha mundur te mendoja te jetoja pa dashuri ?
Ne syte e mi te verber kishte ardhur dita ,ne zemren time te lenduar kishin filluar plaget te mbylleshin dhe ne tere trupin tim te lodhur kishte filluar rilinjda sic rilind cdo gje ne pranvere mbasnje dimri 15 vjecar.
Une po rilindja per TY per TY y qe aspak nuk te kisha enderruar ,aspak nuk te kisha denjuar as dhe me nje shikim nuk te kisha dhene as me te voglen shprese por sa kisha gabuar....
ti kishe qene gjithmon afer meje dhe pse ste shikoja ti ishe ne krahun tim kur lodhja sfilitja me bente te rrezohesha dhe ti jepja krahun per tu mbajtur ,ti ishe afer meje dhe kur nga dhimbjet ulerija ti me fjalet e tua ishe ilaci i kesaj dhimbje .
Nuk do e kisha kuptuar kurre sikur ky pellumb te mos kishte ardhur ne dritaren time te me kishte prekur me kengen e tij te me kishte treguar sesa bukur eshte te nises te dashurosh perseri ...
me tregoi se nje zemer e plagosur mund te sherohet duhet vetem pak durim dhe shume dashuri per ta bere kete gje ,me tregoi se mund te besosh perseri tek te tjeret sepse jo te gjithe jane "lucifero" me syte e engjellit ,me tregoi se mjafton qe ta duash lumturine e ajo vjen ....
Ah sa te kisha pritur dashuria ime ...ti kishe ardhur por kete here binte dera... e lumtur une ngrihem me lapsin ne njeren dore dhe e hap dhe te shikoj ty syte e tu te bukur mbas syzeve ,shikoj floket e tu te shkurter shikoj fytyren tende dhe degjoj qe me thua .....
nuk thua asgje sepse keto momente flet vetem zemra ime



.................................


...Ne heshtje, pa fjale, shikojme njeri-tjetrin ne Sy. Ndugjojme Zemrat se si rrahin! Kuptojme qe dicka po ndodh!
Me gishtat qe dridhen lehte, prekim duert duart e njeri-tjetrit. Zemra rreh me me force! Ato gishta qe dikur dridheshin nga dhimbjet e shpitit, tani dridhen nga emocioni,por jo, ato pushuan se dridhuri sepse jane te shtrenguara fort ne doren time!
Duke me veshtruar, nga Syte e tu dalin lot, por jo lot te dhimbjes, ato jane lote gezimi. Ngre doren dhe te prek lehte ne faqe. Te fshije syte e perlotur. Ti mbeshtet koken ne kraharorin tim dhe ndjen rrahjet e zemres time. Ti ndjehesh mire. Me shtrengon fort mbas trupit, me duar qe me nuk te dridhen. Ti me shtrengon fort sikur do te me tregosh qe, s'te le me t'me ikesh!
Pranvera sapo ka ardhur!
Nga dritarja e hapur, ndihet aroma e Trendafilave.
Ti qendron ashtu, e shtrengur fort mbas trupit tim. Une te ledhatoj lehte me duar, mbi floket e leshuara mbi supe. Ti psheretin lehte. Eshte nje psheretime kenaqesije, psheretime e nje shpirti te qetesuar...
Ngren koken dhe veshron nga dritarje. Shikimi jot, tretet diku ne qiellin e pafund...
Te prek gishtat, qe me nuk dridhen. I shtrengoj fort dhe te terheq drejt dritares. Qendrojme te dy para dritares dhe ndjejme, flladin qe na perkedhel fytyren, aromen e Trendafilave!
...Ti mbeshtete koken ne supin tim dhe me shtrengoje fort, me GISHTAT QE ME NUK DRIDHESHIN...!!!












Une jam...!!!

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Prill 2008 08:58
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Une jam ...!!! me pelqen kjo fantazia jote por sa do te doja qe nje dite te ndothte me te vertet keshtu ..... por endrrat ngelen endrra megjithate eshte bukur te shkruash nje gje te tille sepse mendoj qe nga ana tjeter dikush me kupton dhe pse ky kuptim eshte nepermjet nje tastiere .

ps.vashdim pak me vone

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Prill 2008 12:47
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

...:lule

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Prill 2008 00:27
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

shkrime shume te bukura, nuk mund te them shpirtra te medhenj se me kane tallur kur i kam kompliment shkrime si kto, sinqerisht ne menyre te tille. 

por megjithate nuk mund tja lejoj vetes qe kritikat e leckamaneve te dictate my well-being kur lexoj shkrime te tilla ne oret e vona te nates, detyrohem ta perseris, o shpirtra te medhenj. 

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Prill 2008 09:35
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 09:03 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 14 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Gishta qe dridhen

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.