Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Tema Shoqerore > Financuar nga greket forumi...
E eshte forumishqiptar i financuar nga greket?
Po
Jo
Nuk e di
   Ky sondazh nuk mbyllet asnjëherë [Modifiko Sondazhin (vetėm moderatorėt)]
Gjithsej 6 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
amoxil
I perjashtuar nga forumi

Regjistruar: 13/06/2004
Vendbanimi: •
Mesazhe: 3949

Citim:
Po citoj ato që tha football
C'thoni moreee, bejne vaki edhe te tilla ndodhira dhe gjema.
Po po po s'ma merrte mendja kurre. Keto jane bema jo lajme.
Une nuk do marr pjese ne votim se jam ne investigation tani.
Nuk besoj se e keni fjalen edhe per Forumin Horizont apo jo.
Nuk besoj te jete me qitje te larget, si thoni?



ti football na e bone peshqesh nënforumin e gjuhës greke dhe disa admina ktu u shprehën se gjoja duhet hap me u tregu liberal......
nga një her mendoj se dhe ty të ka fut dikush ktu me hedh kto idera, sepse është e pamundur të ngrihet dikush një mëngjes edhe të thot që po pse nuk hapni nji nënforum grek se na duhet....
edhe albo legeni që është grekist i madh edhe paguhet nga kishat ortodokse të filadelfias, me dollar amerikan me bo politik greke se ka hap nji forum të till grek....ne ktu jemi shumë demokrat e kemi hap se na vjen turp mos na qun na i grek racista....

__________________
Nė faktin se jemi askushi dhe nuk kemi me tė vėrtetė kurrgja. Sa mė pak kemi, aq ma tepėr mundemi me dhan. Duket diēka e pabesushme, por kjo ashtė llogjika e dashunis.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Mars 2006 01:38
amoxil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amoxil Vizito faqen personale tė amoxil't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: amoxil Shto amoxil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amoxil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Cindi
larguar

Regjistruar: 01/09/2005
Vendbanimi: arratisur
Mesazhe: 2664

Citim:
Po citoj ato që tha amoxil


ti football na e bone peshqesh nënforumin e gjuhës greke dhe disa admina ktu u shprehën se gjoja duhet hap me u tregu liberal......
nga një her mendoj se dhe ty të ka fut dikush ktu me hedh kto idera, sepse është e pamundur të ngrihet dikush një mëngjes edhe të thot që po pse nuk hapni nji nënforum grek se na duhet....
edhe albo legeni që është grekist i madh edhe paguhet nga kishat ortodokse të filadelfias, me dollar amerikan me bo politik greke se ka hap nji forum të till grek....ne ktu jemi shumë demokrat e kemi hap se na vjen turp mos na qun na i grek racista....



E ke shume gabim Amoxil. Ta kam thene edhe here te tjera se une gjuhen greke e kam pare ashtu sic shoh italishten apo anglishten.
Po deshe beso, po deshe mos beso. Me duket se kam dhene prova dhe nuk jam duke bere asnje lloj propagande, just to have fun with all of you guys. Une pandeva se ishte mbyll ky kapitull midis ne te dyve, por nejse..
Ti e sheh shume mire qe une nuk shkruaj edhe aq shume tek tema e gjuhes greke.

__________________
arratisur syrgjynosur...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Mars 2006 02:18
Cindi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Cindi Kėrko mesazhe tė tjera nga: Cindi Shto Cindi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Cindi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Petrit Kola
Mbushes topi.

Regjistruar: 09/06/2005
Vendbanimi: Ne autobuz
Mesazhe: 996

Citim:
Po citoj ato që tha amoxil


ti football na e bone peshqesh nënforumin e gjuhës greke dhe disa admina ktu u shprehën se gjoja duhet hap me u tregu liberal......
nga një her mendoj se dhe ty të ka fut dikush ktu me hedh kto idera, sepse është e pamundur të ngrihet dikush një mëngjes edhe të thot që po pse nuk hapni nji nënforum grek se na duhet....
edhe albo legeni që është grekist i madh edhe paguhet nga kishat ortodokse të filadelfias, me dollar amerikan me bo politik greke se ka hap nji forum të till grek....ne ktu jemi shumë demokrat e kemi hap se na vjen turp mos na qun na i grek racista....



Edhe kete hup na i ke bere more Futboll...? Prandaj te dogji...?

__________________
Kolonel Anastas Janullatosi, jashte nga Shqiperia!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Mars 2006 02:24
Petrit Kola nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Petrit Kola Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Petrit Kola (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Petrit Kola't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Petrit Kola Shto Petrit Kola nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Petrit Kola nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Isra
.............

Regjistruar: 03/12/2004
Vendbanimi: veēse nė dorėn e Zotit!
Mesazhe: 2053

shiko se shume debat pa fruta po hapet ketu...........
e para, se kuptoj se per cfare na intereson perkatesia e forumit shqiptar, nderkohe qe ne po diskutojme te Forumi Horizont, keshtu qe pak rendesi ka, mendimi im ky.

E dyta, te jesh shqiptar ortodoks nuk do te thote te jesh grek, sic tha dhe Petriti; por po te jesh grek do te thote te jesh ortodoks, ndaj nuk eshte njesoj makarona me kadaifin apo jo Indrit



PS.

me vjen mire qe e mbron monen, indrit

__________________
Vdes vetem ajo dashuri, per te cilen nuk enderrohet mė (Pedro Salinas)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Mars 2006 08:35
Isra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Isra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Isra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Isra Shto Isra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Isra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Indrit
I pandreqshem.

Regjistruar: 01/04/2004
Vendbanimi: I ulur ne zemren e nenes.
Mesazhe: 1814

Re: ...

Citim:
Po citoj ato që tha Petrit Kola

Indrit,
Me ate qe thua se Albo eshte ortodoks dhe si i tille anon nga Greqia tregon indoktrinimin tende, qe besoj se nuk do koment te madhe. Ti nenkupton se ortodokset shqiptare jane greke dhe Jugu i Shqiperise eshte Greqi...

Indrit,
Po deshe lexo "Varri i Adamit" ter Mark Twain. Flete per greket por....hahahahahahahahahahaha




Peterit nuk e kuptoj tamam ku do te dalesh me supozimin tend, por une po shpjegoj vetem dy pika:

E para kur them se Albo eshte personazh fetar e them me plot bindje sepse ka mbi kater vjet qe diskutoj me te, por ama nuk bera greke Shqiptaret ortodokse te cilet kane po aq deshire sa une edhe ti te shohin ne krye te kishes se tyre nje njeri shqiptare te denje, te ndjeke shembulin e Nolit , te At Nikolla markut et etj.
Ne fakt se kisha ndermend kete qe te quaj Jugun e shqiperise pjese greke pa marre parasysh sesi i interpreton ti, por desha te them qe Albo eshte Ortodoks me bindjet e junullatusit gje qe e ben ta mbroje me zjarr dhe gjithmone ta permende emrin e tij "Hiresi".
Albo ka nje anim te dukshem nga politika greke, por ama nuk besoj se eshte me tezen e ndarjes se imagjinates:"Vorio Epir".

Se dyti: Ti ke hapur nje sondazh dhe nje teme diskutimi, ku duhet secili te jape mendimin e tij madje duke e argumentuar pse e dha kete mendim.
Une , ti,mona isra, football etje etj dhame mendime tona secili, dhe dicka eshte per te ardhur keq se mundohemi te imponojme mendimet duke mos dhene asnje argument mbi qendrimin qe kemi.
Une votova alternativen tre, sepse nuk kam ndonje argument te qarte qe verteton Lidhet Albo-Janullatus pervecse mbrojtjes qe ky i pari i ben shpeshhere.
Por ama kjo nuk me le te kuptoj qe Fsh financohet nga greket.

Nese ke ndonje argument ti edhe te tjere mund ta silni lirisht dhe do jem une i pari qe do bindem, dhe jo tem kaq por do i hap Albos nje teme ne Fsh e tja perplas ne fytyre.
Po pres petriti...

__________________
Duro, duro...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Mars 2006 15:16
Indrit nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Indrit Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Indrit (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Indrit Shto Indrit nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Indrit nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Cindi
larguar

Regjistruar: 01/09/2005
Vendbanimi: arratisur
Mesazhe: 2664

Citim:
Po citoj ato që tha Petrit Kola


Edhe kete hup na i ke bere more Futboll...? Prandaj te dogji...?



Mua i dashur Petrit nuk me djeg asgje.
Ju pergjigja nje akuze te pabazuar.

Qofsh me shendet.

__________________
arratisur syrgjynosur...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Mars 2006 16:03
Cindi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Cindi Kėrko mesazhe tė tjera nga: Cindi Shto Cindi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Cindi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
myzeqari
daddy

Regjistruar: 13/10/2004
Vendbanimi: England
Mesazhe: 2498

Njerez Footboll akuzohet kot ketu , kaq gje nuk e keni kuptuar akoma!

Sa per Forumin Shqipetar nuk e di , nuk jam ne dijeni te dickaje te tille , por sidoqofte ne disa shkrime qe i kam lexuar Albos ke ai forum anon jashtzakonisht nga greket , biles ne menyre te tepruar nganjeher !!
Per financimin e atij forumi nuk di cte them !

__________________
Ja fute kot

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Mars 2006 16:44
myzeqari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė myzeqari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me myzeqari (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė myzeqari't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: myzeqari Shto myzeqari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto myzeqari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Indrit
I pandreqshem.

Regjistruar: 01/04/2004
Vendbanimi: I ulur ne zemren e nenes.
Mesazhe: 1814

Citim:
Po citoj ato që tha isra

E dyta, te jesh shqiptar ortodoks nuk do te thote te jesh grek, sic tha dhe Petriti; por po te jesh grek do te thote te jesh ortodoks, ndaj nuk eshte njesoj makarona me kadaifin apo jo Indrit



PS.

me vjen mire qe e mbron monen, indrit



Isra, ka dicka qe duhet ta kuptosh:

Nese pertiti ben nje gabim apo nje keqkuptim kundrejt fjaleve te mija nuk duhet ta beje cdokush pas tij.
Une nuk kam thene se shqiptaret e jugut jane greke thjeshte pse kane te njenjtin besim, nese doni ta interpretoni ashtu jeni te lire te shkruani cte keni qef se gishti shkon tek cdo shkronje e tastjeres.
Meqe ti paske kohe qe rri tek forumi shqiptar(dhe une e di sa kohe ke) atehere me jem argumentet e tua pse mendon se ky finnancohet nga greket?
Mos ke argument qe greket vrane Eduart Plushin, pse perzune camet, apo pse Albo mbron politiken greke shpesh here?
Ka gjera qe duhet te kemi vertete qendrim kunder greqise por ama mos te arrije puna deri ketu sa te akuzojme dike me te padrejte.
Isra meqe e di se i beson vargjet kuranore po te jap nja dy sa per te mbrojtur mendimin tim, e di qe jane jashte teme por kerkoj falje.
I pari: Dhe te mos ju shtyje zilia ndaj nje populli e te beheni te padrejte, veproni drejt sepse kjo eshte me afer devotshmerise
Pra une si indrit nuk jam avokat as i Albos e as i mones fundja skane nevoje per ndihmen time as njeri e as tjeteri por shpreh mendimin tim ashtu sic e mendoj, duke qene se kam mbi kater vjet ne ate dreq forumi.

Dhe vargu i dyte eshte ky: O ju qe keni besuar, nese ju sjell dikush ndonje lajm sqarojeni mire ate me qellim qe te mos i beni padrejtesi dikujt duke mos ditur te verteten dhe me pas te mbeteni te penduar per ate qe bete

Pra isra sqaroni keto pune ti edhe cdokush qe akuzon dike, sillni argumentet e tua, dhe do jem une i pari qe keto argumente do i transmetoj te forumishqiptar.
Dhe do te te lutesha si perfundim per dy gjera.
E para, mos e nis shkrimin ne keqkuptime .
dhe e dyta, shpik terme vete se kadaifi e makaronat jane ekskluzivitet i tjeterkujt
Njerez po diskutojme nuk ja vlen ti bertasim nbjeri-tjeterit si jevgu te shoqes.
SHpresoj qe te has ne mirkuptim.

__________________
Duro, duro...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Mars 2006 17:13
Indrit nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Indrit Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Indrit (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Indrit Shto Indrit nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Indrit nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Petrit Kola
Mbushes topi.

Regjistruar: 09/06/2005
Vendbanimi: Ne autobuz
Mesazhe: 996

Re: Re: ...

Citim:
Po citoj ato që tha Indrit



Peterit nuk e kuptoj tamam ku do te dalesh me supozimin tend, por une po shpjegoj vetem dy pika:

E para kur them se Albo eshte personazh fetar e them me plot bindje sepse ka mbi kater vjet qe diskutoj me te, por ama nuk bera greke Shqiptaret ortodokse te cilet kane po aq deshire sa une edhe ti te shohin ne krye te kishes se tyre nje njeri shqiptare te denje, te ndjeke shembulin e Nolit , te At Nikolla markut et etj.
Ne fakt se kisha ndermend kete qe te quaj Jugun e shqiperise pjese greke pa marre parasysh sesi i interpreton ti, por desha te them qe Albo eshte Ortodoks me bindjet e junullatusit gje qe e ben ta mbroje me zjarr dhe gjithmone ta permende emrin e tij "Hiresi".
Albo ka nje anim te dukshem nga politika greke, por ama nuk besoj se eshte me tezen e ndarjes se imagjinates:"Vorio Epir".

Se dyti: Ti ke hapur nje sondazh dhe nje teme diskutimi, ku duhet secili te jape mendimin e tij madje duke e argumentuar pse e dha kete mendim.
Une , ti,mona isra, football etje etj dhame mendime tona secili, dhe dicka eshte per te ardhur keq se mundohemi te imponojme mendimet duke mos dhene asnje argument mbi qendrimin qe kemi.
Une votova alternativen tre, sepse nuk kam ndonje argument te qarte qe verteton Lidhet Albo-Janullatus pervecse mbrojtjes qe ky i pari i ben shpeshhere.
Por ama kjo nuk me le te kuptoj qe Fsh financohet nga greket.

Nese ke ndonje argument ti edhe te tjere mund ta silni lirisht dhe do jem une i pari qe do bindem, dhe jo tem kaq por do i hap Albos nje teme ne Fsh e tja perplas ne fytyre.
Po pres petriti...



Indrit,
C'do te thuash me ate; ortodoks me bindjet e Janullit? Ortodoksi ka bindje ortodokse dhe kaq.(Keshtu mendoje une) C'domethne bindje ortodokso-janulliste?

Ti thua se Albo ka ndikim nga politika greke.
Dhe ne se e dini se ajo politike eshte shoviniste kundrjet Shqiperise dhe shqiptareve. Tani Albo si shqiptar i eshte vene ne sherbim te politikes greke pa shperblim? Si thua ti? Pse Albo eshte kundra Shqiperise?

P.S Juve keni pyetur retorikisht. Pergjigjen e keni dhene vete ne dy mesazhet...

__________________
Kolonel Anastas Janullatosi, jashte nga Shqiperia!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Mars 2006 20:43
Petrit Kola nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Petrit Kola Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Petrit Kola (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Petrit Kola't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Petrit Kola Shto Petrit Kola nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Petrit Kola nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Indrit
I pandreqshem.

Regjistruar: 01/04/2004
Vendbanimi: I ulur ne zemren e nenes.
Mesazhe: 1814

Petrit, vetem dicka...

Mund te jesh ortodoks si te gjithe shqiptaret qe kane kete fe, por mund te jesh edhe ortodoks me bindjet e janullatusit qe kane si synin aneksimin e shqiperise se jugut, problemi eshte se nuk jam i sigurte ne Albushi e ka arritur kete grade, megjithese forumi i tij anon kah politika shoviniste greke.
Mendoj se me shume e ben nga injoranca.

Indriti.

__________________
Duro, duro...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Mars 2006 06:46
Indrit nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Indrit Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Indrit (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Indrit Shto Indrit nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Indrit nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 19:27 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 6 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Tema Shoqerore > Financuar nga greket forumi...

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.