Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Tema Shoqerore > A duhet ti besojme shoqerise virtuale.
Gjithsej 12 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Pleshtja
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 20/06/2007
Vendbanimi: U.S.A
Mesazhe: 196

Dhe anasjelltas Kotke ime e dashur, jam shume e lumtur qe gjej kete ngrohtesi mikpritjeje tek ti dhe besoj qe kurr nuk do te t'mungoje nga une!

Por...egziston dhe fakti qe ne nuk mund te shfaqemi plotesisht te sinqerte ose te tregohemi se kush jemi realisht sepse si shqipetar qe jemi na intereson shume se me çfare merret tjetri, dhe keshtu e merr vesh filani, fisteku dhe tere bota shqiptare se kush ishte ne te vertete "PLESHTJA" ha ha ha ha.

Un mendoj se mjafton te mesojme diçka nga njeri tjetri, te jemi te sinqerte ne mendimet dhe veprimet dhe te pasurohemi me veqorite e gjithesecilit.

__________________
If you plan for nothing - you will surely get there.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shkurt 2008 17:03
Pleshtja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Pleshtja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Pleshtja (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Pleshtja't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Pleshtja Shto Pleshtja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Pleshtja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

Citim:
Po citoj ato që tha Pleshtja
Dhe anasjelltas Kotke ime e dashur, jam shume e lumtur qe gjej kete ngrohtesi mikpritjeje tek ti dhe besoj qe kurr nuk do te t'mungoje nga une!

Por...egziston dhe fakti qe ne nuk mund te shfaqemi plotesisht te sinqerte ose te tregohemi se kush jemi realisht sepse si shqipetar qe jemi na intereson shume se me çfare merret tjetri, dhe keshtu e merr vesh filani, fisteku dhe tere bota shqiptare se kush ishte ne te vertete "PLESHTJA" ha ha ha ha.

Un mendoj se mjafton te mesojme diçka nga njeri tjetri, te jemi te sinqerte ne mendimet dhe veprimet dhe te pasurohemi me veqorite e gjithesecilit.



 

Pikerisht kete gje kaq te rendesishme me mesoi mua forumi e dashur "P" ime, te mos pyes dhe te mos mesoj deri ne fund se kush eshte pleshta, apo kurti, apo kotka.

Rendesi ka vetem shkembimi i mendimeve dhe ndjenjave, vetem ne kete menyre harrojme ate mentalitetin e vjeter ballkano-shqiptar, kush eshte ky/kjo, e kush eshte ai/ajo

per mua ti je pleshtja dhe une te dua shume dhe endrat tu befshin realitet, kaq per sot :p

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shkurt 2008 17:15
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Enya
Shpirt # 1

Regjistruar: 12/02/2006
Vendbanimi: Orange, CT
Mesazhe: 4096

Post

Mirmrama.

Besoj shume shpejt, gjithashtu ju heq vizen shum shpejt. Tek e fundit perse te mos besosh?! -Se mos takuam ndonjehere dhe u perplasem me
realitetin e kesaj shoqerie virtuale?!
-Apo perse duhet tu besojm thashethemeve virtuale, perderisa ne realitet
nuk jena taku asnjehere?!

Kam pas shum shoqni ne ket forum, e vlersoja ne maximum, por nje shok i
shoqerise sime virtuale me ka zhgenjy aq shume, sa po ta takoja do e haja te gjalle
prej shpifjeve qe me ka ba andej nga zona ku flasin moderatoret.
Nejse, ate s`e pershendes ma, as e vleresoj si mik ma, por kajher e kujtoj
plot mall, pasi i kam hap zemren kur bisedoja me te ne msn. Nejse te shkume te harrume!!!


Kalofshi mire se po me kap naj rrem melankoliet, dhe kot po ja them dhe emrin, -hahahahaha-


ps:- Kotka, ty ste tradhtoj asnjihere. Per ty ka vend gjithmon ne zemren time.

__________________
Time is money. ( by Benjamin Franklin)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shkurt 2008 20:24
Enya nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Enya Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Enya (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Enya Shto Enya nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Enya nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Gjergj Kastrioti
Veritas Odium Parit

Regjistruar: 21/10/2004
Vendbanimi: God is busy, me too...
Mesazhe: 2957

Sa e trishtueshme po me duket kjo tema...!

Jam matur disa here te shkruaj ketu... duke u munduar te marr spunto nga me te ndryshmet...
dhe interpretime te kapura nga pike-pamje te ndryshme...

tek e fundit do te ishin shume fjale dhe aspak ... arrosto... (kjo po me vinte tani si fjale)

Keshtu qe... besoj... (ja ku me erdhi prape kjo fjale ne mendje... besimi...) se... eshte shume e thjeshte... eshte tamam pra, shoqeri virtuale...

Me kalimin e kohes mund te njohesh dike, dhe pastaj te lidh rasti qe te takohesh edhe realisht...
Une p.sh kam takuar njerin prej anetareve ketu ne forum,
ashtu si e kisha njohur ne forum ... ate pershtypje me la edhe realisht!

__________________
It is in truth not for glory, nor riches, nor honours that we are fighting, but for freedom - for that alone, which no honest man gives up but with life itself.(Declaration of Arbroath)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shkurt 2008 20:47
Gjergj Kastrioti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Gjergj Kastrioti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Gjergj Kastrioti (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Gjergj Kastrioti't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Gjergj Kastrioti Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Gjergj Kastrioti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lezhjani-82
I Pavdekshem

Regjistruar: 02/01/2005
Vendbanimi: Eternity...
Mesazhe: 4813

Re: Mirmrama.

Citim:
Po citoj ato që tha Enya
Besoj shume shpejt, gjithashtu ju heq vizen shum shpejt. Tek e fundit perse te mos besosh?! -Se mos takuam ndonjehere dhe u perplasem me
realitetin e kesaj shoqerie virtuale?!
-Apo perse duhet tu besojm thashethemeve virtuale, perderisa ne realitet
nuk jena taku asnjehere?!

Kam pas shum shoqni ne ket forum, e vlersoja ne maximum, por nje shok i
shoqerise sime virtuale me ka zhgenjy aq shume, sa po ta takoja do e haja te gjalle
prej shpifjeve qe me ka ba andej nga zona ku flasin moderatoret.
Nejse, ate s`e pershendes ma, as e vleresoj si mik ma, por kajher e kujtoj
plot mall, pasi i kam hap zemren kur bisedoja me te ne msn. Nejse te shkume te harrume!!!


Kalofshi mire se po me kap naj rrem melankoliet, dhe kot po ja them dhe emrin, -hahahahaha-


ps:- Kotka, ty ste tradhtoj asnjihere. Per ty ka vend gjithmon ne zemren time.


Enya na e thuaj edhe emrin qe ta marrim vesh dhe ne se cili qenka ky maskara qe te ka zhgenjy kaq shume...

__________________
Jeta eshte nje semundje vdekjeprurese seksualisht e transmetueshme.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Shkurt 2008 21:00
lezhjani-82 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lezhjani-82 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lezhjani-82 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lezhjani-82't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lezhjani-82 Shto lezhjani-82 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lezhjani-82 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

p.sh tani. po shkoj ne pune, dhe skam kohe te lexoj, por po e mbylli komputerin dhe po marr dicka me vete:) sa u zgjova nga gjumi, o sa dembel jam une!!!:)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shkurt 2008 01:20
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Citim:
Po citoj ato që tha Pleshtja
Dhe anasjelltas Kotke ime e dashur, jam shume e lumtur qe gjej kete ngrohtesi mikpritjeje tek ti dhe besoj qe kurr nuk do te t'mungoje nga une!

Por...egziston dhe fakti qe ne nuk mund te shfaqemi plotesisht te sinqerte ose te tregohemi se kush jemi realisht sepse si shqipetar qe jemi na intereson shume se me çfare merret tjetri, dhe keshtu e merr vesh filani, fisteku dhe tere bota shqiptare se kush ishte ne te vertete "PLESHTJA" ha ha ha ha.

Un mendoj se mjafton te mesojme diçka nga njeri tjetri, te jemi te sinqerte ne mendimet dhe veprimet dhe te pasurohemi me veqorite e gjithesecilit.


pleshtja ti ke shume te drejte, me solle shume kujtime te flliqta nga ata qe merren m e dhafe, ku njerezit dojne te dine shume gjera personale. une nuk kam asgje per te fshehur se jam cun ndoshta  e s'me plase shume!:). jeta ne vetmi qe kur isha i vogel me mesoi shume gjera per tipat e njerzve ne shqiperi. une kam mesuar dicka nga nje shok i imi fmirije. babai dhe nana ime u ndane ne nje moshe te vjeter dhe kjo ishte e padegjuar sodomos aty ku jam rritur une. ishte nje turp i madh per mua. jeta ime u be aq e mbyllur nga turpi sa nuk doja te flisja me asken se te gjithe e dinin por prap donin te flisnin per ceshtjen. thjesht nena ime nuk donte te jetonete me me baben , ata ishin edhe te plakur. nejse, ky shoku im ishte edhe komshija im, dhe nena e te gjithe familja e tij ishin pak thashethemxhi/dhapazana,:) por ky ishte njeri tjeter. aq shume kohe qe kemi kaluar bashke, kurre nuk me ka pyetur, dhe as nuk donte te dinte kurr per prinderit e mij, nganjeher mendoja se ky rrot ndoshta as nuk e din!:) gjithmone bente muhabete ose me mire do them enerronte me sy hapur, po kurr nuk merrte njerz ne goje. i binte edhe kitarres, kishte edhe depression ishte pak si i cmendur kujtonin lagjja:) por ai ishte me t'vertet shpirt njeriu. kam shume kohe qe kam ikur, dhe kurdo qe te vizitoj shqiperin ate do shkoj ta vizitoj te parin. edhe sot e ksaj dite nuk di te pyes shume pyetje personale por edhe me shume nuk me interreson te flas per asnjeri, m'duket se enderroj me shume, o bo bo, ndoshta edhe  jam cmendur dhe nuk e di!! :)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shkurt 2008 14:10
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

Citim:
Po citoj ato që tha kurti

pleshtja ti ke shume te drejte, me solle shume kujtime te flliqta nga ata qe merren m e dhafe, ku njerezit dojne te dine shume gjera personale. une nuk kam asgje per te fshehur se jam cun ndoshta  e s'me plase shume!. jeta ne vetmi qe kur isha i vogel me mesoi shume gjera per tipat e njerzve ne shqiperi. une kam mesuar dicka nga nje shok i imi fmirije. babai dhe nana ime u ndane ne nje moshe te vjeter dhe kjo ishte e padegjuar sodomos aty ku jam rritur une. ishte nje turp i madh per mua. jeta ime u be aq e mbyllur nga turpi sa nuk doja te flisja me asken se te gjithe e dinin por prap donin te flisnin per ceshtjen. thjesht nena ime nuk donte te jetonete me me baben , ata ishin edhe te plakur. nejse, ky shoku im ishte edhe komshija im, dhe nena e te gjithe familja e tij ishin pak thashethemxhi/dhapazana, por ky ishte njeri tjeter. aq shume kohe qe kemi kaluar bashke, kurre nuk me ka pyetur, dhe as nuk donte te dinte kurr per prinderit e mij, nganjeher mendoja se ky rrot ndoshta as nuk e din! gjithmone bente muhabete ose me mire do them enerronte me sy hapur, po kurr nuk merrte njerz ne goje. i binte edhe kitarres, kishte edhe depression ishte pak si i cmendur kujtonin lagjja por ai ishte me t'vertet shpirt njeriu. kam shume kohe qe kam ikur, dhe kurdo qe te vizitoj shqiperin ate do shkoj ta vizitoj te parin. edhe sot e ksaj dite nuk di te pyes shume pyetje personale por edhe me shume nuk me interreson te flas per asnjeri, m'duket se enderroj me shume, o bo bo, ndoshta edhe  jam cmendur dhe nuk e di!!



 

Jo kurti im, nuk je i cmendur,por je vetvetja, prandaj nuk te interesojne hallet e te tjereve.  Edhe une kam nje shoqen time, qe u nda ne pleqeri me burrin dhe nuk ja permend asnjehere sa here qe dalim per lunch, por kjo nuk do te thote se une jam e cmendur.  Cdo njeri e di vete ku i ka gabimet e tij, nuk eshte nevoja t'ja vene ne dukje te tjeret.

Me vjen keq per mamin dhe babin tend, por mos urrej asnjerin prej tyre, situatat vijne ndonjehere te tilla ne jete, qe ndarja eshte zgjidhje me e mire.

Ata jane te dy shume te mire, se te bene ty te mire.

Te puth

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shkurt 2008 14:22
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Pleshtja
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 20/06/2007
Vendbanimi: U.S.A
Mesazhe: 196

Kurti, jam ne pune e shume pak kohe kam te shkruaj, por kur lexova shkrimin tend nuk i rezistova dot tundimit per tu pergjigjur menjehere. Degjo tani, une si profesion dua te behem psikologe (edhe pse nga shume veta psikologet shihen si njerez te çmendur, kjo per faktin qe ata dijne ti kuptojne njerezit, por njerezit nuk dijne te kuptojne ata), te thashe kete sepse keto fjalet e mia nuk deshiroj ti marresh si keshilla por si nje muhabet te thjeshte shoqeror. Si natyre njerezore kemi tendenca te mos kuptojme shume gjera, sepse aq na eshte dhene - jeta eshte nje mister qe vetem duke e jetuar arijme deri diku per te njohur nje pjese te ketij misteri, por kurre totalisht! Kemi fatin qe ne jete te njihemi me njerez te ndryshem dhe nga gjithsecili te mesojme diçka, sot nga ty mesova qe diku, ne nje vend je edhe ti, nje person me ndjenja te bukura. Ne jemi rritur me agresivitetin e mashkullit shqiptar (me falni nuk dua ta quaj agresivitet, por e verteta eshte se ne kulturen tone mashkulli ka dominuar) pra kur te degjoj qe flet embel me behet qejfi, lere pastaj qe jemi "patriota" dhe e di se çfare natyre kemi ne shkodranet ne pergjithesi! Me shume, por pak fjale, desha te them kjo shoqeri virtuale eshte e bukur se me pak genjeshtra dhe me shume te verteta jemi gjithmone duke lexuar njeri-tjetrin dhe duke i dhuruar njeri-tjetrit mbeshtetje. Te perqafoj shume! 

__________________
If you plan for nothing - you will surely get there.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shkurt 2008 15:22
Pleshtja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Pleshtja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Pleshtja (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Pleshtja't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Pleshtja Shto Pleshtja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Pleshtja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lela_Dr ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Lela_Dr
** dream **

Regjistruar: 25/06/2004
Vendbanimi: Duke ėndėrruar
Mesazhe: 9455

Nuk ja kam bere kurre vetes kete pyetje, sepse mendoj qe gjithcka niset nga vet vetja.
Perpara se te kem besim tek te tjeret duhet te kem besim tek vetja.
Kur ke besim tek vetvetja....te njejten gje ben edhe me personat qe takon ne jete...(qofte virtualisht apo realisht) pak rendesi ka, mjafton qe komuniknn me dike.
Une perpara se te besoj tek te tjeret i jap besimin tim, pastaj filloj e besoj dhe tek te tjeret. Atehere kur tjetri ka fituar besimin tek une, aty e ndjej veten qe kam krijuar nje shoqeri te paster dhe te sinqerte. Panvaresisht se zgjat apo jo shoqeria.

Shpesh here nuk eshte e thjesht t'i besosh kesaj shoqerie...sepse asnjehere nuk din se cfare tipi ke nga ana tjeter e kompiuterit, por nese je vetvetja qe ne momentin e pare te diskutimit nuk ke motiv pse mos ti besosh.
Shume njerez ne internet krijojne nje personazh te ashtuquajtur "clown" duke krijuar iluzione ne vetvete te nje njeriu perfek, por shpesh here harrojne se kush jane ne vertete.

__________________
L'ottimismo č il profumo della vita!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Shkurt 2008 16:35
Lela_Dr nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lela_Dr Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lela_Dr (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lela_Dr Shto Lela_Dr nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lela_Dr nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 19:05 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 12 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Tema Shoqerore > A duhet ti besojme shoqerise virtuale.

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.