Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Tema Shoqerore > A do ishit dakort...?
Gjithsej 11 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Citim:
Po citoj ato që tha briseide
Une disa dite plazh ne topless i kam bere kete vere!
Nuk me besdis si gje(si mund te kuptohet :p).

Ne gjendje normaliteti nuk me besdis askush.Por ceshtja eshte nese besdisen femijet?Kete vit kam pare nena qe benin plazh familjarisht dhe rrinin ne topless.



Pershendetje (princeshe trojane)!
Ka kohe qe nuk po poston msg.Megjithate ka rendesi te jesh mire me shendet ti dhe familja.
Po me habit pak,por nuk e besoj te keni bere plazh ne qytetin tone te dashur.Por edhe nqse keni qene ne plazhe private,patjeter qe keni qene pa familjen.
kurti, une kam pare ne qytetet e jugut te Anglise plot gra e vajza toples ne plazhe publike.Nuk mund te ishin te kqia te gjitha.Zakonisht plazhistet udhetonin per atje te organizuar me familjet e tyre ne fundjave,sikunder edhe ne 2-3 familje shqiptaresh, qe planifikojme ndonje weekend ne vere.
Edhe ne Shqiperi dalngadale po futet edhe nudizmi neper plazhe.Shembullin e ka dhene

all the bestkryetari i PS Edvin rama,apo jo.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2009 13:32
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Ky muhabet eshte mentalitet europian kryesisht. Sidomos turistet gjermane nuk e kane problem nje gje te tille. Ne amerike jane me konservative edhe per faktin se ndalohet me ligj (ne vende publike) .............
Po te ishte se pronaret e plazheve private do paguanin femra per te mbledhur klientele ............ besoj se do gjenin ca 20 vjecare ......... ndoshta edhe te mbushura me silicon .......... .
Ka shume njerez ne kete dynja qe nuk e kane problem te zhvishen ne publik, nderkohe qe ne shqiptaret kemi turp te dalim pa breke ne banjot/dushe te palestres ....... (apo s'eshte keshtu?????). Pse? Sepse nuk kemi patur kurre kushte te tilla, nuk kemi patur palestra me dushe (s'kemi patur palestra fare) ....... ekipet e moshave, as qe e njihnin dushin ..... shkonin e laheshin ne shtepi ..... dhe nuk kane qene asnjehere te ekspozuar me njeri tjetrin .......... kur bonim shurren perjashte ...... kthenim kurrizin.
Personalisht nuk kam probleme me ata/ato qe zhvishen. Po te jete ndonje e mire...... do i hedh nje here syte ...... po pastaj do shoh punen time ....... .
Sa per gruan motren kusheriren komshien .................... mahhhh ............ muhabete te 1879-es ........... .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2009 13:33
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
erious
.

Regjistruar: 27/09/2007
Vendbanimi: europe
Mesazhe: 2217

.

turll... me shpjego pse femrat kane nevoje te tregojne cicat ne publik, cila eshte arsyeja ?


Citim:
Po citoj ato që tha briseide
Une disa dite plazh ne topless i kam bere kete vere!
Nuk me besdis si gje(si mund te kuptohet :p).
Ne gjendje normaliteti nuk me besdis askush.Por ceshtja eshte nese besdisen femijet?



sa e zgjut qenke moj shpirt...

dmth kur ti te jesh ne plazh me femijet e tu, nuk do te bejne pershtypje allatet e mija ne ajer, diku aty pas çadres tende.

mire ty qe nuk te bejne pershtypje si euroatlantiste ekstra liberale, se e morem vesht... po femijeve te tu adoleshente çfare pershtypje mund tu beje kjo pamje.

po ta them un...

kur te rriten ne droge do perfundojne... po ti kene shpetuar nderkaq perdhunimit

p.s. ku e ben plazhin ti ?

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2009 13:58
erious nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė erious Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me erious (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: erious Shto erious nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto erious nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha briseide
Une disa dite plazh ne topless i kam bere kete vere!
Nuk me besdis si gje(si mund te kuptohet :p).

.


Po te isha beqare si ju, mbase do mendoja. Nuk me pelqen te kalojne femra topless para familjes sime, sidomos para burrit. :p
Kur te martohesh do ndryshosh mendim.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2009 14:11
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Re: A do ishit dakort...?

Citim:
Po citoj ato që tha agata
Shpesh shikojme neper plazhe, femra te cdo lloj moshe, qe shtrihen ne rere dhe per te nxire gjoksin, ose gje tjeter) heqin pjesen e siperme te rroba-banjove.

Cfare mendoni ju per kete?
A eshte diçka normale?
A do te donit ose pranonit qe e dashura ose bashkeshortja juaj t'a bente nje gje te tille?

Pres pergjigjet tuaja...

Ps: Do ju lutesha te diskutoni per temen ne menyre serjoze, dhe te mos ta kthejme kete teme si cdo teme tjeter ne kete forum... (chit-chat)
Bashkebisedim te kendshem.



Cfare mendimi kam........ a eshte normale

mendoj qe qejfe qejfe eshte kjo dynja secili eshte i lire te zgjedhe te bej plazh me apo pa to normale eshte , por ama mendoj qe keto vende duhet te jene te ndara pra plazhe per keta nudistat e plazhe per njerzit qe preferojne menyren tradicionale te nxirjes.
Personalisht nuk jam per plazhe te tilla aq me shume kur plazhin e ben me vellain babain ose e shoqerine e ngushte te punes. Me pelqen qe trupi im te nxihet ne menyre te njetrajtshme prandaj zgjedh solaret atje po qe dal nudo :p DHe shkenca ka ec para kete vere pershembull bleva rroba banjo qe lejonin rrezet e diellit te nxinin gjoksin dhe pa e ekspozuar ne publik.

I dashuri apo bashkeshorti ta bente nje gje te tille ....... jo se besoj se do e bente me shume njerez neper kembe... me ka thene qe vetem nqse do ishte i vetem ne nje ishull atehere mund ta bente

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2009 14:42
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Citim:
Po citoj ato që tha erious
.

nuk do te bejne pershtypje allatet e mija ne ajer,



Sikur nuk po flasim per plazh nudo ketu ...........Nuk po flasim per femra pa breke ......... .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2009 15:05
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Pavaresisht nga mentaliteti aktual, nga limitet personale apo nga turpi mesjetar, çdo insiative e ketij lloji me pelqen sepse çon shoqerine andej nga duhet. Edhe po te mos dilja vete nudo, do me pelqente qe te tjeret te ishin aq te lirshem, dhe keshtu ndoshta mesohesha dhe une.

Ky diskutim me kujton nje film me Toto, kur grate laheshin ne det me rrobe banjo deri ne fyt. Ai ja grisi menget dhe shoqeria u skandalizua per lekuren e barkut qe i dukej femrave. Keshtu edhe sot, njerezit tremben nga cicat dhe i ngjajne atyre konservatoreve te dikurshem qe kane frike se kalamajte marre rruge te keqe po te shikojne cica femrash.

Akoma se kam kuptuar pse njerezit kane turp dhe frike nga trupi qe i jep natyra.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2009 16:10
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

p.sh fajtor jam dakord me ty se me me pelqen kur te tjret mos te ken turp dhe te jene lirshem me trupin e tyre, se "NDOSHTA" kjo do ma heqi turpin edhe mua, por sidoqofte, turp eshte mire qe kane disa, se ka njerz te shemtuar kjo bote:p

personalisht nuk kam qene kurre ne nje plazh te tille, dhe sma do mendja qe do isha i lirshem...

qe ti pergjigjem pytjes te "zgjuar" te erious ktu po bejm muhabet adults per preferenca dhe shije individuale, pa imagjinuar familjen apo motren apo nanen, per te evituar te vjedhim zorrt e mushknit perqafe ! pastaj, nje i rritur qe shkon sidomos ne kto dhoj plazhesh me nenen apo motren eshte dicka creepy and wierd!!

fundja e fundit erious je i fundit njeri ne ket forum qe duhet te na bejsh si moralist, dhe si garip qe je, edhe kjo pyetje nuk duhet te te ofendoje ty.
nje nje muhabet te qete, a e pyet motren apo nenen ose gruan tende, "a ti ka shqyer breket kush ndonjehere?" sic i pyet ti gocat publikisht neper forum! sbesoj!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2009 17:08
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
erious
.

Regjistruar: 27/09/2007
Vendbanimi: europe
Mesazhe: 2217

.


dhe e dyta te kam thene mos me lexo sepse ti nuk me kupton... nenat, motrat, te fejumet, te martumet i permenda ngaqe jane femra, e per femra po flasim ketu apo jo... kjo dukuri e permban edhe ''lidhjen'' qe ti kerkon.

nejse,

''nuk me ben pershtypje'' eshte nje shprehje ultra liberale e nje qendrim ultra indiferent.

nje sjellje e tille nuk eshte shqiptare, ngaqe ajo si pergjigjet natyres tone, ambjentit ku jetojme, dokeve e zakoneve te trasheguara, mentalitetit e as qeneshmerise (pra races)

te mbahesh si i tille... ose rren ose je trangull qe s'kupton asgje nga jeta e as ndjenjat e tua.

shqiptaret nje popull totali(tari)sht emigrant e i varfer ne kulm historikisht, nuk ka sesi ambjenti rrethues te na jete indiferent.

sepse po te qe keshtu, nuk do te vrisnim per gjak, per nder, per pare, per toke... nuk do te emigronim masivisht ose shkolloheshim masivisht jashte vendit.

__________________
.

Modifikuar nga AngelDevil datė 29/09/2009 ora 00:03

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2009 17:16
erious nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė erious Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me erious (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: erious Shto erious nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto erious nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Ne fakt te besh plazh me anetare tefamiljes e te kalojne femra topless, eshte shume e sikletshme. Atyre mbase u duket coc po bejne, por s'mendojmne cik per te tjeret qe vihen ne siklet nga prezenca e femrave te tilla. E mira eshte qe keto qe duan te dalin topless te gjejne nje vend plazhi me te vecuar, dhe jo shume te populluar.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shtator 2009 17:19
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 07:21 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 11 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Tema Shoqerore > A do ishit dakort...?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.