Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Tema Shoqerore > Mendimi juaj
Pse eshte sjelle keshtu ?
Sme ka dashur ndonjehere
Eshte ndjere inferior
   Ky sondazh nuk mbyllet asnjëherë [Modifiko Sondazhin (vetėm moderatorėt)]
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 [3] 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

Mendimi juaj

... Cdo mendim qe mund te japi secili nga ne ketu, nuk eshte objektiv sepse bazohet VETEM ne thenien-tregimin qe ka bere mistrecja!

Kendveshtrimi i prishjes se lidhjes qe ka pas mund te jete objektiv dhe subjektiv nga ana e mistreces pra, duhet ndigju-lexu dhe verzioni i ish-shokut te saj, pastaj mund te dali secili nga ne nje nje konkluzion (per jo 100%=Kurre) dhe mund te japi nje mendim!

Ne kete forme, duke u bazuar VETEM ke tregimi i ngjarjes sipas nje menyre eshte pa baza!

Dhe ne dy pikat-theniet qe ka vene mistrecja lart per Votim, nuk me duken te sinqerta, me duken egoiste, me duken te njeanshme dhe: Qe te prishet nje lidhje apo dhe te lindi-krijohet, nuk jane VETEM dy pika por me shume!

Secili ketu, duke lexuar tregimin e mistreces, nuk do beje gje tjeter vetem do "fshije" lotet e mistreces por, harron qe dhe AI mund te kete lote per te fshire!
Me kete dua te them qe, ne nje lidhje, ashtu si ne krijim dhe ne prishje, hecurine e sakte te saj e dine vetem ATO TE DY. Te tjeret ndigjojne vetem versione se imtesite si tregon njeri (dhe ska pse t'i tregoje)!!!

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Janar 2011 18:05
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bruni22
W la mussa

Regjistruar: 30/04/2008
Vendbanimi: mu ke guri, qe bon xixa
Mesazhe: 1800

Vizo sipas teje i bie te mos shkruajm me ne forum ajo mikesha kerkoj mendimin ton normal qe do bazohemi te versioni o saj. Te njejten do kishim ber edhe Po te na jepte versionin e tij (quell disgraziato)
Ca jemi ne gran juri ktu qe parą se te vendosim sa jet ti japim, parą do bejn mir hetimet??


....

Turll e la pasta anche?

__________________
"tie ciu' in pe de mussa che in carru de bo"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Janar 2011 19:12
bruni22 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bruni22 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bruni22 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: bruni22 Shto bruni22 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bruni22 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

Citim:
Po citoj ato që tha bruni22
Vizo sipas teje i bie te mos shkruajm me ne forum ajo mikesha kerkoj mendimin ton normal qe do bazohemi te versioni o saj. Te njejten do kishim ber edhe Po te na jepte versionin e tij (quell disgraziato)
Ca jemi ne gran juri ktu qe parą se te vendosim sa jet ti japim, parą do bejn mir hetimet??




bruni, normal qe do shkrujme ne forum. Ate po bejme dhe tani!

Me duket se nuk e paske kap idene time!!!
Ne pergjithesi, nuk mund te gjykojme kur shprehet vetem nje pale. tani eshte preh femra me verzionin e saj dhe NE i bie te shjame-akuzojme etj. mashkullin. Po te hapte kete teme mashkulli e te shkruante verzionin e vet, Ne i bie te shajme-akuzojme femren!!!

Kjo s'me duket mua e drejte. Prandaj gjykoj qe ne keto tema delikate me karakter privat kur vetem nje ane e ciftit shkruan verzionin e vet, mendimet e te tjerve nuk do jete objektive!

Asgje me shume as me pak s'doja te thoja!

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Janar 2011 19:37
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bruni22
W la mussa

Regjistruar: 30/04/2008
Vendbanimi: mu ke guri, qe bon xixa
Mesazhe: 1800

Citim:
Po citoj ato që tha Vizioner



Asgje me shume as me pak s'doja te thoja!




E kuptova shum mir idn tende... Shum e drejt thjesht qe ktu ne forum x mendimin Tim nuk jemi si ta respektojm

__________________
"tie ciu' in pe de mussa che in carru de bo"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Janar 2011 19:52
bruni22 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bruni22 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bruni22 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: bruni22 Shto bruni22 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bruni22 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Mendimin ti e di shume mire dhe pse sdo ta pranosh sespe vetem ti dhe shpirti zemra jote di % te ka dashur ai djale dhe sa e ke dashur sepse e ke ndiere dhe me mire se ty se di asnjeir sic di dhe pse jeni ndare ndoshta si shikon mire o sdo ti shikosh ...naj here eshte me e lehte te gjesh pretekste koti o ti kerkosh ato sesa te pranosh se erdhi dita qe ai dhe ti u lodhet largesia nga telefonanat te jetosh nje histori dashurie larg duhet te kesh shume force e shume dashuri sepse nuk eshte e lehte per asnje nga te dy nuk te mugon vetem fizikisht po te mungojne ato momente banale e ngrenia e mengjezit ,pirja e kafese,ardhja ne shtepi profumi i tij perrethe ...
Pastaj duhet te mendosh ndoshta dhe gjene e fundit qe mud te ket pasur noj problem shendeti ,pune o tjeter qe sja dash ta tregoji per te mbrojtur qe te mos vuaje dhe me shume dhe pse ndarja eshte vuatje.
Kjo dashuri sic thua ka qene e gjate supozoj dhe e bukur ndoshta duhet ta ruaje ne zemer dhe ne mendje ashtu sic eshte pa te dhene mendim askush sepse cdo mendim do ja prishte bukurine e do te shtonte dhe me shume merzine ...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Janar 2011 20:43
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
mistrecja
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 04/01/2004
Vendbanimi: tiranė
Mesazhe: 77

... Cdo mendim qe mund te japi secili nga ne ketu, nuk eshte objektiv sepse bazohet VETEM ne thenien-tregimin qe ka bere mistrecja!

Vizioner nese kam shkruar nje pjese te asaj cfare mua me ndodhi e bera se doja nje mendim tuajin . Dhe per mua nuk do kishte sens nese do i tregoja gjerat ne variantin qe mua me intereson se ndryshe sdo gjeja pergjigjen qe une kerkoj nga ju .

Une sigurisht nga ana ime nuk i hedh poshte ato 4 vjet per aq kohe sa vazhdoj dhe ndjej per ate njeri pamvaresisht cdogjeje qe ai beri .
Duke patur nje karakter te forte ai ka menduar se sdo e vuaja kaq shume ...keto jane hamendesime te miat ndoshta ka pas gjera te tjera personale ( jo femra te tjera ne mes ) qe ska dashur te mi tregoj .

Nje tjeter detaj qe ndoshta do ju ndihmoj ne dhenien e mendimit tuaj . Kam shkruar me siper qe ndoshta eshte ndier inferior sepse une me aq sa kam patur mundesi kam arritur te behem dikush ( ketu dua te them ne jeten profesionale , kam mbaruar fakultete , mastera etj etj ) nderkohe qe ai e shihte veten me poshte meje , duke qene se skishte patur mundesi te vazhdonte nje fakultet por ai gjithmone e ka ditur qe une e kam pranuar ashtu si eshte me te mirat dhe difektet e veta , asnje nuk eshte perfekt dhe se kam bere te ndihet asnjeher inferior per kete .

Sme duket normale qe dashuria nga sot neser zhduket ...sikur te shtypje butonin dhe te thoje sot jam ngritur keq nga gjumi dhe ste dua me ....!
Kam pershtypjen qe duhet te merrte disa pergjegjesi me shume ...do e repsektoja dhe do vazhdoja ta ruaja shoqerine e tij nese ai do sillej njerezor dhe te mi thonte gjerat ne sy dhe jo nepermjet telefonit . Te pakten aq respekt e meritoja apo e kam gabim ???
Pastaj ka qene ai gjithmone qe me thonte se donte te takonte prinderit e mi dhe heren e fundit qe ishte ne shqiperi para se te fillonin zenkat me thote: thuaju prinderve te tu se heren tjeter kur te vij dua ti takoj .
Me te gjitha keto veprime une sdi me cte mendoj .....prandaj dhe nuk arrij ta kuptoj se ckerkon vertet ai djale nga une ....!

__________________
Se ti chiedono chi era la tua ragazza tu digli che era il + bel fiore di primavera , se ti chiedono perche l'hai lasciato tu rispondi che era giunto l'autuno.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Janar 2011 08:42
mistrecja nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė mistrecja Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me mistrecja (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: mistrecja Shto mistrecja nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto mistrecja nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

Citim:
Po citoj ato që tha mistrecja
[B
Me te gjitha keto veprime une sdi me cte mendoj .....prandaj dhe nuk arrij ta kuptoj se ckerkon vertet ai djale nga une ....! [/B]


Mistrecja pershendetje.

Rendesi ka te shikosh=mendosh, cfare kerkon Ti nga vetja dhe jo cfare kerkon ai nga ty!
Pergjigjet se cfare kerkon ai nga ty, mund te jene te shumta si pershembull: Reflektim, Ne kerkim ose dhe ne shprehje te ndjenjes qe mbase se ka pasur me pare per ty, gjithashtu mund te jete dhe nje Loje! Pra, te gjitha jane te mundshme por, une qendroj ke mendimi pare qe shpreha se, ti duhet te dishe cfare kerkon dhe jo te mendosh cfare kerkon ai. Ti duhet te dishe te veshe kufijte e jetes tende dhe jo te rrish e te mendosh ku i kane kufijte te tjeret (perderisa tani, tashme mbas 4 vjetesh eshte bere te quhen " te tjere").

Sic e thua dhe ti ne text qe, nuk ka njeri perfekt (dhe une i ketij mendimi jam), si rrjedhoje cilido duhet te reflektoje dhe ke vetvetja dhe jo ta drejtoje gjithmon gishtin nga tjetri!

Ato gjera-veprime qe ti i quan te drejta, te rregullta, tjetri mund ti quaje gabime, veprime te cilat nuk perputhen me filozofine e tije per nje lidhje edhe pse mbas 4 vjetesh.

Gjithsesi, une qendroj ne ate qe kam shprehur shume me lart se, nuk mund te jete asnje objektiv ne dhenien e nje mendimi kur eshte i TRETE ne ngjarje. Perjetimin e ke bere ti me ate dhe ju dhe vetem ju i dini imtesite, ato gjerat e "vogla" ( ne dukje) qe dikur cojne dhe ne prishje.

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Modifikuar nga Vizioner datė 12/01/2011 ora 10:35

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Janar 2011 10:22
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

Hyra te kjo teme tku duke kerkuar medim casti

po per temen sbesoj se vlen mendimi im tani qenkan bere 6 muaj deri tani o e ka marr vehs te verteten mistrecja e se merr me vesh kurr



si mendim casti doja te pys ku jan antaret sot qe kan humbur a di njeri ci ka gjetur

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Korrik 2011 17:35
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ana1
Veteran ne forum

Regjistruar: 15/02/2003
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 823

Largesia, shkaku kryesore.
I dyti shkak, ka pas dike tjeter( ose disa te tjera) qe ja Kane plotesuar qejfin.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Korrik 2011 00:28
Ana1 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Ana1 Kėrko mesazhe tė tjera nga: Ana1 Shto Ana1 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Ana1 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

kot sthemi larg syrin larg zemres
dike qe se ke afer e shef shume rrall i flet shume rall me domosdo te ik nga trunie dalngadale dhe nga zemra ,vet koha ben punen e saj

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Korrik 2011 04:35
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 02:59 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 [3] 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Tema Shoqerore > Mendimi juaj

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.