Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Gishta qe dridhen Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 5.00.
Gjithsej 14 faqe: « E parė ... « 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Nje vere me deshiren ne mend dhe llogjiken ne vend. Nje vere e hutuar, e perndjekur nga vendime te kunderta. Nje vere me 12 butona qe s'duhen shtypur.


Yesterday, today, tomorrow,
The stakes, the way you take,
I tell a beautiful lie.

All the same, its a game, its a play,
Its a war, its a shame
I dont mean to cast no blame
I dont intend to pretend
I tell a beautiful lie

Babe. My babe.
You got a secret its starting to show
My babe. Sweet babe.
How long can you keep it?
How far would you go?
You tell a beautiful lie

Yesterday, today, tomorrow
It stakes the way you take
I tell a beautiful lie.

It's wonderful to leave people in the past
Shining like stars
Lighting the path
Of a fortunate cast
Back to yourself, back to them
Just follow that direction
And fall for the light again

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Tetor 2010 19:46
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Pour que tu m'aimes encore.

J'ai compris tous les mots, j'ai bien compris, merci
Raisionnable et nouveau, c'est ainsi par ici
Que les choses ont changé, que les fleurs ont fané
Que le temps d'avant, c'était le temps davant
Que si tout zappe et lasse, les amours aussi passent

Il faut que tu saches

J'irai chercher ton cœur si tu l'emportes ailleurs
Mźme si dans tes danses d'autres dansent tes heures
J'irai chercher ton āme dans les froids dans les flammes
Je te jetterai des sorts pour que tu m'aimes encore

Fallait pas commencer m'attirer me toucher
Fallait pas tant donner moi je sais pas jouer
On me dit qu'aujourd'hui, on me dit que les autres font ainsi
Je ne suis pas les autres
Avant que l'on s'attache, avant que l'on se gāche

Je veux que tu saches

J'irai chercher ton cœur si tu l'emportes ailleurs
Mźme si dans tes danses d'autres dansent tes heures
J'irai chercher ton āme dans les froids dans les flammes
Je te jetterai des sorts pour que tu m'aimes encore

Je trouverai des langages pour chanter tes louanges
Je ferai nos bagages pour d'infinies vendanges
Les formules magiques des marabouts d'afrique
J'les dirai sans remords pour que tu m'aimes encore

Je m'inventerai reine pour que tu me retiennes
Je me ferai nouvelle pour que le feu reprenne
Je deviendrai une autre aprčs qui tu soupires
Ces jeux seront les nōtres, si tel est ton desir

Plus brillante plus belle pour une autre étincelle
Je me changerai en or pour que tu m'aimes encore.

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Tetor 2010 16:28
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Citim:
Po citoj ato që tha BIONDIA


"Ma kam frike se do me harroje ,se sdo me kujtoje kur te rritet ,kam frik se sdo jem kur te filloje klasen e pare sdo jem kur te lozi futboll ,sdo jem kur te gjeje te dashuren e pare sdo jem kur te ..."
Ti do jesh vogelushja ime do jesh ta premtoj "..ah sa dua te besoj kete here....
Me duart qe me dridhen une te shtrengoj fort doren dhe mbyll syte e qete sepse e di qe ti sme ke genjyer qe ti sme genjen ..



Po ti sme kishe genjyer kurre dhe pse sdoja ta besoja dhe pse kisha frike ta besoja zemra e nenes nuk genjen kurre ajo eshte e paster si kristal .Sot ti ishe me mua dhe pse une jam rritur tani e skam nevoje per kujdesjen tende ti ishe perseri te kujdeseshe per mua dhe pse nganjeher me duket sikur je ti ajo qe sot ke nevoje per kujdesje .Me dukesh me vjeter nga hallet e perditshme te kesaj jete qe vrapon kaq shpejt e une sdi si ta ndal sepse sdua te shikoj me floke te bardhe me tek ty ,sdua te shikoj rrudha ne fytyren tende, sdua te besoj se ti po plakesh sepse te plakesh do te thote ...jo ti je e re do mbetesh gjithmon kshu.
Sot se mendoja qe do vije kujtoja se nuk se e mbaje mend diten(dhe pse as une sdoja te kujtoja kete dite) dhe ndersa isha ulur dhe prisja ne ankth te pashe nga larg qe po vije dhe sdi pse mu shtrengua zemra nuk mendova per veten time ato momente por me erdhi keq per ty per ate qe kishe kaluar per ate qe ndoshta padashur ose me dashur te kam bere te kalosh ne keto vite .
Ehh sa vuajtje e lote pa fund me erdhi keq kur mendoja sesa here e ke bere kete rruge gjithmon me lot ne sy sa here i ke hipur keto shkalle me shpjetesi per te me pare dhe sa here je lutur me ze dhe pa ze ,sa here je munduar te me qetesoje dhimbjet me fjalet e tua dhe une te kam folur dhe ndonjeher ashper ngaqe nuk duroja dot veten time dhimbjen qe kisha ,sa here je lutur duke thene " ma jep mua kete dhimbje me merr mua".U ule afer meje dhe me shtrengove doren dhe me zerin tend te bute me the "ja shiko pergjigja do jete e mire e di babi eshte jashte skishe fuqi te hipte shkallet tensioni " e dija qe me genjeje ato momente ai nuk duronte dot vitet e fundit ishte bere shume zemerbute nuk duronte dot asgje .Kisha deshire ato momente te vija koken ne prehrin tend sic beja gjithmon kur isha e vogel e ti te me qetesoje zemren qe rrifte fort nga frike dhe pse jam munduar gjithe diten te qesh e ti te me mbroje por e dija qe se beja dot keto momente ...
gjithmon kam menduar se jam shume qaramane qe per cdo gje derdh lot e nese do merrja nje lajm te mire sdo e beja me por kesaj here ishin lot gezimi ishin lotet mbas nje lufte te gjate qe une kisha FITUAR mbas kaq vitesh une kisha fituar kisha humbur shume gjera gjate kesaj lufte por dhe pse me humbje ishte hera e pare ne jete qe ndihesha fitimtare dhe nuk isha vetem ishe ti afer meje te perqafova fort dhe ndieva ato momente nje shtrengim shume here me te madh ishin duart e vellezerve dhe motres time kjo ishte familja ime e pa ato une sdo kisha fituar kete lufte ...
Gjate kesaj lufte sdo harroja dhe kujdesin e miqve te mi qe ne cdo moment me kane qenduar afer .FALEMINDERIT .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Nëntor 2010 20:12
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cecilia
Adoleshente

Regjistruar: 14/04/2006
Vendbanimi: Nė bankat e shkollės.
Mesazhe: 8180

Shume emocione ka ky shkrim bionde...Keto jane lot gezimi qe me erdhen. Te uroj fat ne jete!

__________________
Sto lavorando duro per preparare il mio prossimo errore.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Nëntor 2010 09:18
cecilia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cecilia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cecilia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cecilia Shto cecilia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cecilia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Citim:
Po citoj ato që tha ingmetalboy
Mbyll deren e makines dhe perdredh celsat per te degjuar zhurmen e motorit te me ngrohe gjakun. Shtyp pedalen e makines sikur me ka lek borxh dhe gris asfaltin e lagur te rruges. Dritarja eshte e hapur dhe dritat e rruges zhduken njera pas tjetres mbrapa meje...
Kjo do te ishte ilaci apo helmi im nen imagjinaten e nje kamere 39 milimetershe, por sot jam vetem ne dhomen time me nje shishe tjeter bosh qe bashkohet me shoqet. Eshte nje nga ato momentet e ndezura nga nje lloj ndricimi i frikshem brenda vetvetes qe gati sa nuk te le pafryme. Eshte hiri i fleteve te djegura te historise tende qe te shkund ashtu vetvetiu. Nje shkendije dhe ditari i fshehur ndoshta edhe prej vetes eshte ne zjarr tashme dhe realiteti te tejmbush te gjithin. Dhe nuk eshte ndonje brockull e fatit qe te katandis keshtu. Nuk eshte as ndonje fuqi mbinatyrore, por tashme nuk mund te genjesh me para pasqyres veshtrimin qe te ka veshur syte. Para disa minutash mendja ishte e mbushur me njeqind pyetje dhe pergjigje qe thelle kafshojne. Pyetje qe gjithe jeten nuk ke guxuar te pyesesh veten dhe tashme demonet e fshehur me aq mund apo dhunti kerkojne haracin e tyre.
Shfaqja fillon ne njemije menyra, por fundi eshte i njejte. Pranimi i faktit qe po vrapon apo po fshihesh nga nje pyetje te cilen ke frike te pyesh veten. Kush jam une? Dhe gjerat komplikohen jashtezakonisht pamundur te shtrydhesh ndonje alibi nga fryma qe te mban gjalle. Pyetje te thjeshta, direkte, qe nuk duan ngjyrime moderniste apo fluturime LSD-je. Si eshte i vertete fakti qe... ... ... qe tani une humba fillin e mendimeve dhe kjo qe po shkruaj tani eshte 20 minuta me vone (egzagjerim vetem 5 min), por ajo shija qe ai ndricim qe pata me pare nuk me ka braktisur akoma. Ndoshta jam i pire. Ndoshta jam thjesht nje pallua qe do te tregoje bishtin e tij shumengjyresh botes dhe sidomos vajzave per ti cuar ne krevat, por tani dua te shfryhem sadopak. Me duket sikur ky eshte nje nga ato momentet qe skalitin ose thyejne nje person. Do te desha te kisha dike te afert tani. Nje prej atyre personave qe mund te shkoj i lodhur per tu clodhur dhe eshte interesant fakti se cfare emrash te shkojne ne mendje ne keto momente, por vertet do te desha qe keto fjale ti thosha balle per balle njerit prej tyre dhe te degjoja ndonje fjale qe te me ngrinte moralin. Te kisha dike qe te thoshte qe e di kush jam dhe qe po bej ate qe duhet. Dikush qe te perforconte kolonat e mija qe po dridhen tmershem tani. Sepse kuptoj se ndonjehere nuk eshte ideja qe nuk dime kush jemi, por mbasi kemi frike te jemi vertet ai qe jemi. Per ju mendje sarkastiket e bythes si puna time nuk po perpiqem te gjej menyren ti tregoj botes qe jam pederast. Por une po te lexoja dicka te tille me sistemin tim te mbrojtjes kjo do te ishte gjeja e pare qe do te me shkonte ne mendje. Edhe fakti qe mendja ndaloi lumin e mendimeve per te sqaruar dicka te tille tregon se sado qe perpiqem akoma paska ndonje qoshe qe do tja dije se cfare mendon bota per mua. Fuck all that. Ku isha? Ah po. Mu desh te lexoja para kesaj idiotlleku per te kapur fillin serisht. Vertet qe mendimi qe te jemi vertet kush jemi na tremb. Na tremb mbasi jemi aq te zgjuar sa te kuptojme se cfare na pret perpara rruges qe i kemi zgjedhur vetes. Perpara se te arrijme token tone te premtuar duhet te perballim pengesa qe thyejne gjunje dhe gjuhe. Thyejne qiej kalteroshe dhe rrezojne bole te mbushura me shkumbe.
Pse po shkruaj keto gjera? Nuk e di. Ndoshta mbasi brenda brenda shpresoj qe me keto llafe do te le mbresa aq te medha ne ndonje bukuroshe te forumit sa kur te kthehem ne Shqiperi kete vere I will get lucky with them also gje qe nqs ndodh ju lutem me shkruani ne privat, ose ndoshta, kush e di them thjesht ndoshta mbasi kur po bluaja gjithe keto gjera ne mendje dhe kur pashe rreth e rrotull vetes dhe nuk gjeta askend nga ata personat qe shkruaja me lart, me lindi ideja per ti shkruar keto gjera qe ndoshta neser te mund te bej dicka zap dhe ky forum ishte vendi i pare qe me erdhi ne mendje. Eshte me mire ta le me kaq. Prekje pas prekjesh gjerat ndertohen me mire. Pa u perpjekur te mbingarkohesh ne mendime apo ndjesi. Pa u perpjekur te gjykoj apo te shpjegoj tani them te mbyll syte dhe vetem te fle. Kusuri le te dergjet ne krahet e te nesermes.






Shume impresionuese...mos duhet te rinisesh nje faqe te re..dhe sigurisht..me dicka tjeter...me te fresket..e gjalleruese si dihet..se cund te sjelle e nesermja per ty e per kedo !


Bjonde ..Te Falenderoj per shkrimet e ndiesit qe ti fal jane manjifike edhe shkrimet e tua !

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Dhjetor 2010 16:17
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Citim:
Po citoj ato që tha fleurs de l'orne



Bjonde ..Te Falenderoj per shkrimet e ndiesit qe ti fal jane manjifike edhe shkrimet e tua !




flm mundohemi ...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Dhjetor 2010 19:16
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Ather apo pergjithmon..

Sapo erdha ne shpi, pas nje udhetimi, 2ditor, te lodhshem, e plot dhimbje e lot, po dhe e kenaqur, sepse ta dedikova ty .

Dikur te premtova qe deri diten qe do mbyllja syt, çdo 14 shkurt do vija nje lule mbi trupin tend.dhe derisa ti tme shfaqesh sikur nje her te vetme ne enderr e t'me thuash vazhdo jeten tende..un bera nje marrezi.
Un nuk do jem e qet..deri ather jo.

Dikur loznim, syt e tu shkeqenin, ato sy blu, ne ate imag engjellor, qe un sja vija veshin..sa e poshter me duket vetja, tek vazhdoj shkruaj per ty.
Un te lendova, nderkohe ti me falje vetem dashuri( qe un kur se kuptova, apo vlersova) isha vetem nje femi.Gen..!
Saher mbeshtesja koken ne trupin tend,dhe ndihesha e mbrojtur, ti ke qen per mua, si vellai im, e un smund te luaja hipokriten e te thoja *Te dua* vetem qe ti te jetoje. Nese do dija se si jeta jote u kthye ne tragjedi, do ta vija nje her veshin, ne tik takun e zemres tende.Do shifja mimiken e buzeve te tua si trendafil, do ndieja lekuren tende te bardhe, qe ndrit dhe sot, mbi foton e varrit tend.
Ge..ti se more kurr zemren time, dashurin qe ti doje, sepse un s'di te dashuroj, ose me sakte sdija*** po fitove diçka, qe askush sdo mund ta zevendesoje, derisa un te mos ndihem Fajtore , per vdekjen tende...

çdo dite qe kalon, un imagjinoj kur erdha ne kliniken ku ti nderkohe qe jepje shpirt, therrisje emrin tim..dhe kur hyra me the vetem keto fjale... Mban mend kur te thashe, *Te dua*...e ti me the,..un s'di te dashuroj..
...dhe me the, a do jepje jeten per mua? a thua te jet e vertet ajo qe ti thua..etj etj..me gjysem zeri..

E perlotur u pergjigja, Po Ge.. e mbaj mend si sot, dhe ti ç'fare fitove, duke i dhen fund jetes i Droguar per nje Dashuri...? Mos valle mendon qe un do ndihem e qet, pas ketij momenti?

S'mundi tme thoshte me asnje fjale..se mbylli syt perjetesisht dhe un e lenduar, dhe FAJTORE qe gjerat arriten deri ne kete Faze te premtova, qe do jesh i pazevendesueshem ne zemren time, jo si *I dashur* po si nje njeri, qe diti te dashuroj, po qe shperblim mori vetem Vdekjen.

14 Shkurtin se shoh aspak si diten e te dashurarve..po vetem si Dite dhimbje, vetem diçka i lutem Zotit..t'me japi force, dhe kur nuk mundem, sa ti vej nje lule, siper varrit ..si sheje mirenjohje.

Ge.. un ather isha femi, kur ti me doje, tani jam rritur e di ti ndaj gjerat, nga ti dua vetem t'me falesh qe ste kuptova dot kurre.

Tani u rrita, jeta eshte plot me simpati, e do ket plot San valentin, po kurre per mua, s'quhet feste e te dashuruarve, por Festa e Dashurise..qe permbledh me shume se nje dashuri mes çiftit .

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Shkurt 2011 19:03
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ingmetalboy ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   ingmetalboy
without a trace

Regjistruar: 06/12/2004
Vendbanimi: wherever I may room
Mesazhe: 1008

U ngrita me ngadale nga krevati dhe vura re qe isha komplet lakuriq. Hmm... Kapa bluzen qe dergjej kruspull ne kembet e krevatit dhe bera ta vishja. Qelbej era cigare dhe alkool. E largova me shpejtesi nga hunda dhe mora fryme thelle. Gjithcka qe kisha pire dje per pak sa nuk doli jashte. Mbas nje gromesire shijova urthin tim te alkoolizur Shkunda koken dhe e vertita bluzen ne nje qoshe te dhomes. Fillova te kerkoja te mbathurat por pa rezultat ndaj vesha xhinset, por cuditerisht nuk mund ti mbertheja dot. Ndjeheshin te ngushta dhe hic te rehatshme si ne kohet e gjimnazit kur i mbaja floket e gjata dhe xhinset aq te ngushta sa nuk mund te futja asgje neper xhepa. Mbas disa momentesh fluturimi ne kohet e gjimnazit zhurma e shkarkimit te ujit nga banja me solli ne vete. Wtf??? Ktheva koken nga zhurma dhe ne ate moment nje vajze vetem ne te mbathura del prej banjes duke terhequr deren mbas vetes. "Mos u fut atje per nja 30 min" thote duke qeshur. Une nuk nxjerr dot asnje llaf por vetem veshtroj si i cakerdisur dhe komplet i hutuar. Ajo capitet ngadale dhe hyn perseri ne krevat duke ngritur batanien deri mbi hunde. Une nuk kam levizur asnje cm. "Te pelqejne?" thote duke qeshur. Filloj te mendoj per naten me pare shpejt e shpejt por gjithcka eshte nje lemsh i stermadh ngjyrash dhe alkooli. "Cfare?" me del nga goja ashtu vetiu me tonin me te cuditshem te zerit qe mund te bej. "Pantallonat e mija, do ti mbash keshtu?"

__________________
"Just because some of us can read and write and do little math, that doesn't mean we deserve to conquer the Universe."- K. Vonnegut

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Prill 2011 03:30
ingmetalboy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ingmetalboy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ingmetalboy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ingmetalboy Shto ingmetalboy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ingmetalboy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Opinionator
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 25/03/2011
Vendbanimi:
Mesazhe: 131

Citim:
Po citoj ato që tha fleurs de l'orne
Ather apo pergjithmon..

Sapo erdha ne shpi, pas nje udhetimi, 2ditor, te lodhshem, e plot dhimbje e lot, po dhe e kenaqur, sepse ta dedikova ty .

Dikur te premtova qe deri diten qe do mbyllja syt, çdo 14 shkurt do vija nje lule mbi trupin tend.dhe derisa ti tme shfaqesh sikur nje her te vetme ne enderr e t'me thuash vazhdo jeten tende..un bera nje marrezi.
Un nuk do jem e qet..deri ather jo.

Dikur loznim, syt e tu shkeqenin, ato sy blu, ne ate imag engjellor, qe un sja vija veshin..sa e poshter me duket vetja, tek vazhdoj shkruaj per ty.
Un te lendova, nderkohe ti me falje vetem dashuri( qe un kur se kuptova, apo vlersova) isha vetem nje femi.Gen..!
Saher mbeshtesja koken ne trupin tend,dhe ndihesha e mbrojtur, ti ke qen per mua, si vellai im, e un smund te luaja hipokriten e te thoja *Te dua* vetem qe ti te jetoje. Nese do dija se si jeta jote u kthye ne tragjedi, do ta vija nje her veshin, ne tik takun e zemres tende.Do shifja mimiken e buzeve te tua si trendafil, do ndieja lekuren tende te bardhe, qe ndrit dhe sot, mbi foton e varrit tend.
Ge..ti se more kurr zemren time, dashurin qe ti doje, sepse un s'di te dashuroj, ose me sakte sdija*** po fitove diçka, qe askush sdo mund ta zevendesoje, derisa un te mos ndihem Fajtore , per vdekjen tende...

çdo dite qe kalon, un imagjinoj kur erdha ne kliniken ku ti nderkohe qe jepje shpirt, therrisje emrin tim..dhe kur hyra me the vetem keto fjale... Mban mend kur te thashe, *Te dua*...e ti me the,..un s'di te dashuroj..
...dhe me the, a do jepje jeten per mua? a thua te jet e vertet ajo qe ti thua..etj etj..me gjysem zeri..

E perlotur u pergjigja, Po Ge.. e mbaj mend si sot, dhe ti ç'fare fitove, duke i dhen fund jetes i Droguar per nje Dashuri...? Mos valle mendon qe un do ndihem e qet, pas ketij momenti?

S'mundi tme thoshte me asnje fjale..se mbylli syt perjetesisht dhe un e lenduar, dhe FAJTORE qe gjerat arriten deri ne kete Faze te premtova, qe do jesh i pazevendesueshem ne zemren time, jo si *I dashur* po si nje njeri, qe diti te dashuroj, po qe shperblim mori vetem Vdekjen.

14 Shkurtin se shoh aspak si diten e te dashurarve..po vetem si Dite dhimbje, vetem diçka i lutem Zotit..t'me japi force, dhe kur nuk mundem, sa ti vej nje lule, siper varrit ..si sheje mirenjohje.

Ge.. un ather isha femi, kur ti me doje, tani jam rritur e di ti ndaj gjerat, nga ti dua vetem t'me falesh qe ste kuptova dot kurre.

Tani u rrita, jeta eshte plot me simpati, e do ket plot San valentin, po kurre per mua, s'quhet feste e te dashuruarve, por Festa e Dashurise..qe permbledh me shume se nje dashuri mes çiftit .



Shume e dhimbshme Fleur. C'do fjale qe mund te them me duket e vaket.

__________________
Passive resistance

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Prill 2011 04:23
Opinionator nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Opinionator Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Opinionator (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Opinionator Shto Opinionator nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Opinionator nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Opinionator
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 25/03/2011
Vendbanimi:
Mesazhe: 131

Lexoj keto ditare dhe me lind pyetja, sa emocione mban brenda vetes ky forum? Pyetje retorike sepse pergjigja eshte: pa fund!

__________________
Passive resistance

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Prill 2011 04:29
Opinionator nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Opinionator Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Opinionator (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Opinionator Shto Opinionator nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Opinionator nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 17:23 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 14 faqe: « E parė ... « 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Gishta qe dridhen

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.