Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Mjekėsia > njoftime nga dhe per moderatorin e zones
Gjithsej 6 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
~Enigme~
Simplexity

Regjistruar: 08/10/2005
Vendbanimi: My soul
Mesazhe: 4060

Citim:
Po citoj ato që tha NS-6
ju uroj te gjitheve pushime te mbara...degjohena ne shtator ishallah...ose ndonjehere gjate muajit gusht po me ra rasti te futem me nei pike interneti

Dhe ne te urojme te njejten gje. Clodhu dhe leri pikat e internetit por kur te kthehesh te garantojme qe te pret puna :p.

__________________
Fillimi i nje ngjarje, ku shpaloset ne kohe por lind jashte asaj, eshte njekohesisht perfundimi.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Korrik 2006 00:22
~Enigme~ nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ~Enigme~ Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ~Enigme~ (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ~Enigme~'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ~Enigme~ Shto ~Enigme~ nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ~Enigme~ nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

kam bashkuar temat "semundjet psiqike"," depresioni", dhe "cfare eshte skizofrenia" nen te njejten teme me emrin "truri,semundjet e tij dhe te rejat rreth tyre"...po ashtu tema "cfare eshte skizofrenia" i eshte nenshtruar nje pastrimi nga mesazhet qe ishin jasht teme (mos mendoni qe nuk lejoj postime muhabet por ato ishin fare jasht teme dhe keshtu u detyrova qe te beja pak pastrime. shpresoj te me kuptoni)

arsyet e bashkimit te temave:
-fakti qe kishin te benin te gjitha me semundjet e trurit
-mundesia qe te shpjegohet truri edhe nga ana funksionale qe te formohet keshtu nje ide edhe me e mire e semundjeve
-fakti qe kemi te bejme me nje organ qe ka shume mistere qe kerkimet do mundohen ti shpjegojne, mund te na beje qe ti vendosim te gjitha ato nen nje teme!

shpresoj ne mirkuptimin tuaj ne cdo veprim qe kryej...gjithsesi nese ka ankesa...

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Shtator 2006 23:50
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

bashkime dhe spostime temash

1.tema "Alarmi,mjeket: Lambia po perhapet ne mase" hapur nga Isra,u bashkua me temen "cfare semundje eshte...".shkrimin e gjeni ne faqen 3 te temes:
http://www.forumihorizont.com/showt...10&pagenumber=3


arsyet:
-fakti qe kishim te benim me nje lajm te vetem per te cilin nuk pati me komente
-fakti qe fliste per nje semundje

2.tema "pak njohuri mbi antraksin" eshte bashkuar me temen e siperpermendur.
arsyet:
-fakti qe kemi nje semundje ne vecanti!
edhe kete shkrim e gjeni ne faqen 3 te temes "cfare semundje eshte..."

3.tema "trashegimia" e hapur nga Klodel eshte spostuar ne Arkivin e Mjeksise:
http://www.forumihorizont.com/showt...=&threadid=6681

arsyeja:
-tema e ka permbushur qellimin e saj!

gjithsesi,nese ndokush e deshiron serish jashte atij arkivi mund te me shkruaje ketu ose te me kontaktoje me MP dhe e rivendos pa problem

keto jane modifikimet e bera sot ne zonen e mjeksise!
gjithmone me mirkuptim!
NS-6

per cdo ankese qe mund te keni,jeni te lutur ta shkruani!

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Nëntor 2006 23:43
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

bashkim temash

tema "Acid blues: the truth behind the buzz about pH balance" e hapur nga football,u bashkua me temen "medical sciences".e gjeni ne faqen 10 te asaj teme.
arsyet:
-fakti qe kishim te benim me nje shkrim ne anglisht
-zgjidhja qe beri hapesja e asaj teme

gjithmone me mirkuptim!
NS-6

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Nëntor 2006 22:48
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

metode e re e kerkimit te informacionit ne brendesi te zones se mjeksise

atehere...duke qene se zona e mjeksise eshte duke u zgjeruar pak e nga pak dhe po arrihet nje pike qe shkrimet qe hidhen mund te kene nevoje per riferime ne tema te tjera ose shkrime te ndryshme mendova nje sistem qe mund te lehtesoje keto kerkime ne brendesi te kesaj zone...pak e nga pak postimet qe jane ne zonen e mjeksise do ti nenshtrohen nje modifikimi ku do tu shtohet vetem nje kod qe do te jete i perbere nga nje shkronje e ndjekur nga data e postimit...pak a shume sic kam bere 2 provat me siper...ideja eshte perdorimi i butonit "Kerko" qe shihni siper ne menune kryesore...duke qene se do ishte nje problem nese ju kerkoni fjalet e ndryshme,psh gjak ose hepatit etj...ku do te gjenit shume tema ose postime qe nuk ju nevojiten,futja e ketij kodi do te lehtesonte punet per faktin se kur te kerkoni si fjale kerkuese ju do shkruani vetem kodin... A13122006 psh....dhe do tu paraqitet vetem postimi qe ka kete kod...normalisht qe do mundohem qe te mos kete 2 postime me te njejtin kod,gje qe do jete shume e pamundur sepse shkronja perpara do ndryshoje edhe nese ka me shume se 1 postim brenda te njejtes dite...kete sistem e kam perdor per shkrimet qe kam ne PC me te vetmin ndryshim qe motori i kerkimit eshte Google Desktop...me ka pelqyer shume si mekanizem sepse lehteson gjerat...tani po e provoj edhe ne kete zone me shpresen qe do ta beje edhe me te kompletuar informacionin ne menyre qe te kursehet kohe,dhe nje lodhje per te gjatur postimin e duhur...pra,tani kur te vendosni ndonje reference ne brendesi te kesaj zone mund te shkruani:
referim postimit Cod. A13122006 (ky eshte shembull)

te shofim tani se cfare rezultati do sjelle kjo gje...gjithsesi,do pres disa dite perpara se ta filloj ta aplikoj kete metode qe te pres ndonje kritike ose keshille per ndonje metode tjeter si dhe pasi qe ta paraqes kete metode edhe ne staf...

p.s: provojeni ta kerkoni postimin A07092006 tek "Kerko" dhe do te gjeni postimin "semundja e wilsonit...kur te rregulloni opsionet e kerkimit bejeni "Kerko mesazhet komplet" dhe "Trego rezultatet si mesazhe"....

gjithmone me mirkuptim
NS-6

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Dhjetor 2006 00:23
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
~Enigme~
Simplexity

Regjistruar: 08/10/2005
Vendbanimi: My soul
Mesazhe: 4060

Thumbs up

Si modifikim per te oraganizuar kete nenforum besoj se nuk eshte ide e keqe madje shume e mire por ate qe ve ne dyshim ose me mire te them jam e ngateruar eshte se si do ta ndimoje ky kod kerkuesin per nje teme specifike qe ai eshte i interesuar. psh nqs kerkuesi nuk e di kodin perkates te temes qe ai eshte i interesuar. Une e bera prove shembullin qe paraqite ti dhe funksionoi. Nqs ky organizim eshte vetem per referim atehere shume lehte dikush mund te paraqite linkun (adresen) ne postimi. Nuk e di jam e ngateruar.

Respekte

__________________
Fillimi i nje ngjarje, ku shpaloset ne kohe por lind jashte asaj, eshte njekohesisht perfundimi.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Dhjetor 2006 18:28
~Enigme~ nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ~Enigme~ Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ~Enigme~ (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ~Enigme~'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ~Enigme~ Shto ~Enigme~ nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ~Enigme~ nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

beh,ideja ishte qe nese ka psh me shume se 2 postime per nje term te caktuar atehere mund te perdoret kjo metode...me pak fjale,ta zene qe flasim per tuberkolozin dhe behet nje shkrim i ri rreth tij,por dikush do te dije nese ka pase ndonje postim tjeter per kete ceshtje,a ku ta di une...ne fund mund te shtohet qe per informacione te metejshme mund te kontrolloni edhe postimet me kodet XXXX,YYYY,ZZZZ etj (ku mund te shkruhet edhe titullin e postimit nese deshiron personi) ne vend qe te jape linket e temave te ndryshme...(gjithsesi,kjo gje eshte fakultative,jo e detyrueshme)...pra ne fund te postimit vendoset:

mbi te njejten teme referohuni edhe postimeve me kodin xxxx (titulli i postimit),yyyy (titulli i postimit),etj...

gjithmone nese e mban mend qe ka nje postim tjeter per ate teme dmth ...
plus qe kur ben kerkimin me "Kerko" del postimi dhe kur e shtyp te con direkt tek postimi pa pasur nevoje te ulesh faqen deri tek ai mesazh...

gjithsesi,eshte thjeshte nje metode qe po mendoja qe mund te ishte e dobishme pa u mbytur ne numrin e madh te postimeve qe mund te nxjerre kerkimi nese shkruan nje fjale te vetme,sepse mjeksia gjithsesi do rrotullohet rreth disa semundjeve ose termave kryesore...

Enigem,se di se sa i qarte kam qene...gjithsesi,prandaj nuk e kam aplikuar akoma si metode sepse dua te shoh se sa dobi mund te sjelle.mund edhe qe ne fund te mos behet fare ...thjesht tentative qe do ta provoja me disa postime pa kaluar ne zgjerime te teperta

ketu shof vetem nje dicka qe duhet qartesuar,dhe qe duket e ben corbe si sistem kete gje por qe nese perdoret disa here mund te shihet nese eshte i nevojshem apo jo! nese aty ku bej referimin shkruaj te njejtin kod,kerkimi do te nxjerre 2 mesazhe qe kane ate kod (dhe kjo do shtohet per cdo teme qe une do shkruaj ate kod) dhe besoj se e keni para kur shkruajtet numrin e kodit qe ju dhashe per "semundjen e wilsonit" qe besoj se ju kane dale 2 postime...1 per temen origjinale dhe 1 per faktin qe ate kod e kam permend ketu...zgjidhja qe do ti jepja eshte te vendoset nje hapesire pas shkronjes qe kur te kerkohet tek "kerko" te kerkohet pa hapesiren...me pak fjale nese shkruaj psh A 21051997 tek referimi,kur te kerkohet te kerkohet si A21051997...kjo do bente qe te jete me te vertete vetem 1 postim i vetem qe do ta kete ate kod...

e di qe puna eshte corbe,por me lejoni qe ta vendos ne perdorim...zereni se nuk ka ndodh asgje per momentin......dhe te shofim se cfare do te jape si rezultate...nese paraqiten probleme,mund te mi thoni ketu...

Enigem,eshte rrit kompleksiteti fare knej :p

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Modifikuar nga NS-6 datė 13/12/2006 ora 23:51

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Dhjetor 2006 22:38
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

hmmmm...ideja eshte shume e ngaterruar ne fakt...me sa pashe tek opsionet e butonit "Kerko" me disa parametra qe ka mund te ule rezultatet goxha....kshu qe per momentin,kjo qe doja te beja, ishte thjesht nje tentative qe ma do mendja do mbetet e tille per momentin...me vone te shohim

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Dhjetor 2006 00:30
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
~Enigme~
Simplexity

Regjistruar: 08/10/2005
Vendbanimi: My soul
Mesazhe: 4060

Citim:
Po citoj ato që tha NS-6
....gjithmone nese e mban mend qe ka nje postim tjeter per ate teme dmth ... Enigem,eshte rrit kompleksiteti fare knej :p

ndoshta nje liste e formuluar me keto kode dhe me titullin perkates mund te ndimoje per kujtesen se kush mban mend se cfare shkruajme :p. Si kerkim me pelqeu pasi e kam provuar me pare te kerkoj dicka ne forum dhe s'me kane pelqyer rezultatet. Keshtu qe nqs lexoj per hepatitin psh dhe kam deshire te di nese ka me shume reth kesaj ceshtje ne kete forum kodi do ishte ideal pasi me cfare pashe e perkufizon kerkimin dhe nxjer rezultate eficiente

__________________
Fillimi i nje ngjarje, ku shpaloset ne kohe por lind jashte asaj, eshte njekohesisht perfundimi.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Dhjetor 2006 13:49
~Enigme~ nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ~Enigme~ Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ~Enigme~ (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ~Enigme~'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ~Enigme~ Shto ~Enigme~ nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ~Enigme~ nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

Talking

ok,nderroj mendje serish

ideja ne fakt per ate gje ishte...limitimi sa me shume i rezultateve dhe ne fakt kodi mu duk zgjidhja me e mire...me ate ndryshim te vogel qe paraqita,ku kerkimi te behet pa hapesiren qe te mos dalin 2 tema si rezultate...
ok,atehere nderroj mendim serish per idene ...do ta vazhdoj idene qe kam!
meqenese per disa ideja mund te duket pak e ngaterruar,do te pergatis nje tutorial qe do te tregoje hap pas hapi se si mund te perdoret kjo metode e re kerkimi ne brendesi te zones se mjeksise dhe do ta postoj ne kete teme qe te jete si pike referimi here pas here deri sa tia marrin doren (te tjeret pervec Enigmes e kom llafin,se kjo me sa duket e ka kuptu mire si funksionon ceshtja )...gjithsesi,kush nuk do te perdore kete metode,ka gjithmone metoden tradicionale...hajd ta provojme iher se si do dale...

pas nje kohe te caktuar,mund te shoh me ane te ndonje sondazhi se sa e dobishme eshte kjo metode...

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Dhjetor 2006 22:08
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 12:20 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 6 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Mjekėsia > njoftime nga dhe per moderatorin e zones

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.