Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Feja krishtere > A ėshtė Jezusi Zot? Bibla thotė JO! Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 1.00.
Gjithsej 34 faqe: « E parė ... « 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
ingmetalboy
without a trace

Regjistruar: 06/12/2004
Vendbanimi: wherever I may room
Mesazhe: 1008

Citim:
Po citoj ato që tha jasemina


Ah, me fal atehere. por une nuk e kuptoj dot pse Perendise ti duhej te shnderrohej ne njeri si ne per te na hapur syte?. Sa dilema nxjerr kjo teze, por mendoj se u eshte dhene nje zgjidhje e cila mbetet e vetmja.S'ka gje. Pastaj mos u mundo kot te kuptosh te gjitha rruget e Perendise se nuk do te dalesh mire se as une as ju as ndonje tjeter nuk eshte aq i zgjuar sa te kuptoje te gjitha pse-te.
Kurse sa per dilema nuk nxjerr fare, por kuptohet nqs perpiqemi shuuume kushedi edhe nxjerr ndonje.
Ne fund te fundit gjithcka eshte e lidhur me besimin. Mos u fshih mbas fesh (une duhet te jem i pafe) shiko cfare besoni ju dhe po te kesh kohe fillo bej pyetjet qe duhen bere.
Seriozisht gjithe te mirat.

__________________
"Just because some of us can read and write and do little math, that doesn't mean we deserve to conquer the Universe."- K. Vonnegut

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Shtator 2006 18:51
ingmetalboy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ingmetalboy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ingmetalboy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ingmetalboy Shto ingmetalboy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ingmetalboy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BARIU
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 14/07/2005
Vendbanimi: Shqiperi
Mesazhe: 145

Re: A eshte Jezusi Zot? Bibla thote PO.

Citim:
Po citoj ato që tha BARIU
Te nderuar lexues dhe shkrues te kesaj teme. Pra a eshte Jezusi Zot?

Ne nje pjese te mire te ketyre faqeve shpesh dilet nga tema dhe perhapemi ne gjera qe s'kane te bejne fare me temen.

Dua tju kujtoj se ajo qe ne dime per Jezu Krishtin pike se pari eshte ne deshmine e Ungjijve, pra te atyre dishepujve qe ishin me te dhe qe eshte deshmia me e rendesishme dhe e sakte per te. Ka sigurisht edhe mjaft deshmi nga historiane te kohes qe jane me mjaft vlere sidomos per kryqezimin, ringjalljen e Krishtit.

Keshtu per te mesuar se kush eshte? pse Ati e dergoi Krishtin? pse Ai u kryqezua dhe jo dikush tjeter? pse jane shkruar gjithe ato gjera per jeten dhe deshmine e tij ne Ungjijte? Per keto dhe shume pergjigje duhet ti drejtohemi vetem Fjales se Perendise Bibles.
Nese do te kerkoni tek ajo me motivin e drejte per te njohur me te vertete se kush eshe Jezusi, Perendia do tja zbuloje cilit do qe deshiron ta beje kete gje. Nese doni qe ti jepni pergigje pyetjeve ne lidhje me Krishtin jashte asaj qe thote Bibla, ato pergjigje ne te shumten nuk jane te sakta.

Ka nje qellim pse ato gjera qe jane tek Ugjijte u shkruan dhe per kete Ungjilltari Gjon qe ishte me Krishtin thote:

Joh 20:30 Jezusi bëri edhe shumë shenja të tjera në prezencën e dishepujve të tij, të cilat nuk janë shkruar në këtë libër.
Joh 20:31 Por këto gjëra janë shkruar që ju të besoni se Jezusi është Krishti, Biri i Perëndisë dhe që, duke besuar, ta keni jetën në emër të tij.

Me respekt:
Bariu.

__________________
Vetem Jezu Krishti te shpeton!.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Shtator 2006 10:10
BARIU nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BARIU Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BARIU (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė BARIU't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: BARIU Shto BARIU nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BARIU nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

Re: Re: Re: A eshte Jezusi Zot? Bibla thote PO.

Citim:
Po citoj ato që tha Prishtinasja_Sa kontradiktore jeni me vetet tuaja, mjerisht! Urata te mira i jep mikut tend Bariut dhe te tjereve per menyren e shpetimit. Besimi ne KOTESIRA s'ka shpetuar njeri qe t'shpetoj te devijuarit e te verberit. E bardha nuk eshte e zeze dhe anasjelltas per mendjet e brumosura qe shofin me largepamesi kurse per shkurtepamesit fare e thjeshte per ti then te bardhes te zeze, meqe jane te fiksuar ne argumente te pabaza e tejet te shtremberuara, e ky eshte mekati me i madh qe njeriun e con ne nje humbje te pakthim perderisa kane frike te shofin realitetin e se vertetes. Njeriu te jet i fiksuar ne nje gje ( o si t'them une o fare) do thote TE JESH I HUMBUR NE HAPESIRE.

A thua valle, perderisa Jezusi juaj sakrifikoi jeten e tij per mekatet e njerezimit, pse valle nuk zhyteni ne mekate pa i peshuar ne peshoje pas berjes se tyre dhe si rrjedhoje e kesaj verberie qe ju pohoni si te vertete, a nuk eshte humbje kohe t'i luteni birit,atit dhe shpirtit te shenjte per faljen e mekateve perderisa pohoni se jeni te shpetuar dhe te falur nga cdo mekat si shkas i sakrifices se Jezusit??!!! Eh, sa mekat i madh qe nuk kisha fatin te takoja njeri qe do sakrifikonte per mekatet e mia e te luaja me jeten si nje top futbolli! Uroj te beheni mendje te hapura dhe ta shifni jeten nga kendveshtirmi real e jo sipas tekeve te juaja sic ua ka endja!.

Smarts Way, Zoti ua shperblefte cdo perpjekje qe keni kontribuar ne kete teme dhe shpresoj se je i kalitur mire me durim dhe sa per info i nderuar/a t'a citoj nje ajet Kur'anor ku Allahu thote: " E TY MUHAMMED, TE DERGUAM T'UA KUMTOSH TE VERTETEN ATYRE ( MBARENJEREZIMIT) E JO TI UDHEZOSH, ANDAJ MOS U SHQETESO NESE TE KUNDERSHTOJNE." Falenderimi i takon Zotit dhe Jezus (Isai a.s.) nuk ishte gje tjeter pervec se rob dhe i derguar i Tij.

Feja mbron Kombin- Kombi mbron Fen. Shpresoj te debatohet ne kete teme me argumente baze e jo nga hamendja.

Respekt,
ore ju qe besoni ne kuran dhe qe thoni qe besimtaret e jezusit sjellin vetem fjale te lezuara nga bibla eshte e vertet por ju qe po na e mbani veten si me te mencur na sidhni ndonje argument tjeter vec fjaleve te kuranit dhe lerini blat blat kot se koti.....e kishte mire durrsaku na keni ca derrasat tamam ashtu sepse po ofendoni besimtaret e jezusit qe sjellin vetem argumente nga bibla sikur ju po sidhni gjera me te medhaja aman se na hapet barkun...

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Shtator 2006 16:12
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arbereshi
Anetar i ri

Regjistruar: 10/09/2006
Vendbanimi: italia
Mesazhe: 21

Pse ka kaq shume per tu diskutuar?
Pastaj me habit fakti, pse japin konkluzione ata qe nuk jane fare te
krishtere, ketu perfshire edhe ateistet!
ZOTI KRISHTI PERENDIA YNE I PLOTPUSHTESHEM ESHTE SHPRESA DHE I VETMI SHPETIM PER TE GJITHE UMANITETIN.

__________________
pershendetje te gjitheve

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Shtator 2006 18:51
arbereshi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arbereshi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me arbereshi (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė arbereshi't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: arbereshi Shto arbereshi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arbereshi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SmArTs_WAY
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 17/06/2006
Vendbanimi: Maqedoni
Mesazhe: 50

Ore qkemi si jeni, mire?

Debat te mirrefilt aspak nuk paska...!

Kur te sjellni argumente debatojme.!!

Jemi ne pritje (te argumenteve)!

Bye bye
smarts way
kumanova-on-line@hotmail.com

__________________
Islami, alternative e diteve te sotme

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Shtator 2006 21:59
SmArTs_WAY nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SmArTs_WAY Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SmArTs_WAY (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė SmArTs_WAY't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: SmArTs_WAY Shto SmArTs_WAY nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SmArTs_WAY nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tresh
.

Regjistruar: 16/11/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 2752

Citim:
Po citoj ato që tha SmArTs_WAY
Ore qkemi si jeni, mire?

Debat te mirrefilt aspak nuk paska...!

Kur te sjellni argumente debatojme.!!

Jemi ne pritje (te argumenteve)!

Bye bye
smarts way
kumanova-on-line@hotmail.comasht mbledhe gjithe Madrasa e Kumanoves qe thua JEMI ne pritje???

__________________
il primitivismo e la non cultura sono forme eterne!! CHI CREO LE DONNE??!!DIO E STATO UN GENIO

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Shtator 2006 22:01
tresh nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tresh Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tresh (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tresh Shto tresh nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tresh nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
fat_genta
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 28/09/2006
Vendbanimi: askund
Mesazhe: 91

Citim:
Po citoj ato që tha jasemina
Smarts_way ka shkruar per kete teme dhe e ka argumentuar bukur.
Ndoshta dhe mendimi im nuk do te ishte i tepert, pasi nje nder problemet me kontradiktore ne historine njerezore eshte çeshtja e Mesihut (Isait) ( Jezusit) a.s. Polemika rreth personalitetit te Jezusit eshte ndryshimi me i madh ndermjet Islamit dhe Krishterimit.
Prandaj mendova te sjell disa argumente , te cilat me lene ne medyshje, çfar te besoj qe eshte Zot apo eshte njeri? me shume me ben te paqarte se, keto argumenta une i nxorra nga Bibla.

Zoti eshte i pavdekshem

Bibla tregon nje nga cilesite e Zotit, e cila eshte pafillimesia dhe pavdekshmeria, ku thote: " Ai qe i vetmi e ka pavdekesine dhe rri ne drite te paafrueshme, te cilen asnje njeri nuk e ka pare kurre dhe as mund ta shohe; atij i qofte nderi dhe pushteti i perjetshem" (1 timoteu 6:16)
"Para se te kishin lindur malet dhe para se ti te kishe formuar token dhe boten, madje nga mot dhe perjete ti je Perendia" ( Psalmi 90:2)

Kurse Jezusi vdiq

Bibla thote:
Dhe Jezusi bertiti me ze te larte dhe tha: " O Ate, ne duart e tua po e dorezoj frymen time! ". Dhe, si tha keto, dha fryme"' ( Luka 23: 46)

Zoti eshte i Gjithedijshem

Bibla thote:
" Mos u beni, pra, si ata, sepse Ati juaj i di gjerat per te cilat keni nevoje, para se ju t'i kerkoni". (Mateu 6:8)

Kurse Jezusi nuk ishte i Gjithedijshem

Jezusi kur e pyeten per diten e fyndit, ai u pergjigj:
" Sa per ate dite dhe ate ore, askush nuk e di, as engjejt ne qiell, as Biri, por vetem Ati". (Marku 13:32)

Zoti eshte i plotfuqishem

Bibla etregon kete:
" Une jam Perendia i plotfuqishem...".

Jezusi ishte i pafuqishem


Po Bibla e tregon kete:
"Une s'mund te bej asgje nga vetja ime". (Gjoni 5:30)

Zoti nuk lodhet dhe nuk flen

Bibla thote:
"Nuk e di ti, valle, nuk e ke degjuar? Perendia i perjetesise, Zoti, krijuesi i kufijve te tokes, nuk mundohet dhe nuk lodhet, zgjuarsia e tij eshte e panjohshme" ( Isaia 40:28)

Por Jezusi ishte i lodhur dhe ka fjetur sikur ne


Bibla thote:
"Dhe Jezusi, i lodhur nga udhetimi, u ul prane pusit". ( Gjon 4)
" Ai nderkaq po flinte ne kiç mbi nje jastek"' (Marku 4:38)

Zoti nuk mund te shihet

Bibla aludon qarte per kete:
Askush s'e ka pare ndonjehere Perendine".(1 Gjoni 4:12)

Jezusi jetoi ne mesin e njerezve

Bibla vete thote kete:
"Ata i thane: "Ceshtjen e Jezusit nga Nazareti, qe ishte nje profet i fuqishem ne vepra dhe ne fjale perpara Perendise dhe perpara gjithe popullit"' (Luka 24:19)

Zoti nuk eshte njeri dhe nuk jeton ne toke

Bibla thote:
Perendia nuk eshte nje njeri, qe mund te genjeje, as edhe bir njeriu qe mund te pendohet". ( Numrat 23:19)

Jezusi ka qene njeri dhe bir njeriu dhe ka jetuar ne Nazaret

Bibla thote:
" Erdhi biri i njeriut qe ha dhe pi". (Mateu 11:19)

Zotit i takon Adhurimi

Bibla thote:
"Adhuro Zotin, Perendine tende, dhe sherbei vetem atij". (Mateu 4:10)

Jezusi nuk adhurohet

Kurse Jezusi ka urdheruar te adhurohet vetem Perendia
"Adhuro Zotin, Perendine tende, dhe sherbei vetem atij". (Mateu 4 10)


Zoti nuk tundohet nga e keqja

Bibla thote:
"Askush kur tundohet te mos thote: " Jam tunduar nga Perendia", sepse Perendia nuk mund te tundohet nga e keqja , dhe ai vet nuk tundon njeri". ( Jakob 1 :13)

Jezusin e ka tunduar djalli

Bibla thote:
" Dhe qendroi ne shkretetire dyzet dite, i tunduar nga Satanai". ( Marku 1:13)

Keto ishin disa nga dhjetra citate Biblike qe japin krahasimin ne mes Zotit dhe Jezusit(Zot) Mendoj se duhet te llogjikojme vete me arsyen tone. A eshte Jezusi Zot?
Vete Bibla e ben te qarte dhe kjo besoj fale pjeseve te pa ndryshuara totalisht nga dora dhe mendja e njeriut.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Shtator 2006 10:15
fat_genta nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė fat_genta Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me fat_genta (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: fat_genta Shto fat_genta nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto fat_genta nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BARIU
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 14/07/2005
Vendbanimi: Shqiperi
Mesazhe: 145

A eshte Jezusi Zot? Bibla thote PO.

Me lejoni tju kujtoj te nderuar lexues se kush deshiron te njohe Krishtin mund ta njohe ate me ane te zbuleses se Perendise ne Fjalen e Frymezuar nga Ai, Bibla.

Ketu vazhdohet te citohet Bibla jashte kontekstit. Me dashje apo jo nga dituria apo padituria nuk e kuptoj.

Jezu Krishti pati dy natyra njerezoren dhe hyjnoren dhe kjo gje i jep pergjigje shumices prej pyetjeve dhe keqperdorimeve te teksteve biblike.

Bibla duhet kuptuar, interpretuar ne kontekst dhe si e tere nuk ka aspak kontradita me ato qe prezantohen si dallime ne natyren e Krishtit.

Megjithate me lejoni tju citoj edhe nje here cfare besuan dishepujt e Krishtit dhe cfare u mesuan te tjereve ata qe ishin me Krishtin:

Joh 1:1 Në fillim ishte Fjala dhe Fjala ishte pranë Perëndisë, dhe Fjala ishte Perëndi.
Joh 20:26 Dhe tetë ditë më vonë, dishepujt ishin përsëri në shtëpi dhe Thomai ishte me ta. Jezusi erdhi, ndonëse dyert ishin të mby-llura, dhe u prezantua midis tyre dhe tha: ``Paqja me ju!``.
Joh 20:27 Pastaj i tha Thomait: ``Vëre gishtin këtu dhe shiko duart e mia; shtrije edhe dorën dhe vëre në brinjën time; dhe mos ji mosbesues, por besues!``.
Joh 20:28 Atëherë Thomai u përgjigj dhe i tha: ``Zoti im dhe Perëndia im!``.
Joh 20:29 Jezusi i tha: ``Sepse më ke parë, Thoma, ti ke besuar; lum ata që nuk kanë parë dhe kanë besuar!``.

Dhe per keto gjera apostulli Pal tha:
Rom 9:1 Unë them të vërtetën në Krishtin, nuk gënjej dhe jep dëshmi me mua ndërgjegja ime me anë të Frymës së Shenjtë;
2Co 11:31 Perëndia dhe Ati i Zotit tonë Jezu Krisht, që është i bekuar përjetë, e di se unë nuk gënjej.

Pse nuk duan njerzit te besojne te verteten e Fjales se Perendise por rendin pas genjeshtrash njerezore dhe djallezore? E verteta eshte e qarte keshtu besuan dishepujt e Tij 2000 vjet me pare dhe gjate historise se Kishes e edhe sot: Krishti eshte Zoti dhe Shpetimtari yne por per ata qe e pranojne mund te jete edhe i tyre ndonese e mohojne. Shqyrtojeni me motivin e drejte kete zbulese.

Pershendetje:
Bariu.

__________________
Vetem Jezu Krishti te shpeton!.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Shtator 2006 13:06
BARIU nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BARIU Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BARIU (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė BARIU't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: BARIU Shto BARIU nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BARIU nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
fat_genta
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 28/09/2006
Vendbanimi: askund
Mesazhe: 91

Te vazhdohet me perseritjen e mesazheve nuk eshte zgjidhje, te citoj pergjigjen e Jasemines per kete mesazh, e ju citim une citim. Keshtu do te arrijme ketu ku jemi.
Po e nis me fjalet e mia, keshtu dhe ju te jepni nje pergjigje te re pasi kjo pergjigje po qe se do te ishte bindese do te kish mbyllur gjithe kete diskutim qe pashe.
Njeriu, ka gjera ku eshte me e llogjikshme te besoje verberisht. por shumica e gjerave duan shpjegim, nje nga keto eshte edhe vendi qe i takon Jezusit. ka edhe vete te krishtere qe jane ne dileme rreth saj, ashtu si jam dhe une.
Me falni por Jezusi ishte bir? apo ishte Zoti (i lindur nga Maria, nje njeri)i erdhur te njerezit si njeri?
apo ishe Profet?
CFAR ESHTE NE TE VERTETE?
Pse nuk ka nje zgjidhje kjo dileme? Besoj se ju Bari besoni ne te verberisht, pa u interesuar te dini rreth saj, por ka njerez qe i lodh kjo dileme. dhe mendoj se te vendosurit e Jezusit ne vendin e Profetit eshte me e arsyeshmja, ta heqim nga vendi i cili nuk i takon, dhe te cilin ai vete nuk e kerkoi, dhe i cili nuk eshte i kenaqur me ne, qe e shpume.
Perderisa nuk e shpiem atje ku i takon kjo ceshtje do te mbetet dileme per shume krishtere, dhe diskutim per fete e tjera.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Shtator 2006 09:31
fat_genta nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė fat_genta Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me fat_genta (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: fat_genta Shto fat_genta nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto fat_genta nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
tresh
.

Regjistruar: 16/11/2003
Vendbanimi: .
Mesazhe: 2752

fat_genta
Pse te lodh kjo dileme,beso mor djale si e cfare te dushe e mos u merr me dilema.Kujt po i interesojne dilemat e tua??Nqs ti ke dilema mbaji per vete dilemat e shko e merr pergjigje tek ata qe te mesojne dilemat.
Bariu ska dilema,ke ndonje problem ti?Une skam dilema ke ndonje problem ti?Miliona e miliona te krishtere se kane kete dileme ke ndonje problem ti?
Ja mu pergjigj pse duhet te jem ne dileme une, besoj verberisht apo jo kjo eshte pune per mua e drejta ime si te besoj?
Kur te kem dilema mos u merzit,se di ku te bej pytje e ku te marr pergjigje e sidomos nuk do ju pyes ju qe jeni gjithmone ne dileme me veten tuaj....

__________________
il primitivismo e la non cultura sono forme eterne!! CHI CREO LE DONNE??!!DIO E STATO UN GENIO

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Shtator 2006 09:51
tresh nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė tresh Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tresh (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tresh Shto tresh nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto tresh nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 03:27 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 34 faqe: « E parė ... « 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Feja krishtere > A ėshtė Jezusi Zot? Bibla thotė JO!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.