Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Feja krishtere > A ėshtė Jezusi Zot? Bibla thotė JO! Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 1.00.
Gjithsej 34 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
erzeni_be
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/07/2004
Vendbanimi:
Mesazhe: 1306

Sot ishin denoncuar postimet ne fjale dhe qe sot do te merren masa e duhura.


Ju lutem na ndihmoni duke denoncuar postime te tilla perpara se te replikoni.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Gusht 2006 20:35
erzeni_be nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė erzeni_be Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me erzeni_be (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: erzeni_be Shto erzeni_be nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto erzeni_be nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Simona
Keshilltare e ''NR''

Regjistruar: 15/10/2005
Vendbanimi: Ne Seline Roze
Mesazhe: 330

Citim:
Po citoj ato që tha imagjino_sikur


Ke te drejte kur thua qe eshte shqiptaria, por jo feja por atdheu, memedheu. Clidhje ka feja me shqiptarine. Pse ca ishin shqiptaret para se te dilte fjala shqiptar, feja e ilireve eshte iliria. Po nese beson ne evolucion; feja e shqiptarit eshte majmunia!!!??? patjeter qe jo!
Majdanozin pra, se ska lezet 

Po feja nga njerzit predikohet dhe kur predikohet arabisht apo latinisht  apo edhe greqisht ckuptim ka qe jemi ne Shqiperi?Do me majdanoz se kripa i ka dale me kohe ktij muhabeti,pervecse propagandave te kota.Shnet e te mira.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Gusht 2006 22:21
Simona nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Simona Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Simona (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Simona Shto Simona nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Simona nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SmArTs_WAY
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 17/06/2006
Vendbanimi: Maqedoni
Mesazhe: 50

Pershendetje te nderuar...

Mbase e pash se askush nuk mi ka replikuar postimet e mia, deshiroj te beje nje kerkese:
Ata qe deshirojne te bejne debat, le te urdherojne, mirepo mos te ikin prej teme, mirepo te mi kundepergjigjen fjaleve te mia... Si p.sh: qka thuani ju o krishtere per ato citate, qe e ndajne Zotit ne vetem dhe Jezusi te vetem, Zoti Hyjni, ndersa Jezusi Profet....

pres pergjigje per cdo citat qe kam sjellur e qe tregojne njeshmerine e Zotit dhe profetesine e Jezusit

bye bye
kumanova-on-line@hotmail.com

__________________
Islami, alternative e diteve te sotme

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Gusht 2006 22:47
SmArTs_WAY nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SmArTs_WAY Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SmArTs_WAY (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė SmArTs_WAY't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: SmArTs_WAY Shto SmArTs_WAY nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SmArTs_WAY nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Simona
Keshilltare e ''NR''

Regjistruar: 15/10/2005
Vendbanimi: Ne Seline Roze
Mesazhe: 330

Kumanove mu pergjigj ti mu sa vrasje dhe sa dasma prishen per pune feje ne kosove?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Gusht 2006 22:59
Simona nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Simona Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Simona (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Simona Shto Simona nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Simona nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SmArTs_WAY
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 17/06/2006
Vendbanimi: Maqedoni
Mesazhe: 50

Citim:
Po citoj ato që tha Simona
Kumanove mu pergjigj ti mu sa vrasje dhe sa dasma prishen per pune feje ne kosove?

TEMA jone e nderuara Simona eshte: A është Jezusi Zot? Bibla thotë JO!
prandaj le te rrespektohet kjo teme, dhe mos te futemi ne debate te kota, mbase ajo pyetja e juaj, paraqitet vetem tek jointelektualet, mbase vrasjet qe behen tek shqiptaret (e kemi te njohur) se jane si pjell e keqe e te pareve tane shqiptare te paarsimuar, dhe te cilet ishin jo fetar. E nuk behen vrasjet per hir te fese as ne Kosove, e as ne Ilirid, kete e dim te gjithe e nderuar.

E nderuar moter shqiptare, neve si shqiptar duhet te mundohemi qe ne vendet tona (dardani) te bejme nje bashkim nder vellazeror-shqiptar.

Sic thoshte edhe Molla Kadri GJilani: "Jemi ne (shqiptaret) tri fe, mirepo jemi vellezer shqiptar''.

E te mos futemi ne nje perqarje te kote, dhe fajin tia lem feve.

Sidoqoft, shqiptare jemi, dhe neve ketu vetem po debatojme dhe asgje me shume,.. debatet tona duhet te jene ne menyre njerezore, qe neve mos te fusim urrejtje ndermjet vete... Tek e fundit sic thoshte ai i moqmi: "Llaf po bojm" [hahah, pak shaka]


bye bye, mbetesh e pershendetur e nderuar

kumanova-on-line@hotmail.com
SmArTs_WAY [rruga e te menqurve]

__________________
Islami, alternative e diteve te sotme

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Gusht 2006 11:06
SmArTs_WAY nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SmArTs_WAY Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SmArTs_WAY (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė SmArTs_WAY't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: SmArTs_WAY Shto SmArTs_WAY nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SmArTs_WAY nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Simona
Keshilltare e ''NR''

Regjistruar: 15/10/2005
Vendbanimi: Ne Seline Roze
Mesazhe: 330

Te paret tane jo fetar????????/

Ktu ia ke fut kot ore cun se po ti ku e gjete fene tate apo e gjete n rruge??????

Sigurisht nga te paret e tu e ke kur kosova ka qene pushtuar nga turku dhe nderroi fene pefundimisht.

Familjet ne kosove ne nje studim etimologjik qe ehste bere eshe arritur ne vertetimin se ne shtate breza dilni te gjithe katolike.

Tema jote eshte me qellime ngacmimi pasi edhe muhamedi eshte biri i zotit ashtu sikurse Jezusi une e pranoj dhe nuk hap tema provokimi si te tuajat,pastaj neve besojme se Ati yne Jezu Krishti do te vije ne toke te na shpetoje e laje mekatet tone,kjo eshte hyjnore per ne dhe ne ebarazojme kete akt njesoj me Zotin,per mua biri i zotit ose zoti jane nje,shenjtore qe na ndihmojne neve ne cdo dite te jetes sone per buke e bereqet eper shnet,tani clidhje ka kjo teme me kureshtjen tate ???????

Nqs je per bashkim vellazeror leri cinizmat se tema te tilla bejne percarje,e thash dhe me lart ju ne kososve keni me qindrra raste te tilla ne Shqiperi vecse ndonje tek tuk,ca tregon kjo??????

Kjo tregon bashkim dhe jo percarje sic ia keni nisur ju shoqatat allahu-ekber,apo janullatosat e grekirat apo ca te them une ty gjithe ato lloj mostrash shoqata te huja qe mundohen te percajne rinine shqiptare,FEJA E SHQIPTARIT ASHT SHQIPTARIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Gusht 2006 14:18
Simona nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Simona Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Simona (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Simona Shto Simona nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Simona nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

prandaj nuk duhet me ju dhene shume pergjigje mbi temen sepse qenka shume e veshtire ta kuptoni,por sic e dim te gjithe secili ka mendimin e tij....
pershendetje te gjitheve respekt.

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Gusht 2006 15:38
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
erzeni_be
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/07/2004
Vendbanimi:
Mesazhe: 1306

Pershendetje te gjitheve!

T'ju them te drejten s'kam dashur te perzihem shume ne kete teme por megjithate e kam ndjekur ate nga afrer, sa kam patur mundesi.

Desha vetem te them qe nuk e kuptoj dhe nuk e shoh pse nje kendveshtrim ndryshe, merret si provokim!

Ndoshta e kam edhe gabim por me sa kam lexuar ne kete teme asnje nga diskutuesit pavaresisht perkatesise fetare, nuk po e ve ne dyshim as nuk e po njollos me te shara e ofendime figuren e Jezusit sikur qe mund te jete vepruar gjetiu nga te tjere me te tjera personalitete, perkundrazi ai po rrespektohet , per njerin eshte biri i Zotit e per tjetrin i Derguari i Tij , s'ka ndonje te keqe ketu, e kam fjalen s'ka ndonje provokim!


Megjithate keshilloj diskutuesit ne kete teme te permbahen dhe te jene te sjellshem e te rrespektueshem ndaj ndaj te tjereve sepse se pari jemi vellezer te nje gjaku.

Se fundi e riperseris edhe nje here, nese vertete mund te kete postime provokuese apo acaruese denonconi ato duke dhene arsyet.
Mesazhet e denoncuara shihen me kujdes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Gusht 2006 21:37
erzeni_be nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė erzeni_be Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me erzeni_be (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: erzeni_be Shto erzeni_be nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto erzeni_be nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Amstel
me kerkoi kush????

Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Mesazhe: 3736

erzeno fjale me vend lal e ke thene sic duhet.
dhe une jam i mendimit tend nuk ka pse te kete ofendime.

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Gusht 2006 18:20
Amstel nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Amstel nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

NIKU....si te ka lali ty?
Shpresoj te jeshe mir.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Gusht 2006 19:42
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 04:15 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 34 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Feja krishtere > A ėshtė Jezusi Zot? Bibla thotė JO!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.