Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Feja krishtere > Perendise i duhej te vinte si njeri nese do te bente uren midis njeriut dhe Perendise
Gjithsej 3 faqe: « 1 2 [3]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme

09 Mars 2007 ::: 16:06
tolstoy86
Anėtar Aktiv


Regjistruar: 10/04/2006
Vendbanimi: tirane
Postime: 362
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Re: andi

Citim:
Po citoj ato që tha rumial
Jezusin e vrane edhe pse ai nuk deklaroi se ishte Zot, mendo te kishte deklaruar nje gje te tille 2000 vjet me pare.
degjo nje tjeter:
E pyeten? A je ti Mesia(Krishti)
Une jam....
E di ti se kush eshte Mesia?Ma bej hallall rumo se po te vihem si shume, po koncepti juaj per Zotin eshte llahtarndjelles..
Mendo thote se cdo i kishin bere Krishtit te kishte deklaruar (nje gje te tille!) 2000 vite me pare se ai ishte Zoti. Leqe megjithese nuk e deklaroi e vrane thote.. ketij budallelleku nuk ka njeri qe ti ktheje pergjigje

Ai lart e fillon temen me fjalet: Perendise i duhej..etj etj, po per cfare paska Zoti nevoje ore?? Po cnevoje mund te kete ai qe ka krijuar gjithcka, perfshi ndjenjen e nevojes??

Krishtit Mesih i themi edhe ne, po clidhje ka me te qenurit Zot, se nuk e kuptova, ndoshta i turbullosur nga vorbulla e urtesise dhe e mprehtesise te mendimeve tuaja plot drite

 

__________________
dita me e bukur: sot

Click Here to See the Profile for tolstoy86 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tolstoy86 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tolstoy86 Shto tolstoy86 nė listėn e injorimit Shto tolstoy86 nė listėn e monitorimit
 
10 Mars 2007 ::: 12:27
Boksieri
I perjashtuar nga forumi


Regjistruar: 20/11/2006
Vendbanimi: USA
Postime: 137
Status: Offline

Modifiko Mesazhinmuhamedin se njef njeri fare ,njeri pa ftyre ajo eshte e keqja juaj nuk shifni shptepine tuaj pa cati po doni te hyni ne shtepine e tjetrit per te bere rremuje dhe kur vjen darka te tjeret kan cati ju flini ner shi

 
Click Here to See the Profile for Boksieri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Boksieri (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Boksieri Shto Boksieri nė listėn e injorimit Shto Boksieri nė listėn e monitorimit
 
10 Mars 2007 ::: 12:30
Boksieri
I perjashtuar nga forumi


Regjistruar: 20/11/2006
Vendbanimi: USA
Postime: 137
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Re: Re: andi

Citim:
Po citoj ato që tha tolstoy86


Ma bej hallall rumo se po te vihem si shume, po koncepti juaj per Zotin eshte llahtarndjelles..
Mendo thote se cdo i kishin bere Krishtit te kishte deklaruar (nje gje te tille!) 2000 vite me pare se ai ishte Zoti. Leqe megjithese nuk e deklaroi e vrane thote.. ketij budallelleku nuk ka njeri qe ti ktheje pergjigje

Ai lart e fillon temen me fjalet: Perendise i duhej..etj etj, po per cfare paska Zoti nevoje ore?? Po cnevoje mund te kete ai qe ka krijuar gjithcka, perfshi ndjenjen e nevojes??

Krishtit Mesih i themi edhe ne, po clidhje ka me te qenurit Zot, se nuk e kuptova, ndoshta i turbullosur nga vorbulla e urtesise dhe e mprehtesise te mendimeve tuaja plot drite

Sa bukur e ,uee tamam si koci ke folur ktu!

 
Click Here to See the Profile for Boksieri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Boksieri (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Boksieri Shto Boksieri nė listėn e injorimit Shto Boksieri nė listėn e monitorimit
 
10 Mars 2007 ::: 16:15
tolstoy86
Anėtar Aktiv


Regjistruar: 10/04/2006
Vendbanimi: tirane
Postime: 362
Status: Offline

Modifiko MesazhinPer vete, pergjigjen e pyetjes ne lidhje me pamjen e profetit te fundit, po e le kur ta beje ndonjeri qe nuk eshte komplet k..e (boksier, nqs ste vine ne mendje 2 shkronjat qe plotesojne pikat, kujto ate mikun tend, koçin)

 

__________________
dita me e bukur: sot

Click Here to See the Profile for tolstoy86 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me tolstoy86 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: tolstoy86 Shto tolstoy86 nė listėn e injorimit Shto tolstoy86 nė listėn e monitorimit
 
30 Shtator 2010 ::: 19:06
lezhjani-82
I Pavdekshem


Regjistruar: 02/01/2005
Vendbanimi: Eternity...
Postime: 4813
Status: Offline

Modifiko MesazhinMe pelqen titulli i kesaj teme...

 

__________________
Jeta eshte nje semundje vdekjeprurese seksualisht e transmetueshme.

Click Here to See the Profile for lezhjani-82 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lezhjani-82 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lezhjani-82't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lezhjani-82 Shto lezhjani-82 nė listėn e injorimit Shto lezhjani-82 nė listėn e monitorimit
 
Ora tani: 06:27 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 3 faqe: « 1 2 [3]   Tema e Mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Feja krishtere > Perendise i duhej te vinte si njeri nese do te bente uren midis njeriut dhe Perendise

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen