Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Mjekėsia > MedicalTube
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 [3] 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme

12 Tetor 2007 ::: 22:59
NS-6
Mnemonic


Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Postime: 3634
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Cfare eshte lekura?

Cod. A12102007shkeputur nga emisioni "Incredible Human Machine" qe do jepet me date 21 tetor tek NationalGeographic Channel

 

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Click Here to See the Profile for NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Shto NS-6 nė listėn e monitorimit
 
12 Tetor 2007 ::: 23:21
NS-6
Mnemonic


Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Postime: 3634
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Kockat

Cod. A13102007filmimi ketu eshte i marre nga i njejti program i mesiperm "Incredible Human Machine" dhe flet per kockat

 

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Click Here to See the Profile for NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Shto NS-6 nė listėn e monitorimit
 
24 Tetor 2007 ::: 00:08
NS-6
Mnemonic


Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Postime: 3634
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Sistemet mbrojtese kunder bakterieve

Cod. A24102007nje video qe flet mbi sistemet mbrojtese te trupit te njeriut kunder infeksioneve bakteriale!

 

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Click Here to See the Profile for NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Shto NS-6 nė listėn e monitorimit
 
15 Nëntor 2007 ::: 01:03
NS-6
Mnemonic


Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Postime: 3634
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

NutriGenomics

Cod. B15112007nje video mbi ate qe mund te beje Nutrigenomics!

Modifikuar nga NS-6 datė 04/12/2007 ora 00:28

 

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Click Here to See the Profile for NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Shto NS-6 nė listėn e monitorimit
 
15 Nëntor 2007 ::: 01:11
NS-6
Mnemonic


Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Postime: 3634
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Virtual Guide 2

Cod. A15112007udhetim tjeter ne trupin e njeriut...udhetimi i qelizave te gjakut,ndarja qelizore,pamje nga zorra e trashe, mikroorganizmat, eozinofilet,metodat e vendosjes se nje ago per procedura te ndryshme dhe ne fund nje udhetim neper ezofag (qe duhet sikur me qene me sklerodermi ) deri ne sfinterin e poshtem te esofagut dhe pastaj ne stomak deri tek sfinteri pilorik

Modifikuar nga NS-6 datė 04/12/2007 ora 00:16

 

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Click Here to See the Profile for NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Shto NS-6 nė listėn e monitorimit
 
10 Dhjetor 2007 ::: 00:08
NS-6
Mnemonic


Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Postime: 3634
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

levizjet e syrit

Cod. A10122007dicka mbi levizjet e syrit...

 

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Click Here to See the Profile for NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Shto NS-6 nė listėn e monitorimit
 
02 Janar 2008 ::: 22:48
NS-6
Mnemonic


Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Postime: 3634
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

ndarja e bakterieve

Cod. B02012008nje filmim i shkurter ku tregohet ndarja e bakterieve

 

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Click Here to See the Profile for NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Shto NS-6 nė listėn e monitorimit
 
02 Janar 2008 ::: 23:21
NS-6
Mnemonic


Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Postime: 3634
Status: Offline

Modifiko MesazhinCod. A03012008tek tema "Shtatzania" keni pasur mundesine te shihni 13 fotografi qe tregonin momentet qe nga fekondimi e deri ne lindje [1]. ne kete video mund te shihni detaje te metejshme te momenteve kryesore te rritjes se embrionit.video eshte bere me ane te programit Maya

[1] 13 foto nga shtatzania (Cod. B 05022007)

Think Again!

 

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Click Here to See the Profile for NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Shto NS-6 nė listėn e monitorimit
 
08 Janar 2008 ::: 01:00
NS-6
Mnemonic


Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Postime: 3634
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Virtual Guide 3veshtrim mbi disa procedura kirurgjikale te paraqitura nga Interact

 

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Click Here to See the Profile for NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Shto NS-6 nė listėn e monitorimit
 
23 Janar 2008 ::: 23:59
NS-6
Mnemonic


Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Postime: 3634
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

embolia pulmonare

Cod. A24012008ne kete video mund te shihni se ku mund te formohet nje mpiksje gjaku ne vena dhe se si shkeputja e saj nga periferia mund te perfundoje ne mushkeri dhe te jape ate qe merr emrin "emboli pulmonare"!
po ashtu, ajo qe dua te vini re eshte edhe struktura e venave qe permbajne disa valvula qe nuk lejojne qe gjaku te kthehet pas por te eci perpara si pasoje edhe e forces shtyese te muskujve. nese keto valvula prishen,shfaqen ato qe quhen varice,karakteristike tek femrat por jo pak edhe tek meshkujt (sidomos tek ata qe qendrojne per kohe te gjata ne kembe pa levizur), dhe si pasoje ka nje staze (qendrim) te gjakut ne ate zone!

Think Again!

 

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Click Here to See the Profile for NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Shto NS-6 nė listėn e monitorimit
 
Ora tani: 18:21 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 [3] 4 »   Tema e Mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Mjekėsia > MedicalTube

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen