Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Aktualitete Ndėrkombėtare > Europa Nobel Turp I Botes
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
SHKODRA4001
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/09/2011
Vendbanimi: BELGJIKE DHE SHKODER
Mesazhe: 599

Europa Nobel Turp I Botes

Vendimi për t’i dhënë Bashkimit Europian, Nobelin e sivjetshëm të paqes ka marrë unanimisht pëlqimin e anëtarëve të panelit të Nobelit, e ka qenë një surprize e vërtetë jo vetëm për analistët që prisnin fitoren e ndonje blogeri të pranveres arabe apo grupi aktivistesh rusë të të drejtave të njeriut, por edhe për vetë drejtuesit e bllokut.
Personalisht une jam kunder ketij cmimi politik,sepse europa nuk meriton kaq shume.Po shqiperia qe per 500 vjet i beri balle otomanizmit?apo vetem me njohjen e heroit tone kombetar ne seline e shejte-VATIKAN me medaljen hero i krishterimit mjafton?pse vetem 27vende u vleresuan sot?e neser kur shqiperia do behet pjese e saja cila medalje i takon?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Tetor 2012 12:09
SHKODRA4001 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRA4001 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRA4001 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRA4001 Shto SHKODRA4001 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRA4001 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
robert
Veteran ne forum

Regjistruar: 08/05/2010
Vendbanimi: Gjermani
Mesazhe: 864

Shqiperise i ka takuar gjithmone nje banane dhe dy koqe ve. Por nuk eshte ky problemi, se pak nga cmimi na takon dhe neve. Problemi me duket se eshte pak me i gjere. Dy cmimet parakalues i muaren -ne mos gaboj- tre gra dhe Obama. Pra shihet nje lloj institucionalizimi i proceseve te paqes. Kurva plake Europe e burokratizuar mbyll me kete cmim preludin e saj te individeve. Tash e mbrapa do te shohim cmime paqe ne grupe, forume, (rralle here individe), si dhe organizata te ndryshme ne vende te (brezit subtropikal) Azise Jugore, Lindjes se Mesme dhe Afrikes, nje pjese e te cilave do jene blloku i ardhem kundershtar i EU-se (Perendimit pra), e te cilat per rreth 100-200 vjetet e ardhem do jene garancia jone per luften e ardhme te ftohte. Me nje fjale do kemi me c'te merremi ne kurvaret europiane paqesore per dekada me radhe.

__________________
Kush i ben qejfin vetes, eshte
budall!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Tetor 2012 19:24
robert nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė robert Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me robert (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: robert Shto robert nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto robert nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Endri
Moderator

Regjistruar: 02/01/2003
Vendbanimi: Today
Mesazhe: 1496

Dhe nobeli i paqes i shkon..... vetes tone.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Tetor 2012 17:38
Endri nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Endri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Endri (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Endri Shto Endri nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Endri nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
NS-6
Mnemonic

Regjistruar: 16/01/2005
Vendbanimi: Raccon City
Mesazhe: 3634

pasi qe i bone gjonat lemsh pa bo pike kontrolli ene gjasme duke sjell ne mes kete pseudokrize, nashi morin edhe cmimin e paqes! Cmim i paqes per perpjekjet me hap lufte!

__________________
Kurre mos debato me nje idiot!Njerezit mund te mos e bejne dallimin! (Ligj i Marfit)
Think Different!Think Again! (National Geographic Channel)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Tetor 2012 20:28
NS-6 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė NS-6 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me NS-6 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė NS-6't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: NS-6 Shto NS-6 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto NS-6 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha NS-6
pasi qe i bone gjonat lemsh pa bo pike kontrolli ene gjasme duke sjell ne mes kete pseudokrize, nashi morin edhe cmimin e paqes! Cmim i paqes per perpjekjet me hap lufte!


Ne kete bote te trazuar Europa eshte vertet vendi me paqesor.
NS pse?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Tetor 2012 16:58
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
robert
Veteran ne forum

Regjistruar: 08/05/2010
Vendbanimi: Gjermani
Mesazhe: 864

Ne kete bote te trazuar EU esht vertet vend paqesor, por ... per aq sa ia mban dhe ... per aq sa shet miliarda euro arme ne vende te ndryshme, biles edhe -ne kunderhtim me ligjet e saj- ne vende me konflikte. Ky eshte dhe fati yn europian, ai qe te tjeret jane ca me sylesh dhe me agresiv. Me nje fjale, Europa ka akoma rruge perpara drejt paqes.

__________________
Kush i ben qejfin vetes, eshte
budall!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Tetor 2012 17:56
robert nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė robert Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me robert (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: robert Shto robert nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto robert nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 12:53 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Aktualitete Ndėrkombėtare > Europa Nobel Turp I Botes

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.