Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Aktualitete Ndėrkombėtare > JAPONIA - Frikė nga shpėrthimet bėrthamore
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 [3] 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
lezhjani-82
I Pavdekshem

Regjistruar: 02/01/2005
Vendbanimi: Eternity...
Mesazhe: 4813

E kisha fjalen per meshkujt.... edhe maje ifije veten se je i martuar

__________________
Jeta eshte nje semundje vdekjeprurese seksualisht e transmetueshme.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Mars 2011 14:33
lezhjani-82 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lezhjani-82 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lezhjani-82 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lezhjani-82't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lezhjani-82 Shto lezhjani-82 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lezhjani-82 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14609

Citim:
Po citoj ato që tha kurti
japonezd po i tregojn botes qe jane njerzit me te civilizuar, moralisht superiora ndaj gjithe popujve te botes jo vetem shqiptarve.
gjithe kjo tragjedi dhe nuk degjon looting, vjedhje, plackitje sic ndodhi ne amerike ne new orleans dhe kudo vend tjeter ne bote ku ka patur katoastrofa te ktij niveli, kurse per japonezd nuk degjon kshtu gjerash.
im totaly impressedshume e vertete ... te njejten gje po ju thoja disa shoqeve te mija pardje me ka bere shume pershtypje sjellja e tyre dhe mbas kesaj katastrofe as vjedhje as kaos por dhe ne rradhe per 1 te qete per te marre 1 tas supe.

Kam 2 japoneze ne pune jane vertet per tu admiruar per kulturen dhe etiken qe kane.

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Mars 2011 15:30
AngelDevil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lost_soul
going nowhere..

Regjistruar: 11/12/2005
Vendbanimi: orders of magnitude
Mesazhe: 2692

Citim:
Po citoj ato që tha AndreaPirelli
Po une i shkreti qe 40 km e kam nuklearin (njerin te pakten, se ketu rrotull ka nja 3 me duket) ............. dun me shtu ene dy reaktore te tjere ................. .

Para nja 1 muji, dhane pare qe t'i mernin energjine e tepert.
Dmth jo te japesh korent falas, po te japesh korent te japesh dhe pare qe ta morin. Ka edhe kshu...
Per nji moment menova, sa mire do kishte qene sikur te ishte Shqiperia afer, po pastaj thashe ca budallai, shpejt do kemi centralin tone ne

__________________
Walking the drunkard's walk...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Mars 2011 17:18
lost_soul nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lost_soul Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lost_soul (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lost_soul Shto lost_soul nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lost_soul nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Citim:
Po citoj ato që tha lost_soul

Para nja 1 muji, dhane pare qe t'i mernin energjine e tepert.
Dmth jo te japesh korent falas, po te japesh korent te japesh dhe pare qe ta morin. Ka edhe kshu...
Per nji moment menova, sa mire do kishte qene sikur te ishte Shqiperia afer, po pastaj thashe ca budallai, shpejt do kemi centralin tone neDhe une qe atehere nuk kursej me ....... Me mire ta harxhoj une se te paguj leke qe ta perdorin te tjeret ........... .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Mars 2011 18:05
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14609

Halle halle kjo dynja halli hallit nuk i ngja

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Mars 2011 20:27
AngelDevil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RAIMONDI
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2007
Vendbanimi: ...prapa diellit...
Mesazhe: 3492

Japonezet jane te edukuar dhe inteligjente , por ama gabimi i tyre per kete fatkeqsi qe ju ndodhi ishte skandaloz

--------- As edhe nje shtet i botes se trete nuk e ben ate gabim qe bene ata tek centrali berthamor ,
Tamam mungese Pergjegjeshmire nga ana e firmes dhe e shtetit Japonez

Megjithse gabimi ishte i firmes private qe kishte centralin ,por sidoqofte edhe ata japoneze jane

__________________
Cdo gje shqiptare esht e dashur per mua

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Mars 2011 00:38
RAIMONDI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RAIMONDI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RAIMONDI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RAIMONDI Shto RAIMONDI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RAIMONDI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14609

Japonezet jane punetore smerren me llogje ...lexo ca behet per 6 dite kane ndertu rrugen e prish nga termeti. E te mendosh qe ne Shqiperi 1 cope rruge e tille do donte 6 vjet me e pakta

http://www.gjuhashqipe.com/lajmetar...i2.aspx?id=6099

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Mars 2011 22:56
AngelDevil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RAIMONDI
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2007
Vendbanimi: ...prapa diellit...
Mesazhe: 3492

Citim:
Po citoj ato që tha AngelDevil
Japonezet jane punetore smerren me llogje ...lexo ca behet per 6 dite kane ndertu rrugen e prish nga termeti. E te mendosh qe ne Shqiperi 1 cope rruge e tille do donte 6 vjet me e pakta

http://www.gjuhashqipe.com/lajmetar...i2.aspx?id=6099S'kane rendesi fare keto te ruges ------
---Ata bene gabimin me trashanik qe mund te behet ne teknike
As edhe nje vend afrikan qe e njef pakez tekniken s'e ben ate gomarrllek qe bene xhaponezet

Ata moren ne qafe popullin e tyre , sepse nuk kishin ne gatishmeri nje gjenerator - diesel rezerve qe do punonte ne rastet kur nuk kishte energji elektrike rjeti i pergjithshem

Turp dhe faqja e zeze

---- Ajo ruge qe shikon ti eshte bere sic i benim ne kohen e Enverit -----------NJerezit jane mobilizuar te gjithe dhe e kane bere

Por ama ajo ruge e bere aq shpejt -----Tregon deshtimin e kapitalizmit ne kohete krizes

Sepse kur je krize i drjetohesh metodave qe kerkojne perfshirjen e te gjitheve duke vene interesin e pergjithsem mbi ate personal

--------------Pra ajo ruge tregon se Enveri ka pasur plotesisht te drejte kur mobilizonte gjithe popullin shqiptarne ndertimin e Shqiperise se re -------------Ndaj dhe Enciklopedia britanike thote se Shqiperia beri nje hop nga feudalizmi mesjetar ne epoken e industiralizmit .................

Ndersa .. ....Sala beri te kunderten , i prishi duke na cuar ne zerooooo,
dhe tani cuditemi se si e bene nje ruge aq shpejt xhaponezet kur me ate metoden e xhaponezeve sot.... -
------....Enver Hoxha beri elektrifkimin total te Shqiperise ne vitin 1970, duke qene vendi i pare ne EUROPE me elektrfikim edhe ne fshatrat me te largeta te Shqiperise sine asnje vedn tjeter te Europes ----------Kjo e dhene sipas Wikipedias

Beri edhe te tjera i shkreti Enver ,thau keneta e mocale, ndertoi ruge , hekurudha ,hidrocentrale, kombinate, i mbushi kodrat e Jonit me limona e portokalle , etj etj etj nuk kane te mbaruar dhe une s'kam kohe tani ti numeroj ato .....


-----Megjithate o Angel devil , vendos njecike ate foton qe je duke mbajtur tiganin ne zjarr
se dukesh shume hot, elegante dhe me kujton ate kengen qytetare vlonjate
:...............O po cerr cerr cerr ja ben tigani --c'ben ashtu moj zonje stani.......

Pergjigjet Angeldevil :.... I bej petulla jaranit

--Ja kthej une ;.....Jarani s'do petulla , por do sy dhe vetulla .....edhe loooooooooooooooooooool hahahahahaahahahahahahaha --

__________________
Cdo gje shqiptare esht e dashur per mua

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Mars 2011 01:16
RAIMONDI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RAIMONDI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RAIMONDI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RAIMONDI Shto RAIMONDI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RAIMONDI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14609

Mire e ke ti e cuditshme ne fakt qe nuk e kishin parashikuar aq em shume qe Japonia eshte nder vendet e pakta ne bote qe kane 1 teknike ndertimi teper te avancuar per shkak te vendodhjes se saj mbi pllaka tektonike "byclevizura" hahahaha

Ika tani te bej brumin e petullave se vjen jarani

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Mars 2011 11:58
AngelDevil nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Mahhh ......... Wikipedia ................ Po te shihni "The Big Bang theory" do e merrni vesh se si futet informacioni aty ..... Megjithese ku ta gjesh ta fusin rob si puna e tyre ...... qe te pakten ne fushen perkatese te japin uje me bisht te luges .........

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Mars 2011 12:58
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 04:46 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 [3] 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Aktualitete Ndėrkombėtare > JAPONIA - Frikė nga shpėrthimet bėrthamore

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.