Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Ē'mendim keni pėr martesėn? Vlerėsimi i Temės: 4 votime, mesatarja 4.00.
Gjithsej 28 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
i_pafajshem
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 15/07/2003
Vendbanimi: Spain
Mesazhe: 383

Dikush ka thene "vetevrasje qe duhet kryer" .

No coment

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Tetor 2003 00:55
i_pafajshem nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė i_pafajshem Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me i_pafajshem (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: i_pafajshem Shto i_pafajshem nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto i_pafajshem nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lolina
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 16/09/2003
Vendbanimi: Toronto
Mesazhe: 46

Talking

Kohe te veshtira keto!!!!!

Martesa???!!!!!
Personalisht jam pro marteses, por ne momente te tjera pyes veten "pse duhet te martohesh???"Sh arsye te cojne drejt asaj, por kur mendon tani ne kete kohe kur jetojme eshte e veshtire te jetosh e te kuptosh veten qe keshtu martesa duhet te behet kur ka basamente te forta nga ta dyja palet(si respekt, sinceritet mirekuptim Dialog dhe dashuri). Mendoj se femra para se te martohet duhet te kete harritur disa realizem ne jeten e saj 1 pavaresia personale dhe ajo finaciare!!!!! Dhe nje bashkejetim para marteses eshte nje prove e mire qe mund te japi disa probabiletet per kete martes te vazhdoj...
Ehhhh kalamaja kujt i ka vajtur mendja per tu martuar, mos harroni nje ftese ketej nga Lolina se nuk e mbaj kur isha per here te fundit.

Fat e lumturi atyre qe po shkojne drejt kesaj rruge (lol)

Cheers,
Lolina

__________________
There is a very subtle line between Love and Hate!!!!!!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Tetor 2003 20:27
Lolina nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lolina Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lolina (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lolina Shto Lolina nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lolina nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
pirati
Anetar i ri

Regjistruar: 26/09/2003
Vendbanimi: Athine
Mesazhe: 11

beqar

A e dini cili eshte fundi i jetes me 7 germa????????????

M A R T E S A.
Jeni dakort?????????????

__________________
Braktisja eshte cmenduri
prandaj dhe une rri vetem
mos me braktis njeri

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Nëntor 2003 23:00
pirati nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė pirati Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me pirati (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė pirati't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: pirati Shto pirati nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto pirati nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Talking

ne fakt deri tani nuk e kam provuar martesen qe te shprehem mbi te:nese eshte fundi i jetes apo jo por do jap nje bindje timen.
Jam absolutisht PRO marteses,dhe kjo per disa arsye:
Sipas meje eshte dicka me teper se nje bashkejetese,pasi tregon nje stabilitet te madh raporti dhe jo dicka te perkoheshme,te ece sa te ece dhe pastaj te vazhdojme me tjetrin.
Nese njeriu vendose te martoje dike eshte me siguri(ne raste normale)pasi shikon te ardhmen me te.Pasi do te krijoje nje familje,te kene femije etj.
Pro marteses por absolutisht kunder nje martese pa qene te sigurte per ate qe ndien njeriu,dhe per ate qe do ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Nëntor 2003 23:16
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
i_pafajshem
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 15/07/2003
Vendbanimi: Spain
Mesazhe: 383

100% i bindur per kete Amor...., por ç'fare te besh kur nisesh seriozisht dhe pa mbaruar muajin e mjaltit perfundon ne divorc, e kjo jo per fajin tend?
Pavaresisht se nuk jam martuar ndonjehere, une vete kam jo pak, por shume frike.

Prandaj them se duhet kryer, por megjithate ngelet nje vetevrasje.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Nëntor 2003 23:28
i_pafajshem nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė i_pafajshem Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me i_pafajshem (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: i_pafajshem Shto i_pafajshem nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto i_pafajshem nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Black_eagle

Besoj qe ai rasti qe ju dhate si shembull eshte dicka qe nuk ndodhe shpesh,nese vendos te martohesh sigurohu njehere qe e njeh mire njeriun dhe pastaj bej hapin e madh.
Une nuk ja kam frike aspak nje gjeje te tille pasi jam e sigurte qe pa ditur se kč kam ne krah nuk do veja ne loje asgje ne jeten time.
Dhe nje gje:une nuk e quaj aspak nje vetvrasje,pasi nese do e quaja ashtu do thote qe nuk me pelqen stabiliteti,duke qene nje njeri qe i pelqen stabiliteti ne cdo prizem te jetes nuk kam probleme me ate lloje "vetvrasjet".


Pershendetje

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 02 Nëntor 2003 11:48
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lova
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 08/08/2003
Vendbanimi: Ne qiellin e shtate
Mesazhe: 432

Thumbs up

martesa!

Martesa !
Fjalë e bukur dhe e dëshiruar!!!!!! Cila është mënyra e saj? E thjeshtë mund të thosha, duhet veç dashuri ashtu sikurse e dini. dhe kur e ke kete dashuri e kerkon edhe kete martese qe ta finalizosh ne lumturi, në fakt martesa e ka fillimin qëkurse Perëndia krijoi njeriun e parë Adamin, por per ti o pirat me vjen keq qe mendon se eshte fundi i jetes martesa, une nuk jam dakort se humbet liria pavaresia apo dicka tjeter, po ju amor alucius, black_eagle001, Dido°,PINK_GIRL, etj, nga keni dale femije jashte martese jeni? apo keni dale ne drite per vehte dhe s'pyesni per pasardhesit tuaj qe te rriten e te edukohen ne familje dhe jo sa andej kendej.
Lolina je shume e mire!
_Q_I_M_I ti futja nje polic se se ke problem pastaj per tu martuar kjo eshte e sigurt.... nisur nga barcaletat per ta.
O patriot e kupton vete ai qe eshte patrioti im, mos u frikeso o dreq mos u frikeso, se po te shkruash ne oren 00.00 , dikush te ka lene pa gjume, por mos u nxito mendohu mire, zgjidh pastaj vendos.
Megjithate nga keto qe shkruajta secili ka mendimin e vet dhe une ju respektoj te gjitheve, jeni shume te mire!

__________________
jeni si shpirt

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Nëntor 2003 09:44
lova nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lova Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lova (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lova Shto lova nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lova nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
i_pafajshem
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 15/07/2003
Vendbanimi: Spain
Mesazhe: 383

Amor....

Te kuptoj shume mire , por kur je i djegur nga qulli , i fryn dhe kosit themi ne . Me kete dua te them se nuk do t'i lejoja vetes te beja nje gje te tille , kur nuk varet vetem nga une. Dhe eshte pikerisht nje gjeje te tille qe ja kam friken, jo marteses. Do te thuash qe duhet ta zgjedhesh. E di dhe kete, por ja qe nuk qenka ajo qe shkruhet dhe degjohet. Eshte shume ndryshe . Nuk jam me i sigurte se do te kem ne krah nje djall me fytyre engjelli, apo nje engjell me fytyre djalli.

Lova.

Ju kuptoj shume mire, gjithashtu me duhet tju them se ndaj te njejtin mendim me ju dhe shume te tjere. Thashe "martesa, nje vetevrasje qe duhet kryer" e perseris, se une e shikoj ashtu dhe kembengul ne kete mendim. Pra me kete dua te them se nuk jam kundra marteses, perkundrazi. Gjithashtu me lejoni t'ju them se, nuk besoj se po te kisha nje femije do te lejoja qe te rritej sa andej-kendej. Te pakten jo sa te jem gjalle.

Ajo qe doja te thosha eshte; martesa duhet kryer patjeter, veç keshtu e respektojme jeten tone qe eshte dhurate me e shtrenjte, por duhet te dish se kur dhe me ke, me sakte duhet te ndihesh i sigurte per nje diçka ne te cilen nuk je ti i vetem qe vendos(ketu ndaj mendimin tuaj dhe te Amor.... me duket).

Ju pershendes

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Nëntor 2003 18:47
i_pafajshem nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė i_pafajshem Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me i_pafajshem (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: i_pafajshem Shto i_pafajshem nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto i_pafajshem nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7605

Black_eagle

Eshte plotesisht e drejte ajo qe ju thate mesiper,pasi besoj qe cdonjeri mundohet te evitoje zhgenjime ne jete,por nje eksperience e keqe nuk duhet ti heqe njeriut deshiren per te arritur dicka te bukur.
Nuk besoj qe hije nga e kaluara duhet te heqin kenaqesise te qenit prind,te dish qe dikush te pret ne shtepi nese kthehesh ne darke ...etj.etj.


pershendetje



P.S Lova mirepresim mendimet e tua mbi temen por jo chit-chatte!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Nëntor 2003 16:39
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cancer
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 08/03/2003
Vendbanimi: tirane
Mesazhe: 448

Martesa per mua eshte dicka e shenjte sepse eshte hapi i pare i krijimit te familjes qe per mua eshte gjithashtu e shenjte dhe qe eshte endrra ime e vertete ne jete (sado qe jemi te rinj dhe kerkojme te defrehemi ne shume menyra e vetmja gje qe do te me beje me te vertete te lumtur si njeri eshte jeta familjare, vetem kaq kerkoj nga jeta sinqerisht)

__________________
I watched the world float to the dark side of the moon, and after all I knew it had to be something to do with you

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Nëntor 2003 18:46
cancer nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cancer Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cancer (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cancer Shto cancer nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cancer nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 00:43 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 28 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Ē'mendim keni pėr martesėn?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.