Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > A jeni per Mbreterine?
Gjithsej 5 faqe: « 1 [2] 3 4 5 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Citim:
Po citoj ato që tha puntori
Erion Braçe i bjen te jet Fisniku i Beratit kurse Beni, Konti pe Korçe.

pastaj kemi Nikollen dhe Ndoken pa harruar Dulen Vengjel qe i bie te jet...



 

Puntori, pjesa me e madhe e ketyre vijne nga funderinat komuniste dhe nqse fshati i tyre nuk do te kishte kish ose xhami ata nuk mund te varroseshin kund kur te vdisnin sepse nuk kane patur asnje pellemb toke.Pra keta horra vijne nga soji i bytherjepurve.Ku gjendet pike fisnikerie tek keta mor puntori.Ata qe ishin fisnike,ose u pushkatuan ose u burgosen e vdiqen ne burg(po ju kujtoj djalin e I Qemalit,Qamil Vloren i cili vdiq ne burg),ose u internuan.Pjesa tjeter u sakatua keqazi nga baballaret e ketyre zagareve qe lehin sot ne parlament.Dulja do te ishte sot argat e do punonte ne tokat e bejlereve te Delvines.C'na hapni barkun me keta plebej!!!!!!!!!! 

Edhe Leka i biri i Ahmetit eshte nje viktme qe nuk te vlen per asgje.Nqse do te behej mbret ne kohen e sotme,komunistet ne partite politike shqiptare nuk do t'ja varnin fare e do te behej nje gjullurdi qe nuk do ta merrte vesh qeni te zone.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Dhjetor 2007 18:50
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA



Edhe Leka i biri i Ahmetit eshte nje viktme qe nuk te vlen per asgje.Nqse do te behej mbret ne kohen e sotme,komunistet ne partite politike shqiptare nuk do t'ja varnin fare e do te behej nje gjullurdi qe nuk do ta merrte vesh qeni te zone.



MOs ishte edhe si qose ai mer. Si pa qime ne faqe me dukej. Ka femije?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Dhjetor 2007 22:54
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
IQVLORA
me pushime

Regjistruar: 17/09/2003
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 2750

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus


MOs ishte edhe si qose ai mer. Si pa qime ne faqe me dukej. Ka femije?



 

Nuk e di kete sepse nuk e kam pare nga afer,por dy djemte i ka sikur i ka cfryre nga hundet.Nqse e ke pare nga afer mund te japesh me shume informacion.Keto qe thua ti nuk kane lidhje me ate qe diskutohet ne kete teme.Une di se ne votimet e 1992-s shqiptaret e votuan mbreterine,por e sabotuan europianet.Me 52% fitoi mbreteria simbas ANSA_s prezente ne ato zgjedhje mbas ''lufte''.

__________________
Kur nuk keni mesuar asgje nga askush dhe kur askush nuk ka mesuar asgje nga ne,atehere thjeshte kemi humbur rastin ne jete.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Dhjetor 2007 12:49
IQVLORA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė IQVLORA Kėrko mesazhe tė tjera nga: IQVLORA Shto IQVLORA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto IQVLORA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha IQVLORA


 

Nuk e di kete sepse nuk e kam pare nga afer,por dy djemte i ka sikur i ka cfryre nga hundet.Nqse e ke pare nga afer mund te japesh me shume informacion.Keto qe thua ti nuk kane lidhje me ate qe diskutohet ne kete teme.Une di se ne votimet e 1992-s shqiptaret e votuan mbreterine,por e sabotuan europianet.Me 52% fitoi mbreteria simbas ANSA_s prezente ne ato zgjedhje mbas ''lufte''.




Vertet?
M'u beka qejfi, pa shaka qe paska trashegimtare, megjithse vete nuk jam per mbretni, kurre dhe e kam shprehur pse.
Sa per ato votime, kush e di? Mos harro se ato votime u bene ne nje situate jo normale politike dhe shqiptaret do te shkonin me cdo force qe ishte kunder forcave nderluftuese.


Une jam me parimin qe nje shtet e qeverris me mire nje shkencetar i zgjedhur se sa nje kushedi se cfare i trasheguar. Ka mbreteri akoma ne Europe dhe kane perfunduar ne relike.
Nuk ak me vend per trashegime bajraktaresh or mik(kam respekt per shkrimet e tua). Shqiperia nuk eshte Afganistan.

Me kujtohet para disa vitesh kur jepte TV nje udheheqes te nje fisi talibanesh te vrare dhe te birin rreth 14 vjec qe kapardisej ne kemben e te jatit.
Zot, jo! Dhe disa burra me mjeker qe i peruleshin atij cilimiu.

Keshtu e doni Shqiperine ju? Shqiperia nuk ka pasur asnjehere mbret. Zogu u veteshpall mbret. I jati i tij nuk ka qene mbret te pakten dhe mbreterit nuk behen me zor.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Dhjetor 2007 17:59
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Se m'u kujtua edhe dicka. Po si i behet qe kur na sulmoi iotalia ky "mbreti" na la dhe iku?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Dhjetor 2007 15:35
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus


... dhe mbreterit nuk behen me zor.

Ncccc,kane lindur sipas teje. kurse un them se jane bere mbreter me anen e hurit ose te forces dhe nuk kam naj dyshim per kete lol.
Kurse ky i yni u vetshpall i tille per te hequr qafe Nolin dhe dajat e plotfuqishem. dmth veprim i zgjuar.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Dhjetor 2007 16:30
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

Zoterinj, ketu flitet per konceptin ''mbret''.
Nuk kam cfar te shtoj dhe cfar te heq nga postimi i Lost-Soul.
NUk besoj se eshte turp mbreteria, pasi shume vende ne europe jane mbreteri. Keto vende, duke filluar qe nga Suedia, nuk shquhen aspak per prapambetje, perkundrazi, kane nje zhvillim te madh.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Dhjetor 2007 16:43
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha kontinenti
Zoterinj, ketu flitet per konceptin ''mbret''.
Nuk kam cfar te shtoj dhe cfar te heq nga postimi i Lost-Soul.
NUk besoj se eshte turp mbreteria, pasi shume vende ne europe jane mbreteri. Keto vende, duke filluar qe nga Suedia, nuk shquhen aspak per prapambetje, perkundrazi, kane nje zhvillim te madh.



Ky eshte kunderargument i konsumuar.
Tek ne ka disa arsye per t'u larguar nga mbreti.

dhe ne vendet europiane mbreterit jane rudimente tani, madje edhe UK eshte nje shembull i tille.

Pse duhet ju te mbani mbikrye nje njeri qe mund te jete me pak i afte, se ju?
Si mundeni ta pranoni qe dikush eshte i lindur me i mire se ju?
Si mundeni te pranoni se ai dikush mund te mos jete i paafte, te pakten i papergatitur?

Une nisem nga parimi qe ne jemi te gjithe njerez dhe kemi lindur te barabarte si qenje humane. Kush eshte me i afte le te me udheheqe.

Ne rastin konkret, mbreti yne ka shume kusure.
Jo me kundershtoni po te kini argumente dhe une i pranoj. Ne mesojme cdo dite.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Dhjetor 2007 18:17
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha puntori
Ncccc,kane lindur sipas teje. kurse un them se jane bere mbreter me anen e hurit ose te forces dhe nuk kam naj dyshim per kete lol.
Kurse ky i yni u vetshpall i tille per te hequr qafe Nolin dhe dajat e plotfuqishem. dmth veprim i zgjuar.



Kur them se nuk behen me zor, e kam fjalen qe nuk behet dot mbret nje qe nuk mund te jete i tille.
Pjesa tjeter me shkon shume per shtat. Disa vende jane zhvilluar nen mbreter te fuqishem dhe te zgjuar. Shembull: Turqia pati 11 Sulltane te mrekullueshem (per te) dhe pastaj ca "dembele Stambolli". Po te ishte mundesia qe te zgjidhej me i afti, ne do te ishim akoma nen Otomanine sot dhe fati i Europes do te ishte ndryshe.

Pastaj, Nuk krijohen mbreterite ne shekullin e atomit, or miq. Sikur nuk shkon qe nje mbret t'i thote, te themi nje Nobelist: ma fshi kepucen se une jam mbret.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Dhjetor 2007 18:35
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Cedrus, mund te kesh mijra argumenta kundra ashtu siç ndonje mund te kete pro. Tani çeshtja eshte se qeverisemi nga mafioze qe kemi sharlatane, hajduta, vrases ne parlament. Qe shume biznese jane te ndyra etj etj. Mos valle do te na vije nga qielli mbreti apo kryeminstri i nderuar apo enderruar. Nejse un nuk jam as pro as kundra, por nuk mendoj se eshte me e denje te bertasim per salen apo edin e tosin sesa per mbretin. Natyrisht qe sot persot kriteret i ploteson vetem i nderuari presidenti zoti Bamir Topi, natyrisht si nje njeri-president.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Dhjetor 2007 18:44
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 02:40 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 5 faqe: « 1 [2] 3 4 5 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > A jeni per Mbreterine?

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.