Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Gafa e trete e Presidentit Topi
Gjithsej 3 faqe: « 1 2 [3]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Citim:
Po citoj ato që tha varka
Artum ti bere mire qe u ktheve dhe po merr pjese ne diskutime por per kete punen e mengjezeve te presidentit dhe me ato dy gafat e tjera sme duken te goditura.Ne shyqyr qe kemi nje politikan( pervec doktorit) me te cilin krenohemi kurse ti na i ve ne dukje "gafat".



Per Doktorin

Nuk e di sa e njofin "doktorin" andej nga Kanadaja, por ketu ne Itali e njohin mire (prej 97-tes) dhe nuk ma merr mendja qe ndonje nga ne te shqiptaret te krenohet me te (apo me Nanon, se e njohin edhe ate). Nuk mund tu krenohemi italianeve qe akoma sot e kesaj dite, pas 17 vjetesh, politiken shqiptare e bejne akoma Berisha dhe Nano.

Natyrisht te kuptohemi drejt, ne te mire dhe ne te keq, PERBALLE NJE ITALIANI une nuk do ta hedh kurre posht Salen sepse dua apo s'dua une ai perfaqeson institucionalisht vendin tim, por kjo s'do te thote qe une "te kruhem vete"dhe te krenohem me te.

Une krenohem me Nene Terezen, Skenderbeun, Ismail Qemalin, ose me Ismail Kadarene, Inva Mulen, etj (per kohen e sotme, sepse ata perfaqesojne shpirterisht vendin tim.

Per Topin

"Krenimi" im me te eshte i barazvlefshem me ato qe thashe me siper. Nuk shof ndonje arsye krenarie qe paskemi Topin, (Moisiun, Mejdanin, etj) president. Jane politikanet tane, ne te mire dhe ne te keq, por nuk kane realizuar gjera te tilla per kombin tone qe te "krenohemi" me ta.

Eshte fjale e rendesishme fjala "krenohem" Varka, per ta shperdoruar keshtu.

Te kthehemi tek gafat tani.

Sic e di mire edhe ti, personalisht kam qene pro zgjedhjes se Topit si president (nuk aprovoj menyren qe u ndoq, por nuk kam share ndonjehere politikanin). E dyta, une thashe "gafe" o Varka, nuk thashe "faj", dhe jo me kot e bej kete dallim. Tani, per sa mund te jete "i dashur" dhe "i suksesshem" politikani, ndonje gabim edhe mund ta beje, apo jo?

Keshtu qe, duke qene se Presidenti i Republikes, NE NJE REPUBLIKE PARLAMENTARE, ne momentin qe zgjidhet President duhet te jete asnjanes midis paleve politike. Kjo nuk do te thote qe ai mos kete miq dhe shoke, por nje dreke me 24 deputete te mazhorances nuk hyn ne "raport mes shokesh". Topi nuk eshte me nje deputet si ne kohet e drekes qe beri me mbeshtetesit e vet ne Vlore (legjitime ne kohen dhe vendin qe u be), eshte Presidenti i Shqiperise. Po ti po te ishe ne opozite o Varka, kur shifje Presidentin qe ha e pi e rri me mazhorancen, a nuk do "dyshoje" per njeanesi?

Eshte njelloj si te luaje Milani me Juventusin dhe ti arbitroje Collina, dhe para ndeshjes te shikojne ne nje restorant Collinen  me drejtuesit e Juventusit duke ngrene e duke pire, a do irritohen ata te Milanit? Fakti qe ha dreke Collina me drejtuesit e Juventusit nuk do te thote qe u shit, por "buon sensi" e do qe ta evitoje nje gje te tille.

Shpresoj qe te kem arsyetuar perfundimisht.

 

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Janar 2008 21:54
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Varka

Per punen e vizave me Maqedonine nuk jam i informuar (ti e ke pare qe une per gjera qe nuk di nuk para flas). Mendoj se duhet te kete lidhje me ceshtjen e statusit te Kosoves, hajde e merre vesh kush i fut hundet ne keto pune.

Megjithate eshte e turpshme qe nje zyrtar i larte maqedonas e quan Shqiperine nje vend te botes se trete duke e krahasuar me Afganistanin.

Mendoj qe i duhet dhene nje pergjigje e ashper diplomatike, ne fund te fundit mund ta kuptoj qe na e do puna "te pime dy nena" me Greqine per faktin e emigranteve dhe meqe jane ne UE, por ti rrime lepe peqe edhe Maqedonise me duket shume e peruleshme.

U duhet mbyllur rruga e detit atyre "cubave" Maqedonas.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Janar 2008 22:03
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
daedal
.

Regjistruar: 07/10/2007
Vendbanimi: .
Mesazhe: 310

Citim:
Po citoj ato që tha lezhjani-82
Daedal e vleresoj mundimin tend per te marre pjese ne temat e politikes, por sic e shikoj qellimin tend per ta marre me te mire IQVLOREN duke share komunistet, ne te njejten menyre po te them se Arturmi eshte nje nder djemte me te rrespektuar ketu dhe fjala e tij ze vend.
Nese ti i paragjykon njerezit ose mendon se ata jane gabim, mundohu edhe ti kuptosh ne nje menyre qe te merremi vesh te gjithe dhe te diskutojme ne rruge konstruktive.
Kini parasysh se temat e politikes, pamvaresisht se jane problematike, kane qellim qe te diskutohet qetesisht dhe pse jo te gjendet ndonje zgjidhje per ceshtjet e perbashketa.

Rrespekte te gjitheve dhe ju ftoj te diskutoni ne menyre sa me paqesore,sa per te tjerat na kane ardhur ne maje te hundes.



ore djale a je ne vete ti apo jo... mos me ngaterron me veten tende? Une te marr me te mire iqvloren. hahahah. thirri mendjes dhe te respektuarit dhe gradat e tilla mos mi trego mua se nuk te pyeta ty. ne ke respekt mbaje per vete.
une nuk bera asnje invazion as arturm-se e as ty e aq me pak iqvlores. thjesht iu referova disa komenteve dhe mesazheve me siper.

Po nje gabim e bera ne fakt...qe mora pjese ne kete teme me permbajtje tejet debile.

edhe mos na u fry shume duke na treguar majen e hundes se nuk i kerrcet kuj se ku te ka ardhur ty. shiko punen tende djale se ky forum nuk eshte prone jotja

__________________
,

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Janar 2008 22:23
daedal nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė daedal Kėrko mesazhe tė tjera nga: daedal Shto daedal nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto daedal nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lost_soul
going nowhere..

Regjistruar: 11/12/2005
Vendbanimi: orders of magnitude
Mesazhe: 2692

Citim:
Po citoj ato që tha arturm


Jo mor cun, cfare ofendimi vetem se do isha kurioz te dija prej sa lekuresh je qytetar zoteria jote.

Megjithate, ne katunaret kemi nje fjale, "dhi e zgjebosur dhe bishtin perpjete". Mendoj se i referohej kesaj thenieje Sala kur thoshte per Nanon, qe Kryeministri i vendit me te varfer ne Europe nuk duhet/mund ti lejoje vehtes qe te shkoje ne "salltanete" te tilla (edhe pse cuduterisht per te njejtin veprim te Topit, Saliu nuk u shpreh) .

Dhe une, pavaresisht se shumicen e gjerave nuk i mendoj si Sala, me kete kritike te tij isha dakort, dhe si rrjedhim e mendoj njelloj edhe tani.

Psh Tironso


Po pse me keto mend do eci vendi yne?

Ne vend qe katunari te shohe qytetarin dhe te thote "Sa mire! Sikur te kisha edhe une mundesi ta provoja jeten e qytetarit", u dashka qe qytetari te thote "Meqe katunari vishet me cizme, edhe une do te shkoj ne zyre me cizme". Ky eshte mentaliteti qe po prezanton ketu.
Pse te duken akoma te gjera te medha drekat dhe darkat xhanem? C'eshte ky mentalitet vobekesie barazitiste (= komuniste)? Pse e urreni emancipimin ka shume?

Sa per veten time, une s'dua ta kthej ne "c'je ti dhe c'jam une", por mjafton te them qe fshataret nuk i percmoj. Megjithate, kjo s'me heq te drejten te them qe ata s'duhet te gjykojne qytetaret per shijet dhe menyrat e tyre te jeteses.

__________________
Walking the drunkard's walk...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Janar 2008 02:13
lost_soul nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lost_soul Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lost_soul (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lost_soul Shto lost_soul nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lost_soul nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lezhjani-82 ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   lezhjani-82
I Pavdekshem

Regjistruar: 02/01/2005
Vendbanimi: Eternity...
Mesazhe: 4813

Citim:
Po citoj ato që tha daedal


ore djale a je ne vete ti apo jo... mos me ngaterron me veten tende? Une te marr me te mire iqvloren. hahahah. thirri mendjes dhe te respektuarit dhe gradat e tilla mos mi trego mua se nuk te pyeta ty. ne ke respekt mbaje per vete.
une nuk bera asnje invazion as arturm-se e as ty e aq me pak iqvlores. thjesht iu referova disa komenteve dhe mesazheve me siper.

Po nje gabim e bera ne fakt...qe mora pjese ne kete teme me permbajtje tejet debile.

edhe mos na u fry shume duke na treguar majen e hundes se nuk i kerrcet kuj se ku te ka ardhur ty. shiko punen tende djale se ky forum nuk eshte prone jotja


Zoteri, jeni jashte teme.

__________________
Jeta eshte nje semundje vdekjeprurese seksualisht e transmetueshme.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Janar 2008 03:09
lezhjani-82 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lezhjani-82 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lezhjani-82 (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lezhjani-82't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lezhjani-82 Shto lezhjani-82 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lezhjani-82 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Citim:
Po citoj ato që tha lost_soul
Po pse me keto mend do eci vendi yne?

Ne vend qe katunari te shohe qytetarin dhe te thote "Sa mire! Sikur te kisha edhe une mundesi ta provoja jeten e qytetarit", u dashka qe qytetari te thote "Meqe katunari vishet me cizme, edhe une do te shkoj ne zyre me cizme". Ky eshte mentaliteti qe po prezanton ketu.
Pse te duken akoma te gjera te medha drekat dhe darkat xhanem? C'eshte ky mentalitet vobekesie barazitiste (= komuniste)? Pse e urreni emancipimin ka shume?

Sa per veten time, une s'dua ta kthej ne "c'je ti dhe c'jam une", por mjafton te them qe fshataret nuk i percmoj. Megjithate, kjo s'me heq te drejten te them qe ata s'duhet te gjykojne qytetaret per shijet dhe menyrat e tyre te jeteses.


Lexojeni edhe nje here temen, sepse ndoshta nuk e keni kapur se cfare problemi ngre une. C'hyjne katunaret, qytetaret, drekat, darkat dhe vobekesia ketu?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Janar 2008 12:20
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 07:47 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 3 faqe: « 1 2 [3]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Gafa e trete e Presidentit Topi

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.