Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Informatikė & Programim > Problem me PC
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Saj.Miri
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 12/09/2007
Vendbanimi: Kudo
Mesazhe: 37

Problem me PC

Kam nje laptop te tipit toshiba dhe doja ta formatoja se me linden ca probleme. Fus disku e formatimit XP dhe pasi ben konfigurimin e fileve kur shtyp enter per te vazhduar me thote qe nuk njeh hdd. Fus diskun e vistes , vazhdon me instalimin e windows-it dhe ne procesin e fundit kur behet finalizimi ngec dhe nuk vazhdon me.

si duhet te veproj per ta formatuar.
faleminderit

__________________
MOS E HUP MENJEN, RUJE VETIN! (Sh.nj)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Dhjetor 2008 17:16
Saj.Miri nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Saj.Miri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Saj.Miri (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Saj.Miri Shto Saj.Miri nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Saj.Miri nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ydoiX
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 19/07/2007
Vendbanimi: nė tokė
Mesazhe: 42

Re: Problem me PC

Citim:
Po citoj ato që tha Saj.Miri
Kam nje laptop te tipit toshiba dhe doja ta formatoja se me linden ca probleme. Fus disku e formatimit XP dhe pasi ben konfigurimin e fileve kur shtyp enter per te vazhduar me thote qe nuk njeh hdd. Fus diskun e vistes , vazhdon me instalimin e windows-it dhe ne procesin e fundit kur behet finalizimi ngec dhe nuk vazhdon me.

si duhet te veproj per ta formatuar.
faleminderit

Hej, keto ndodhin me windows-in. ju thjesht thoni toshiba, por c'fare viti eshte, a e suport ai XP apo Visten, c'fare sistemi kishte ai me pare, por nejse.
po ka patur vista ne pare xp nuk e gjen dot hdd keshtu qe duhet ti besh format, mos shtypesh enter por te vazhdosh pak me tej dhe bej zgjedhjen e diskut vet, dikur kjo ka punu per mu.
per visten kur ngec per 10-20 minuta ristart leptopin nga hdd dhe shiko errorin

mendimi im eshte ti besh nje prov me linux, gjej nje liveCD linux dhe bej format te plot te hdd, po pate sukses ketu hdd eshte ne rregull.

nuk e di si ke vepru, por do te doja te na beje me dije

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Dhjetor 2008 09:35
ydoiX nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ydoiX Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ydoiX (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ydoiX Shto ydoiX nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ydoiX nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lord_Of_The_Strings ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Lord_Of_The_Strings
Veterinary Psychiatrist

Regjistruar: 27/08/2004
Vendbanimi: Asgard
Mesazhe: 1558

Shif mos ka mberdhif hard disku.


Me XP s'me ka ndodh asnjehere te mos me njihet hard disku. Vetem ne rastet kur s'kam patur fare hard disk te montuar

__________________
I'm a Creationist, I believe man created God.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Dhjetor 2008 11:03
Lord_Of_The_Strings nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lord_Of_The_Strings Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lord_Of_The_Strings (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Lord_Of_The_Strings't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lord_Of_The_Strings Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Saj.Miri
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 12/09/2007
Vendbanimi: Kudo
Mesazhe: 37

Pershendetje

Flm per bashkpunimin ne kete problem, e kam zgjidhur kete problem duke instaluar me nje cd tjeter XP, kam provuar rreth 4 lloje me pare dhe nuk funksionoj, kur e bera prove me nje tjeter funksionoj, si mendoni ju ka te beje me versionin e xp qe instalon. Nuk e mbaj mend se cfare versioni ishte xp por vetem gjeta ate disk dhe e instalova thash ta provoj njehere.

__________________
MOS E HUP MENJEN, RUJE VETIN! (Sh.nj)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Dhjetor 2008 10:52
Saj.Miri nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Saj.Miri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Saj.Miri (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Saj.Miri Shto Saj.Miri nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Saj.Miri nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 17:14 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Informatikė & Programim > Problem me PC

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.