Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Informatikė & Programim > Te rejat me te fundit , mbi informatiken.
Gjithsej 20 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
lost_soul
going nowhere..

Regjistruar: 11/12/2005
Vendbanimi: orders of magnitude
Mesazhe: 2692

Ka nja dy dite qe ka dale IE9.
Eshte i shpejte ne pergjithsi dhe i paster ne UI.
Megjithate shoh qe ka probleme per shembull kur shkruaj mesazhet ne gmail.
Gjithashtu edhe scrolling e ka si me te ngecme kur ke hapur ndonje faqe me video flash.

Chrome it is for me, still !

__________________
Walking the drunkard's walk...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Mars 2011 15:36
lost_soul nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lost_soul Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lost_soul (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lost_soul Shto lost_soul nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lost_soul nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lord_Of_The_Strings ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Lord_Of_The_Strings
Veterinary Psychiatrist

Regjistruar: 27/08/2004
Vendbanimi: Asgard
Mesazhe: 1568

Une e instalova dje ne zyre dhe me pelqeu qe zinte me pak hapsire se Chrome dhe sic e the dhe ti, ishte shume i paster. E provova me faqet qe hap zakonisht si FB, iGoogle etj dhe mu duk vertet shume i shpejte. Por nuk mund te them se do ta nderroja dhe une me Chrome pasi dashur pa dashur, e kam kopsitur Chromin me shtojcat qe me nevojiten perdite... Dhe ne fund te fundit, qe te lesh dicka qe te ben pune per dicka qe nuk e di nese do te te plotesoje 100% ato qe po le... them se nuk ja vlen barra qerane.

Dhe dicka tjeter, IE9 eshte vetem per Windows 7 (mbase dhe Vista por nuk kam qe ta testoj). Per XP nuk ben... XP nuk ka arkitekturen e duhur qe ta mbeshtese...

__________________
I'm a Creationist, I believe man created God.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Mars 2011 22:15
Lord_Of_The_Strings nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lord_Of_The_Strings Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lord_Of_The_Strings (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Lord_Of_The_Strings't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lord_Of_The_Strings Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lela_Dr
** dream **

Regjistruar: 25/06/2004
Vendbanimi: Duke ėndėrruar
Mesazhe: 9455

E di qe mund te jem pak si jashte teme, por po me pelqekan diskutimet mbi Ipad, I-phone dhe apple.
Ka disa muaj qe me eshte fiksuar te blej nje mall apple... As vete se di cilin sepse produktet jane njeri me i bukur dhe i duhur se tjetri.
Te blej I-pad, kot sa per tangerllik, mahhhh sma mbushte syrin. Kam ndejtur 1 ore nje dite ne Qender komerciale per ta studiuar disi, dhe si perfundim vendosa qe ishte nje investim i tepert qe sme hyn ne pune per asgje, vecse per te kontrolluar email, facebook ose msn.
I-phone te prish mendjen me ato 3000 aplicacionet, por tani per tani e kam nje smart phone Nokia dhe po nuk u thy skam per ta nderruar per I-phone.

Si perfundim jam fiksuar tek nje MacBookPro......(meqe kam deshire te nderroj pc)
Ju qe jeni icik me eksperte ne kete fushe, ja vlen nje investim i tille?

__________________
L'ottimismo č il profumo della vita!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Mars 2011 00:57
Lela_Dr nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lela_Dr Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lela_Dr (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lela_Dr Shto Lela_Dr nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lela_Dr nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Meqe po pyet, MacBook mund t'ia vleje. Me duket se eshte me SSD (solid state drive, jo me hard disk). Kjo ben qe bateria te zgjasi me shume dhe mos kete nevoje per defragmentim. Po qe se e perdor kompjuterin vetem per gjera standart dhe nuk ke nevoje per variante te ndryshme programesh, MacBook eshte laptop qe vlen. Plus qe ka design elegant qe i shkon femrave. Sidoqofte s'kam pas noiher Mac, keto me te degjuar dhe pare neper dyqane i kam. Nje i njohur kishte ate te hollin fare qe sa kishte dale, vertet i bukur si fletore, por ka ekran te vogel per te punuar rehat.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Mars 2011 02:05
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lord_Of_The_Strings ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Lord_Of_The_Strings
Veterinary Psychiatrist

Regjistruar: 27/08/2004
Vendbanimi: Asgard
Mesazhe: 1568

Merr nje iPhone pasi dhe nevojat do te ti plotesoje por edhe do impresionohesh me kollajllekun qe ofron. Kete e them duke u bazuar te gruaja ime. Sapo e solla iPhonin ne shtepi ma perlau dhe nuk e kam pare me (iPhonin).


Per iPad... nuk di c'te them. Eshte nje iPhone i madh por qe nuk funksionon si celular. Eshte SHUME impresionues por nuk e di sa praktik eshte per te perditshmen tende. Po te kisha cash mjaftueshem dhe po te mos kisha ne plan nje aparat fotografik si blerjen time te rradhes, ndoshta do kisha goditur nje iPad.

Per MacBook... Eshte havale per disa arsye.

1. Kushton shume. Por kur themi shume, llogarite edhe sa dyfishi i nje laptopi te thjeshte. Une kam perdorur pakez MacBook Air (ai i holli qe thote Fajtori) dhe eshte vertet praktik (pertej ekranit te vogel). Eshte si iPad me tastiere Por qe normale, ka nje sistem operativ te plote, jo si iPad qe s'ka as porte USB

2. Meqe dolem te sistemi operativ, nese nuk ke perdorur Mac me pare, do duhet te familjarizohesh me programin e tyre. Ki parasysh qe po s'u ambjentove dot, gjithe ato leke qe do kesh hedhur per MacBook do ndryshken me kalimin e kohes duke u konsumuar ne nje perqindje aq te moderuar saqe Steve Jobs do shkulte dhe ato pak floke qe i kane ngelur.

3. S'kam arsye te trete, dy te parat besoj se mjaftojne.

__________________
I'm a Creationist, I believe man created God.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Mars 2011 22:23
Lord_Of_The_Strings nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lord_Of_The_Strings Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lord_Of_The_Strings (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Lord_Of_The_Strings't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lord_Of_The_Strings Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lord_Of_The_Strings ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Lord_Of_The_Strings
Veterinary Psychiatrist

Regjistruar: 27/08/2004
Vendbanimi: Asgard
Mesazhe: 1568

Skype eshte blere pardje nga Microsoft por kam harruar t'jua komunikoj sapo e mesova

__________________
I'm a Creationist, I believe man created God.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Maj 2011 12:05
Lord_Of_The_Strings nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lord_Of_The_Strings Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lord_Of_The_Strings (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Lord_Of_The_Strings't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lord_Of_The_Strings Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Bobo, e degjova kete. Do na e beje si MSN, lajle lule me reklama ne 4 anet.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Maj 2011 18:18
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lord_Of_The_Strings ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Lord_Of_The_Strings
Veterinary Psychiatrist

Regjistruar: 27/08/2004
Vendbanimi: Asgard
Mesazhe: 1568

Nuk e di nese do ta ndryshojne interface-in pasi Skype eshte nje produkt i suksesshem. Çdo ndryshim qofte edhe vizual do te kishte kostot perkatese...

__________________
I'm a Creationist, I believe man created God.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Maj 2011 11:26
Lord_Of_The_Strings nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lord_Of_The_Strings Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lord_Of_The_Strings (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Lord_Of_The_Strings't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lord_Of_The_Strings Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
al74
hamall

Regjistruar: 29/04/2009
Vendbanimi: meran- It
Mesazhe: 6675

Citim:
Po citoj ato që tha Lord_Of_The_Strings
Nuk e di nese do ta ndryshojne interface-in pasi Skype eshte nje produkt i suksesshem. Çdo ndryshim qofte edhe vizual do te kishte kostot perkatese...


i sukseshem me 600 e kusur milion borxh?!. kushedi c'strategji ka Billi.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Maj 2011 11:40
al74 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė al74 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me al74 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: al74 Shto al74 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto al74 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Dulcis in Fundo
.. alola?

Regjistruar: 15/03/2010
Vendbanimi:
Mesazhe: 4846

Kush kishte iPhone ketu?

__________________
Ka dy rregulla per te arritur suksesin:
1- Te mos rrefesh kurre gjithcka di.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Maj 2011 11:48
Dulcis in Fundo nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Dulcis in Fundo Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Dulcis in Fundo (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Dulcis in Fundo Shto Dulcis in Fundo nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Dulcis in Fundo nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 22:46 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 20 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Informatikė & Programim > Te rejat me te fundit , mbi informatiken.

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.