Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Mediat Shqiptare > Ah, kjo gazetaria shqiptare!!!
Gjithsej 9 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10705

Sot kishte nje lajm tjeter per tjeter ne dy media te ndryshme. Balkanweb shkruante se Meta ka thene se do jete aleat i PD-se ne 2013. Ndersa Top Channel shkruante se Meta s'e ka vendosur akoma me cil do behet aleat ne 2013.

Keto ishin titujt. As qe i hapa te lexoj brockullat e brendshme.

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Prill 2012 00:21
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10705

Ky lajmi eshte gallate. Vijeni re me kujdes prishjen e murit te fundit qe ndan tunelin e Krrabes. Eshte beton arme. Domethene gjithe skena per hapjen e fundit eshte krijuar pasi tuneli eshte hapur ne te vertete. Kane pritur dhe te thahet betoni dhe ka vajtur Sala te beje kroniken televizive.

Mire Sala ka nevoje te prese shirita po keta gazetare nuk e ndjejne nevojen te thone te verteten?


Përfundon tuneli i Krrabës - Top Channel... by TopChannelAlbania

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Qershor 2012 15:41
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10705

Kush e gjen sa gabime gjuhesore ka tek lajmi i meposhtem?

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re ishullilevizshem.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 49 herė.

Marre nga Ballkanweb, gazetari Ar. Ku.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Qershor 2012 02:33
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14610

Kjo tema qenka fiks per te fol per mediat shqiptare

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Qershor 2012 22:47
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Qeveria do rrisim rrogat(popullit) deri ne 5%.

http://top-channel.tv/artikull.php?id=237638
Te jesh kundra qeverise eshte nje gje, por te shkosh deri ne kete shkalle e te mbrosh interesat e pasanikeve nuk hahet.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Qershor 2012 21:38
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RIP Gibbs
Victim at Finnegans Wake

Regjistruar: 13/05/2006
Vendbanimi: Bitchfield
Mesazhe: 2637

Qimi wshtw gazetar i zoti

__________________
Si nuk u bera njehere moderator...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 30 Qershor 2012 22:25
RIP Gibbs nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RIP Gibbs Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RIP Gibbs (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RIP Gibbs Shto RIP Gibbs nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RIP Gibbs nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
raid
Veteran ne forum

Regjistruar: 01/02/2012
Vendbanimi:
Mesazhe: 1138

Ky eshte lajmi kryesor ne top channel sot.

http://top-channel.tv/artikull.php?id=244736

Behet fjale per nje bande hackerash qe kane vjedhur para neper banka te ndryshme ne bote.

Artikulli, pasi shtjellon ceshtjen ne fjale, e mbyll me nje vrasje qe ka ndodhur ne nje pasticeri, pa lidhje fare me artikullin.

Dhe ky ishte artikulli i pare qe shikon kur shkon tek faqja e tyre sot. Tamam dilentantizem. Mentalitet i njejte me "shesim shylla betoni, bejme edhe qofte" qe lexon rrugeve te Shqiperise.

__________________
mir..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Tetor 2012 02:09
raid nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė raid Kėrko mesazhe tė tjera nga: raid Shto raid nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto raid nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10705

Eshte hera e dista qe brenda nje lajmi gjehen paragrafe te ndonje lajmi te vjeter. Sepse gazetari normalisht perdor te njejtat formate kur con lajmin dhe ben gabime. Por redaktori eshte idioti ne fjale, qe nuk lexon lajmin, e vetmja detyre qe ka, dhe e aprovon pa e pare fare. Eshte boterisht e ditur qe cdo tekst qe krijohet nga nje person i vetem ka nivel shume me te ulet se ai qe shikohet nga te pakten dy persona. Vetem se ne Shqiperi nuk pushohet nga puna redaktori, se fundja kjo puna e lajmeve eshte farse, dhe s'ia vlen ti heqesh buken tjetrit per ca rreshta gabim brenda farses.

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Tetor 2012 06:52
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
raid
Veteran ne forum

Regjistruar: 01/02/2012
Vendbanimi:
Mesazhe: 1138

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re b.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 20 herė.

Titulli i nje dokumentari te transmetuar ne Top Channel.

Mire gazetaret diletante qe shkruajne per konsumim ditor, por edhe keta qe meren me dokumentare, mesa duket, e paskan te manget derrasen e drejtshkrimit.

__________________
mir..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Nëntor 2012 03:23
raid nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė raid Kėrko mesazhe tė tjera nga: raid Shto raid nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto raid nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
robert
Veteran ne forum

Regjistruar: 08/05/2010
Vendbanimi: Gjermani
Mesazhe: 869

Nje shkrim nga Alfred Cako me 1912 (me duket) ne gazeten Shqiptare, me beri pershtypje per teorite fantastike te shkruara. Ndaj instiktivisht u u la dhe shkrova dicka, qe ka dale pak e gjate. Tezat e tij fantastike, (jo te reja ne media), jane interesante ti lexosh. Po e jap ne dy-tre pjese shkrimin tim.

Kur nuk ka kohë për dijen
ka kohë vetëm për fantazira

Deklaratën e Salës në Turqi pak ditë më parë e dëgjuam, e komentuam, iku ai muhabet. I shtymë disa orë dhe ditë me llogje. Ka ndonjë gjë tjetër të re me ç’ta shtyjmë ditën? Po, njëri nga komentet e mëpasme ishte paksa më i veçantë nga të gjithë. Një artikull i djeshëm (So. 8. 4. 2012) nga Alfred Cako në Gazetën Shqiptare, i cili bënte fjalë për tre raca të tokës tonë, të ardhura këto nga planetë të tjerë të yllësijve të galaktikës tonë, një e dhënë kjo që ruhet e fshehur në grupe të ndryshme okulte supreme si lozha sioniste. Këto gjëra të fshehta, (të cilat as vetë Alfredi ynë i beson, por që ai e di se tërheqin me magnet njerzit e paditur, dhe të tillë sot janë thuajse shumica e njerëzve në të gjitha shoqëritë e vendeve të botës, pasi dijet shkollore janë reduktuar mjaft dhe nxënësit vetëm sa specializohen sejcili në degë të veçanta, duke patur kështu mundësi të dëfrejnë çdo fund jave, çka është bërë sot preokupimi kryesor i shumicës së rinisë, -për këtë edhe nuk mund ti paragjykosh shumë, përderisa ata ndjehen akoma të paaftë për tu inkuadruar në problemet kryesore të jetës shoqërore; meritë për këtë kanë elitat drejtuese, pra shumica të gjithë atyre individëve që janë akomodituar tashmë në pozicione parazitësh, të ashtuquajtura drejtuese të vendit, pozicione këto të cilat ato i mbajnë edhe më kollaj, nëse popullsitë që ato „drejtojnë“ ngelen kështu injorante në arsimi-min e përgjithshëm), pra këto të fshehta Alfrediane na thonë as më shumë e as më pak se ç’mund të thotë një fantazist hollivudi për zbritjen e tre racave njerëzore nga planetë të tjerë të Galaksisë tonë, dhe luftrat e këtyre tre racave, biles në drejtim të luftrave, fantazia alfrediane është mjaft e varfër dhe tepër raciste e shoviniste, aq sa në fund ne do ti rekomandojmë atij, që me pak ndryshime në fantazinë e tij, ai mund shkruajë subjekte të sukseshëm për filmat hollivudianë. Po le të shohim më parë se ç’ka shkruar autori Alfred Cako.
Pasi qesh me fjalët e Salës thënë Erdoganit, ai kalon në problemin „shkencor“ të racave, duke na shpalosur ato të fshehta që i dinë vetëm ato llozhat sioniste. (Sqarojmë lexuesin se këto llozha quhen lozha masonike në fakt, dhe jo sionike, pasi ato llozha përmbledhin jo vetëm pjestarë të komunitetit judeas, siç përmbledhin organizatat dhe forumet e këtij të fundit.) Lexoni me kujdes këto të fshehta.
"Raca e zezë ka në planetin tonë mbi 4,5 milionë vjet; e bardha ka mbi 3,5 milionë vjet dhe raca e verdhë hebreo-mongole është vendosur për herë të parë në planetin tonë 9,600 vjet para Krishtit në tokën e Posejdonit në Atlantidë [,] ku u përpoqën të ngrinin Rendin e Ri Botëror [,] (ju duket i njohur ky term?) [,] e pas zhdukjes së saj me armë nukleare u rivendosën në Ulan Bator, Mongoli në vitin 4,000 pr.Kr. (koha e Evës dhe Adamit në tekstet e shenjta),… "
Do ta vazhdojmë fjalinë e lënë në mes, por më parë të shohim ç’na thotë deri këtu autori ynë. Ai thotë se raca afrikane ka zbritur në planetin tonë 4 milion e gjysëm vjet më parë. Nga ka zbritur, këtë ai nuk na e thotë akoma!? Po kështu edhe për racën e bardhë. Po kështu dhe për racën e verdhë aziatike, vetëm se për këtë të fundit ka pak më shumë të dhëna. Kjo racë paska zbritur 4 milion e gjysëm vjet pas asaj të zezë dhe 3,5 milion vjet pas asaj të bardhë, pasi 11.600 vjet as që mund të llogariten para 4.500.000 apo 3.500.000 vjetësh. Kjo racë e verdhë, që paska zbritur kaq vonë në tokë, qenka ulur njëherë në Atlantidë. Çdo kush e di se mbi Atlantidën nuk është rënë akoma dakort nga historianët, ku ka qenë, kur ka ekzistuar dhe a ka ekzistuar me të vërtetë. As autori ynë nuk na e thotë ku ka qenë kjo Antlatidë!?
Përveç kësaj kemi dhe nja dy të dhëna të tjera. Ky vend i Zotit të detrave, Posejdonit, qenka shkatërruar me armë nukleare! Mirpo nuk na thuhet se nga kush është shkatërruar me bombë atomike, një armë nukleare kjo e cila u krijua përgjatë viteve 1941-1944 për herë të parë nga njeriu i tokës në USA?! Nuk na thuhet as se përse u shkatërrua me armë atomike kjo Atlantidë? Mos sepse kjo racë donte të krijonte aty rendin e ri?
Duket se autori ynë i kopjon këto „të fshehta“ nga autorë fantazistë të tjerë, të cilët luajnë bukur me numra simbolikë, ku zbritjes së kësaj race që do krijonte rendin e ri, i vendos një 9 mijshe si fillim, ç’ka nënkupton lindjen, siç edhe fëmija që rri 9 muaj në barkun e nënës. Pastaj i shtojnë një 6 qindëshe asaj „race“, numri i hebrejve ky, i përdorur me vend e pa vend nga këta të fundit në veprat e tyre mitike, letrare, filmike etj.. Biles, këta duken kaq të marrë pas këtij numri, sa dhe në vitet që kanë këtë numër, këta nisin nga një sulm me fqinjët e tyre në Lindjen e Mesme.
E dhëna tjetër nga Alfredi ynë në pasazhin e mësipërm është që kjo racë e verdhë, apo mbetje të saj nga shpërthimi atomik, qenkan vendosur në Mongolinë e sotme 4000 vjet para Krishtit. Kjo qenka koha e Adamit dhe Evës, na thotë autori. Pra na del se në këtë kohë kaq të vonët për njeriun e zi dhe të bardhë në tokë, po na formoka një Zot me emrin Jehova, (sipas shkrimit të shenjtë që autori përmend), dy njerëzit e parë të Tokës, Adamin dhe Evën! Duket pak si mish-mash çfarë autori na thotë, por ndoshta autori e ka fjalën për tekstet ndoshta dhe jo për vetë krijimin!? Nejse, vazhdojmë aty ku e lamë, pikërisht tek vendi i Mongolisë dhe shkrimet e shenjta të autorit në kllapa.
" …, vend prej të cilit do të fillonin shtatë hordhitë hebreo-mongole [,] duke filluar nga viti 2,200 pr.Kr. e deri tek hordhia e Tamberlandit [,] të cilat synojnë të përfundojnë tek ׳armagedoni ׳ [,] ku synohet të zhduken racat e bardha dhe të zeza dhe të ngelet në planet vetëm raca e verdhë hebreo-mongole."
Me termin armagedon autori ynë e tradhëton veten hapur si kopjues i shkrimeve të fantazistëve të tjerë, shkrime këto që gjinden me mijra nëpër faqe interneti. Ai vazhdon:
"Në këtë kohë në planetin tonë pagan filloi për herë të parë adhurimi i zotit gjarpër Sethit. Natyrisht që për mbi katër mijë vjet histori të mëtejshme ka patur edhe përzierje gjaku me dhunë apo nga pushtimet e gjata midis racave dhe kësisoj dobësim apo forcim të tyre, por thelbi i ADN-ve të të gjitha racave dhe kombeve është i ruajtur. Kombet janë ngatërruar në mënyrë të çuditshme dhe shpesh herë kundër ekzistencës së tyre. Besoj se z. Erdogan i di këto gjëra më mirë nga z. Berisha [,] i cili mund ti duket atij më së paku demagog kur flet broçkulla të tilla vëllazërore midis shqiptarëve të vjetër pellazgjianë dhe turqve hebreo-mongolë [,] dhe më së shumti mund ti duket si injorant."
Që hebrejtë janë kryesisht popullsi semite, kjo dihet. Që turqit e sotëm janë popullsi e përzier mongolo-semite-etj., po dhe kjo dihet. Të parët i falen tjetër Zoti dhe të dytët përkulen drejt Mekës, vendi ku ndodhet Kabaja (Guri i qiellit = kur an), vendi nga e përzunë Muhametin, atë të cilin myslimanët e sotëm e mbajnë për përçues të fjalës së fundit të Zotit tek njeriu. Këto dy grupe popullsish jo dhe aq të ngjashme, biles që për shkak të fesë edhe më pak përputhen, autori ynë i ka klasifikuar në një racë!!! Vazhdojmë:

__________________
Kush i ben qejfin vetes, eshte
budall!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Qershor 2013 12:27
robert nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė robert Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me robert (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: robert Shto robert nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto robert nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 03:05 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 9 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Mediat Shqiptare > Ah, kjo gazetaria shqiptare!!!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.