Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Tema Shoqerore > Ndrojtja...
Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Goku
Veteran ne forum

Regjistruar: 11/09/2006
Vendbanimi: *****
Mesazhe: 1040

Ndrojtja...

Pse jam i ndrojtur...? Ketu mund te jepni mendime per ndrojtjen.Si psh: A jeni ndaluar ndonjehere nga ndrojtja ? ose Cfare eshte ndrojtja ?

Po e hap une disa mendime qe i kam lexuar...Ndrojtja eshte nje ndjenje turbulluese ne prani te njerezve te panjohur,te personave me autoritet,personave te seksit te kundert edhe madje te bashkemoshatareve.Eshte nje peshtjellim ekstrem lidhur me veten,i cili ndikon mbi viktimen ne menyra te ndryshme...

__________________
The more things change, the more they remain the same.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Shtator 2006 03:41
Goku nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Goku Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Goku (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Goku Shto Goku nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Goku nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
vanesajaems
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 03/04/2007
Vendbanimi: United States
Mesazhe: 161

Smile

ndrojtja....

ndrojtja per mendimin tim eshte semundje...qe lind qe ne barkun e nenes...ajo manifestohet tek femijet kur nje edukate e paafte i ka bere te eger edhe mosbesues per vet meritat e tyre .

qe ne muajt e pare qe njeriu vjen ne jete prindi duhet te mbjelle faren e vullnetit ,te ngjallesh ndjenjen e pergjegjsisedhe ti ngulitesh ne mendje krenarin per personalitetin.

kjo do kujdes se po kalove masen gje qe femija nuk do te ishte i ndruajtur por do te behej nje mburavec i peshtire.....

qe te vogel prindi duhet ta edukoj femijen e tij qe ti marri vete vendimet e tij pa pasur ndikim superior.

ndrojtja mund te vrase qe ne embrion dhuntit me te mira te njeriut kjo lloje ndrojtje do  shume pune te kurohet.

TIGER BLUE: me bere te lexoj dhe njehere tjeter librin "te mposhtesh druajtjen"te shkrimtarit H.G.WATSON

ato jane 10libra qe trajtojne dhe aspekte te tjera te jetes...qe une mendoj se shoqeria shqiptare ka shume nevoj per to.....

sidomos prindrit shqiptar kan shume nevoje..... sidomos per librin si te mposhtesh ndrojtjen.....shif nje aspekt nga jeta jone  :a i trajtojne prindrit femijet e tyre si te rritur qe kur ata fillojne te belbezojne.....mendoj se jo....

une kam hasur te ndeshem me drojtjen....sidomos ne emigracion....abjentet e reja  moderne qe nuk i kisha pare ndonjehere me benin te ndjehesha inferiore ...aq me teper mungesa e gjuhes...

kur bera nje intervist per pune ...bosi qe me beri intervisten me fliste sikur une e thaja anglishten....ha...ha...ha...une kuptoja dicka...se kisha bere ne shkolle  anglishte  por kishte vite shume ....qe ekisha harruar....keshtu qe para tij isha ndjer inferiore  d.m.th. lufta ime me ndrojtjen filloi....fitoi ndrojtja ...nuk mund te flisja dot ....edhe pse punen e mora........ndrojtja perseri fitoi....

mjere ata qe mbeten te ndruajtur....

tre armiqte e ndruajtjes: paushqyerja,pagjumesia, nervozizmi

kaq per sot,,vazhdojme here tjeter....

 

 

__________________
Character is like a tree and reputation like its shadow is what we think of it; the tree is the real thing.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Prill 2007 03:00
vanesajaems nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė vanesajaems Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me vanesajaems (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: vanesajaems Shto vanesajaems nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto vanesajaems nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
briseide
Shtrige

Regjistruar: 12/02/2007
Vendbanimi: Rrefime memece
Mesazhe: 4388

Ndrotja edhte moter me pasigurine,mos vleresimin e vetes...dhe rralle injorancen.

__________________
I had seven faces,Thought I knew which one to wear...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 29 Qershor 2007 11:48
briseide nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė briseide Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me briseide (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: briseide Shto briseide nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto briseide nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Dulcis in Fundo
.. alola?

Regjistruar: 15/03/2010
Vendbanimi:
Mesazhe: 4846

Edhe une jam shume e ndrojtur si natyre........

__________________
Ka dy rregulla per te arritur suksesin:
1- Te mos rrefesh kurre gjithcka di.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Prill 2011 16:27
Dulcis in Fundo nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Dulcis in Fundo Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Dulcis in Fundo (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Dulcis in Fundo Shto Dulcis in Fundo nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Dulcis in Fundo nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cecilia
Adoleshente

Regjistruar: 14/04/2006
Vendbanimi: Nė bankat e shkollės.
Mesazhe: 8180

Citim:
Po citoj ato që tha briseide
Ndrotja edhte moter me pasigurine,mos vleresimin e vetes...dhe rralle injorancen.



Nuk jam dakort me kto.

Ndrojtja shfaqet ne gjendje emocionale e siper. Psh: ka njerez shume te afte te flasin perpara nje grupi pse jo edhe ne nje salle te madhe...mund te jene sindikaliste te afte dhe kur vjen puna te shfaqin emocionet e tyre perballen me ndrojtjen...

Pra, ndrojtja nuk ka te bej fare me mosvleresimin,pasigurine & injorancen...!

Personalisht mendoj te kunderten komplet, se njerzit e ndrojtur jane me te zgjuar sec mendojme...!

__________________
Sto lavorando duro per preparare il mio prossimo errore.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Prill 2011 16:33
cecilia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cecilia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cecilia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cecilia Shto cecilia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cecilia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Dulcis in Fundo
.. alola?

Regjistruar: 15/03/2010
Vendbanimi:
Mesazhe: 4846

Po ti je e ndrojtur si natyre Ceci.......?

__________________
Ka dy rregulla per te arritur suksesin:
1- Te mos rrefesh kurre gjithcka di.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Prill 2011 16:36
Dulcis in Fundo nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Dulcis in Fundo Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Dulcis in Fundo (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Dulcis in Fundo Shto Dulcis in Fundo nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Dulcis in Fundo nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cecilia
Adoleshente

Regjistruar: 14/04/2006
Vendbanimi: Nė bankat e shkollės.
Mesazhe: 8180

Citim:
Po citoj ato që tha Heyday
Po ti je e ndrojtur si natyre Ceci.......?



Nuk di te vetevlersohem.

Thone qe, te tjeret duhet te t'a thone...

__________________
Sto lavorando duro per preparare il mio prossimo errore.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Prill 2011 16:37
cecilia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cecilia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cecilia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cecilia Shto cecilia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cecilia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Citim:
Po citoj ato që tha cecilia



Nuk di te vetevlersohem.

Thone qe, te tjeret duhet te t'a thone...



shume e drojtur o Hey ta kerkon vete e para nje takim sidomos kur jane muskuloze e esmera vdes fare

Sjam fare e ndrojtur ne jeten e perditshme... kur jam e dashuruar jam shume sdi si ta shpreh e si ta mposht kete ndrojtesi.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Prill 2011 17:35
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Dulcis in Fundo
.. alola?

Regjistruar: 15/03/2010
Vendbanimi:
Mesazhe: 4846

Citim:
Po citoj ato që tha BIONDIA


shume e drojtur o Hey ta kerkon vete e para nje takim sidomos kur jane muskuloze e esmera vdes fare


E dija qe dicka me fshihte.....

__________________
Ka dy rregulla per te arritur suksesin:
1- Te mos rrefesh kurre gjithcka di.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Prill 2011 19:29
Dulcis in Fundo nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Dulcis in Fundo Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Dulcis in Fundo (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Dulcis in Fundo Shto Dulcis in Fundo nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Dulcis in Fundo nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lule
at this moment in time...

Regjistruar: 27/10/2010
Vendbanimi: Dans tes rźves..
Mesazhe: 8269

Nuk jam e ndrojtur aspak.
kam ç'kam e them n'sy...te jesh direkte , e te jesh e ndergjegjshme mendoj se eshte gjeja e duhur, sidomos ne kohet e sotme!

__________________
"Tmerrohem kur e mendoj boten pa mua!!"--Jean-Paul Sartre

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Prill 2011 19:57
lule nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lule Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lule (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lule Shto lule nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lule nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 22:17 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 2 faqe: [1] 2 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Tema Shoqerore > Ndrojtja...

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.