Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Tema Shoqerore > A duhet ti besojme shoqerise virtuale.
Gjithsej 12 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

A duhet ti besojme shoqerise virtuale.

Qe kur kam filluar te frekuentoj kete forum, jam njohur me shume persona, me te cilet kam ndare momente te kendshme. Ka pasur raste qe kam qeshur me te madhe ose qe kam ndare me to probleme intime, kam degjuar hallet e disave qe nuk i njoh fizikisht.. Kurre se mendoja me pare qe nje gje e tille ishte e mundur.
Nje numer shume te vogel te tyre e kam takuar ne realitet. nje pjese tjeter ndoshta e takoj ne te ardhmen.
Ne nje fare menyre kam krijuar ketu nje fare shoqerije, sigurisht virtuale.

Mendoni ju qe kjo shoqeri ka vlera po aq sa ajo e realitetin? A duhet te kemi besim nga kjo lloj shoqerije? A eshte shoqerija e virtualiteti njesoj sikurse ajo realja, e nese jo, cfare ndryshon?...

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shkurt 2007 14:43
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lubi
shume pune

Regjistruar: 05/05/2005
Vendbanimi: shtepi
Mesazhe: 378

ja qe ia vlente kjo teme

Agata pershendetje (po shkruaj me te vogel pas sugjerimit tend)
Jam plotesisht dakort me mendimin tend edhe une kam perjetuar te njejtat ndjenja sidomos qe kur jam bere anetare e ketij forumi.
Ndoshta jam shume e lidhur me shoqerine time me te cilen jetoj e punoj cdo dite,,por me beso kur te them se ka raste qe me mer malli shume te shkruaj e te lexoj ne forum --kur sidomos si pasoje e impenjimeve qe kam "mungoj".
E ne mjaft raste ndjehem me e lire kur shkruaj e shprehem ketu se ne jete.
Te pershendes--gjithe te mirat.

__________________
is good to be important,but is more important to be good

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Shkurt 2007 17:24
lubi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lubi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lubi (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lubi't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lubi Shto lubi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lubi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lela_Dr ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Lela_Dr
** dream **

Regjistruar: 25/06/2004
Vendbanimi: Duke ėndėrruar
Mesazhe: 9455

Agata shume teme interesante.

Une do te theksoja qe ska asnje gje te keqe t'i besosh apo jo nje shoqerie te tille.
Mendoj qe nganjhere eshte me e paster shoqeria virtuale se ajo reale. Sepse nje person nuk te njeh per poziten qe ke ne jete, por per ate qe je realisht.

Me ka rastisur dhe mua te takoj shpesh njerez nga forumi si vajza dhe djem dhe te them te drejten kam mbetur mese e kenaqur nga njohjet. Me disa nuk jam takuar por flas rregullisht ne tel ose ne msn.

Deri tani, me ato qe kam krijuar shoqeri virtuale vazhdojne te jene edhe pjese e shoqerise reale.

Mos harro te kalosh nga une kur te vish ne Itali :p:p

Perfitoj nga rasti te pershendes shoqerine virtuale dhe ate reale.

__________________
L'ottimismo č il profumo della vita!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Mars 2007 02:13
Lela_Dr nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lela_Dr Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lela_Dr (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lela_Dr Shto Lela_Dr nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lela_Dr nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
briseide
Shtrige

Regjistruar: 12/02/2007
Vendbanimi: Rrefime memece
Mesazhe: 4388

Po!!!

Shoqeria sigurisht nuk mund te kete hije dyshimesh,pasi eshte dicka e thjeshte,vjen vetvetiu,jo e imponuar...shume ndryshe nga e ashtuquajtura "dashuri virtuale" (jo se eshte keshut kjo e fundit,thjesht nuk egziston)

...Forumi eshte sofra e shoqerise virtuale,pra te gjithe pjesemarresit besoj do t'i pergjigjeshin pozitivisht pyetjes se temes...

__________________
I had seven faces,Thought I knew which one to wear...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Korrik 2007 15:43
briseide nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė briseide Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me briseide (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: briseide Shto briseide nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto briseide nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

KKKKUUUUURRRRREEEEEEEEEEEEEEEEE..............

Nuk ka me fallco dhe me hipokrite se shoqeria virtuale. Virtualet te duan vetem per nevojat e tyre...............ashtu si edhe realet, mos t'ju genjeje ekrani meqe nuk shihni dot syte.

Syte jane ato qe thone gjithcka...........

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Korrik 2007 15:47
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
briseide
Shtrige

Regjistruar: 12/02/2007
Vendbanimi: Rrefime memece
Mesazhe: 4388

Shoqeri moj shoqe(ketu s'jam e sigurte :p) jo miqesi te pavdekshme ,dashuri etj ...

__________________
I had seven faces,Thought I knew which one to wear...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Korrik 2007 15:54
briseide nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė briseide Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me briseide (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: briseide Shto briseide nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto briseide nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

Citim:
Po citoj ato që tha briseide
Shoqeri moj shoqe(ketu s'jam e sigurte :p) jo miqesi te pavdekshme ,dashuri etj ...


PER SHOQERI PO FLAS EDHE UNE JO PER DASHURI DHE MIQESI TE PAVDEKSHME.

EDHE NE SHOQERI SYTE JANE ATO QE FLASIN ME SHUME...............SE SA HIPOKRIT DHE FALLCO ESHTE PERSONI NE FJALE QE KERKON SHOQERI PER TE KALUAR KOHEN E HUMBUR BOSHE DHE VETIAKE TE TIJ..........

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Korrik 2007 16:00
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
briseide
Shtrige

Regjistruar: 12/02/2007
Vendbanimi: Rrefime memece
Mesazhe: 4388

Ajo qe me cudit deri diku ne kete teme,eshte Hipokrizia,pse ju duhet te jeni hipokrite kur nuk u njeh njeri?Ne jeten reale mund te kishte me kuptim te sillesh ne te tille menyre,se nderton relatat e tua sociale,miqesore,dashurore etj....e ben si ta mendosh(hipokrizia as ketu nuk falet po do ishte me e justifikueshme)...kurse po ne virtualitet s'ka valence pothuajse fare...

__________________
I had seven faces,Thought I knew which one to wear...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Korrik 2007 16:00
briseide nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė briseide Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me briseide (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: briseide Shto briseide nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto briseide nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

VARET NGA MENYRA E TE MENDUARIT TEK SEICILI DHE SA EGOIST ESHTE CDO NJERI QE MERR PJESE NE NJE SHOQERI..............

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Korrik 2007 16:04
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

HIPOKRIZIA DUKET KUR SHOKET APO SHOQET VIRTUALE U SHMANGEN TAKIMEVE TE SINQERTA ME ATA QE KANE SHKRUAR ME MUAJ TE TERE...........

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Korrik 2007 16:09
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 15:23 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 12 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Tema Shoqerore > A duhet ti besojme shoqerise virtuale.

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.