Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Gishta qe dridhen Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 5.00.
Gjithsej 14 faqe: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
ingmetalboy ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   ingmetalboy
without a trace

Regjistruar: 06/12/2004
Vendbanimi: wherever I may room
Mesazhe: 1008

Kush eshte fundi i femijerise dhe fillimi i maturise? Momenti kur kuptojme qe nuk jemi ne qendra e referimit rreth te ciles kjo bote rrotullohet. Duam apo nuk duam ne vjen ai moment kur ligjet e fizikes te perplasen ne fytyre dhe papritur, si ne nje film, bota rreth e rrotull teje ndryshon komplet. Mbasi ky ndryshim i natyrshem trondit rrenjet e filozofise tende, natyrisht qe duhet kohe per ta rimarre veten dhe per te filluar se ecuri serisht.
Me kujtohet kur dicka e tille me ndodhi mua. Hmmm... besoj se eshte me mire te tregohet si histori me vete. Por mbaj mend vetem qe mu desh goxha te kthjellohesha. Gjithe jeta pastaj eshte vetem nje shirit me ngjarje te dikurshme ku here ngjitemi dhe here zbresim.
Kjo eshte vetem ana e natyrshme e te ndodhurit te gjerave, por kuptohet qe ne ditet tona te mbushura me mijra kimikate te cuditshme sintetike apo epruveta klonimi pa sy, egzistojne dhe anet e panatyrshme. Si psh njerez qe kerkojne te shkollohen dhe te terhequr nga e panjohura dhe nga etja per te ditur perballen me libra te cilet te mesojne qe nuk egziston vetem nje sistem referimi, por nje pafundesi dhe ne jemi ata qe percaktojme boshtet e koordinatave sipas nevojes apo deshires sone. Dhe ligjet e fizikes perkulen pa u keputur dhe serisht e gjen veten ne qender te universit. Po tani ... cfare?

__________________
"Just because some of us can read and write and do little math, that doesn't mean we deserve to conquer the Universe."- K. Vonnegut

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Janar 2009 00:00
ingmetalboy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ingmetalboy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ingmetalboy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ingmetalboy Shto ingmetalboy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ingmetalboy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha ingmetalboy
eshte fshire ndonje mesazh ketu sepse me duket sikur eshte dicka qe po me shpeton...?!
Nejse.

agata
Faleminderit per fjalet e tua te mira dhe le te shpresojme qe 2009 te na sjelle me shume momente ku fjalet jane te teperta.

cedrus
Kur shkruaj te qenit "politiksh korrekt" me te gjithe nuk eshte tamam ajo qe me shkon ndermend, ndaj mos u mendo kaq shume xhan.


Kati

mos meso dhe kaq



]

Jooooooooo, se thinjem e di. Me ka thene edhe mami.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Janar 2009 00:30
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ingmetalboy ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   ingmetalboy
without a trace

Regjistruar: 06/12/2004
Vendbanimi: wherever I may room
Mesazhe: 1008

Citim:
Po citoj ato që tha cedrus


]

Jooooooooo, se thinjem e di. Me ka thene edhe mami.



Po per tu thinjur s'besoj, por te dalin rrudha.

__________________
"Just because some of us can read and write and do little math, that doesn't mean we deserve to conquer the Universe."- K. Vonnegut

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Janar 2009 01:18
ingmetalboy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ingmetalboy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ingmetalboy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ingmetalboy Shto ingmetalboy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ingmetalboy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha ingmetalboy


Po per tu thinjur s'besoj, por te dalin rrudha.



 E ndofta, kushedi.



 

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 13 Janar 2009 12:35
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ingmetalboy ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   ingmetalboy
without a trace

Regjistruar: 06/12/2004
Vendbanimi: wherever I may room
Mesazhe: 1008

kalldremi i rruges kerciste thate nen hapat e shpejte dhe te rregullt te tij. Neonet e rruges afroheshin dhe largoheshin heshturazi duke shetitur hijen e atij trupi gati te akullt sa para mbrapa. Ajri i ftohte po i shponte mushkerite, por ai vazhdonte te mbante te njetin ritem qe gati sa nuk po e cmende. Per sa kishte ecur valle? Gjysem ore? Nje ore? Dy? Sensi i kohes ishte zhdukur komplet nga cdo dhomez e trurit. Me ne fund filloi te ndjeje lodhjen dhe u ndal buze nje ure te vogel qe harkohej mbi ate vije uji qe te gjithe e quanin lume dhe futi doren ne xhep te kape nje cigare. Gishtat e ngrire po pergjigjeshin me zor dhe paketa mezi doli nga xhepi. Drita e bardhe e neonit zbehej ne deboren e paprekur dhe bente ajrin e ngrohte plot lageshti tek dilte prej mushkerive, te binte me ne dukje kur shnderrohej menjehere ne avuj te bardhe qe duke u perpjekur ti arratiseshin te ftohtit ngjiteshin lart, pa e ditur qe atje kishte per te qene edhe me ftohte.
Ndezi cigaren me zor dhe e thithi thelle sikur deshte ta mbaronte ne nje te terhequr. Perse valle e kishte acaruar aq shume ai shkrimtar idealist me ate te nenqeshuren e tij? Kishte kohe qe e njihte mbare e prape. I njihte cdo vidhe te cliruar qe gati sa nuk do te rrezohej pertoke per te derguar te gjithe strukturen e mendjes se tij ne plera njehere e pergjithmone, bile dinte dhe sa shume jeta ja kishte futur pa pertuar vit mbas viti. Shpesh habitej me aftesine e tij per te mbijetuar te papriturave qe cdo mengjez ja kishte servirur ashtu si per te lezetosur diten qe akoma nuk kishte nisur. Por ate nate... Valle ishte llulla e tij qe kurre nuk rinte bosh dhe shtellungat e tymit qe dilnin prej saj duke u shtriqur sa gjate gjere rrotull tavolines ku zakonisht pinin bashke? Apo ishin ato idete e tij te pervetesuara nga nje kenge e "Bitellsave" ku te gjithe mund te jetonim te lumtur e te gezuar ne paqe me njeri tjetrin duke thithur nga e njejta cigare hashashi? Por nuk mund te ishte asnje e para dhe as e dyta. Ne rradhe te pare ai pinte cigare per vete sikur te nesermen duhani si bime do te zhdukej nga faqja e dheut, dhe se dyti ai kishte thithur te njejten trifletesh hashashi me shume te tjere, bile dhe kishte ndare nje mal me droga te tjera, por cfare kishe gjetur nuk ishte lumturi dhe dashuri, por gryke pistolete te koka, nje herpes gjenital, romane me prapaskena dhe boshllekun qe zmadhohet e zmadhohet nga brenda. Bile nuk ishte as dhe nata e pare qe ata po diskutonin per te tilla gjera, ashtu pa u menduar mbasi te dy ishin teper pertace per te hapur sherr me njeri tjetrin. Atehere? Cfare dreqin ishte valle? Si kishte mundesi qe pikerisht ai person te mund te qeshte ne ate menyre aq te cliruar dhe pa asnje lloj zone te erret mbarpa?? Ate pyetje as nata nuk po e largonte me gjithe acarin dhe erresiren e saj.

__________________
"Just because some of us can read and write and do little math, that doesn't mean we deserve to conquer the Universe."- K. Vonnegut

Modifikuar nga ingmetalboy datė 17/02/2009 ora 22:58

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Shkurt 2009 22:49
ingmetalboy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ingmetalboy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ingmetalboy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ingmetalboy Shto ingmetalboy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ingmetalboy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ingmetalboy ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   ingmetalboy
without a trace

Regjistruar: 06/12/2004
Vendbanimi: wherever I may room
Mesazhe: 1008

I pari u ngrit shoku im. E ngriti birren me fund dhe ju drejtua skenes duke kerkuar neper xhepa tufen me njeshka qe sapo i kishim marre ne dera e strip club-it. Kercimtarja egzotike (sic kane qef ti therrases) ne ato momente po tregonte te gjitha zotesite e saj duke ju treguar te gjitheve elasticitetin e perkryer qe kishte. Ne ato momente mu kujtuan disa levizje te kamasutres qe kisha para dikur ne nje liber dhe per cudi ideja qe isha atje nuk po me peshtiroste dhe aq. U ngushellova me faktin qe jam i pire dhe dergova msg e 97 nje infermjereje qe takova para nje jave kur po beja analizat e veshkave. Kur ngrita koken perseri pashe "kercimtaren" tek ishte ulur ne gjunje dhe po perplaste b....n ne stomaku i shokut tim qe ne ato momente dukej si i zene ne faj me duart qe nuk dinte ku ti vendoste. "Duhet te ishe me i gjate " mendova dhe ndeza nje cigare.
"E di cfare po mendoj tani" tha shoku tjeter qe kisha ne krah.
"Pa he njehere"
"Valle nqs marr nje dhjete dollareshe dhe e bej tub, do te ofendohen nqs ja fusja ne ..."
E pashe nga koka deri tek kembet. As qe nuk po shikonte nga mua. Syte i ishin mberthyer ne vithet e kercimtares qe tani ishte me koke poshte ne maje te stripping pole. E kishte seriozisht... E thitha dhe njehere cigaren dhe ja hodha tymin ne surrat. U kollit dhe pa nga mua nga gjithe inat. U zgerdhime te dy ne te qeshura sikur kishim pire hashash. Ai hapi nje birre tjeter kurse une ndjeva celularin te me dridhej perseri.
"Budalla, mund te shikosh te mija falas..."
"Jemi tre..." pergjigjem une.
"Te tre shqiptare?" thote ajo.
"Po"
"Mund te shohin per jo te prekin. " pergjigjet mbas disa minutash.
Me pihej akoma.

__________________
"Just because some of us can read and write and do little math, that doesn't mean we deserve to conquer the Universe."- K. Vonnegut

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Prill 2009 08:01
ingmetalboy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ingmetalboy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ingmetalboy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ingmetalboy Shto ingmetalboy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ingmetalboy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
bruni22
W la mussa

Regjistruar: 30/04/2008
Vendbanimi: mu ke guri, qe bon xixa
Mesazhe: 1800

Citim:
Po citoj ato që tha ingmetalboy


Me pihej akoma.



hahaha mos me thuaj qe tani je esull

__________________
"tie ciu' in pe de mussa che in carru de bo"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Prill 2009 08:25
bruni22 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė bruni22 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me bruni22 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: bruni22 Shto bruni22 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto bruni22 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ingmetalboy ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   ingmetalboy
without a trace

Regjistruar: 06/12/2004
Vendbanimi: wherever I may room
Mesazhe: 1008

Citim:
Po citoj ato që tha aldo11


hahaha mos me thuaj qe tani je esull



guess...

__________________
"Just because some of us can read and write and do little math, that doesn't mean we deserve to conquer the Universe."- K. Vonnegut

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Prill 2009 08:40
ingmetalboy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ingmetalboy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ingmetalboy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ingmetalboy Shto ingmetalboy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ingmetalboy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Njerezit nuk e dine qe jane rastesi...
Tamam si nje vrime çelesi...
Qe arrin te shikoje tejpertej...
Vetem kur rrathet e braves jane te spostuara...
Nga te dyja anet...

Njerezit nuk e kuptojne...
Qe e gjithe jeta eshte nje rastesi...
Nje tren qe kalon avash dhe nuk ndalon...
Dhe ti rastesisht mund ti hidhesh siper...
Tramvajit antik...
Si nje majmun modern...

Njerezit vdesin avash-avash...
Ne botet e tyre moderne...
Te plakur nga rinia...
Larg binarit shpirteror...
Qe bashkon periferine e jetes...
... me qendren e re.

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Prill 2009 04:01
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

....eshte vone ose me sakte eshte mengjes degjoj si pergjumesh zilen e celularit dhe ncjerr dore nga jorgani dhe filloj e kerkoj celularin qe te pergjigje nuk e di sa eshte ora por shikoj qe nga dritaret hyn nje drite e zbehte e hap dhe ashtu perjgumesh pergjigjem nga ana tjeter mbas formaliteteve " je ti ...po ajo jam ...cfare ka ndodhur "ngrihem si e hutuar nga krevati dhe me shpejtesi filloj te vishem ti ngre koken dhe me pyet i cuditur se cfare ka ndodhur te them se duhe te dal per pune dhe nuk zgjatem me gjate ....mbasi laj dhembet dhe syte me nje shpejtesi ndiej qe i gjithe trupi me dridhet, kembet, duart cdo gje se di as vete por kam nje ankth ne zemer sa here degjoj keto telefonata me vine ne koke qindra mendime ,qindra supozime .
Nuk kalojne as disa minuta kur shoh makinen te ndaloje perpare shtepise time hyj brenda dhe pershendes dy koleget e tjere si njoh se zakonisht i njoh te gjithe ato nuk flasin as une nuk flas degjohet vetem sirena e tyre dhe ecja me shpejtesi thua qe po te arrijme me pare do ndreqim ndonje gje ...dalojne perpara spitalit eshte pothuajse bosh shikohet vetem makina e policise dhe ambulancat ,zbres nga makina dhe hyj brenda me drejtojen drejt nje dhome te spitalit ....ne te qinten e sekondit dalloj trupin tend te dobet tek qendron i perkulur perpara dhe me floket e zeza te mbulojen fytyren ...perseri ti ....perseri ketu ....nuk e ngre koken ke turp te me shikosh ne sy dhe me mire kshu sepse sdo mundohesh me te me genjesh qe ke rene nga shkallet ,qe je rrezuar sepse nuk ke oresk qe je anemike(paskemi qen rrace qe di te genjeje aq bukur sa asnje se imagjinon) ti vetem qan te afrohem afer dhe te prek duart ,te flas te pyes se cfare ndodhi por ti nuk me pergjigjesh vetem te levizin supet nga ngasherimi .....pastaj ngre ngadale koken dhe une shikoj ne fytytren tende ose me sakte ne ate qe eshte trasformuar dy sy te nxire dhe te fryre buzen siperme te care qe gjaku ka zene kore dhe eshte mpiks ....lekura jote e bardhe nen driten e ketyre neoneve tani me duket jeshile dhe ose me sakte e zeze .....ne duar leviz me shpejtesi nje shami dhe me thua me nje ze qe duket sikur del nga fundi i dheut nje ze i lodhur i frikesuar "jane vajzat jashte shikoji pak te lutem thuaji qe jam mire" ...te shtrengoj doren dhe permbahem mos qaj si nuk e ndaj dot punen nga jeta ime ...ti ke moshen e motres time dhe mua me duket sikur mbi ate krevat sje ti por motra ime ....dal jashte dhe hyj ne nje dhome tjeter ku qendrojne vajzat e tua njera 4 dhe tjetra 7 vjece te dyja me bizhame rose me floket e kapura si "minosa llastica" sdi pse ato momente me erdhi ne mendje kjo gje ....rrine afer njera tjetres dhe sa ma shohin ulin koken si me turp i afrohem afer dhe i pyes nese duan ndonje gje per te pire ato me thone "duam mamin ajo ra nga shkallet" ... ja dhe nje genjeshter tjeter e thene nga dy krijesa te pafajshme dhe une mundohem ti shpjegoj qe mami duhet te beje nje vizite dhe pastaj do vije e do ikin ne shtepi "po babi " pyesin ato ....BABI ...si mund te quaj babi nje kafshe te tille dhe pse ka fytyren e njeriut po kishin te drejte une kisha harruar babin " nuk e di por ju mos u merzitni ja do shkoj te pyes " do vish perseri " me pyet e vogla me ate italishten e saj gjysmake i afrohem afer dhe i them "po do vi dhe do te sjell nje leter dhe ngjyra qe te vizatosh " ....hyj ne dhomen ku qendron ti ,je ulur ne nje karrike dhe doktori ploteson kartelen dhe me pyet te them se ku eshte vrare ,kush e ka rrahur ja perkthej dhe ti me thua " kam rene nga shkallet ....." dhe une perkthej keto fjale dhe shikoj doktorin ai me shikon sikur do te me thote" po tallesh besoj ?" une e pyes perseri dhe pergjigja e saj kam rene nga shkallet e thote e qete pa me pare ne sy pa pare asnje ne sy por me shikin ne mur ..doktori ngrihet i nervozur i ngre triken dhe une shikoj kurrizin e saj plot me vula te zeza ...e kisha pare dhe here te tjera por jo si kesaj here " ka rene nga shkallet ..dhe une jam plaku i vitit re ri zonje mendo per femijet per jeten tende te ka rrah yt shoq thuaje " por e vetmja gje qe ajo thote eshte "kam rene nga shkallet".....ai vashdon e shkruan ,ajo vashdon e shikon ne mur dhe une vashdoj te qendroj ne nje dhome me keto dhe pse me duhet te iki ....hipi perseri ne makine dhe kesaj here shkoj ne komisariat ..eshte mengjes ora po shkon 7 dhe degjohet aroma e kafes qe vjen nga makinetat e kafese nuk kam as nevoje te kerkoj nje kafe sepse dikush e ka bere e ma ofron te falenderoj dhe mbasi e pi drejtohem per ne zyren ku ndodhesh ti hap deren dhe shikoj qe je me kurrz nga dera dalloj shpatullat e tua te gjera ate qafen e tradhe qe e rrethon nje zinxhir i trashe floriri floket e tua kacurrella dhe bluzen xhins ...kthen koken dhe une dalloj ato syt e tu tinzare te zinj qe levizin si nje skifter vetullat e tradha ,hunden tende te shtypur buzet e trasha ke lene mjeker dhe cuditerisht me dukehs me i shemturar se heret e tjera (dhe pse nuk je aspak i shmetuar )dhe zinxhirin qe mbaron me nje kryq ....je i qete ose me sakte hiqesh i tille sa me shikon ngre ate vetullen e majte dhe hiqesh sikur prania ime ste shqeteson por e di shume mire qe prania te besdis te acaron nervat e kam ditur gjithmon ....ulem ne nje karrike afer teje ndiej qe mban ere alkol leviz duart me nervozizem ne duart e tua te medha dalloj unazen e florit ate tipike te shume cunave kuadrat me nje gur shikoj duar e tua ..sa do te doja te benin nje analize te duarve te tua te shihnin ne gjak te gruas tende ,floke nga floket e saj .....flasim te njejten gjuhe ne te dy por asnjeri nuk flet ...mendoj se po te ishe burri im dhe une do te kisha frike te flija me ty te rrija me ty te bisedoja me ty .....ne korridor degjohen hapa dhe te shikoj tani fytyra jote ndryshon erdhi ai servilismi ajo butesia ...ti shpjegon me nje italishte perfekte qe punon gjithe diten qe lodhesh qe i dashuron marrezish gruan dhe femijet qe per ato jep jeten qe i ke sjelle ketu per te jetuar me mire ti tregon duart me kallo ,.,....ah sa komovente qe eshte kjo skene po te mos kisha par gruan tende do ta besoja do te jepja dhe nje medalje .....ti ne sy ke lot korkodili ..por e di qe asnje ligj sdo te beje asgje sepse ne oren 10 do vije avokati jot dhe ti do dalesh perseri dhe do jesh perseri i lire te rrafesh te dhunosh te hiqesh si i bukri shejton dhe e gjithe kjo PSE ?....sepse ajo ka frike te jetoje pa ty ka frike se dhe i ndare ti i ben keq ..cfare duhet te beje ajo ?......kush eshte e mira per ate per vajzat ..per ty ...por dhe per mua ....si mund te ndihmoj dike qe ska deshire ta ndihmoje askush ....sa te gjate do te jene keto dite qe do te vine per te gjithe ne

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Maj 2009 18:44
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 10:22 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 14 faqe: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Gishta qe dridhen

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.