Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Tema Shoqerore > Nje histori nga jeta ime ............
Gjithsej 17 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Meqe ketu shumica jane historira kafshesh po tregoj dhe nje une me mace.
Macet i kam shume inat si fillim. Dy here jam ndeshur me mace, dhe ne te dyja rastet kam qene shtatezane. C'rastesi! Kjo me pengoi ne nje fare menyre qe mos t'ju afrohesha shume. E para ishte macja te shtepia e burrit. Sa inat e kisha!
Vetem te hante dinte e te me zinte vendin ku ulesha une. Kur fshija me sulej si shigjete te fshesa. E merrte per mi. Me ka trembur disa here. Me dredhi e genjeja dhe e kycja ne banje kur gatuaja apo beja punet. Ajo prape me donte e shkreta. Vinte te preri im te flinte, kurse une e largoja. Me shume nga shtatezania. Ajo rrinte shume perjashta.
Macja tjeter ishte nje kotele e vogel 2-3 javeshe qe ma solli burri peshqesh. Ishte mace rrugesh e pavaksinuar. Kisha frike ta prekja. Shume e vogel. Me duhej ta ushqeja me biberon, dhe prape s'pinte shume. Nje jave e mbajta. U mesua me mua. Nuk guxoja te ulja kembet perdhe se te kembet e mia e gjeja. Burri u bind ta kthente kotelen tek e ema dhe kotelet e tjera. Sa kam qare ate dite! Me dukej sikur me mallkonte. Me erdhi keq qe e ndame nga e ema dhe tani qe po mesohej me ne e larguam. Burri e la atje ku e kishte gjetur, prane punes se tij, dhe une tere diten e merrja ne tel dhe e pyesja nese e mori apo jo e ema. Ishte shume ftohte ato dite dhe e vetme kotelja e kishte te veshtire te mbijetonte. Shpresoj ta kete gjetur te emen dhe e ema ta kete pranuar.
Ja historite e mia te dhimbshme me macet.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Nëntor 2009 19:56
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Nuk kam qene ndonjeher nje dashamirese e kafsheve qente i kam shume frike dhe sa me shofin dhe ai qeni qe ska lef kurre sa me shef mua leh ....macet po si duroj dot qimet e tyre i kam veshtire ne macja do e shifte veten poshte nga dritarja kshque ngaqe si dua nuk dua te hyj ne gjynah me kafshet ...por gjeja qe me ka lene mbresa ka qene kete pranvere ne ballkon na bene folene disa dallendyshe dhe nje mengjes isha shtrire nuk isha aq mire... te degjoj kete ciu-ciu neper shtepi ngrihem vij verdalle shikoj skishte asnje zog por une degjoja ciu -ciu mendova me vete"qekam semure me te vertet " e shkoj te shtrihem kur perseri ciu ciu e ma fort ej bela me hyni ne frika kujtova se po me vjen vdekja po me merr se shpjegim tjeter nuk kishte... shif poshte krevatit dollapit dola tek salla aty degjohej me shume kur cte shof brenda oxhakut se eshte me dere dy dallendyshe kishin rene brenda ...e hap me kujdes xhamin e i marr ne dore dhe i ve ne parvaz te dritares njera fluturoi direk tjetra ra dhe ngordhi sa keq me ka ardh e per shume kohe kam menduar qe ajo ishte nje shenje e keqe ...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Nëntor 2009 20:26
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Niqua
Veteran ne forum

Regjistruar: 24/09/2003
Vendbanimi: Fajtori chat
Mesazhe: 6938

Re: Nje histori nga jeta ime ............

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Mbresa, kujtime, ngjarje nga jeta juaj.



hmmmm kam shume

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Nëntor 2009 16:01
Niqua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Niqua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Niqua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Niqua Shto Niqua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Niqua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

ja nje histori e fresket.
jam ne kaliforni tani tani, po pres te shkoj ne court te paguaj nje gjobe...

kam 10 vjet qe nuk kaloj nje muaj kurre pa e marr nje gjobe per shpejtesi makine etj etj...
kurre ne jeten time nuk kam kontest=kundershtuar vendimin e policit dhe kurre nuk kam shkuar para gjykatsit/es qe te mbroj pafajsine. thjesht arsye dembelizmi.
para nje muaji e ca, mora nje gjobe tjeter ku polici me akuzoj se isha duke ecur 100 milje/ore, dicka qe ishte shume absurde meqe isha duke ecur vetem 80.
me akuzoj qe isha i pire, dicka tjeter qesharake meqe as nuk kisha marre ere alkolit per disa kohe.

ket rradhe vendosa te shkoj ne gjyq, meqe nuk me trajtuan mire dhe sinqerisht qe isha komplet i vetdijshem qe isha duke skuar vetem me 80, meqe aty e kisha merakun mos te marr nje gjobe.
kur paraqitem para gjykatses, (nje plake) polici tregon historine i tij, qe une gjoja kisha patente kaliforniet dhe me mbante mend se isha duke ecur shpejt, etj etj.
vazhdon polici duke thene historine e vet para gjykatses me bullshite...

me vjen rradha mua, dhe pyes policin une, ti me ke ndaluar mua ate nate?!
po thote ai...
une i them qe ishte nje nje polic tjeter se ty nuk te nbaj mend, dhe nuk kam shkemyer asnje fjale me ty.
gjykatsja e pyet policin dhe ai thote eshte e vertet qe isha me nje partner dhe une nuk dola nga makina.

e dyta i them une, une nuk kam patur patente kalifornie kurre ne jeten time, kurse ti pohon qe kisha nje te tille?!
gjykatsja plake perseri cuditet qe polici po dilte genjeshtar...

une sinqerisht i betohem gjykatses qe nuk kam kundershtuar nje gjobe kurre ne jeten time, thjesht nga dembelizmi, por ket rradhe erdha nga nje shtet tjeter per te treguar qe jam i pafajshem.

i them une policit a mundesh ta vertetosh qe une isha duke vozitur 100 milje ne ore, meqe cdo polic rrugor eshte i pajisur me rradar?! jo thote polici, thjesht te erdha mbrapa.

ne te gjitha argumentet e polici tregoi veten qe ishte genjeshtar, dhe gjykatsja perseri me beri mua te paguaj rreth 400 dollar.
para se te dal i thashe gjykatses pse nuk nxjerr nje pistolet dhe me grabit tani tani se kshtu po ben, ti e din qe polici po genjen, dhe te gjitha ti vertetova! kam harxhuar me shume para te vij ktu me shpresen te gjej pak drejtesi, dhe isha me te vertet me nerva.
gjykatsja e shikoja nga rreagimi i saj qe e dinte qe jam me te drejte por policat qe jane te betuar nuk mund ti degradojn kaq keq qe ti nxjerrin fajtor apo genjeshtar.

polici dukej qe ishte nje low life, se shumica e policave ne ket rast pertojn edhe te paraqiten ne gjyqe, dhe per fatin tim te keq , nga 20 veta per te njejten gje, vetem polici im u paraqit ne gjyq.

kur dal paguaj parat, harxhova gjithe diten, i lodhur dhe i acaruar, tek parkimi i makines, kur dal rreth tre metra larg, me ndalon nje polic tjeter gjoja qe nuk kisha ndaluar komplet tek shenja e STOP, ne dalje te parkimit ku makina ime ishte parkuar mu aty.
pa dyshim qe ishte shoku i ktij policit qe e turperova ne mes te gjithve ne gjyq, isha pak i turbulluar ng pagjumsia, u mundova te tregoj se sa pagova tani, por mbas nje minuti e kuptova qe kto te degjenruar me kane vure ne shenjester sot.

tani po behem gati te shkoj te paguaj ket gjoben, dhe jam aq i nevrikosur kur me kujothen kta te degjenruar!! se me te vertet dhe me gjithe shpirt nuk urryej kurre ken kaq shume, por me gjithe shpirt i uroj ktyre te degjenruar qe zoti ti dhuroje nje painful DEATH.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Nëntor 2009 16:50
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

Talking

Citim:
Po citoj ato që tha kurti
ja nje histori e fresket.
jam ne kaliforni tani tani, po pres te shkoj ne court te paguaj nje gjobe...

kam 10 vjet qe nuk kaloj nje muaj kurre pa e marr nje gjobe per shpejtesi makine etj etj...
kurre ne jeten time nuk kam kontest=kundershtuar vendimin e policit dhe kurre nuk kam shkuar para gjykatsit/es qe te mbroj pafajsine. thjesht arsye dembelizmi.
para nje muaji e ca, mora nje gjobe tjeter ku polici me akuzoj se isha duke ecur 100 milje/ore, dicka qe ishte shume absurde meqe isha duke ecur vetem 80.
me akuzoj qe isha i pire, dicka tjeter qesharake meqe as nuk kisha marre ere alkolit per disa kohe.

ket rradhe vendosa te shkoj ne gjyq, meqe nuk me trajtuan mire dhe sinqerisht qe isha komplet i vetdijshem qe isha duke skuar vetem me 80, meqe aty e kisha merakun mos te marr nje gjobe.
kur paraqitem para gjykatses, (nje plake) polici tregon historine i tij, qe une gjoja kisha patente kaliforniet dhe me mbante mend se isha duke ecur shpejt, etj etj.
vazhdon polici duke thene historine e vet para gjykatses me bullshite...

me vjen rradha mua, dhe pyes policin une, ti me ke ndaluar mua ate nate?!
po thote ai...
une i them qe ishte nje nje polic tjeter se ty nuk te nbaj mend, dhe nuk kam shkemyer asnje fjale me ty.
gjykatsja e pyet policin dhe ai thote eshte e vertet qe isha me nje partner dhe une nuk dola nga makina.

e dyta i them une, une nuk kam patur patente kalifornie kurre ne jeten time, kurse ti pohon qe kisha nje te tille?!
gjykatsja plake perseri cuditet qe polici po dilte genjeshtar...

une sinqerisht i betohem gjykatses qe nuk kam kundershtuar nje gjobe kurre ne jeten time, thjesht nga dembelizmi, por ket rradhe erdha nga nje shtet tjeter per te treguar qe jam i pafajshem.

i them une policit a mundesh ta vertetosh qe une isha duke vozitur 100 milje ne ore, meqe cdo polic rrugor eshte i pajisur me rradar?! jo thote polici, thjesht te erdha mbrapa.

ne te gjitha argumentet e polici tregoi veten qe ishte genjeshtar, dhe gjykatsja perseri me beri mua te paguaj rreth 400 dollar.
para se te dal i thashe gjykatses pse nuk nxjerr nje pistolet dhe me grabit tani tani se kshtu po ben, ti e din qe polici po genjen, dhe te gjitha ti vertetova! kam harxhuar me shume para te vij ktu me shpresen te gjej pak drejtesi, dhe isha me te vertet me nerva.
gjykatsja e shikoja nga rreagimi i saj qe e dinte qe jam me te drejte por policat qe jane te betuar nuk mund ti degradojn kaq keq qe ti nxjerrin fajtor apo genjeshtar.

polici dukej qe ishte nje low life, se shumica e policave ne ket rast pertojn edhe te paraqiten ne gjyqe, dhe per fatin tim te keq , nga 20 veta per te njejten gje, vetem polici im u paraqit ne gjyq.

kur dal paguaj parat, harxhova gjithe diten, i lodhur dhe i acaruar, tek parkimi i makines, kur dal rreth tre metra larg, me ndalon nje polic tjeter gjoja qe nuk kisha ndaluar komplet tek shenja e STOP, ne dalje te parkimit ku makina ime ishte parkuar mu aty.
pa dyshim qe ishte shoku i ktij policit qe e turperova ne mes te gjithve ne gjyq, isha pak i turbulluar ng pagjumsia, u mundova te tregoj se sa pagova tani, por mbas nje minuti e kuptova qe kto te degjenruar me kane vure ne shenjester sot.

tani po behem gati te shkoj te paguaj ket gjoben, dhe jam aq i nevrikosur kur me kujothen kta te degjenruar!! se me te vertet dhe me gjithe shpirt nuk urryej kurre ken kaq shume, por me gjithe shpirt i uroj ktyre te degjenruar qe zoti ti dhuroje nje painful DEATH.



do te sygjeroja te marresh autobus me mire se kshu si ke filluar ti spo te mjafton as rroga te paguash ticket o kurty

e polici shume rralle ta ket gabim them

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Nëntor 2009 17:11
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

Me vellain kam vetem 3 vjet diference... kur kemi qene te vegjel ai ka qene natyre me e qete me i terhequr(kshu eshte e tani ne fakt) ka qene e pak i shendoshe e shume simpatik dreqi ndersa une kam qene me camarroke me e prap dhe jo aq simpatike sa ai per te thene kalama i shpif :p Kam pas shtepine e gjysherve ne Korce dhe te pallati ku luanim e mblidheshim gjithe kalamajte kishte 1 si tip shkalle me lartesine diku te 3 metra ose pak me shume sjam shume e sigurt dhe nga atje benin "trimeri" kush hidhej nga aq lart.
Normal qe u hudhen gjithe cunat e lagjes ky majmuni im qe as e kishte ndermend ta bente 1 gje te tille ... i them hyp tani te shkalla e hidhu se le nam vetem ti su hodhe nga cunat... jo me thote kam frike .... me hypen gjaku ne koke pasi filluan te tjeret te qeshnin; mire i them do hidhemi te dy e kap per dore dhe e terheq .... si perfundim u hodhem .... rezultati une perfundova me 4 te qepura ne balle e kam shenje e sot kurse ime vella theu kemben dhe ju desh 2 muajt e veres te rrinte ne shpi me gjyshen me kemben ne allci ndonjehere i beja shoqeri e une .... sa me dhimsej i shkreti se prej meje nuk "gezoj" pushimet e asaj vere .

E te mendosh qe ate pallat e ate shkalle se kam pare me qe nga mosha 9 vjec prap e kam para syve komplet sic ishte atehere... jam kurioze si do jete bere.... do shkoj ta shof se sben

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Nëntor 2009 18:13
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
erious
.

Regjistruar: 27/09/2007
Vendbanimi: europe
Mesazhe: 2217

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Nëntor 2009 19:28
erious nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė erious Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me erious (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: erious Shto erious nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto erious nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14611

me hypi frymezimi mua po ju tregoj prap... klasen e pare e kam bere ne Korce me sakte emrin e kishte njesoj si shkolla e pare shqipe Kish te bukren e vet sidomos dimri gjithe ajo debore dhe te kenaqte por edhe qe e frikshme bythet e mia te nxira gjithmone ngaqe reshkisja ne akull nejse.... ne klase kisha 1 cun qe tallej me mua bile arriti e atje sa cdo gje qe me vinte gjyshja ne cante per pushim te madh ma hante ai koke tuli loool nga fiziku qe me i gjate se une e me i forte normalisht keshtu qe sja dilja dot me force e cte beja duhet te hakmerresha ne nje fare menyre hahahaaa

Duhet te mendoja per ndonje dredhi me te keq sja dilja dot tju thoja ketyre te mive sikur sme pelqente se do me dukej vetja si fukse .... e cbera nje dite duke u kthy nga shkolla shof 1 kale me ato karrocat qe vinin neper qytet ... shof 1 njolle te shpifme te erret te ngrohte mbi debore qe bajga e kalit nje te gris ca fleta fletoresh kap ca bajge atje e mbeshtjell mire e mire e futem ne klase
e hap letren e bej gati e me duar mbrapa i afrohem atij tipit e i them ca gjeje te mire kam per te ngrene ai qe me thoshte ma trego dhe une sic isha me duar me letrat e bajgat ja plas ne fytyre atij loool gjithe klasa shperthen tu qesh e une qe ja fus vrapit nga shkolla ne shtepi pa ndalim se kujtova se me ndiqte ai nga mbrapa per te me rraf .... por ne fakt ai kishte shku ne banje me u pastru hahahaaaaaaa qe nga ajo dite shpetova sme rra me ne qafe nderkohe qe atij deri ne klase te 4 qe ndenja une atje nuk i therrisnin me emer po bajga looool

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Nëntor 2009 20:21
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Mon Cherry
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 30/01/2009
Vendbanimi: Tirane
Mesazhe: 536

Sa kujtime te bukura, angel , edhe une kam shume. Kur behem bashke me shokun tim te ngushte i kujtojme te gjitha. Jemi rrahur, share shume kur kemi qene tvegjel por we still best friends.

__________________
L'essenziale č invisibile agli occhi...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Nëntor 2009 21:36
Mon Cherry nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Mon Cherry Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Mon Cherry (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Mon Cherry Shto Mon Cherry nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Mon Cherry nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AndreaPirelli
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/03/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 5672

Citim:
Po citoj ato që tha Mon Cherry
Sa kujtime te bukura, angel , edhe une kam shume. Kur behem bashke me shokun tim te ngushte i kujtojme te gjitha. Jemi rrahur, share shume kur kemi qene tvegjel por we still best friends.


Do tell ...............

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Nëntor 2009 01:39
AndreaPirelli nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AndreaPirelli Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AndreaPirelli (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AndreaPirelli Shto AndreaPirelli nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AndreaPirelli nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 21:14 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 17 faqe: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Diskutime Shoqėrore > Tema Shoqerore > Nje histori nga jeta ime ............

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.