Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Duaje emrin tend
Gjithsej 3 faqe: « 1 [2] 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Amor si ti dhe Kotka ne ket rast me dukeni gabim.
e kam parsysh se jeni femra independent dhe e shikoni jeten me ndryshe, por ka femra plot shqiptare qe kur martohen me shkusi dhe dikush apo shkon dhe i lyp doren e vajzes tek babai prinderit etj etj, kto femra sado te zgjuara te jene e heqin dyshimin kur prinderit jane te gezuar dhe ndjehen mire.
pra ne ket rast krimi me i ndyre behet nga nje i degjeneruar shqiptar qe nuk ka shpirt te thyej zemren jo vetem te vajzes por edhe te prinderve te saj qe ky low life i kerkon doren.

pra ktu dalin shume qarte ne drite komplekset e traditave t'ona dhe aq me keq qelbesirat gjyetaret qe shfrytezojn rastin nga kto gjera.

ne ket rast ai i degjeneruari rrac e shkerdhyer tregohet majester predator dhe loz lojen e mashtrimit kur sidhet aq mire me prinderit dhe fiton besimin e femres ne maksimum.

edhe ne perendim, sikur te bejsh te lumtur babain dhe nenen e cdo femre, cdo femer ne ket rast sado e zgjuar dhe e edukuar dhe idipendente te jete, do behet viktime of a con artist qe meriton te varet.


p.sh supozojm cedrus te vije nje nate dhe te beje darke me babain tend dhe gjyshin tend, dhe ata pastaj ta donin cedrusin, ti akoma do e injoroje?!
nejse, dola nga tema shume serioze:p

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Dhjetor 2009 11:20
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10700

Kur lexova disa komente mendova ta mbyll me kaq dhe mos hedh gje tjeter. Por pastaj kuptova se isha gabim. Sa e sa here ka qelluar ne realitet te degjoj se kjo eshte viktime, ajo shtiret, ka diçka qe nuk shkon, filanja eshte e shemtuar, etj. Dhe sa here kam kuptuar se keto jane vleresime relative.

Prandaj po hedh dhe dy-tre shkrime te fundit, edhe pse nuk shtojne thuajse asgje.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Dhjetor 2009 11:29
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10700


Ne fakt te kerkoj te falur per ato qe te kam shkruar, por duhet te me kuptosh se jam ne gjendje te veshtire.

Kur lexoj ato qe ju shkruani, sinqerisht ju betohem qe me japin kurajo, por perseri sa iki nga leximet e juaja perseri kthehem ne boten time qe po mundohem me shpirt e zemer te dal nga kjo bote qe me ka rrethuar.


Ok, tani do te mundohem mos te shkruaj me per ate histori qe me ka ndodhur, do te mundohem ta harroj sado pak ashtu siç me keshilloni dhe ju.


Po, ja perse ju nuk me tregoni diçka te bukur, per shembull diçka qe ju e keni kaluar te bukur, ose nje gje tjeter???(ne rast se nuk ju bezdis gjithnje).

Ne fakt emri im nuk eshte Bora, me quajne (*******).

Mire pra atehere, po ju pres te me shkruani. Nje dite te mbare.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Dhjetor 2009 11:30
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10700

2 dite me vone

Miredita mik i dashur, ne te vertete u bera pak merak thashe po ju perse nuk po me shkruani, thashe se ndoshta mos ju lendova ose mos ju mbeti hatri gje nga ato shkrimet e mija.

Persa i perket libarve, me perpara lexoja shume, jashtemase shume, saqe babai mi hiqte nga duart se kishte nete qe nuk fleja deri kur te mbaroja librin qe ksha nisur, zakonisht kur lexoj nje liber e ndiej me shume ta lexoj naten, nuk me terheq fare po te lexoj nje liber diten, nuk e di perse me ndodh kjo, shume shpesh kam pyetur njerez perse mem ndodh nje gje e tille, por asnje nuk ka arritur te me jape nje pergjigje.

Por ja qe nje dite, vjen ne jete 'dikush''''', qe te heq deshiren per te lexuar, deshiren per te jetuar, deshiren e kesaj jete per ta jetuar.

Per ate njeri shkolla ishte nje "hiç"", librat ishin "asgje""""", vetem humbje kohe. Keshtu kohen qe isha me te nuk arrita te lexoja asnje liber, nuk e di as vete se si me largoi nga bota ime, nuk arrij ta kuptoj.

Libri i fundit qe kam lexuar ka qene """"""""Enderra e paperfunduar e nje gruaje""" shkruar nga Diana çuli. Kur mbarova se lexuari kete liber ju betohem ne ZOT, qe jeni i pari njeri qe po jua them kete gje, thashe ne ate moment, """""A thua valle mos edhe une do te kem nje perfundim te tille""""", kisha vetem 19vjeç, kur e lexova ate liber, isha akoma ne Shqiperi, edhe sot e pyes veten time se nga me erdhi ajo pyetje e tille en mendjen time.

Tani ja, nuk po kam force me per asgje, as per liber dhe as per jete.

"""""""Jam shume e lodhur shpirterisht."""""""""


Nje mbasdite te kendshme.

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Dhjetor 2009 11:32
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10700

9 muaj me vone

Mirembrema mik i dashur, une jam Bora (*****), nuk e di ne te kujtohem, kemi folur bashke pak kohe me pare, por une si gjithnje me vuajtjet e mia, nuk kam pasur kohe qe te bisedoj me ju.

Uroj ne radhe te pare qe te jeni mire, me shendet dhe gjithashtu dhe familja juaj.

Kisha deshire te komunikonim perseri, por nuk e di ne do te keni mundesi, megjithate une dua te ju falenderoj per te gjitha keshillat dhe mendimet qe me keni dhene, ju faleminderit shume.


Ju uroj nje mbremje te kendshme.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Dhjetor 2009 11:34
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10700

9 dite me vone

Mirembrema, uroj ne radhe te pare qe te jeni mire me shendet, deh ç'do gje ne jete te ju kete shkuar siç ju don zemra.

Te te them te drejten ndihem pak ne siklet qe nuk ju kam shkruar, por shume kalova dhe une, shume vuajta, por jeta i paska keto, dhe ne duhet ta jetojme jeten siç ajo na vjen nuk kemi ça te bejme.

Te falenderoj qe me keni shkruar,

me kujtohen fjalet e juaja, kur em thonit qe gjtihshka do te kaloje, por nuk e besoja se isha shume e lenduar ne shpirt, por ja qe koha sheroka ç'do plage, por historia dhe vuajtja mbesin perseri ne zemren e njeriut si kujtimet me te hidhura.

Por ç'do gje kalon, me shume vuajtje por kalon.

Tani jam me mire, jo aq mire, por me mire nga ç'kam qene atehere kur flisnim bashke, tani kam filluar pune, kam shoqeri tjeter, merrem me njerez te tjere te cilet me ndihmojne per dite, historia ime ju ka bere te ndihen keq ne shpirt dhe me kane ndihmuar per ç'do gje, me plot kuptimin e fjales me kane bere mezor dhe me force te futem ne jete.

Tani ndihem njeri tjeter, kam ndryshuar shume, por akoma friken e kam ne shpirt, kete nuk po e kuptoj perse, mundohem ta largoj por nuk po mundem,se di perse,(((ndoshta kalon me kalimin e kohes))), por se di????

Nga nje here e mallkoj veten perse kam bere si budallaqe, perse kam vuajtur ashtu per nje njeri qe se meriton, por ja qe tani eshte shume vone teper vone, po........

Ju uroj nje mbremje te kendshme, dhe pres e-mailin tuaj.


me flisni ju pak per veten tuaj, po libra ken lexuar me??? Jeta si ju shkon???


Nje mbremje te kendshme.

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Dhjetor 2009 11:39
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10700

FUND

Me kaq pak a shume mbyllet komunikimi. Qe nga ajo kohe kane kaluar muaj, ndoshta vite. Nuk e di nese ky person ekziston, eshte verdalle, gjalle etj. Leximi i ketyre rreshtave mund ta ndihmoje dike tjeter qe ndihet keq. I besojme apo jo pak rendesi ka. Eshte nje histori depresioni, nga ata te thellet, te mezi-kalueshmit, qe vijne nga thyerjet e endrrave.

E kam pas ditur gjithmone qe femrat i marrin nga shtepite e tyre, fejohen tamam. Kete e konfirmojne lajmet e ketyre diteve mbi gjyqet ne Shqiperi.

Mund te vazhdoni me diskutimet tani: ia vlen, s'ia vlen, eshte e trilluar, e jetuar, e ekzagjeruar, e rafinuar...

Modifikuar nga Fajtori datė 21/12/2009 ora 12:11

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Dhjetor 2009 11:45
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7606

Citim:
Po citoj ato që tha kurti
Amor si ti dhe Kotka ne ket rast me dukeni gabim.
e kam parsysh se jeni femra independent dhe e shikoni jeten me ndryshe, por ka femra plot shqiptare qe kur martohen me shkusi dhe dikush apo shkon dhe i lyp doren e vajzes tek babai prinderit etj etj, kto femra sado te zgjuara te jene e heqin dyshimin kur prinderit jane te gezuar dhe ndjehen mire.
pra ne ket rast krimi me i ndyre behet nga nje i degjeneruar shqiptar qe nuk ka shpirt te thyej zemren jo vetem te vajzes por edhe te prinderve te saj qe ky low life i kerkon doren.

pra ktu dalin shume qarte ne drite komplekset e traditave t'ona dhe aq me keq qelbesirat gjyetaret qe shfrytezojn rastin nga kto gjera.

ne ket rast ai i degjeneruari rrac e shkerdhyer tregohet majester predator dhe loz lojen e mashtrimit kur sidhet aq mire me prinderit dhe fiton besimin e femres ne maksimum.

edhe ne perendim, sikur te bejsh te lumtur babain dhe nenen e cdo femre, cdo femer ne ket rast sado e zgjuar dhe e edukuar dhe idipendente te jete, do behet viktime of a con artist qe meriton te varet.


p.sh supozojm cedrus te vije nje nate dhe te beje darke me babain tend dhe gjyshin tend, dhe ata pastaj ta donin cedrusin, ti akoma do e injoroje?!
nejse, dola nga tema shume serioze:pPasiviteti ne kete rast merr shperblimin e merituar, bashkuar me traditen. Ka ikur koha e mbleserise te qepes ku shet vajzen ne kembim te nje stabiliteti siperfaqesor martesor, qe per me teper nuk i ka aspak bazat ne nje ndjenje te forte mes dy njerezish por mbi nje kontrate me prinderit. Ne fakt me vjen keq dhe njekohesisht me revolton nje dembelizem i tille per te marre jeten vetjake ne dore dhe per t'i dhene vete drejtimin e dashur. Por, ndoshta, raste te tilla i nevojiten shoqerise shqiptare, ndryshe do vazhdojme te plluskojme ne nje maskilizem agresiv dhe ne ca femra qe dine vetem te hapin kembet dhe t'ju nenshtrohen urdherave te tjereve. Keto jane fundrrina e shoqerise shqiptare, keto jane ato qe ne njeren ane etiketojne si te perdala cdo femer qe merr fatin e saje ne dore dhe ne anen tjeter, kur perballen me praktika te tilla margjinale, s'guxojne as te nxjerrin koken jashte deres te shtepise.

Ne i besoj kesaj historie? Besoj ne nje gjendje depresive te letershkrueses por s'besoj aspak ne objektivitetin e historise te saje. Pike se pari policia s'vjen dhe arreston individe te pafajshem, kot me se koti. Roli i kesaj tipes duhet te kete qene me aktiv.
Se dyti, nje femer beqare, me nje jete normale, nuk i bashkohet nje mashkulli te divorcuar, me dy femije dhe me nje te kaluar te zymte, per te cilen s'ke as dhe nje prove egzistence.
Se fundmi, nuk ka njeri qe te me binde qe s'mund te nuhasesh praktikat e dobeta te njeriut me te cilin ndan krevatin. Me duket vertete e pamundur.

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Modifikuar nga amor alucius datė 21/12/2009 ora 12:20

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Dhjetor 2009 12:10
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha amor alucius
Me acaron deri ne palce nje nivel i tille viktizimi, pasiviteti dhe qaravitjesh me koken ulur ne nje cep. Aq me teper kur "viktima" ne fjale fillon dhe hierarkizon veten me shprehje te tipit:"shoqet e mia me thoni te lutem hapi syte, ku jane gustot e tua."
E patetia prek kulmin kur flet per parate e tija te supozuara, duke u nxituar qe te ç'ligjeroje forcen e parase tek ajo, ose kur thote:"me hoqi nga puna". Hajdeeeeee mendjeeeee!

Biles kam nje parandjenje qe ka me teper mbrapa historise te kesaj, nuk po tregon te verteten integrale, ajo deshira e deshperuar per te bindur per historine e saje mban ere.Nuk i thone "viktimizimi" apo na e perktheve fence.
Jo per gje po sa per te qene korrekt me pellazgjishten.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Dhjetor 2009 15:27
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
amor alucius
Ennology

Regjistruar: 11/04/2003
Vendbanimi: city of the sin
Mesazhe: 7606

E paskam kafshuar nje rrokje? Varni shtrigen!

__________________
I love him in the summer when it sizzles, I love him in the winter when it drizzles...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Dhjetor 2009 18:57
amor alucius nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė amor alucius Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me amor alucius (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: amor alucius Shto amor alucius nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto amor alucius nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 13:31 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 3 faqe: « 1 [2] 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Duaje emrin tend

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.