Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Diskutime mbi besimin fetar.
Gjithsej 10 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Endri
Moderator

Regjistruar: 02/01/2003
Vendbanimi: Today
Mesazhe: 1498

Gjeta nje kopje te ketij libri por do ti hedh nje sy kur te kem kohe.

Modifikuar nga Endri datė 26/08/2011 ora 07:06

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Gusht 2011 06:54
Endri nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Endri Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Endri (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Endri Shto Endri nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Endri nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

problemi me kristianet eshte se jane te bindur qe askush tjeter ne bote pervc tyre nuk ka shance te shkoje ne parajse. gjithashtu edhe cifutet
nese pyesim cdo kristian ne amerike cfar mendojn per myslimanet, te gjithe ne pergjithesi jane te bindur se feja islame eshte djalli.
as nuk e njohin si fe.
ne fakt shume kristian extremista amerikan deshirojn te bombardojn meken komplet.
pra nje fe qe preach kaq mendjecektesi, ka nje dicka qe nuk shkon.
myslimanet nuk e mohojn existencen e jezusit, perkundrazi e pranojn si shenjt i derguar nga zoti.

epo nje zot clever me miresi/zemergjeresi/dijeni/fuqi te pafundme, si eshte e mundur t'i hudhi ne djall nje billion mysliman, qe nga kto 1 billion padyshim ka njerz te persosur ne shpirt qe i sherbejn dhe e respektojn zotin dhe komshiun and hard workers.

kurse ne anen tjeter, nje kriminel pedolfi serial killer ne amerike etj ka shanc te shkoje ne parajse shume me pare se kta nje billion njerz, vetem se pranon krishtin si shpetimtari i tij/saj ne fund.

une jam bere confused sinqerisht

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Gusht 2011 08:01
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Iyua
Free Spirit

Regjistruar: 29/06/2005
Vendbanimi: .
Mesazhe: 1903

Thumbs up

Citim:
Po citoj ato që tha kurti
problemi me kristianet eshte se jane te bindur qe askush tjeter ne bote pervc tyre nuk ka shance te shkoje ne parajse. gjithashtu edhe cifutet
nese pyesim cdo kristian ne amerike cfar mendojn per myslimanet, te gjithe ne pergjithesi jane te bindur se feja islame eshte djalli.
as nuk e njohin si fe.
ne fakt shume kristian extremista amerikan deshirojn te bombardojn meken komplet.
pra nje fe qe preach kaq mendjecektesi, ka nje dicka qe nuk shkon.
myslimanet nuk e mohojn existencen e jezusit, perkundrazi e pranojn si shenjt i derguar nga zoti.

epo nje zot clever me miresi/zemergjeresi/dijeni/fuqi te pafundme, si eshte e mundur t'i hudhi ne djall nje billion mysliman, qe nga kto 1 billion padyshim ka njerz te persosur ne shpirt qe i sherbejn dhe e respektojn zotin dhe komshiun and hard workers.

kurse ne anen tjeter, nje kriminel pedolfi serial killer ne amerike etj ka shanc te shkoje ne parajse shume me pare se kta nje billion njerz, vetem se pranon krishtin si shpetimtari i tij/saj ne fund.

une jam bere confused sinqerisht



Sa bukur ja ke thene

__________________
“The true servants of God the Most Gracious are those who walk on the earth in humility, and when the ignorant address them, reply with words of peace”
-Quran

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Gusht 2011 00:22
Iyua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Iyua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Iyua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Iyua Shto Iyua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Iyua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha kurti
problemi me kristianet eshte se jane te bindur qe askush tjeter ne bote pervc tyre nuk ka shance te shkoje ne parajse. gjithashtu edhe cifutet
nese pyesim cdo kristian ne amerike cfar mendojn per myslimanet, te gjithe ne pergjithesi jane te bindur se feja islame eshte djalli.
as nuk e njohin si fe.
ne fakt shume kristian extremista amerikan deshirojn te bombardojn meken komplet.
pra nje fe qe preach kaq mendjecektesi, ka nje dicka qe nuk shkon.
myslimanet nuk e mohojn existencen e jezusit, perkundrazi e pranojn si shenjt i derguar nga zoti.

epo nje zot clever me miresi/zemergjeresi/dijeni/fuqi te pafundme, si eshte e mundur t'i hudhi ne djall nje billion mysliman, qe nga kto 1 billion padyshim ka njerz te persosur ne shpirt qe i sherbejn dhe e respektojn zotin dhe komshiun and hard workers.

kurse ne anen tjeter, nje kriminel pedolfi serial killer ne amerike etj ka shanc te shkoje ne parajse shume me pare se kta nje billion njerz, vetem se pranon krishtin si shpetimtari i tij/saj ne fund.

une jam bere confused sinqerisht


Te njejten gje deklarojne dhe muslimanet. Sipas tyre vetem muslimanet do shkojne ne parajse.Ne te tjeret do vemi ne ferr.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Gusht 2011 00:49
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

le te mudohemi te llogjikojm pa ofendime dhe tifozdhek:D

Citim:
Po citoj ato që tha Deb*

Te njejten gje deklarojne dhe muslimanet. Sipas tyre vetem muslimanet do shkojne ne parajse.Ne te tjeret do vemi ne ferr.



mesa di une kurani e nje jezusin si shenjt i derguar nga zoti.
pra nese e njeh si te tille padyshim qe nuk i mallkon njerzit qe besojn ne krisht.
muhameti nemos gabohem konsiderohet si dergimtari i fundit ne toke nga zoti.
(ishalla nuk po vjen losti te tallet me ne tani )

ne mentalitetin shqiptar sot, shume po kthehen kristian sespse e konsiderojn islamin si fe e prapambetur.


por une e shoh si te kunderten komplet
eshte sikur Iphone 3,4 dhe tani iphone 5 do dali se shpejti.

gjithnje dicka e re e fundit ka sukses sespe i thjeshteson gjerat perdorimin, apsionet.

kshtu eshte edhe feja islame, i thjeshteson njerzit, dhe ne mendjen e modernistave kjo eshte prapambetje.

priftin e shkrete nuk e lejojn te martohet as te beje sex i shkreti! erdha feja islame dhe i tha hoxhes, jo vetem nje por 7 gra merri meqe ti i sherben zotit, just stay way from little boys

eshte mire te llogjikojm drejt.
ka edhe nga ato mysliman arab qe martojn kushurirat e tyre, por persa i perket myslimanve shqiptar, them se jane moraly intact, ne shoqeri dhe me zotin.

une e krahasoj kshtu.
myslimanet po perdorin i-pad, just a touch screen, ne sensin e fese. i kane thjeshtezur gjerat.
ndersa ju te tjeret keni ngelur me pc blackberry dhe lap tops, sepse fajtorit i duket me e komplikuar=moderne ortodoksia e vjeter greke

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Gusht 2011 01:25
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

kush ehste fetar i lumte
kush si puna ime jo zoti qofte me ne (te besosh e te jesh fetar ehste mir ) po ca te besh jo te gjithe e kan at force te veprojne sipas kuranit fes e tjera

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Gusht 2011 01:47
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

Citim:
Po citoj ato që tha shelgu


Po une qe besoj te Buda si t'ja bej?

Ma ndrroi mendjen nje indiane e bukur. Poooo si ishte

Yll



hjahahhaha ti po besoke te femra jo te feja e saj

une besoj te zoti atij i lutem e i besoj nje mbi te gjith

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Gusht 2011 14:21
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha dylan


hjahahhaha ti po besoke te femra jo te feja e saj

une besoj te zoti atij i lutem e i besoj nje mbi te gjith



mire ben. Po une di qe nje zot kemi te gjithe o dylan. Vetem emri ndryshon. Kshu me tha kjo indianja.

alamet eshte, pak qokolate, po nuk prish pune.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Gusht 2011 14:23
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

Citim:
Po citoj ato që tha shelgu


mire ben. Po une di qe nje zot kemi te gjithe o dylan. Vetem emri ndryshon. Kshu me tha kjo indianja.

alamet eshte, pak qokolate, po nuk prish pune.




po aty po dilja dhe une qe nje zot kemi te gjith po mendime e besime te dnryshme
une besoj te ai me i fuqishmi jo te lopet apo delet apo tjera tjera q eka fet e ndryshem


e per indjanet jan shume te bukra ske faj e ngjyren cokolat e kam vdekje dhe une ska problem qe ehste pak teepr te shijon me shume

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Gusht 2011 14:28
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lorie
you fascinate me...

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Mesazhe: 3137

Citim:
Po citoj ato që tha shelgu


Po une qe besoj te Buda si t'ja bej?

Ma ndrroi mendjen nje indiane e bukur. Poooo si ishte

Yll



hahaha

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Gusht 2011 15:38
lorie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lorie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 22:22 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 10 faqe: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Diskutime mbi besimin fetar.

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.