Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Analizat qė provojnė se shqiptarėt janė me gjak arian
Gjithsej 13 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Si eshte kjo ngushtesim hapsire!? Perkundrazi.
Dmth jemi aq te lire sa te diskutojm hapur kto gjera, kur njekohesisht fqinjet dhe shqiptaret vet edhe ktu ne ket forum kane perdor "ik ore chechen" "azerbajxhanez" etj etj
Ja pra, kjo ishte nje kohe e lire a atehershme e forumit qe edhe une e kam shijuar por sulmet dhe gallatat nuk me ngushtuan hapesieren dhe ad nuk me bezidisen ta lej forumin.
Kohet kane ndryshuar dhe njerzit qe mos te perserisin veten kane thene ata cfar kane patur te thojn dhe moving on.
Nuk eshte e drejte t'i lejm fajin ktyre temave pikerisht pse kemi ndonje nostalgji te nje periudhe kur forumi vlonte.
Edhe ktu ku jetoj une kemi qene nje dore shqiptaresh shume te lezetshem dhe kemi kaluar ca vite te mira plot me gallat cdo dite, ikte dita si nje minut. Thjesht kohet ndryshojn, njerzit me kohen.

Nje shqiptar magjyp gabel apo cfardo te jete per mua eshte shqiptar i mire nese eshte i lezetshem, nje shqpirt mut ashtu ngelet sido qe te jete.

Ne asnje menyre nuk ja lajoj vetes te diskutoj kto gjera ne nje teme si turisti i shpirtit apo humori, apo mendimet e castit, etj! dicka qe dikur kane qene qendra e bisedave apo talljeve per nje malok nga "chechenia"
Perkundrzi kto diskutime nuk kane pse te na izolojn.

Edhe dicka tjeter: gjithmone kam qejf kur kundershtoni qift nacionalizmin tone patriotizmin bla bla, asnjehere nuk ju kam quajtur "tradhtar" as edhe per nje sekond, sepse jam wise dhe e dij qe jemi ktu per tkaluar kohe.
Biles edhe ata antar qe benin shpesh nje carcaf lamtumire emocionale ne forum kurr nuk in kam pelquer, thjesht se tregonin qe nuk ishin losers te dedikuar si puna ime quiter!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Mars 2013 04:55
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14610

Njerezit jane te lire te shkruajne cte duan,nese sju pelqen tema mund te shkruani per qimen traun,te lani e lyni njoni tjetrin ctu doje kokrra qejfit me pak fjale.
Kjo quhet hapesire e lire!

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Mars 2013 06:17
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Me ka shkuar mendja per nje filipineze. Kurt lejohet me e ngaterru racen?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Mars 2013 13:35
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Citim:
Po citoj ato që tha shelgu
Me ka shkuar mendja per nje filipineze.
Amon te thoje per ndoje kubane o ruse 3 metra femra dhe do thoja "lejohet" po keto te gjata nje meter e nje c... jo se pranojme kurre te na felliqesh rracen te pakten shko me nje te hajrit ne ti.
Une per vete kam gjak arian nga mamaja dhe turk nga baba qe kur kam filluar me pa sulejmanin se di pse s'me ndahet qypi.

Modifikuar nga BIONDIA datė 06/03/2013 ora 15:01

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Mars 2013 14:45
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Citim:
Po citoj ato që tha shelgu
Me ka shkuar mendja per nje filipineze. Kurt lejohet me e ngaterru racen?


Edhe ktu tregon qe je gjak arian ti shelgo Ngaqe ndjehesh superior te duken atractive kto aziatiket, sepse din se do te bejn "hyzmet" edhe me mire pa punuar ti vete aq shume:p
Kjo eshte mendje liberali evropian qe shfrytezon te mirat qe kane sakrifikuar parardhsit e tij konservator

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Mars 2013 15:26
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Bjonde ke te drejte.
Do rishikoj edhe njehere gustot.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Mars 2013 01:33
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Citim:
Po citoj ato që tha shelgu
Bjonde ke te drejte.
Do rishikoj edhe njehere gustot.

Prit njehere! Ta marrim shturar, (What would Jesus do)ne rastin tone cfar do kishin bere iliret? sikur ndonje cobani ilir do i ishte shfaqur nje hot filipineze neper ato male e lendina, flirty, si mendon ti shelg?
Un per vete do isha treguar fisnik ilir shqiptar, do isha konsultuar me fisin nejere..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Mars 2013 13:10
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha kurt
Prit njehere! Ta marrim shturar, (What would Jesus do)ne rastin tone cfar do kishin bere iliret? sikur ndonje cobani ilir do i ishte shfaqur nje hot filipineze neper ato male e lendina, flirty, si mendon ti shelg?
Un per vete do isha treguar fisnik ilir shqiptar, do isha konsultuar me fisin nejere..Pa prit njehere se po devijon kuptimin e fjales "fisnik"

Me sa m'ka than gjyshja, fisniku duhet te jete zemergjere, mos ja prish qejfin kujt.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Mars 2013 20:24
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kurt
.........

Regjistruar: 29/12/2007
Vendbanimi: ......
Mesazhe: 5021

Citim:
Po citoj ato që tha shelgu


Pa prit njehere se po devijon kuptimin e fjales "fisnik"

Me sa m'ka than gjyshja, fisniku duhet te jete zemergjere, mos ja prish qejfin kujt.


Taman
Fisnik quheshin shqiptart ne ato kohe apo jo!? Kshu u identifikoshin, ti je fisnik=shiptar=noble
Nga rrjedh edhe fjala fis!? He pra na edukoni icik you qe dini me shume per historine

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Mars 2013 21:13
kurt nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kurt Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kurt (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kurt Shto kurt nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kurt nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
robert
Veteran ne forum

Regjistruar: 08/05/2010
Vendbanimi: Gjermani
Mesazhe: 867

I forte krahasimi i Fajtorit per nacionalistet, qe perfundojne ne fund tek masturbimi. Ato argumentat e mia te vagta e te gjata s'u hyne ne vesh, tani ta marrin vesh te verteten keshtu hapur ne sy.

Fisnik = fis + nik (?) ; kjo rrenja e dyte ndoshta tregon "nek"-"njek"-ndjek, pra FISIN NDJEK.
Ai qe ndiqte fisin, apo zakonet e fisit, ishte njeri i nderuar, pra fisnik.

__________________
Kush i ben qejfin vetes, eshte
budall!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Mars 2013 18:56
robert nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė robert Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me robert (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: robert Shto robert nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto robert nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 22:40 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 13 faqe: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Bota Shqiptare > Shqiperia, traditat kulturore > Analizat qė provojnė se shqiptarėt janė me gjak arian

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.