Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > A mbani ditar
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 [3] 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
apple
Anetar i ri

Regjistruar: 30/11/2005
Vendbanimi: tirane
Mesazhe: 11

Post

ditari?mendoj qe eshte miku me i mire ne mungese te nje miku real.e mira eshte qe nuk te braktis, nuk te mashtron, tradheton.kam mbajtur ditar qe e vogel ne klase te 3 mendoj , nja 2-3 ditare i kam grisur dhe tani vazhdoj te shkruaj ndonese me shkeputje gjate viteve..momentalisht kam 4 ditare dhe ndihem shume mire per kete fakt.nuk shkruaj perdite ne pergjithesi vetem kur ndjej nevojen,qe e ndjej shpesh.mesatarisht nje here ne 2-3dite.gjeja me e veshtire gjate ketyre viteve ka qene te gjeja vende per ti fshehur.absolutisht askush nuk duhet ti lexonte.i kam hene fryme ditareve te mia dhe i kam trajtuar si qenie te gjalla, qe mbushnin netet e mia te vemtise me kujtime te bukura apo te trishtuara me buzeqeshje dhe lot...gjeja me interesante eshte qe duke e bere te gjalle,e konsideroj te njeri te dashur,pjese timen dhe shpesh i them zemer........duke e konsideruar kete fjale nje fjale jo te zakonshme per menyrat e ndryshme qe i ben te ndihem njerezit kur shqiptohet...dhe nje fjale qe mund te permbaje sh kuptime.shkruaj ne ditar duke menduar se nje dite do mund te bej nje liber me jeten time apo se keto kujtime mund ti trashegojne femijet e mi, niprit pas sh vitesh,dhe do jete sh bukur ti kujtoje vetes shpesh,se dikur kam qene e vogel , femije adoleshente, e lumtur ndoshta...........................

__________________
you are beatiful no matter what they say........

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Gusht 2006 09:40
apple nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė apple Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me apple (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: apple Shto apple nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto apple nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
*Just Relax*
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 28/06/2006
Vendbanimi: Larg...shum larg nga realiteti !
Mesazhe: 38

Arrow

Mua, me pelqen te kem nje si "kujtese shtese" per datat,ditet dhe gjerat me te rendesishme qe me kan ndodhur, prandaj kam mbajtur ditar per me shum se 2 vite por para pak kohe kur perditshmeria ime eshte komplikuar shume,vendosa t'a djeg ditarin tim qka nenkupton te mos shkruja me asgje...
dhe nuk e kam djegur akoma por ka kohe qe s'mbaj shenime edhe pse qe atehere kam pasur kthesa me interesante ndoshta qe me pare.

*Ps;

pershendetje te ngrohta per ate qe mbajne ditare!

__________________
Vetem ata qe guxojne te humbasin shume,mund te arrijne shume !!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Gusht 2006 15:08
*Just Relax* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė *Just Relax* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me *Just Relax* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: *Just Relax* Shto *Just Relax* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto *Just Relax* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
darma
Heshtje

Regjistruar: 13/10/2004
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 747

Ditar te mirfillte jo....por shkruaj shpesh vargje qe tregojne qarte gjendjen time momentale.....
Megjithese mendoj se do te ishte dicka e bukur te mbaja nje ditar per femijet e mi .......Ndoshta nje dite pasi te largohesha ti lexonin dhe te njihnin nje pjes te jetes sime qe nuk do mund ta mesojne nga une....do ti lejonte te me njihnin me mire mua dhe jeten time ......

__________________
Pasqyra ku shoh veten
Ndodhi perhere e thyer

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Gusht 2006 04:39
darma nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė darma Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me darma (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: darma Shto darma nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto darma nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
~Enigme~
Simplexity

Regjistruar: 08/10/2005
Vendbanimi: My soul
Mesazhe: 4060

Citim:
Po citoj ato që tha ~Enigme~
Ditari tim eshte forumihorizont...duke shkeputur bashkebisedimet vetem ketu hedh mendimet time te castit kjo eshte nje gje momentale qe ka vazhduar pothuajse 1 vit.

Edhe sa do vashdoje pyes veten !

__________________
Fillimi i nje ngjarje, ku shpaloset ne kohe por lind jashte asaj, eshte njekohesisht perfundimi.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Gusht 2006 19:32
~Enigme~ nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ~Enigme~ Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ~Enigme~ (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ~Enigme~'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ~Enigme~ Shto ~Enigme~ nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ~Enigme~ nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lorie
you fascinate me...

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Mesazhe: 3134

Po, mbaj.

eshte mbushur, me fotografi plot, shkrime me ngjyra, poezi, pyetje, lutje,deshira,vizatime, skeche, studime..., mbresa, tekste kengesh,pjese nga Bibla, me gjithcka qe me frymezon.
Dhe eshte si nje pasqyre e nje udhetimi te gjate, shoqeria mund te ma lexoje ,nuk kam mbajtur ndonje gje sekrete prej tyre. Deri tani vetem nje njeri e ka pare.

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 31 Gusht 2006 20:23
lorie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lorie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
diellza26
i am a good person

Regjistruar: 09/07/2004
Vendbanimi: ku te dua
Mesazhe: 359

Kam mbajtur ditar nga mosha 14-17 vjec. Mendoj se kjo eshte koha kur me shume se asnjehere kemi nevoje per nje mik te besueshem, per shkak te problemeve te moshes, dhe ditari eshte nje i tille.
Kur kam lexuar pas kaq vitesh ate ditar, kam qeshur me lot, ne menyren se si i kam konceptuar gjerat, sa rendesi u kisha dhene shume gjerave qe tani nuk i fus fare ne liste,apo sa emocionalisht kam pershkruar situata te cilat kane qene shume kalimtare. Me kalimin e kohes, personalisht se kam ndjere nevojen te mbaj ditar.
Tashme, ky ditari qe po flas ka zene nje qoshe diku thelle, qe mos ta lexoje njeri, po qe dhe ta gris s'ma ka bere zemra akoma. .

__________________
Duajini prinderit nese jane njerez te mire, e nese jo, atehere, durojini.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Shtator 2006 12:47
diellza26 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė diellza26 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me diellza26 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: diellza26 Shto diellza26 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto diellza26 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RIP Gibbs
Victim at Finnegans Wake

Regjistruar: 13/05/2006
Vendbanimi: Bitchfield
Mesazhe: 2637

Citim:
Po citoj ato që tha Lela_Dr
Dikur e kam pas mbajtur nje ditar, por nje dite ma lexuan dhe kjo gje me ka lenduar shume, sepse mu duk sikur me kishin zhveshur lakuriq.


Tani s'mbaj me, c'do gje e bukur dhe e keqe qe me ndodh braktiset ne kujtime dhe ne zemer.Per te njejten arsye.

__________________
Si nuk u bera njehere moderator...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Shtator 2006 11:53
RIP Gibbs nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RIP Gibbs Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RIP Gibbs (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RIP Gibbs Shto RIP Gibbs nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RIP Gibbs nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Balerina
Rose of Silence

Regjistruar: 31/08/2006
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 1525

Citim:
Po citoj ato që tha ~Enigme~
Ditari tim eshte forumihorizont...duke shkeputur bashkebisedimet vetem ketu hedh mendimet time te castit kjo eshte nje gje momentale qe ka vazhduar pothuajse 1 vit.


Ashtu eshte edhe i imi. Kam fillluar te shkruaj ne te qe kur u bera anetare e FH, por nuk shkruaj ne ditar per dite.

__________________
Bukė, kripė e zemėr tė mirė.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Shtator 2006 14:25
Balerina nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Balerina Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Balerina (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Balerina Shto Balerina nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Balerina nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kontinenti
Blujtes

Regjistruar: 14/09/2004
Vendbanimi: mbi kete planet
Mesazhe: 4934

Citim:
Po citoj ato që tha Balerina


Ashtu eshte edhe i imi. Kam fillluar te shkruaj ne te qe kur u bera anetare e FH, por nuk shkruaj ne ditar per dite.


Balerina...bobooo...cfar gabimi ke bere moj. Na dole sikur paske vite tek Forumi Horizont...hahahahahaha.
Nejse...pranohen njerzit dhe me shume emra ketu qe te nderrojne fytyren.
Rregjistrimi yt eshte 12 dite me pare....hahahahahaha...dhe ajo shprehje qe ke thene me lart, te tradheton komplet. Sapo hyre dhe direkt tek ditari, gje kjo qe s'ka ndodhur kurre me nje anetare te re sidomos anetare 12 diteshe...hahahaha.
Sidoqofte ti Balerina dhe ajo Katilesha jeni shoqe te mira...hahahahahaha.
Ehhh....ka nevoje njeriu te genjeje. S'ka faj, pjese e jetes eshte.
Rrofte Balerinaaaaaa...me fal Katileshaaaaa, po ska gje jo...rrofshin te dyjaaaaaaaa.

Modifikuar nga kontinenti datė 12/09/2006 ora 18:17

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Shtator 2006 17:53
kontinenti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kontinenti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kontinenti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kontinenti Shto kontinenti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kontinenti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Balerina
Rose of Silence

Regjistruar: 31/08/2006
Vendbanimi: usa
Mesazhe: 1525

Citim:
Po citoj ato që tha kontinenti

Balerina...bobooo...cfar gabimi ke bere moj. Na dole sikur paske vite tek Forumi Horizont...hahahahahaha.
Nejse...pranohen njerzit dhe me shume emra ketu qe te nderrojne fytyren.
Rregjistrimi yt eshte 12 dite me pare....hahahahahaha...dhe ajo shprehje qe ke thene me lart, te tradheton komplet. Sapo hyre dhe direkt tek ditari, gje kjo qe s'ka ndodhur kurre me nje anetare te re sidomos anetare 12 diteshe...hahahaha.
Sidoqofte ti Balerina dhe ajo Katilesha jeni shoqe te mira...hahahahahaha.
Ehhh....ka nevoje njeriu te genjeje. S'ka faj, pjese e jetes eshte.
Rrofte Balerinaaaaaa...me fal Katileshaaaaa, po ska gje jo...rrofshin te dyjaaaaaaaa.Kontinenti, inati im kur ia fusin kot anetaret per keshtu punesh. Kisha respekt per ju, por nuk kam me, sepse me te vertete me irriton tej mase qe te merrem per njeri tjeter. Asnjehere nuk kam qene anetare e Forumit Horizont, asnjehere! Me pelqeu te futesha ketu, sepse kam vene re qe ka anetare shume te sjellshem, dhe inteligjente...dhe e kam qejf ate ndjenjen e te qenurit "e vogel" ne kete forum.
Me te vertete jam anetare e re, 12 diteshe...por mesoj shpejt. Edhe kam miq ne Forumin Horizont te cilet me kane ndihmuar (perfshire disa nga miqte e tu ).
Nuk kam nevoje te flas me, por ndjeva instiktin primitiv (budallallek?) per te mbrojtur vetveten.

__________________
Bukė, kripė e zemėr tė mirė.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Shtator 2006 21:31
Balerina nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Balerina Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Balerina (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Balerina Shto Balerina nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Balerina nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 05:22 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 [3] 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > A mbani ditar

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.