Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Psikologjia > Si reagoni kur nevrikoseni
Gjithsej 7 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

Si reagoni kur nevrikoseni

1. Thyeni pjata?

2. Bertisni pa aresye?

3. Grindeni me vehten?

4. Perplasni sendet perreth?

5. Kritikoni dhe ankoheni per cdo gje, qe syri juaj e sheh ndryshe?

6. Shkoni ne gym apo ne ecje me hap te shpejte?

7. Degjoni muzike te bute apo energjike?

8. Doni te bisedoni me dike rreth asaj c'ka ju beri nevrik?

Une vete thyeja pjata kur isha e re dhe doja te flisja me dike, tani ja fus me vrap, ecje me hap te shpejte, gym ose not.

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Tetor 2007 15:51
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vlonjati99Tave
Arrakat

Regjistruar: 15/12/2003
Vendbanimi: A Silent Night, A Secret Tear, Wishing You Were Here
Mesazhe: 2169

Re: Si reagoni kur nevrikoseni

Citim:
Po citoj ato që tha kotka
1. Thyeni pjata?

2. Bertisni pa aresye?

3. Grindeni me vehten?

4. Perplasni sendet perreth?

5. Kritikoni dhe ankoheni per cdo gje, qe syri juaj e sheh ndryshe?

6. Shkoni ne gym apo ne ecje me hap te shpejte?

7. Degjoni muzike te bute apo energjike?

8. Doni te bisedoni me dike rreth asaj c'ka ju beri nevrik?

Une vete thyeja pjata kur isha e re dhe doja te flisja me dike, tani ja fus me vrap, ecje me hap te shpejte, gym ose not.



PER MUA VARET.. PO E VETMJA GJE QE ME QETSON, ESHTE KUR NEVRIKOSEM, MOS TE ME FLAS NJERI MOS TE ME KUNDERSHTOJ.. SE NDRYSHE KAM DORE.. GODAS EDHE SHAJ SHUM.. CA TI BESH..

__________________
*Born To Touch Your Feelings* I Dont Care If Im Hated On The Net.
Because I Have A Real Life.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Tetor 2007 16:04
Vlonjati99Tave nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vlonjati99Tave Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vlonjati99Tave (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vlonjati99Tave't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vlonjati99Tave Shto Vlonjati99Tave nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vlonjati99Tave nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

Re: Re: Si reagoni kur nevrikoseni

Citim:
Po citoj ato që tha Vlonjati99Tave


PER MUA VARET.. PO E VETMJA GJE QE ME QETSON, ESHTE KUR NEVRIKOSEM, MOS TE ME FLAS NJERI MOS TE ME KUNDERSHTOJ.. SE NDRYSHE KAM DORE.. GODAS EDHE SHAJ SHUM.. CA TI BESH..



 

D.m.th ti je violent ne njerez me nje fjale...

Ke menduar se si mund ta permiresosh kete dukuri ne vehten tende, e cila me vone mund te sjelle pasoja serioze ne familje?

Provo boxin d.m.th duart ti perdoresh ne nje jastek te ngjeshur boxi, deri sa te te bien nervat dhe inatin ta cfrysh atje, jo ne njerez...

Sa per sharjen, ke provuar te vesh nje jastek para gojes dhe te bertasesh e te thuash atje te gjitha ato qe askush nuk do te doje ti degjonte????

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Tetor 2007 16:29
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vlonjati99Tave
Arrakat

Regjistruar: 15/12/2003
Vendbanimi: A Silent Night, A Secret Tear, Wishing You Were Here
Mesazhe: 2169

SME KE KUPTUAR BESOJ..

PO E BEJ PAK ME TE THJESHT..

UN JAM DJAL I VETEM.. UN NGA IM AT KAM NJE DIFERENC MOSHE GATI 26 VJET.. E KAM SHOK, VLLA, BABA..MENTALITETI, LLOGJIKA IME, GJAKU IM.. VELON AKOMA RESPEKT PER PRINDRIT, DHE BESOJ KESHTU DO JET GJITHNJE DHE JAM I SIGURT.

BRENDA FAMILJES DUHET PERDORUR LLOGJIKA BESOJ, DHE JO FORCA APO TONI ZERIT I LART.. GJE E CILA ME KARAKTERIZON BRENDA FAMILJES.. JAM SHUM I QET DHE MEREM VESH SHUM MIRE .
IM AT ESHTE SHUM AUTORITAR PO GJITHASHTU DHE SHUM I LLOGJIKSHEM FJAL PAK DHE SHUM I MATUR, DHE JAM RRITUR NE NJE LLOJ AMBJENTI KU SESHTE PERDORUR FORCA APO TONACIONI, PO MIRKUPTIMI DHE SERIOZITETI .. DHE QE PAS ADOLESHENCES E KUPTOVA SE SA MIRE ISHTE ESHTE DHE DO JET PER MUA MENYRA SE SI ME KAN RRITUR PRINDRIT.
I RESPEKTOJ JASHTEZAKONISHT, DHE GJITHASHTUME RESPEKTOJNE MUND TE THEM 10 FISH... BESOJ ME KUPTON TANI PAKA SHUM..

FORCEN UN,.. KA PAS RASTE QE E KAM PERDOR JASHT DERE.. KA RASTE SHPERTHEJ.. PO JO PER GJERA BUDALLALLEQE.. SE ASHTU KAM DURIM DERRI KUR I THONE.. PO KA GJERA TE CILAT SI DUROJ DOT.. TE JET KUSH TE DOJ PARA MEJE.. KETU VECOJ PERVEC FAMILJES TE TJERET SI VE NE REFENE.. .


P.S KA RASTE QE E SHAJ JASTEKUN JASHT MASE :p SE ME LEVIZ NATEN, .. CA SI KPUS.. 101 :p.. PER TA KAFSHUAR JO.. SE NUK NXIRET ASHU DUFI :p

__________________
*Born To Touch Your Feelings* I Dont Care If Im Hated On The Net.
Because I Have A Real Life.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Tetor 2007 17:01
Vlonjati99Tave nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vlonjati99Tave Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vlonjati99Tave (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vlonjati99Tave't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vlonjati99Tave Shto Vlonjati99Tave nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vlonjati99Tave nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
SmoKer
heavy ...

Regjistruar: 11/02/2005
Vendbanimi: Kabul- a great city , in which to live ,play and w
Mesazhe: 2511

Ne te shumten e rasteve e bluaj ne vetvete, po ka momente qe shperthej dhe godas ndonje send ashu kot , dere apo tavoline ne qofte se jam ulur !
Por nuk nevrikosem lehte.
Duhet te jete ndonje arsyje e forte per ta humbur

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Tetor 2007 18:49
SmoKer nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SmoKer Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SmoKer (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SmoKer Shto SmoKer nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SmoKer nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

Citim:
Po citoj ato që tha SmoKer`
Ne te shumten e rasteve e bluaj ne vetvete, po ka momente qe shperthej dhe godas ndonje send ashu kot , dere apo tavoline ne qofte se jam ulur !
Por nuk nevrikosem lehte.
Duhet te jete ndonje arsyje e forte per ta humbur



Ti shyqyr qe nuk je ne Amerike se kushedi sa vrima do kishe bere ne muret e dhomave:p

Une u kam pas bertitur shume femijve kur ishin te vegjel dhe me vjen keq qe e kam bere kete kur isha e re, se tani me bertasin mua djemte tani qe jam e vjeter:p dhe nuk kam c'tu them se e di qe eshte faji im.

Bota eshte me rrota dhe cdo gabim paguhet ne jete :p

E bertitura ne shtepi nuk eshte autoritet, eshte abuzim tek femijet dhe tek familjaret.  Abuzim nuk eshte vetem goditja, sic pandehnim me pare... edhe e bertitura eshte nje lloj abuzimi qe me shume kryhet nga nenat pa dashje.

 

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Tetor 2007 20:17
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Enya
Shpirt # 1

Regjistruar: 12/02/2006
Vendbanimi: Orange, CT
Mesazhe: 4096

Wink

Une kur nevrikosem, dua te bej dashuri.




ps,(-Ciao Kotka, me kishe lavderuar aq shume moj zemra, sa i kishe bere

xheloz edhe "meshkujt-femra" te ketij forumi, -hahahahahahahaha

Lexohemi tek tema tjeter, se nuk i rezistoja dot kenaqesise qe provova

duke lexuar pershkrimin tend, si dhe te shpalosja reagimin tim kur nevri-

kosem.)

__________________
Time is money. ( by Benjamin Franklin)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Tetor 2007 20:25
Enya nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Enya Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Enya (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Enya Shto Enya nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Enya nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

Citim:
Po citoj ato që tha Enya
Une kur nevrikosem, dua te bej dashuri.




ps,(-Ciao Kotka, me kishe lavderuar aq shume moj zemra, sa i kishe bere

xheloz edhe "meshkujt-femra" te ketij forumi, -hahahahahahahaha

Lexohemi tek tema tjeter, se nuk i rezistoja dot kenaqesise qe provova

duke lexuar pershkrimin tend, si dhe te shpalosja reagimin tim kur nevri-

kosem.)



 

Ah Enya, vetem kete sekret mos e trego, se do vije dita qe burri do te te beje nevrik enkas, vetem qe te te shijoje.

E ke pare "Everybody loves Raymond" kur e shoqja e tij ishte zemeruar me vjehrren dhe m.gj.s. vjehrra i dergoi nje "sorry cake" nuses per ta qetesuar, Raymond e fshehu kekun qe te shijonte gruan e tij te nevrikosur duke bere dashuri :p

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Tetor 2007 20:32
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
briseide
Shtrige

Regjistruar: 12/02/2007
Vendbanimi: Rrefime memece
Mesazhe: 4388

Citim:
Po citoj ato që tha Enya
Une kur nevrikosem, dua te bej dashuri.



S'e kishte paramenduar Kotka si opcion eh

Kur me merzisin rende reagoj shume keq,me fjale,s'e ul veten te shaj,po qe veshtire te mos kem te drejte
Une qelloj kur jam e gezuar :p,kur jam me nerva jo!Dmth varet per ke behet fjale

__________________
I had seven faces,Thought I knew which one to wear...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Tetor 2007 20:40
briseide nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė briseide Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me briseide (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: briseide Shto briseide nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto briseide nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kotka
.....

Regjistruar: 21/06/2007
Vendbanimi: .....
Mesazhe: 3612

Citim:
Po citoj ato që tha briseide


S'e kishte paramenduar Kotka si opcion eh

Kur me merzisin rende reagoj shume keq,me fjale,s'e ul veten te shaj,po qe veshtire te mos kem te drejte
Une qelloj kur jam e gezuar :p,kur jam me nerva jo!Dmth varet per ke behet fjale



Qenkemi njesoj ne kete drejtim ne Briseida edhe une te zhdep me shpulla dhe grushta kur jam e gezuar , mjere kush me del perpara ne keto momente gazi, te puthurat te panumerta.

__________________
Nuk mjafton te mendojme se duhet vepruar ndryshe...duhet te fillojme te mendojme ndryshe... dhe vetem atehere fillojme te veprojme ndryshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Tetor 2007 20:51
kotka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kotka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kotka (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė kotka't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: kotka Shto kotka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kotka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 17:00 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 7 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Psikologjia > Si reagoni kur nevrikoseni

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.