Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Informatikė & Programim > Microsoft Surface
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme

19 Qershor 2012 ::: 20:28
Lord_Of_The_Strings ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Lord_Of_The_Strings
Veterinary Psychiatrist


Regjistruar: 27/08/2004
Vendbanimi: Asgard
Postime: 1555
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Microsoft Surface

Microsoft njoftoi dje tabletin e ri Surface i cili do te jete ne dy versione, me procesor ARM dhe version Windows 8 RT si dhe me procesor Intel (i5) me Windows 8 Pro. Per nje shije te shpejte, shikoni linkun ketu (ne anglisht).

Cmimi i versionit me Arm CPU do te jete ne nivelin e tabletave te tjera ndersa ato me Intel CPU do te jene konkurrente me Ultrabook-et.

Edhe pse Windows eshte pak vone per te hyre ne loje, po hyn me nje lojtar te fuqishem pasi asnje nga tabletat aktuale nuk ofron mundesine per te punuar me softe profesionale si Autocad apo Photoshop.

 

__________________
I'm a Creationist, I believe man created God.

Click Here to See the Profile for Lord_Of_The_Strings Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lord_Of_The_Strings (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Lord_Of_The_Strings't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lord_Of_The_Strings Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e injorimit Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e monitorimit
 
19 Qershor 2012 ::: 20:43
raid
Veteran ne forum


Regjistruar: 01/02/2012
Vendbanimi:
Postime: 1137
Status: Offline

Modifiko MesazhinMegjithse Win 8 s'me pelqen shume ne desktop apo laptop, ne nje tablet duhet te jete OK.

Mendoj qe me mire te blej nje surface, se te pakten eshte OS "full blown" sesa nje iPad qe eshte thjesht nje cope xham me ca ikona te bukura.

 

__________________
mir..

Click Here to See the Profile for raid Kėrko mesazhe tė tjera nga: raid Shto raid nė listėn e injorimit Shto raid nė listėn e monitorimit
 
20 Qershor 2012 ::: 14:17
Lord_Of_The_Strings ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Lord_Of_The_Strings
Veterinary Psychiatrist


Regjistruar: 27/08/2004
Vendbanimi: Asgard
Postime: 1555
Status: Offline

Modifiko MesazhinPo qe per ikona, Win8 ka Live Tiles, shuuuume here me mire se ikonat e vogla te iOS.

Klikoni ketu per nje video ku Surface bllokohet gjate prezantimit

 

__________________
I'm a Creationist, I believe man created God.

Click Here to See the Profile for Lord_Of_The_Strings Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lord_Of_The_Strings (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Lord_Of_The_Strings't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lord_Of_The_Strings Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e injorimit Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e monitorimit
 
Ora tani: 10:45 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e Mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Shkenca > Informatikė & Programim > Microsoft Surface

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen