Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > kuriozitete
Gjithsej 12 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme

14 Prill 2012 ::: 17:41
Vizioner
...ne Timon


Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Postime: 6852
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Kuriozitete...

Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė reBashkangjitje: 521935_10150685229778371_290723563370_9628427_1256041648_n.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 51 herė.

...nga "Bota" shqiptare

 

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Click Here to See the Profile for Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Shto Vizioner nė listėn e monitorimit
 
14 Prill 2012 ::: 17:48
Fajtori
Apo jo?


Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Postime: 10705
Status: Offline

Modifiko MesazhinHahah, paska marre dhe 1 plumb legeni.

 

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Click Here to See the Profile for Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Shto Fajtori nė listėn e monitorimit
 
16 Prill 2012 ::: 11:14
cecilia
Adoleshente


Regjistruar: 14/04/2006
Vendbanimi: Nė bankat e shkollės.
Postime: 8180
Status: Offline

Modifiko MesazhinNuk e di a perben kuriozitet po per mua vallai po.

Mbreme vone,pashe nje emision special ne tv se si njerez amator ne amerike merrnin ne video persona te thjeshte duke qene ta quajme jashte ligjit, dhe i publikonin keto video ne fcb apo i dergonin te persona te afert te viktimave, per ti diskretituar dhe qe mos ti perseritnin me. Psh,ishte njeri qe merrte ne flagrant deli, me video,burra me prostitute,i publikonte ne net,me qellim qe te afermit e tij ta shihnin pse jo edhe gruaja e tij.

Ne new York psh,ishte nje person i thjeshte fare qe merrte me kameran e tij policet qe parkonin ilegalisht apo duke pire cigare dhe i diskriminonte ne direkt..medemek keta te permirsonin veten ndaj qytetareve. Pra e gjitha kjo ishte e lejuar ne amerike me qellim qe policet te kishin turp perpara njerzve qe i njihnin mire por edhe perpara ligjit..dhe kjo si kushtonte asnje leke..
Ky quhej Jimmi i drejtesise..ndoshta e kane te degjuar ata qe jetojne atje.

Une u tmerrova me nje tjeter gje, per nje krim te bere,psh, vjellje,grabitje,rrahje ndaj bashkeshortes,etj ligji nuk i denonte me burg sepse kishte kosto por per vite me rradhe,i varnin nga nje tabele ne qafe me germa te medha krimin qe kishin bere dhe ne fund te tabeles shkruanin qe ju mos merrni shembullin tim,dilte i ziu njeri 2 here ne jave me tabelen ne qafe e bente shetitje ne nje bd te njohur qe kalimtaret ta lexonin dhe te friksoheshin,ose ai merrej si shembull qe te tjeret mos benin veprime te tilla. Burri dilte me mikrofon perpara gruas dhe te gjithe familjes sa saj e kerkonte falje publike. E gjitha kjo per te diskritituar njerzit ne menyre c'njerezore...

Me beri shume pershtypje dhe jam e lumtur qe s'jetoj ne nje shtet te tille, ku paraja kalon perpara gjithckaje edhe asaj qe quhet dinjitet.

 

__________________
Sto lavorando duro per preparare il mio prossimo errore.

Click Here to See the Profile for cecilia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cecilia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cecilia Shto cecilia nė listėn e injorimit Shto cecilia nė listėn e monitorimit
 
16 Prill 2012 ::: 15:52
Fajtori
Apo jo?


Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Postime: 10705
Status: Offline

Modifiko MesazhinDuhet te ndash shembujt Cecilia se nuk jane te gjithe njesoj. Policet qe parkojne makinat per qejf jane ne detyre, ose e bejne per shkak te detyres. Pra abuzojne. Njerezit qe shkojne me prostituta dhunohen ne jeten private dhe filozofia e ligjit pikerisht aty ndryshon, qe njeriu te kete nje sfere private ku komuniteti dhe shteti mos nderhyje. Varja ne qafe e nje tabele nuk behet me detyrim, por si alternative e burgut. Eshte njesoj si vune Wynona Ryder te pastroje plehrat ne vend te beje burg per vjedhjet qe kryente. Poshterimi kur thyen rregullat e komunitetit eshte forme me efektive sesa burgu. Dhe ti prape mund te zgjedhesh burgun po te duash. Por ki parasysh qe cdo perndjekje ne nivel social eshte shume me efektiv sesa ne nivel personal, pasi njeriu eshte specie sociale. Ti vjen nga Shqiperia, vend tipik mesdhetar ku format e demigrimit social kane ekzistuar gjithmone. Psh. ne lagjen time hajduti tregohej me gisht, ose femra qe kishte shume meshkuj quhej kurve nga shoqeria. Prandaj duhet te kuptosh si funksionojne keto pune dhe te ndash kur eshte e pranueshme dhe kur ekstremistet amerikane marrin kot me perdhosjen e jetes private.

 

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Click Here to See the Profile for Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Shto Fajtori nė listėn e monitorimit
 
16 Prill 2012 ::: 17:23
lorie
you fascinate me...


Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Postime: 3134
Status: Offline

Modifiko MesazhinSikur te gjithe te burgoseshin per ato qe bejne ( psh vjedhje) nuk do kishte vend mjaftueshem per te gjithe. Ndeshkimi sipas shkalles se keqberjes. Ka froma te ndermjetmje derisa te arrish ne burgim,

 

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Click Here to See the Profile for lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Shto lorie nė listėn e monitorimit
 
16 Prill 2012 ::: 20:41
cecilia
Adoleshente


Regjistruar: 14/04/2006
Vendbanimi: Nė bankat e shkollės.
Postime: 8180
Status: Offline

Modifiko MesazhinO faje me mire se e ke shpjegu ti nuk bohet. Por aty keta njerez kishin perfitime te medha parash prej ketyre poshtersive.
Sic qe edhe nje emision tjeter, qe transmetohet ne amerike,shkojne e kapin me helikopter,live,njerez qe nuk paraqiten para drejtesise. Edhe me e forta jane dy femra qe kapin ne menyre spetakolare keta njerez. Kjo ishte e njohur per prangat roze qe perdorte.

Jepte gjithashtu ne tv, nje salle gjyqesore ku transmetoheshin ne direkt disa krime te vogla. Madje qeshnin e i tallnin te shkretet. Kur e pyet francezi perse gjithe kjo mise en scene? Ai iu pergjigj se keto jane vetem per idiotet. Sa te kete idiote do kete edhe audience...

 

__________________
Sto lavorando duro per preparare il mio prossimo errore.

Click Here to See the Profile for cecilia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cecilia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cecilia Shto cecilia nė listėn e injorimit Shto cecilia nė listėn e monitorimit
 
17 Prill 2012 ::: 13:53
lorie
you fascinate me...


Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Postime: 3134
Status: Offline

Modifiko MesazhinCeci keto qe permend ti jane per spektakel me shume. Disa shows ne TV pershkruajne realitet, disa jane kot per te defryer publikun qe mezi pret te shoh njecike 'drame'.

 

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Click Here to See the Profile for lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Shto lorie nė listėn e monitorimit
 
17 Prill 2012 ::: 14:54
Fajtori
Apo jo?


Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Postime: 10705
Status: Offline

Modifiko MesazhinNe pergjithesi publiku amerikan eshte thellesisht injorant. Mjafton te kujtosh se ishin dakort qe demokracia te eksportohet. Ose mjafton te shikosh propaganden standart qe ka ne emisione dhe filma.

Sidoqofte ka gjera qe mund te mesohen. Per shembull ne kulturen anglosaksone parimet jane parime. Nese denoncon dicka qe nuk shkon, nje korrupsion, nje padrejtesi, etj, publiku sensibilizohet. E kunderta e asaj qe ndodh ne Shqiperi ku cdo gje eshte relative dhe denoncimit i thone"e mo e dinim, ca ka te re ketu". Besimi ne parime ben qe sistemi te orientohet nga idete perkunder sistemit qe orientohet nga njeriu. Jane principet qe vleresohen, jo njerezit. Tjeter pune pastaj se ne Amerike absolutizmi i principeve tejkalon relativitetin njerezor.

 
Click Here to See the Profile for Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Shto Fajtori nė listėn e monitorimit
 
02 Qershor 2012 ::: 09:52
Vizioner
...ne Timon


Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Postime: 6852
Status: Offline

Modifiko Mesazhin.

 

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Click Here to See the Profile for Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Shto Vizioner nė listėn e monitorimit
 
15 Qershor 2012 ::: 16:42
Morfine
Anėtar Aktiv


Regjistruar: 08/03/2010
Vendbanimi: ...
Postime: 459
Status: Offline

Modifiko MesazhinNuk dija ku ta hidhja kete vidion dhe e solla ketu...

1)2)3)4)

 

__________________
Intiligjenca e zemres...

Click Here to See the Profile for Morfine Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Morfine (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Morfine't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Morfine Shto Morfine nė listėn e injorimit Shto Morfine nė listėn e monitorimit
 
Ora tani: 11:48 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 12 faqe: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 »   Tema e Mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Nen-forumet e lira > Kuriozitete > kuriozitete

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] nuk lejohen