Forumi Horizont Forumi Horizont > Sporti > Sporte tė tjera > Atletika
Gjithsej 2 faqe: « 1 [2]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
qershor13
Vagabonding

Regjistruar: 05/02/2003
Vendbanimi: Rio
Mesazhe: 2547

Toska dhe Bitincka, modestė nė botėror.

Është zhvilluar në Itali Kampionati Botëror i të Rinjve në Atletikë "Grosseto 2004". Ashtu siç kemi bërë të ditur, në këtë aktivitet janë përfaqësuar dhe dy atletë shqiptarë, konkretisht Enxhi Toska në hedhjen e çekiçit dhe Elton Bitincka në 110 metra me pengesa. Rezultati më i mirë ka qenë ai i Elton Bitinckës, i cili ka kapur kohën 14.31, duke u renditur i 6-ti në baterinë e dytë me 8 korsi. Ky është rezultati i tij më i mirë. Ndërsa Enxhi Toska e ka mbyllur garën e saj në hedhje çekiçi me rezultatin 52.83 metra. Ajo është renditur në vendin e 12-të, nga 15 pjesëmarrëse në këtë garë. Sipas presidentit të FSHA-së, Artan Shyti, rezultatet e atletëve tanë kanë qenë modeste për vetë faktin se bëhej fjalë për një aktivitet të përmasave Botërore. "Janë shumë faktorë që ndikojnë në këto gara. Të gjitha atletët pjesëmrrës ishin nën nivelin e tyre më të mirë për arsye të emocioneve të shumta që mbart një aktivitet i tillë. Gjithsesi, për ne, si federatë, rezultatet e atletëve tanë nuk mund të konsiderohen të dobëta, por as shumë të mira,"- ka thënë presidenti Shyti. Këta dy sportistë do të jenë pjesë e ekipit tonë kombëtar që do të përfaqësohet në kampionatin ballkanik të të rinjve, që zhvillohet në Banja Luka të Bosnjë-Hercegovinës.

__________________
Lo scopo della nostra vita č di servire la Forza che ci ha creati,e dalla cui misericordia o approvazione dipende il nostro stesso respiro,servendo con lealtą le Sue creature.Questo significa amore,che dovrebbe sostituire l'odio che si vede ovunque.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Korrik 2004 11:01
qershor13 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė qershor13 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me qershor13 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: qershor13 Shto qershor13 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto qershor13 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
qershor13
Vagabonding

Regjistruar: 05/02/2003
Vendbanimi: Rio
Mesazhe: 2547

Kupa e Shqipėrisė, tė dielėn nė "Qemal Stafa"

Atletikë: "Mbretëresha" e sporteve mbyll të dielën aktivitetet e vitit 2004.


Kupa e Shqipërisë në atletikë, e cila ishte parashikuar për t'u zhvilluar më 15 korrik, do të zhvillohet më 18 korrik. Ky është dhe aktiviteti i fundit kombëtar për këtë vit i Federatës Shqiptare të Atletikës. Ky aktivitet do të shërbejë dhe si një ceremoni mbyllëse për të gjithë kampionët e të gjitha moshave dhe kategorive të vitit 2004. Atletët shqiptarë do të kenë mundësinë e fundit për të arritur rezultatet e tyre më të mira, që do të shënohen në statistikat e FSHA-së. Sipas drejtuesve të Federatës Shqiptare të Atletikës, garat e këtij aktiviteti do të zhillohen brenda një dite në ndryshim nga gara që zhvillon kjo federatë. Por pista e stadiumit "Qemal Stafa" do të jetë e gjitha për atletikën, pasi garat do të fillojnë që në orën 9.00 të mëngjesit me disiplinën e hedhjes së çekiçit, garat e së cilës zhvillohen në kompleksin sportiv "Dinamo", për të vazhduar në orën 16.00 me garat e vrapimit dhe të kërcimeve që do të zhvillohen në pistën e stadiumit "Qemal Stafa". Nga ky aktivitet do të shpallen dy ekipet fituese si për meshkuj dhe për femra. Në këtë kupë do të marrin pjesë të gjithë sportistët shqiptare dhe të gjitha ekipet me sportistët e tyre më të mirë, për t'u dhënë shansin e fundit për ndonjë përmirësim në rezultatet e tyre. Konkretisht, ekipet pjesëmarrëse janë: Tirana, Studenti, Partizani, Mjeshtëria Sportive Durrës, Vllaznia, Skënderbeu, Flamurtari, Elbasani, Besëlidhja etj. Ky aktivitet zhvillohet vetëm 10 ditë para kampionatit ballkanik të të rinjve, që zhvillohet në Banja Luka të Bosnjë Hercegovinës. Madje për të gjithë të rinjtë do të jetë një test më vete për të përfaqësuar më pas kombëtaren shqiptare në këtë kampionat ballkanik. Femrat e Skënderbeut, pretendente për kupën Ekipi i Skënderbeut në Kupën e Shqipërisë do të jetë një nga pretendentët kryesorë për fitimin e saj, sidomos për femra. Siç mësohet, Skënderbeu do të përfaqësohet të dielën në pistën e "Qemal Stafës" me një ekip të plotë dhe synon të marrë trofeun e fundit të vitit. Vetë kryetrajneri i Skënderbeut, Juxhin Çili, në prag të Kupës së Shqipërisë, për gazetën do të pohonte: "Është e vërtetë që do të përfaqësohemi në këtë aktivitet të fundit për vitin 2004 me një ekip të plotë, madje me sportistët më të mirë. Do të synojmë në radhë të parë që shumë atletë të arrijnë rezultatet e tyre më të mira dhe më pas të pretendojmë për më shumë. Ky është një shans i mirë edhe për atletët e rinj, që do të marrin pjesë në kampionatin ballkanik të të rinjve, ndaj shpresoj të jetë një aktivitet më rezultate të mira. Për Skënderbeun, gjithçka është gati dhe rezultatet do t'i tregojë pista e stadiumit "Qemal Stafa" ditën e diel. "Me pak fjalë, "mbretëresha" e sporteve, atletika, në këtë fundjavë do t'u japë fund aktiviteteve kombëtare në Shqipëri, për të arritur më pas në konkluzionin se çfarë ka arritur të bëjë në vitin 2004. Kupa e Shqipërisë është shansi i fundit për të gjithë sportistët shqiptarë.

__________________
Lo scopo della nostra vita č di servire la Forza che ci ha creati,e dalla cui misericordia o approvazione dipende il nostro stesso respiro,servendo con lealtą le Sue creature.Questo significa amore,che dovrebbe sostituire l'odio che si vede ovunque.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Korrik 2004 11:02
qershor13 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė qershor13 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me qershor13 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: qershor13 Shto qershor13 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto qershor13 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
engjell_mbrojtes
"Ne qiellin e 7-te"

Regjistruar: 22/09/2005
Vendbanimi: "Ne qiellin e Forumit Horizont"
Mesazhe: 799

o qeshori po ku i mer keto infot ti?

Me hoqe mallin e viteve te mia ne sport.

Kam qen the une atlete dikur "champion"
me te rijnt.por tani e kam len.
Tranjere kam pasur Liljana Karanxhen.
Dhe ate Elton Bitincken e kam pasur ne ekip para se te shkonte ne
Italy.

me hoqe mallin o qeshor...

rrespekte engjelli

__________________
"YoU KnOw iM iNdEpEnDeNt n I cAn MaKe iT Ma OwN"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Nëntor 2005 16:05
engjell_mbrojtes nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė engjell_mbrojtes Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me engjell_mbrojtes (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: engjell_mbrojtes Shto engjell_mbrojtes nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto engjell_mbrojtes nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
al74 ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   al74
hamall

Regjistruar: 29/04/2009
Vendbanimi: meran- It
Mesazhe: 6675

Hysein Bolt zbret nga Marsi per te vendosur recordin e ri te 100 metrave ne 9.58....fenomenal!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 16 Gusht 2009 21:21
al74 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė al74 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me al74 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: al74 Shto al74 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto al74 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 11:12 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 2 faqe: « 1 [2]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Sporti > Sporte tė tjera > Atletika

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.