Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Debate mbi ajetet e Kur'anit Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 1.00.
Gjithsej 16 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Agim Sinamati
Perjashtuar

Regjistruar: 17/05/2006
Vendbanimi: Kanada
Mesazhe: 42

Te nderuar ne liste dhe bisede...

Qe thoni ju, ky tipi Astronauti kur shikon pergjigje goditese fillon e flet percart, kjo ndodh se ai vetem acaron muhabetet dhe nuk i permison. Une ja permenda njehere dhe po ja shkruaj serisht -nese ke ndonje hormone burri ne sistemin e tend te skaduar fiziologjik, shprehu ne te njejten menyre me argumente ne sy te besimtarve e jo ne permjet interlanetit dhe prej qelqit elektronik. Ky robi sjell versete nga Kur'ani fisnik, ne menyre qe te germoje ne mendjet e anetarve e tu shteroje energjit dhe durimin.

. Dhe keshtu mos e lejoni t'ju perplasi me fjale boshe. Po ta kini vene re perserit te njejtat muhabete sepse e di qe shumica e njerzve nuk kane dije te thelle kur vjen rasti tek detajet.Gjithashtu duke qene dhe ai vet i eshte bere ves te bej manovra te tilla. Astronaut, perse e torturon vetveten ne kete menyre.
Te shikoj ne vuajtje te plote dhe perpjekje kembengulese per te treguar sesi Muslimanet jane njerez te ligj dhe qe ty nuk te pelqejne. Dhe me sa duket po shkon kundravajtje se thjesht ligesia jote nuk te le te besh hap perpapara. Pastaje ti nuk ke shpallur shamata kodoshi xhaxhait me Neve por me Krijuesin e qejve dhe te tokes. Prandaj dhe une te them shko merr lejen e zakonshme sa te qetesohet pastaje hajde prap. Shko merr dhe ca kopje dhe genjshtra te tjera e silli ketu ne forum. Kush nuk e di qe ti je nga ata te krishteret qe edhe biblen nuk e respektoni lere me tej c'fare behet me ty. Ti , jo vetem qe je heretik dhe afetar dashaliges per Ne, por bile dhe per fene tende. Keqinterpretimet e tua vijne vetem nga tipa si lavira Shea qe na foli per arsimet ne shkollat e Muslimanve. Perse nuk ta mbajti te thuash qe lavira Shea i perket sekteve cifute ekstreme qe jo vetem nuk duan te miren e njerzimit,por as te disa cifutve vet. Leqe ti rrezik nuk e njeh fare kush eshte lavira Shea lere me pastaje te dish hollesi. Pergjigjet e tua mashtruse shperdorojne ndjenjat e atyre qe i lexojne,por ti e di shume mire qe kjo gje nuk ndodh me Ne besimtaret. Gjithashtu je i bindur plotesisht qe sjelljet e tua te pahishme jane sepse nuk ke prova per ato qe thua. Po ashtu fatkeqesia me e madhe per ty eshte qe je nga ata njerez qe nuk pershtaten me shoqerine kjo se ti je armik me Krijuesin e gjithesise keshtu qe mbrenda vetes te gjitheve u je perzierje e mjerueshmerise dhe ligesise.

Modifikuar nga erzeni_be datė 22/06/2006 ora 10:50

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Qershor 2006 04:20
Agim Sinamati nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Agim Sinamati Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Agim Sinamati (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Agim Sinamati Shto Agim Sinamati nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Agim Sinamati nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Isra
.............

Regjistruar: 03/12/2004
Vendbanimi: veēse nė dorėn e Zotit!
Mesazhe: 2053

HEY O NJEREZ

Kush jemi ne te debatojme mbi ajetet e Kuranit famelarte?????
me cfare te drejte, kompetence arsimore, teologjike hapim tema te tilla?/
me thuaj astronaut, ??


Kush jeni Ju qe deshironi te debatoni dhe te komentoni ajetet e Librit te Zotit??

Kush jemi Ne te japim mendime apo komente mbi te??

A nuk e dini qe vete dijetaret e fese islame, qe kane vite qe merren me studimin dhe komentimin e KURANIT, kane bere nje studim te hollesishem nepermjet komenteve te dijetareve me te hershem te Kuranit, te para disa shekujve, te cilat ruhen dhe transmetohen zinxhir..
Ata i bejne komentet duke u bazuar ne hadithet (theniet e profetit) dhe ne theniet e dijetareve me te hershem dhe te besueshem te transmetuar po zinxhir.
komenti i Kuranit eshte shkence me vete, djali, qe kerkon pergjegjesi, perkushtim, seriozitet dhe frike ndaj Zotit nese do te gabonin ne ndonje ajet te komentuar jo ashtu si duhet..
Dhe ne, "adoleshentet" e fese, pretendojme te debatojme mbi Kuranin, prane te cilit, dridhen dijetaret !!

"Ata qe kane me shume frike Zotin, jane dijetaret" Kuran

JU lutem, me shume respekt per Krijuesin tuaj, dhe per veten nese pretendoni se jeni rob te TIJ!!!

__________________
Vdes vetem ajo dashuri, per te cilen nuk enderrohet mė (Pedro Salinas)

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 22 Qershor 2006 08:29
Isra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Isra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Isra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Isra Shto Isra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Isra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
agata
idealiste

Regjistruar: 20/02/2004
Vendbanimi: Utopial
Mesazhe: 2981

Pershendetje.

Astronauti, ju keni te drejte te hapni cdo lloj teme, te thoni cdo lloj mendimi, te debatoni me cilidon qofte ne kete forum.
Por jo te paragjykoni nje fe qe ka lindur me qindra vite me pare dhe qe miljona njerez e kan perqafuar...

Un nuk jam besimtare dhe pyetjet e tua i ja kam bere me qindra myslimaneve.. ne nje fare menyre ju kuptoj.. Por kjo nuk na jep te drejten ne te ndalojme ato qe besojne duke pretenduar qe kur'ani eshte shkruajtur keq...
Nuk jemi ne me te zgjuar se miljona njerez besimtar...

__________________
Gjysma e asaj qe shkruaj ndoshta eshte e pa kuptimte per ju, por un e shkruaj qe gjysma tjeter te mund te arrije tek ju. FIRDUSI

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Qershor 2006 15:00
agata nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė agata Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me agata (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė agata't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: agata Shto agata nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto agata nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Citim:
Po citoj ato që tha Astronauti
ama jo perendise se dehur te profetit tuaj pedofil dhe perverz.


Astronauti, nese do te shfrytezosh akoma lirine e fjales mos ofendo me me fjale te tilla. Nese diskuton me miresjellje je i mirepritur, ne te kundert mos hyr fare, se edhe forumi ka etiken e vet. Po ndjell indinjaten e shume njerezve me keto copeza fyerjesh dhe kjo menyre dialogu nuk perben diskutim, vetem sherr. Shpresoj ti kuptosh shoqerisht keto rrjeshta.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Qershor 2006 16:05
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Astronauti
Perjashtuar perkohesisht

Regjistruar: 30/04/2006
Vendbanimi: Aty ku perendon Dielli, pran plazhit te Durresit
Mesazhe: 29

Kujdes: ky mesazh pėrmban ofendime ose mungesė respekti. Postuesi ėshtė i lutur tė pėrmbahet.

Citim:
Po citoj ato që tha Sabian

Ta shpjegoj une...

nuk ka asnje te dhene qe profeti ka kryer mardhenie me nje 9 vjecare,


[b] Te dhena ka me bollak, biles te gjitha kane prejardhjne nga dijetaret dhe shoket e Muhametit. Abu Behkri&Co. Nese hidhet martesa e profetit me Ajshen ne moshen 9 vjecare posht, atehere nuk ia vlen tu besohet as haditeve tjera qe na sjellin dijetaret e islamit se nuk ka kuptim me. Lexoj me posht faktet nga dijetaret islam dhe nese ka dikush antiargumente te qendrueshme e jo pallavra le te na i sjell ketu. Nder te tjera, vehet re qartazi prirja pedofileske e profetit i cili i thot nje shoku te tij se"A nuk ke prirje per virgjeresha per ti perkdhelur dhe per te lozur me to?" (Merreni me mend, nje plak ne moshen 52 vjecare (Apostull i Allahut) flet keso marrezirash???!!!! Sikur te fliste nje plak sot keshtu do ta quanin te cmendur dhe po te ndermirrte nje hap te atille sic ka bere Muhameti, do perfundonte ne kafaz te policise.


"Apostulli i Allahut u martua me mua kur isha 6 vjeç..."!!
"Allah's Apostle married me when I was six years old.."!!


Sahih Libri
Libri 008, Numër 3310:
Aisha (Allahu qoftë i kënaqur me të) dëshmoi: Apostulli i Allahut (paqa qoftë me të) u martua me mua kur isha 6 vjeç, dhe u pranova në shtëpinë e tij kur isha 9 vjeç.

Book 008, Number 3310:
'A'isha (Allah be pleased with her) reported: Allah's Apostle (may peace be upon him) married me when I was six years old, and I was admitted to his house when I was nine years old.


Sahih Bukhari
Volumi 7, Libri 62, Numër 64
"…që profeti u martua me të kur ajo ishte gjashtë vjeç, dhe konsumoi martesën kur ajo ishte 9 vjeç, dhe ajo qëndroi me të për nëntë vjet (dmth deri në vdekjen e tij).

Volume 7, Book 62, Number 64:
that the Prophet married her when she was six years old and he consummated his marriage when she was nine years old, and then she remained with him for nine years (i.e., till his death).



Sahih Bukhari
Volumi 7, Libri 62, Numër 18
Profeti i kėrkoi Abu Bakr-it dorėn e Aishes nė martesė. Abu Bakr-i tha “Po unė jam vėllai yt.” Profeti tha, “Ti je vėllai im nė fenė e Allah-ut dhe nė Librin e Tij, por ajo (Aisha) ėshtė e ligjshme pėr t’u martuar me mua.”

Volume 7, Book 62, Number 18:
The Prophet asked Abu Bakr for 'Aisha's hand in marriage. Abu Bakr said "But I am your brother." The Prophet said, "You are my brother in Allah's religion and His Book, but she (Aisha) is lawful for me to marry."


Sahih Bukhari
Volumi 7, Libri 62, Numër 88
Profeti shkroi (kontratën e martesës) me Aishen kur ajo ishte gjashtë vjeç dhe konsumoi martesën me të kur ajo ishte nëntë vjeç dhe ajo qëndroi me të nëntë vjet (dmth deri në vdekjen e tij).


Volume 7, Book 62, Number 88:
The Prophet wrote the (marriage contract) with 'Aisha while she was six years old and consummated his marriage with her while she was nine years old and she remained with him for nine years (i.e. till his death).


Sahih Bukhari
Volumi 7, Libri 62, Numër 90
Kur Profeti u martua me mua, mamaja ime ardhi tek unë dhe më bëri të hyja në shtëpi (të Profetit) dhe asgjë s’më çuditi, veç ardhjes së Apostullit të Allah-ut në mesditë.

Volume 7, Book 62, Number 90:
When the Prophet married me, my mother came to me and made me enter the house (of the Prophet) and nothing surprised me but the coming of Allah's Apostle to me in the forenoon.


Sahih Bukhari
Volumi 8, Libri 73, Numër 151
Unë luaja me lodra në praninë e Profetit, dhe shoqet e mia luanin gjithashtu me mua. Kur Apostulli i Allahut futej (në dhomën time) ato fshiheshin, por Profeti i thëriste të vinin të luanin me mua!

Volume 8, Book 73, Number 151:
I used to play with the dolls in the presence of the Prophet, and my girl friends also used to play with me. When Allah's Apostle used to enter (my dwelling place) they used to hide themselves, but the Prophet would call them to join and play with me.


[Nga Bukhari:
Volume 7,Buch 62, Nummer 64:

Aisha tregoi: Qe ate e martoi profeti kur ajo ishte 6 vjecare, dhe qe ai e
konsumoi martesen e tij kur ajo ishte 9 vjecare, dhe me pas qendoi ajo me te
per 9 vite (deri ne vdekjene tij)
.
Ahadith 5.234 treguar nga Ayesha

„Profeti u fejua me mua, kur une isha 6 vajz 6 vjecare. Ne shkuam ne Medina
dhe banuam ne shtepin e Bani-al-Harith bin Khazraj. Pastaj u semura dhe me
rene floket nga koka. Pastaj u rriten prap dhe nena ime. Um Ruman erdhi tek
une gjersa une po luaja me shoqet timee. Ajo me thirri dhe une nuk e dija
cka donte nga une. Ajo me muari per dore dhe une u detyrova te qendoi prane
deres se shtepise. Mu nda frymemarrja, dhe kur me erdhi prap frymemarrja,
muar pak uje dhe me lau me te fytyren dhe floket. Pastaj me muar mua me
vehte ne shtepi. Atje ne shtepi i pash ca gra Ansari te cilat thane:
„Deshirat tona me te mira dhe bekimi i Allahut dhe shume suksese.“ Pastaj me
dorezoi mua tek ato, dhe ato me benee gati per martesen. Papritmas, erdhi
Apostulli I Allahut ne mengjes dhe nena ime me dorzoi mua, atij. Ne ate kohe
isha nje vajze 9 vjecare.

Volume 7 Buch 62, Nummer 17:

Jabir bin Abdullah tregoi:

Kur ne u martuam me tha Apostulli i Allahut mua: „C’fare tipi femre ke
martuar?“ Une u pergjigja:“ Une kame martuar nje Matrone.“ Ai (Apostulli i
Allahut)tha:“Pse Nuk ke dashuri te veqant per viregjeresha te mitura per t’i
ledhatuar (perkdhelur)?“

Jabir tregoi gjithashtu:Apostulli i Allahut tha: "Perse nuk ke martuar nje
vajz te mitur, keshtuqe do te kishe luajtur tim e te dhe ajo me ty?“


Ayatollah Khomeini in Tahrirolvasyleh, Fourth Edition, Darol Elm, Qom
Nje mashkull mund te kete knaqesi seksuale prej nje femije i cili mund te
jete edhe nje foshnje. Por, ai nuk duhet te penetroj. Nese penetron dhe
femija lendohet, atehere ai duhet te perkujdeset per ekonomin shtepiakte te
femijes tere jeten e tij. Kjo vajz, nuk do te njihej si njera prej
bashkshorteve te tija. Burri, nuk guxon te martohet me motren e vajzes.





Citim:
dhe mos u mundo te krahasosh kohen e 1400 vjeteve me perpara me kohen sot.
Une kam lexuar ne nje kuriozitet se nje vajze ne Sudan eshte bere nene qe ne moshen 8 vjecare.
Tek pjekuria e njeriut ndikon vendi ku jeton nderkohe edhe kohet ndryshojne.
Gjyshi im eshte martuar 14 vjec, dhe gjyshja ka qene 11, por keto kane qene Zakonet sot e 90 vjet me pare.
Mos do ti thuash gjyshit tim pedofil.


Edhe une pajtohem me juve se koha e Muhametit para 1400 viteve nuk guxon te riperseritet me. Sa per gjyshin tend, ai i shkreti paska qene veht nje femije dhe ka martuar nje femije, pra femija me femije nuk mund te quhet pedofili. Kujto profetin i cili ne moshen 52 vjecare i hidhet ne krevat nje femije 9 vjecare!!!!!!!!!!!!!!!!? Nuk po te them a ia jep vajzen tende 9 vjecare nje plaku 52 vjecare se do ndihesh i ofenduar.
Me ne fund edhe Ajatollah Khomeni ne librin e tij bene thirrje per te imituar sjelljet e profetit.


Sinqerisht

Astronauti

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Qershor 2006 15:00
Astronauti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Astronauti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Astronauti (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Astronauti't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Astronauti Shto Astronauti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Astronauti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Agim Sinamati
Perjashtuar

Regjistruar: 17/05/2006
Vendbanimi: Kanada
Mesazhe: 42

Te respektuar Lexues...

Astronauti mbasi nuk fitoj betejen sa i perkiste Kuranin Famelarte si liber terrori dhe padrejtesie i eshte vene robit te Zotit te cilit i eshte shpalluar libri, Muhamedit Paqja e Zotit qofte mbi te. Gjithashtu dhe nenes tone Aishes Zoti i Larteusar qofte i kenaqur prej saj. Duke akuzuar per pedofili njeriun qe jo vetem krijesat e gjithesise e duan por e gjithe natyra. Dhe per kete Astronauti kopjon nga faqe interneti thenie dhe fragmente te historise profetike sa i perket marteses se Profetit Muhammed Salallahu alejhi ue selam ne vecanti moshes se saj. E kam permendur qe hipokrite si puna ketij jane mesuar me femrat e perendimit qe edhe kur u vjen kemba ne varr jane akoma mendje lehta dhe akoma me teper kur martohen mendojne akoma per dashnoret e tyre qe i kane kaluar dore mbas dore. Me kete llogjike prej hipokriti nuk i jep anet tjeter te bisedes e cila eshte qe vertete Aishja nena jone nuk ka vajtur ne universitet si lavirat e perendimit sepse ne ate kohe mbi te gjitha nuk kishte universitete te tilla, por trasmetimet e saj pershkrimi i fese se Zotit prej saj llogjika e kulluar serioziteti dhe nderi jane sot e kesaj dite te studiuara ne universitet e fese tone. Permendi folesi pak me poshte ngjarjen e marteses midis Pejgamberit te Zotit alejhi selam dhe nenes tone Aishes dhe kete dasem ky e quajti pedofili. Nderkohe pedofilia eshte akt dhune qe le me fiksacione viktimen dhe nuk le gure pa levizur prej vendi. Nderkohe ketu perpara kemi nen tone Aishen intelekti me i mire i grave Muslimane ne shekuj qe jo vetem kishte nje dashuri te pafund per Pejgamberin e Zotit, por dhe jeten e saj e jepte ashtu sic te gjithe ata qe ishin rreth e qark tij. Por ky Astro, nuk e ka idene se c'fare sakrifice shpirterore kishte nena jone Aisheja per kete Pejgamber duke e respektuar dhe e dashur me sinqeritet me pyetje te papritura si pershembull: O Pejgamber i Zotit si eshte dashuria jote per mua? Dhe duke marre pergjigje te sinqerta " e forte si nyja ne litar"( e forte e sigurt)dhe jo pedofili si akuzimet e Astronautit. Aisheja mbante te njejtin ritm romantik kur e pyeste ate serisht " si eshte nyja" dhe merrte pergjigje akoma me te bukur" ne te njejten kondite, e pa luhatshme"
Nena jone aisheja e donte Pejgamberin me nje dashuri te madhe dashuri bile e mbushur me xhelozI ne te njejten kohe duke mos demtuar askend. Qe kur o astronaut pedofilia na eshte shendruar ne dashuri impulsive dhe sinqeritet?! Oh sa ka per te folur per dashurine e sinqert dhe jeten bashkeshortore midis Pejgamberit Paqja e Zotit qofte mbi dhe nenes sone Aishes nderkohe them se sa permenda eshte e mjaftueshme per ata qe jane me tru ne koke dhe jo hipokrita endacak.

Tani le ti kunderpegjigjemi injorances dhe shokimit qe na paska rrethuar astronautin ...

1)Pedofilia permban perdhunim dhe agrisivitet dhe nuk egziston nje dicka e tille midis marteses se tyre


2) Si thoni te analizojme pakez bashkeshortet e Pejgamberit te Zotit dhe moshat e tyre ne martese me te qe te shikojme akuzat jane ne baze te urejtjes apo drejtesise.

E para Nena jone Hatixheja u martua me Pjgamberin 40 ishte e veje.

Nena jone Saudah u martua 50 ishte e veje.

Nena jone Aisheja 9 vjec filloj te jetoj me Pejgamberin ne 9 vjec.

Nena jone Hafsa u martua 24 ishte e veje.

Nena jone Zenebe 30 vjec statusi nuk me kujtohet.

Nena jone Um Seleme u martua me te 26, e veje.


Nena joneZenebja vajza e Xhahashit u martua me te 38, e veje.

Nena jone Xhuvejria u martua me te 20, e veje.

Nena jone, Habibeja,u martua me te 36,e veje.

Nena jone Maria u martua me te 17 vjec, statusi nuk me kujtohet.

Nena jone Sefia, u martua me te 17, e veje.

Nena jone Mejmina, u martua me te 36, e veje.

Sipas informacionit qe vura pak me siper perqindja e bashkeshorteve te Pejgamberit te Zotit te cilat ishin 18 vjec e siper ishte 91% ndersa perqindja e atyre qe ishin te veja eshte 74%.

Ekzamini i martesave te Pejgamberit te Zotit refuzon haptazi sloganet qe mund ti pershtaten nje pedofili. Te gjitha grate e tij ishte te veja ne moshe pervec dy prej nenave tone, Aisheja dhe Maria.

Gjithashtu martesesa e Pejgamberit me Aishen per ti dhene njerzimit perfitimin e dijes Islame dhe bamiresine e kesaj feje.

Pejgamberi u martua me Aishene pjeserisht dhe ne pergjithesi per keto arsye:
e para:
Te arsimonte Aishen per perhapjen e fese Islame.
E dyta:
Te perforcoje mundesite e saj per fene Islame. Dhe
e treta:
Te bej lidhjet me shokun e tij te mire akoma me te mira, Ebu Bekrin, babin e Aishes.( Zoti qofte i kenaqur me ta).

Po ashtu te nderuar lexues martesesa e tyre bente pjese ne shpallje Hyjnore. Dhe ju kerkoje falje per zgjatjen por besoj se e kuptoni vete kur ke te besh me te pafytyre sa sqarime duhen sepse genjshtra ka magnet te rende ndonjehere.

Ishin Kualitetet e papara te Nenes sone Aishes dhe perpjekjve te pafunda te Pejgamberit tone Aljehi selam qe sollen Aishen e re ne martese me te Derguarin e fundit te Zotit, dhe jo akuzat e orientalistve te pandreqshem bashke me "kopjues" qe nuk shikojne me larg se hunda e tyre...

Muslimanet, i ftojne te gjithe njerzit e sinqert te meditojne jeten e Pejgamberit Muhamed Paqja qofte mbi te, nga burime te verteta te fese tone dhe te gjykojne ata vete se ku ndodhet e verteta.

Agim Sinamati

Ju kerkoje falje per zgjatjen.

Modifikuar nga erzeni_be datė 27/06/2006 ora 20:58

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 24 Qershor 2006 20:21
Agim Sinamati nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Agim Sinamati Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Agim Sinamati (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Agim Sinamati Shto Agim Sinamati nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Agim Sinamati nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
kalorsi_i_kuq
Luftetari i te vertetes.

Regjistruar: 26/06/2005
Vendbanimi: katunet e USAs
Mesazhe: 318

Fajtor a thua valle ka emra tjere per nje person i martuar me 9 vjecare edhe martuar me 9 gra, njera gjithashtu e martuar me birin e tij? Astro mos provokoje por ama per mua s'eshte genjeshtar apo po falsfikon dicka per ta ulur dike.

Edhe une mendoj ashtu ishte ska nje gje te madhe, per mua gjith ata qe martojne me shume se nje femer jane pervers, por ashtu ka qene koha edhe traditat e nomadve arabe ne ate kohe qe te shtoheshin, por ca tbesh tani e kane ne fe, te gjorit meshkuj.

__________________
Erdha mbrapsht nga protesta

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Qershor 2006 05:02
kalorsi_i_kuq nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kalorsi_i_kuq Kėrko mesazhe tė tjera nga: kalorsi_i_kuq Shto kalorsi_i_kuq nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kalorsi_i_kuq nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Agim Sinamati
Perjashtuar

Regjistruar: 17/05/2006
Vendbanimi: Kanada
Mesazhe: 42

kalors, te paralajmerova njehere mos na ofendo sepse nuk po te ofendojme. Kemi dhene pergjigje per shejtanlleqet e astros ne seksione te tjera te ketij kapitulli hidhi nje sy.

Pastaje Kalorsi kuq si i krishtere i mirefillte qe je duhet ta dish deri tani qe feja e Muslimanve nuk e futi per here te pare poligamine, kjo praktike eshte e njohur edhe ne shoqeri te tjere, Islami bile vuri limit ne numrin e bashkshorteve.
Tjeter per ty qe se paske vene re, eshte qe Monogamia ne perendim e trasheguar nga greqia dhe roma e lashte ishte e tille qe burrat ishin te kufizuar vetem per nje basheshorte, nderkohe ishin te lire te kishin nje numer te deshirueshme dashnoresh. Sot ne perendimin tend te preferuar, burrat kane ekstra mardhenie me dashnore dhe prostituta edhe pse jane te martuar. Keshtu qe parathenie dhe deklaratat e tyre per monogami jane genjshtra.

Dhe e fundit kalores, Jezuesi Paqjae Zotit qofte mbi te e ka lejuar vet poligamine ne bibelkur thote qe "Nuk kam ardhur te shakterroje ligjet e Profetve por ti plotesoje. Ne testamentin e fjeter shume ishin te martuar ne status poligamie si Profeti Daud-David-Sulejman-Solomoni Paqaje Zotit qofte mbi ta. Keshtu qe nuk ka ndalese te tille as ne Kristianizem derisa erdhi kisha dhe ja futi me top muhabetit.


Te me rrosh sa malet.

Gimi

Modifikuar nga erzeni_be datė 28/06/2006 ora 21:13

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Qershor 2006 06:16
Agim Sinamati nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Agim Sinamati Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Agim Sinamati (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Agim Sinamati Shto Agim Sinamati nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Agim Sinamati nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Astronauti
Perjashtuar perkohesisht

Regjistruar: 30/04/2006
Vendbanimi: Aty ku perendon Dielli, pran plazhit te Durresit
Mesazhe: 29

Citim:
Po citoj ato që tha Agim Sinamati
Te respektuar Lexues...

Astronauti mbasi nuk fitoj betejen sa i perkiste Kuranin Famelarte si liber terrori dhe padrejtesie i eshte vene robit te Zotit te cilit i eshte shpalluar libri, Muhamedit Paqja e Zotit qofte mbi te. Gjithashtu dhe nenes tone Aishes Zoti i Larteusar qofte i kenaqur prej saj. Duke akuzuar per pedofili njeriun qe jo vetem krijesat e gjithesise e duan por e gjithe natyra. Dhe per kete Astronauti kopjon nga faqe interneti thenie dhe fragmente te historise profetike sa i perket marteses se Profetit Muhammed Salallahu alejhi ue selam ne vecanti moshes se saj. E kam permendur qe hipokrite si puna ketij jane mesuar me femrat e perendimit qe edhe kur u vjen kemba ne varr jane akoma mendje lehta dhe akoma me teper kur martohen mendojne akoma per dashnoret e tyre qe i kane kaluar dore mbas dore.




Ahhhh more Agim, urdhero faktin tjeter: Allahu i pranon edhe ata qe bejne kurorthyerje dhe kane mardhenie me laviret ne xhenetin tend nese e adhurojne Allahun dhe Muhametin hahahaa

Sahih Bukhari Band 4, Book 54, Nummer 445
Narrated Abu Dhar:
Profeti tha,“ Gabrieli me tha mua:“Kushdo nga pjestaret tuaj te vdes dhe
qe nuk ka adhuruar aske tjeter perveq Allahut do te shkon ne parajs dhe
anasjelltas."Profeti pyeti: "Madje, nje i cili seks te ndaluar ka patur dhe
ka vjedhur?“ Ai (Gabrielli) u pergjigj: "Madje edhe atehere.“

Agim, mos u merr me pallavra sepse ka me miliona fakte qe islami nuk eshte fe por eshte kultura e arabeve qe kane trasheguar nga Muhameti. Ai (Muhameti, ka ngjyrosur ideologjine e tij, per te arritur me leht ne pushtet dhe per tia pershtatur me leht epshit te tij , me ngjyra fetare, madje duke i keqinterpretuar edhe profetet para tij. Ketu te solla edhe nje fakt q eprofeti yt, Muhameti, atij qe i eshte bindur epshit te tij, ia ka premtuar nje parajs me stoli, madje edhe atyre qe vjedhin dhe perdhunojne laviret e perendimit . Ndersa ata qe kane mohuar profetin tend, i ka derguar ne xhehnemin e imagjinuar te tij.

Citim:
Me kete llogjike prej hipokriti nuk i jep anet tjeter te bisedes e cila eshte qe vertete Aishja nena jone nuk ka vajtur ne universitet si lavirat e perendimit sepse ne ate kohe mbi te gjitha nuk kishte universitete te tilla, por trasmetimet e saj pershkrimi i fese se Zotit prej saj llohjika e kulluar serioziteti dhe nderi jane sot e kesaj dite te studiuara ne universitet e fese tone. Permendi folesi pak me poshte ngjarjen e marteses midis Pejgamberit te Zotit alejhi selam dhe nenes tone Aishes dhe kete dasem ky e quajti pedofili. Nderkohe pedofilia eshte akt dhune qe le me fiksacione viktimen dhe nuk le gure pa levizur prej vendi. Nderkohe ketu perpara kemi nen tone Aishen intelekti me i mire i grave Muslimane ne shekuj qe jo vetem kishte nje dashuri te pafund per Pejgamberin e Zotit, por dhe jeten e saj e jepte ashtu sic te gjithe ata qe ishin rreth e qark tij. Ky astro, nuk e ka idene se c'fare sakrifice shpirterore kishte nena jone Aisheja per kete Pejgamber duke e respektuar dhe e dashur me sinqeritet me pyetje te papritura si pershembull: O Pejgamber i Zotit si eshte dashuria jote per mua? Dhe duke marre pergjigje te sinqerta " e forte si nyja ne litar"( e forte e sigurt)dhe jo pedofili si akuzimet e te falimetuarit Astronaut. Aisheja mbante te njejtin ritm romantik kur e pyeste ate serisht " si eshte nyja" dhe merrte pergjigje akoma me te bukur" ne te njejten kondite, e pa luhatcme"
Nena jone aisheja e donte Pejgamberin me nje dashuri te madhe dashuri bile e mbushur me xhelozI ne te njejten kohe duke mos demtuar askend. Qe kur o astronaut pedofilia na eshte shendruar ne dashuri impulsive dhe sinqeritet?! Oh sa ka per te folur per dashurine e sinqert dhe jeten bashkeshortore midis Pejgamberit Paqja e Zotit qofte mbi dhe nenes sone Aishes nderkohe them se sa permenda eshte e mjaftueshme per ata qe jane me tru ne koke dhe jo hipokrita endacak.


Po ia fut kodra pas bregut sikur te ishe ne bised me nje femije te qerdhes. Nuk ka justifikim per martesen e nje plaku 52 vjecar me nje femije qe akoma nuk e hyre ne ciklin e pare menstrual. Ne moshen 9 vjecare, tek fillon shfaqja e tipareve primare seksuale, sic eshte rritja e gjirit, ndersa menstruacioni i pare, shkenctarisht i vertetuar aty kah viti 11-14. Sot, femrat arrijne pjekurine seksuale shume me heret sesa ne kohen e profetit tend. Shkenctarisht eshte e vertetuar se para disa dekadave dhe shekujve, femrat shume vojne kane arritur menstruacionin e pare, madje mbi moshen 15 vjeqare. Kur kujtoi profetin tend 52 vjecar me nje femije qe sapo ka filluar te shijoj rrezet e diellit dhe te luan me lodra dhe pallavrat qe na i servir Agim Simiti neve ketu, me vie te caj. Ani kur citon profetin me fjalet: "Dashuria si nyja e litarit", me vie te vjell. C'kupton ore i pagdhendur nje femije 9 vjeqar? C'alternativa ka patur Ajshja perpos profetit? Kush e pyeti Ajshen per martes? Nena? Babai? Apo ia dorezuan profetit tend si nje lloj placke??

Ja si e merr profeti yt pajtueshmrine e virgjereshva per martese:


Hadith Bukhari: Volume 7, Book62, Nummer 67; Abu Huraira tregoi: Profeti
Muhamet tha, " Nje e vej dhe nje nene e pjekur nuk duhet te martohet pa
pyetur, dhe nje virgjeresh nuk duhet te martohet pa pajtimin e saj. "
Njerzit e pyeten Apostullin e Allahut: "Oh apostelli i allahut! si mund te
kuptojme pajtimin e saj?? Apostulli i Allahut tha: " Heshtja e saj indicon
pajtueshmrin e saj respektivisht lejen e saj."

Heshtja e femijes simbolizon pajtueshmrine e tij!!!!!!!!!!!!!!! Si e justifikon ti Agim Sinamati kete? "Te Dua si nyja e litarit"- thenja e nje plaku ndaj nje femije qe as qyrret s'di me i fshi , eshte justifikimi i Agim Sinamatit per pedofilin e profetit te tij.


Citim:
Tani le ti kunderpegjigjemi injorances dhe shokimit qe na paska rrethuar astronautin

1)Pedofilia permban perdhunim dhe agrisivitet dhe nuk egziston nje dicka e tille midis marteses se tyre


Te shpjegova me lart se Allahu i Profetit tend, dhe njekohesisht, Allahu yt iu pranon juve ne xhenet edhe nese beni seks me laviret kanadeze, edhe nese vjedhni, madje do thoja edhe nese hidheni ne ajer ne njerin nga stacionet e metros ne Toronto.
Po i qasen definimit te pedofilise sipas logjikes sate : Eshte perdhunim kur konsumon seks me nje femije qe nuk dine cka eshte jeta, qe nuk dine me lexu, me shkru, qe laun me shoqet e saja me kukulla, qe i zihet fryme kur hyn ne dhomen e burrit dhe i bie te fiket. Eshte perdhunim, kur pajtueshmria e vajzes, femijes filtrohet nga heshtja e saj. C'te thot ore i semur nje femije? Si t'i rrezistoj nje femije marteses se tij te parakohshme? Me kukulla?[/b]





Citim:
Pejgamberi u martua me Aishene pjeserisht dhe ne pergjithesi per keto arsye: e para: Te arsimonte Aishen per perhapjen e fese Islame.E dyta: Te perforcoje mundesite e saj per fene Islame. Dhe e treta: Te bej lidhjet me shokun e tij te mire akoma me te mira, Ebu Bekrin, babin e Aishes.( Zoti qofte i kenaqur me ta).

Po ashtu te nderuar lexues martesesa e tyre bente pjese ne shpallje Hyjnore. Dhe ju kerkoje falje per zgjatjen por besoj se e kuptoni vete kur ke te besh me te pafytyre sa sqarime duhen sepse genjshtra ka magnet te rende ndonjehere.

Dmth: Muhameti nuk e paska martuar Ajshen per "Dashurine qe ka patur si nyja e litarit" por per t'i permiresuar apo perforcuar mardheniet me Abu Bekrin, per perhapjen e fese islame. Pra, sic shihet ne islam dhe per Muhametin , per perhapjen e fese se tij, edhe pedofilia luan nje rol kyq dhe nuk eshte krim.

Citim:


Muslimanet, i ftojne te gjithe njerzit e sinqert te meditojne jeten e Pejgamberit Muhamed Paqja qofte mbi te, nga burime te verteta te fese tone dhe te gjykojne ata vete se ku ndodhet e verteta.

Agim Sinamati

Ju kerkoje falje per zgjatjen. [/B]


Larg shqiptarit, Sinamat.
Sinqerisht

Astronauti

Modifikuar nga erzeni_be datė 27/06/2006 ora 21:16

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Qershor 2006 13:29
Astronauti nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Astronauti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Astronauti (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Astronauti't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Astronauti Shto Astronauti nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Astronauti nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Agim Sinamati
Perjashtuar

Regjistruar: 17/05/2006
Vendbanimi: Kanada
Mesazhe: 42

Astronaut ke shkruar qe: "Ahhhh more Agim, urdhero faktin tjeter: Allahu i pranon edhe ata qe bejne kurorthyerje dhe kane mardhenie me laviret ne xhenetin tend nese e adhurojne Allahun dhe Muhametin hahahaa"
Dhe per kete u bazove ne: "Kushdo nga pjestaret tuaj te vdes dhe
qe nuk ka adhuruar aske tjeter perveq Allahut do te shkon ne parajs dhe
anasjelltas."Profeti pyeti: "Madje, nje i cili seks te ndaluar ka patur dhe
ka vjedhur?“ Ai (Gabrielli) u pergjigj: "Madje edhe atehere.“


1)Shume lehte kete e kupton edhe nxenesi beseplote dhe fillestaer ne fene tone ose nefe te tjera qe tregon per ata qe kane bere gjynahe por asnjehere nuk kane mohuar Zotin, ne kete menyre Meshira e te Madhit perfshin c'do gje dhe faktikisht shpermbehen me parajse mbasi kane shplare gjynahet e bera ne kete bote ose tjetren. Dhe kjo vetem se kane besuar ne Nje Zot, nuk eshte kjo gje realiste dhe shpresedhense?


2)Perseri te citoj: sepse ka me miliona fakte qe islami nuk eshte fe por eshte kultura e arabeve qe kane trasheguar nga Muhameti".

Na i sill keto miliona fakte!!!


3)Citim Asronaut "madje edhe atyre qe vjedhin dhe perdhunojne laviret e perendimit te cilat ti nuk i heq nga sqepi yt i mykur. Ndersa ata qe kane mohuar profetin tend, i ka derguar ne xhehnemin e imagjinuar te tij!

Shkojne perdhunuesit ne parajse?! Mos genje me hile se del fare langaraq. Kupto se ne parajse shkon c'do kush qe ka besuar ne Zot ashtu sic e meriton dhe ata qe kane bere gabime trashanike denohen mbasi jane penduar ne kete menyre serisht marrin ate qe meritojne, drejtesi.


Citim nga Astronauti "Nuk ka justifikim per martesen e nje plaku 52 vjecar me nje femije qe akoma nuk e hyre ne ciklin e pare menstrual".

Astronaut mos te ti degjoj qenie njerzore kete arsye te gabuar se do ti besh te ndihen ne siklet. Te ofroje te hapesh libra t eanatomise-fisiologjis qe te mesosh qe mujoret ne gjinine femerore fillojne nga mosha 8 vjecare duke kalouar tek 11 dhe disa rralle me vonese rreth 15 vjec.
Me percakto pak me mosha voglesine-adolishencen-rinine dhe pleqerine se Jam kurioz sa shume do stonosh dhe me dijen e biologjise.

Po te citoj Astronaut:
"ndersa menstruacioni i pare, shkenctarisht i vertetuar aty kah viti 11-14".
Meso te dish qe edhe me heret, shkenca nderron diturine vit per vit mbas c'do kerkimi te saj, prandaje ke nevoje tu hedhesh nje shikim informatave.


Citim:
Sot, femrat arrijne pjekurine seksuale shume me heret sesa ne kohen e profetit tend.( c'fare deshtimi dhe paditurie si eshte e mundur kur pjekuria e tyre mendore ne greqine e vjeter ishte 11 vjec dhe meshkujve 14?? dhe ti thua qe sot paskan pjekuri seksuale me te shpejte?? Po sot 11 vjec vajzat degjojne kenget e britni spirs dhe djemt 14 luajn me intendo!! lere pastaje te udheheqin famlije dhe shtete) Ti je aq i pa informuar qe aty ku jeton ti ne amerike ne shtetin e Alabames i njohur per kristianizmin Baptisto-Jugor mosha minimume per nje vajze te re te martohet me ligj qeveritar eshte 13 !! Pikerisht Astro amerika ka ligje qe si kane levizur sepse ngelen qe atehere kur njerzit ishin pikerisht e kunderta ne ate qe thua ti. Ishin logji8kisht-shpirterisht dhe fizikisht te zhvilluar dhe ti krahasosh me sot do gjesh nje disnivel te tmerrshem.


Shkenctarisht eshte e vertetuar se para disa dekadave dhe shekujve, femrat shume vojne kane arritur menstruacionin e pare, madje mbi moshen 15 vjeqare. Ke kundershtuar veten ketu me shenimin e emesiperm ku thua: "ndersa menstruacioni i pare, shkenctarisht i vertetuar aty kah viti 11-14". 11 apo 15? po te dalldis kjo ceshtja e shkences.


Citim nga Astronauti:
"Ne moshen 9 vjecare, tek fillon shfaqja e tipareve primare seksuale, sic eshte rritja e gjirit, ndersa menstruacioni i pare, shkenctarisht i vertetuar aty kah viti 11-14.

Kunderpergjigje 1) : Ne vitin 1988 u realizuar Seminari i trete i Shendetesise dhe Ushqimit e organizuar nga Qendra e sh.b.a-se per semundjet dhe ndalimin e tyre, ku moren pjese 1520 vajza qe duke filluar nga mosha 8 deri ne 13 ishin formuar tiparet imtime totalisht dhe mujoret gjithashtu.
Lexo libra me shume astro. Mos u merr interlanetin ti besh kopje dhe paso materjaleve qe lexon. Te keshilloj merre nje klase po je ne shkolle "studimet per grate" se do te te mesoj shume gjera qe nuk i di babush.

Kunderpergjigje 2): Keto satistika ti kame mbaledhur nga 5 libra me titujt "Grate dhe zhvillimet e tyre" meqe formimi yt ne kete dije dhe ne te tjera eshte i dobet keshtu qe pa kryelartesi prano ca informacione qe do te te duhen edhe kur te martohesh vet. Zhvilllimi i gruas qe thua ti Astronaut vjen ne baze te races dhe ambjentit. Keshtu qe te kam pergatitur kete informacion per mujoret, duke filluar me moshen racen dhe origjinen. Keto satistika qe mblodha nga libra dy nga keto ishin: GORDON LARSEN,Mujoret ne vajzat adolishente, Murrey Lopez, Grate dhe Shendeti. vijne nga 90-tat e siper dhe jane marre ne shtetet. e . bashkume.

Te gjitha racat 8 vjec e siper 3.8% jane pershtatur me mujoret.

Te bardhet 8 vjec e siper 2.9% jane pershtatur me mujoret.

Te zinjte 7 vjec e siper 4.7% jane pershtatur me mujoret

Latinet 8 vjec e siper 5.6 % jane pershtatur me mujoret.


Citoj Astronautin : Dashuria si nyja e litarit", me vie te vjell. C'kupton ore i pagdhendur nje femije 9 vjeqar? C'alternativa ka patur Ajshja perpos profetit? Kush e pyeti Ajshen per martes? Nena? Babai? Apo ia dorezuan profetit tend si nje lloj placke??

Ti nuk e koncepton dot mentalitetin e nje populli qe i urren dhe as s'ke shkeluar ndonjehere ne ato vende, vetem interlaneti te ka bere te hapesh gojen me shume se sa duhet. Ani bre ti, as do me shkonte mendja qe nje kosovar do flisti keshtu sepse kosovar je dhe qofsh me nder, por ja ke vene vulen vetes per turperim. Kisha dhe kam respekt per kosoven se dinen me shume se Ne shqipot nga feja, as serbi nuk i uli dot, po ti astronaut nuk qenke nga ata. Po nejse ky eshte tjeter muhabet.

Vazhdojme astronaut.

Citim tjeter: Ja si e merr profeti yt pajtueshmrine e virgjereshva per martese: (Cmenduri e llojit te vet)
Pa ta shikojme !!!

Oh apostelli i allahut! si mund te
kuptojme pajtimin e saj?? Apostulli i Allahut tha: " Heshtja e saj indicon
pajtueshmrin e saj respektivisht lejen e saj."

Citim: Heshtja e femijes simbolizon pajtueshmrine e tij!!!!!!!!!!!!!!! Si e justifikon ti Agim Sinamati kete? "Te Dua si nyja e litarit"- thenja e nje plaku ndaj nje femije qe as qyrret s'di me i fshi , eshte justifikimi i Agim Sinamatit per pedofilin e profetit te tij.


Format e pohimit dallojme dhe jane te dryshme. Heshtja ne kete rast per ty mbase s'ka kuptim sepse nuk do qe te ket kuptim jo se nuk shikon ndonje kuptim si vazhdon Pejgamberi i Zotit :"respektivisht lejen e saj."
Njerzit kane forma komunikimi. Heshtja aplikohet dhe ka rezultate te mira. Sic do ishte me e hajrit te benim heshtje me ty, por ja qe ty heshtja nuk te pelqen sepse je flet shume. Ke harruar nga erdhe dhe ke marre traditat e perendimore te c'thurura qe vetem nxjerrin pislleqe nga gojet e tyre dhe nuk kane degjuar ndonjehere fjalen heshtje ose durim. Vihu ne rresht dhe mbidh mendjen e kokes dhe mos be trajtesime parashikime me shembull perendimore. Ta provosh njehere te te flasi ajo qe do marresh fjalet e perendimoreve do me kujtosh, dhe heshtjen do admirosh.


Citim tjeter" Eshte perdhunim kur konsumon seks me nje femije qe nuk dine cka eshte jeta, qe nuk dine me lexu, me shkru, qe laun me shoqet e saja me kukulla, qe i zihet fryme kur hyn ne dhomen e burrit dhe i bie te fiket. Eshte perdhunim, kur pajtueshmria e vajzes, femijes filtrohet nga heshtja e saj. (Trik shume i tejdukshem i Allahut tend ky). C'te thot ore i semur nje femije? Si t'i rrezistoj nje femije marteses se tij te parakohshme? Me kukulla?

Kush nuk dinte se c'fare eshte jeta Nena jone Aisheja qe na ka mesuar bukurine e kesaj feje. Te luash me shoqe nuk do te thote qe je jashte pjekurise imtime as asaj llogjike, por tregon sinqeritet dhe lidhje sociale sepse ne islam nuk ka shtypje personaliteti ne baze te argetimit. Kujt i rane te fiket? dhe per c'fare? Sepse ishte nen tmerrin e pedofilise?! Kur nderkohe Nena jone Aisheja vdiq e vjeter e nderuar mbasi kishte ndricuar me dijen e saj me shume se gjysmen e popullates Muslimane, dhe deri sa shkoje tek Zoti i saj donte njeriun me te dashur ne egzistence t'ja shikonte edhe njehere syte, Pejgamberin Muhammed Paqja e Zotit qofte mbi te,qe ti i ke hyr ne hak. Kush eshte viktim e pedofilise dhe jeton nje jete me shembujt e atij deri ne vdekje. Kush eshte viktim e Pedofilis qe jep jeten per fene dhe librin qe u shpall atij. Kush ndjek fene e dikujt qe e ka trilluar, vecse vone a heren marrin vesh kete trillim por po ndodh e kunderta edhe pse oriantalistet dhe te ultit shkruajne nga genjeshtrat me te stofistikuara duke i dredhur dhe i sperdredhur kuptimet dhe historite, asgje tjeter nuk po ndodh vecse kjo fe po shtohet dita e dites derisa qe nuk do kete kasolle ne fshat, pallat ne qytet qe mos te gjendet Musliman prezent krenar dhe me besim te plote tek Krijuesi i Qejve dhe i Tokes.


Citim : Larg shqiptarit, Sinamat. Te imitohet pedofilia nga ne? Assesi. Arratisu ne Afganistan e Iran se (G)Omari dhe Ajatollahi te ofrojne kenaqesine e duhur per epshin tend shtazarak.

Ne fne tone nuk ka dhune Astronaut, por ti me ajtullahin po do vdesesh keshtu siv je do jesh ne te njejtin vend si shpermbim. Sepse pikerisht tipa si ajatullahi s'jane dhe nuk do jene pjese e kesaj drite, Drites Islame


Faleminderit lexuezve te sinqert.

Gimi

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Qershor 2006 16:05
Agim Sinamati nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Agim Sinamati Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Agim Sinamati (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Agim Sinamati Shto Agim Sinamati nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Agim Sinamati nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 13:31 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 16 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Debate mbi ajetet e Kur'anit

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.