Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Arsimi > Klasa online.
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Deb* ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Klasa online.

Kam bere ne plan te marre nja dy klasa online per semestrin tjeter , ne pamundesi per te vajtur ne shkolle. Do desha te dija c'mendoni per to? A eshte i njejte niveli i mesimdhenies?
Anet pozitive dhe neg. te ketyre klasave.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Mars 2010 22:27
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lubi
shume pune

Regjistruar: 05/05/2005
Vendbanimi: shtepi
Mesazhe: 378

nuk dua te dukem sikur po jap mendim jashte teme--nuk jam ne dijeni cfare lloj lende jep or mendoj qe nuk ka shume rendesi...........

jo me larg se dje po mendoja edhe une kete punen e mesimdhenies ne distance --nuk di arsyet qe te shtyjne ty per te hapur keto lloj klasash//une thjesht nuk dua te njoh fare petagogun e as ai/ajo studentet/e studentet lidhje mes tyre----po e kaloj ne kurriz faktin qe pavaresisht sa meson e sa mundohesh te japesh ne provim notat merren me njohje mik dhe lek--e nese deri me sot me jane dukur fjale te kota nuk kam me nevoje te me mbushe mendjen njeri e vertetova vete qartazi---nejse iku tani nuk dua t'i jap me teper rendesi---dua te them qe mesimdhenia online ne mjaft raste si kane ardhur punet mund te jete efikase e frytdhenese.....

te uroj suksese gjithesesi

__________________
is good to be important,but is more important to be good

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Mars 2010 19:18
lubi nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lubi Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lubi (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lubi't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lubi Shto lubi nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lubi nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10706

Dikush qe ndjek mesime online me ka thene se nuk ishte i kenaqur. Me sakte, lendet teknike dhe profesionale duhen ndjekur tamam. Mesimet ne internet te dembelosin dhe duhet pergatitja dhe forcimi fizik per te qene ne klase qe te hyje informacioni siç duhet (jashte kontekstit te zakonshem ku ha e pi).

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Mars 2010 20:12
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb* ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Tani jam duke marre vet klasa online faje.
Dhe une do preferoja me shume klasat jo online, por megjithate per ato qe jane ne poziten time, me femije te vegjel e pune full-time do u keshilloja klasat online. I ben detyrat kur te duash, mengjes, dreke, darke, nga puna po deshe,, kuptohet brenda afatit kohor qe te ka caktuar pedagogu. Gjeja me bezdisese jane diskutimet me shoket e klases rreth ceshtjeve te mesimit. Nuk kam nerva, por je e detyruar te marresh pjese
Ne fillim se si me dukej, si loje.
Ka veshtiresine qe cdo sqarim do e besh nepermjet emaileve me pedagoget. I bie qe une e shkruaj sot ne darke, e ta marr pergjigjen neser. Ne klase sqarohesh me mire, dhe direkt. Ky eshte ndryshimi.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Janar 2011 01:26
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb* ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Citim:
Po citoj ato që tha lubi
nuk dua te dukem sikur po jap mendim jashte teme--nuk jam ne dijeni cfare lloj lende jep or mendoj qe nuk ka shume rendesi...........

jo me larg se dje po mendoja edhe une kete punen e mesimdhenies ne distance --nuk di arsyet qe te shtyjne ty per te hapur keto lloj klasash//une thjesht nuk dua te njoh fare petagogun e as ai/ajo studentet/e studentet lidhje mes tyre----po e kaloj ne kurriz faktin qe pavaresisht sa meson e sa mundohesh te japesh ne provim notat merren me njohje mik dhe lek--e nese deri me sot me jane dukur fjale te kota nuk kam me nevoje te me mbushe mendjen njeri e vertetova vete qartazi---nejse iku tani nuk dua t'i jap me teper rendesi---dua te them qe mesimdhenia online ne mjaft raste si kane ardhur punet mund te jete efikase e frytdhenese.....

te uroj suksese gjithesesi


Flm lubi. Per te mesuar njesoj meson. Njesoj do lexosh. Ketu ne Usa shyqyr nuk jane te korruptuar pedagoget. Jane dhe vertet tolerante, dh e te gatshem per te ndihmuar.
Arsyet qe me shtyn i permenda te postimi me lart.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Janar 2011 02:14
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Iyua
Free Spirit

Regjistruar: 29/06/2005
Vendbanimi: .
Mesazhe: 1903

I kam provuar te dyja (online dhe ne klase) dhe hybrit (gjysem ne klas dhe gjysem online)

Per mua ska shum ndryshin si online sikurse ne klase te njejten efekt kane. E vetmja ndryshim esht qe kur mer online klas mund te besh mesimet dhe me pizhama veshur dhe me floket te mbeshtjella topuz si e cmendur dhe ste shikon njeri

Kurse po te shkosh ne klas vesh tuta ver dhe nje kapele te mbulosh moskrerjen e flokve, mbaji veshet pipez dhe pay attention ne klas the mund ta ace-sh klasen

Deb:
Mos haro qe diskutimet me nxenesit ne klas dhe te postosh ne blackboard esht pjese e notes, te pelqen apo jo ty, dhe e-mailet mesuesit esht detyrim do apo sdo ti
Suksese dhe jepi forca

__________________
“The true servants of God the Most Gracious are those who walk on the earth in humility, and when the ignorant address them, reply with words of peace”
-Quran

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Janar 2011 17:24
Iyua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Iyua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Iyua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Iyua Shto Iyua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Iyua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Deb* ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   Deb*
different

Regjistruar: 08/02/2007
Vendbanimi: diku aty, prane......
Mesazhe: 5515

Flm Iyua. Emer vetem me zanore?
E di qe jane shume te rendesishme diskutimet . Zene 20-30% te notes. Ka tema per diskutime qe jane vertet interesante, por jane dhe ca qe nuk shtyhen.

__________________
Te dua, jo per ate qe je, por per ate qe me ben te ndihem.

Modifikuar nga Deb* datė 27/01/2011 ora 18:20

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Janar 2011 17:48
Deb* nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Deb* Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Deb* (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Deb* Shto Deb* nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Deb* nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Iyua
Free Spirit

Regjistruar: 29/06/2005
Vendbanimi: .
Mesazhe: 1903

Mos doje te thoje nick vetem me zanore? Po vetem me zanore different

__________________
“The true servants of God the Most Gracious are those who walk on the earth in humility, and when the ignorant address them, reply with words of peace”
-Quran

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Janar 2011 18:03
Iyua nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Iyua Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Iyua (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Iyua Shto Iyua nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Iyua nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 14:07 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Arsimi > Klasa online.

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML nuk lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.