Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Feja krishtere > A ėshtė Jezusi Zot? Bibla thotė JO! Vlerėsimi i Temės: 2 votes, 1.00 average.
Gjithsej 34 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme

20 Korrik 2006 ::: 14:02
SmArTs_WAY
Anetar i regjistruar


Regjistruar: 17/06/2006
Vendbanimi: Maqedoni
Postime: 50
Status: Offline

Modifiko MesazhinPërshëndetje i nderuar.

I nderuar ti, asnjë argument nuk solle që Jezusi është Zot.

Të të bëjë një pyetje. Jezusi kur lutej, pse i lutej Zotit, nëse ai qenka Zot, mirëpo i shkrirë në njeri?

Nëse ai është Zot, nuk ka pse të lutet...sepse ai është vetZot.

apo vet fjala jote: sepse Zoti e beri ate te jete gjithcka.... eshte argument se ai kishte nje Zot, dhe ai (jezusi) nuk ishte Zot.
Dhe dije se ska mundësi që një krijesë të jetë edhe bir i njeriut edhe bir i Zotit, këtë ta tregon edhe Bibla...

“Breznitë e Jezu Krishtit, të birit të Davidit, të birit të Abrahamit. Abrahamit i lindi Izaku...Izaku i lindi Jakobi...” [Mateo. 1/1-2], pra si ka mundëi që një krijesë që edhe katragjyshin e pati njeri të jetë Zot?...

apo mund të shohim edhe kontradikta në Bibël si përshmebull, breznitë e Jezusit:

Në Mateun 1/1-17 vërejmë siç vijon:
1. Fragmenti vërteton se Jezusi është i lindur, atëherë Jezusi posedon ditëlindje, ai është i lindur, i lindur. Pyesim, si mundet që i linduri të jetë Zot (siç pretendojnë)?!!
2. Pretendojnë se Jezusi është Bir i Zotit, ndërsa fragmenti thotë se Jezusi është bir i Davidit. Si mundet që Jezusi të jetë bir i Davidit dhe njëkohësisht bir i Zotit?!!
3. Dihet se Davidi është bir i Jeseut [Mt. 1/6], pra si mundet që në të njejtën kohë të jetë edhe bir i Abrahamit?!!
4. Në fragment thuhet “e prej shpënguljes në Babiloni deri tek Krishti katëdhjetë brezni”.
Kjo është në kundëthëni me fjalët n[ Levitiku /3, i cili thekson kohën se janë tetëmbëdhjetë brezni, e jo katërmbëdhjetë brezni. Kjo është në kundëthënie mes Ungjillit dhe Torës!!
5. Në fragment thuhet “Gjithse, pra, katërmbëdhjetë brezni prej Abrahamit deri te Davidi; prej Davidit deri në shpërngulje në Babiloni katërmbëdhjetë brezni; e prej shpërnguljes në Babiloni deri te Krishti katërmbëdhjetë brezni.” [Mt. 1/17]
Kjo nëbkupton se të gjithë brezat nga Abrahami deri te Krishti janë gjithsej 42 brezni/ Me të vërtetë, po qe se e numërojmë gjnealogjinë e cekur në Mateu 1/1-17, do të vërejmë se janë 41 brezni. Fragmenti është në kundërthënës me vete!!
Gjenealogjia e përmendur në Ungjillin e Lukës ndryshon nga ajo që është regjistruar në Ingjillin e Mateut. Luka (3) përmend gjenealogjinë nga Adami deri te Jezusi, ndërsa Mateu përmend gjenealogjinë nga Abrahami deri te Jezusi. Mos vallë ndryshoi shpallja?! Apo, çka ndryshoi?!
6. Nga Abrahami deri te Jezusi (sipas Lukës) kanë kaluar 26 brezni, ndërsa sipas Mateut 41 brezni. Dallimi është 15 brezni!!
7. Jozefi, i fejuari i Marisë (nënës së Jezusit), është i biri i Jakobit sipas Mateut 1/16, mirëpo sipas Luka 3/23 ai ishte i biri i Helit. Mospërputhje e qartë mes dy ungjikve!!
8. Në Mateu 1/11 thuhet se Jozia (Joshijahu) ishte mbret i Judës gjatë shpërnguljes në Babiloni. Fakte historike flasin se Jozia qysh herët ishte i vdekur, para se të ndodhë shpërngulja në Babiloni (Levitiku – Dita e Dytë, 35-36).
9. Faresi është njëri nga stërgjyshërit e Jezusit, sipas Mt. 1/3. Siç dihet është fëmijë jashtë kurore, sipas Juda, i biri i Jakobit bëri prostitucion me vejushën Tamaranë, nënën e Faresit. Si mund të jetë njëri nga stërgjyshërit e Jezusit (Bir i Zotit siç pretendojnë), fëmijë jahtë kurorës?!!.

Po pate dëshirë vazhdojmë prap...

Paqa qoftë mbi pasuesit e udhëzimit
smarts way
kumanovë

 

__________________
Islami, alternative e diteve te sotme

Click Here to See the Profile for SmArTs_WAY Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SmArTs_WAY (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė SmArTs_WAY't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: SmArTs_WAY Shto SmArTs_WAY nė listėn e injorimit Shto SmArTs_WAY nė listėn e monitorimit
 
20 Korrik 2006 ::: 22:01
lorie
you fascinate me...


Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Postime: 3134
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Smartie

lexoje mire Biblen. Ti po ben te njejtat pyetje qe njerezit ne ate kohe ia bene Jezusit. Shume pergjigje i ke ne mesazhin e pare qe te shkruajta por po te jap dhe nje te dyte.

LEXOJE MIRE pjesen e Mateut 22: 41. (e kam ne anglisht)

Whose son is the Christ?
While the Pharisees were gathered together,Jesus asked them,"what do you think about the Christ ? Whose son is he? "
"The son of David ,'they replied.
He said to them,'How is it then that David,speaking by the Spirit,calls him 'Lord'?
For he says,
'The Lord said to my Lord:
Sit at my right hand
until i put your enemies
under your feet.'(Psalm 110:1)
If then David calls him'Lord',how can he be his son? No one could say a word in reply,and from that day on no one dared to ask him any more questions.

 

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Click Here to See the Profile for lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Shto lorie nė listėn e monitorimit
 
23 Korrik 2006 ::: 15:23
BARIU
Anetar i regjistruar


Regjistruar: 14/07/2005
Vendbanimi: Shqiperi
Postime: 145
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

A eshte Jezusi Zot? Bibla thote PO.

Nuk e di se cfare Bible keni perdorur per te arritur kete perfundim. Por Bibla qe eshte e perkthyer nga Greqishtja e vjeter gjuha e Dhjates se re thote:

Isa 9 Sepse na ka lindur një fëmijë, një djalë na është dhënë. Mbi supet e tij do të mbështetet perandoria dhe do të quhet Këshilltar i admirueshëm, Perëndi i fuqishëm, Atë i përjetshëm, Princ i paqes.

KETO FJALE JANE PER MESIAN QE ESHTE KRISHTI.

Joh 8:55 Por ju ende s`e keni njohur, kurse unë e njoh dhe, po të thoja se nuk e njoh, do të isha një gënjeshtar si ju; por unë e njoh dhe e zbatoj fjalën e tij.
Joh 8:56 Abrahami, ati juaj, ngazëllohej në shpresën që të shihte ditën time; e pa dhe u gëzua``.
Joh 8:57 Judenjtë, pra, i thanë: ``Ti ende nuk je pesëdhjetë vjeç dhe e paske parë Abrahamin?``.
Joh 8:58 Jezusi u tha atyre: ``Në të vërtetë, në të vërtetë unë po ju them: para se të kishte lindur Abrahami, unë jam``.

KETO FJALE U THANE NGA MESIA QE ESHTE KRISHTI ZOT.

Joh 1:1 Në fillim ishte Fjala dhe Fjala ishte pranë Perëndisë, dhe Fjala ishte Perëndi.

KETO FJALE JANE PER JEZU KRISHTIN ZOT.

Joh 13:12 Kështu, mbasi ua lau këmbët, mori përsëri rrobat e tij, zuri vend rishtas në tryezë dhe u tha atyre: ``A e kuptoni këtë që ju kam bërë?
Joh 13:13 Ju më quani Mësues dhe Zot, dhe mirë thoni, sepse jam.
Joh 13:14 Në qoftë se unë, Zoti dhe Mësuesi, ju kam larë këmbët, edhe ju duhet t`i lani këmbët njëri-tjetrit.

KRISHTI VETE THA: JU ME QUANI MESUES DHE ZOT DHE MIRE THONI SEPSE JAM.

1Co 1:1 Pali, i thirrur apostull i Jezu Krishtit, me anë të vullnetit të Perëndisë, dhe vëllai Sosten,
1Co 1:2 kishës së Perëndisë që është në Korint, të shenjtëruarve në Krishtin Jezus, të thirrur shenjtorë, bashkë me të gjithë ata që në çdo vend e thërrasin emrin e Jezu Krishtit, Zotit të tyre dhe tonit:

KESHTU E QUAJTEN TE KRISHTERET E HERSHEM.

Keto jane vetem nje pjese e vogel e shkrimit te shenjte qe tregon qarte se Krishti eshte Zot. Nese ka ndonje gje per te cilen kisha nuk e ka ndryshuar doktrinen e saj eshte se Krishti eshte Zot.

Lexojini mire keto pasazhe. Ka edhe shume te tjera.

Gjithe te mirat:
Bariu.

 

__________________
Vetem Jezu Krishti te shpeton!.

Click Here to See the Profile for BARIU Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BARIU (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė BARIU't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: BARIU Shto BARIU nė listėn e injorimit Shto BARIU nė listėn e monitorimit
 
25 Korrik 2006 ::: 14:57
vockelpiti
Anetar i ri


Regjistruar: 25/07/2006
Vendbanimi: Tr
Postime: 4
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Re: A ėshtė Jezusi Zot? Bibla thotė JO!

Kam nje pyetje ,meqenese jam anetare e re dhe se di si ka shkuar biseda.

Mos je gje deshmitar i Jehovait ti?

 

 

 

 

Citim:
Po citoj ato që tha SmArTs_WAY
A është Jezusi Zot? Bibla thotë JO!

Një ndër problemet më kontradiktore në historinë njerëzore është çështja e Isait (Jezusit) a.s.. A ishte ai krejtësisht hyjnor apo krejtësisht njeri?

Polemika rreth personalitetit të Jezu Krishtit është ndryshimi më i madh ndërmjet Islamit dhe Krishterimit. Ky ndryshim i mban të veçuar pasuesit e këtyre dy besimeve. Muslimanët shohin tek Jezu Krishti një profet të madh të Zotit, e duan dhe e rrespektojnë aq sa duan dhe rrespektojnë Abrahamin (Ibrahimin), Moisiun (Musain) dhe Muhamedin, si dhe të tjerët para tyre (paqa e Zotit qoftë mbi ta).

Të krishterët nga ana tjetër e quajnë Jezusin Zot ose bir i Zotit, dhe e adhurojnë si të tillë, një koncept ky që muslimanët nuk mund ta pranojnë.

Bibla, edhe pse me shtesa e ndryshime të shumta e tregon qartë se Jezusi nuk është Zot por njeri dhe i dërguar i Zotit xh.sh.

Pa humbur kohë do të theksojmë argumentet nga vet Bibla të cilat tregojnë dhe aludojnë qartazi që Jezusi nuk është Zot. Nga filimi deri në fund, Ungjijtë tregojnë qartë se Jezusi është krejt ndryshe nga natyra hyjnore e Zotit.

Le të bëjmë një krahasim në mes Zotit dhe Jezusit:Zoti është i pavdekshëm.

Bibla tregon një nga cilësit e Zotit, e cila është pafillimësia dhe pavdekshmëria ku thotë: “ai që i vetmi e ka pavdekësinë dhe rri në dritë të paafrueshme, të cilën asnjë njeri nuk e ka parë kurrë dhe as mund ta shohë; atij i qoftë nderi dhe pushteti i përjetshëm”. (1 Timoteu 6:16) “Para se të kishin lindur malet dhe para se ti të kishe formuar tokën dhe botën, madje nga mot dhe përjetë ti je Perëndia”. (Psalmi 90:2) “Por ti je gjithnjë po ai dhe vitet e tua nuk do të kenë kurrë fund”. (Psalmi 102:27)Kurse Jezusi vdiq.

Bibla thotë: “Dhe Jezusi bërtiti me zë të lartë dhe tha: ''O Atë, në duart e tua po e dorëzoj frymën tim!''. Dhe, si tha këto, dha fryma”. (Luka 23:46) “por, kur erdhën te Jezusi, dhe si panë se ai tashmë kishte vdekur...”. (Gjoni 19:33) “Por Jezusi, si lëshoi një britmë të madhe, dha frymën”. (Marku 15:37)

 
Click Here to See the Profile for vockelpiti Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me vockelpiti (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: vockelpiti Shto vockelpiti nė listėn e injorimit Shto vockelpiti nė listėn e monitorimit
 
25 Korrik 2006 ::: 20:38
lorie
you fascinate me...


Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Postime: 3134
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Bariu

me pelqejne pjeset qe ke zgjedhur nga Bibla. E tregojne akoma me qarte identitetin e Krishtit.

 

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Click Here to See the Profile for lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Shto lorie nė listėn e monitorimit
 
26 Korrik 2006 ::: 11:14
oliinter
Veteran ne forum


Regjistruar: 01/10/2004
Vendbanimi: brunssum netherland
Postime: 3833
Status: Offline

Modifiko MesazhinNena Natyre ne vetvete ka nje rregullsi qe quhet ndrushe dhe dora hyjnore. Kjo eshte ajo qe da vinci kishte zbuluar dhe njihet ndryshe si kodi i da vincit.

Bibla eshte nje liber i shkruar nga 40 prifterinj dhe ne te eshte perfshire jezusi si bir i zotit dhe jane lene jashte saj aspekte si jezusi njeri i zakonshem. Jezusi eshte martuar me mbrapa me maria madalenen dhe kane pase nje vajze. Kisha edhe sot nuk e lejon nje gje te tille.

Ku eshte varri i maria madalenes???

sipas da vincit maria madalena ne ditarin e saj e njeh jezusin si njeri i zakonshem qe me pas edhe u martua me te.

"THERE IS ONLY ONE GOD"

te tjeret jane vetem profete te tij.

 

__________________
pulave ju ka hije te kakarisin vetem ne kotec!

Click Here to See the Profile for oliinter Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me oliinter (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: oliinter Shto oliinter nė listėn e injorimit Shto oliinter nė listėn e monitorimit
 
28 Korrik 2006 ::: 22:35
SmArTs_WAY
Anetar i regjistruar


Regjistruar: 17/06/2006
Vendbanimi: Maqedoni
Postime: 50
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

A eshte Jezusi Zot? Bibla thote JOOOOOOOOOO

Citim:
Po citoj ato që tha BARIU
Isa 9 Sepse na ka lindur një fëmijë, një djalë na është dhënë. Mbi supet e tij do të mbështetet perandoria dhe do të quhet Këshilltar i admirueshëm, Perëndi i fuqishëm, Atë i përjetshëm, Princ i paqes.


E sa interesant je be i nderuari shok. Vet po tregon se ai (Jezusi) qenka që paska një fillim,... (ndërsa dije) se Zoti ska fillim e as mbarim këtë e tregon edhe vet Bibla: "Para se të kishin lindur malet dhe para se ti të kishe formuar tokën dhe botën, madje nga mot dhe përjetë ti je Perëndia”. (Psalmi 90:2)... a e kuptove i nderuar, mbase ai (Zoti) nuk vdes ai as nuk lind, ndërsa Jezusi vdiq një dit, kështu na tregon Marku: “Por Jezusi, si lëshoi një britmë të madhe, dha frymën”. (Marku 15:37).. a ban të bëj pyetje???... Kujt ia dha këtë frym???? apo kujt i lutej ai kur lutej siç na tregon Luka: “ndërsa po lutej, qielli u hap”, “Por ai tërhiqej në vende të vetmuara dhe lutej”, ” Jezusi po lutej në vetmi”, “dhe ra në gjunj dhe lutej”, “shkoi në mal për t'u lutur, dhe e kaloi natën duke iu lutur Perëndisë” (Lluka 3:21/ 5:16/ 9:18/ 22:41/ 6:12), apo siç na tregon Mateu: “Dhe, si shkoi pak përpara, ra me fytyrë për tokë dhe lutej” (Mateu 26:39).... Ku mbeti hyjnya e Jezusit?????.. ai qenka Zot, Zoti i lutka Zotit, pastaj Zoti ia pranon lutjen Zotit, dhe Zoti shkonte dhe rrinte me njerëz dhe lutej te Zoti për ndihmë ndaj njerëzve...po kjo çka është i nderuar, vallë a mund ta kupton dikush këtë mbase une nuk po e kuptojë.. apo do të më thuani si disa të krishterë se mendja e njeriut është e ngushtë për ta kuptuar, atëherë qfarë qëllimi ka jeta dhe besimi për juve??? mbyllje syve dhe pik, d.m.th. pasimi qorrasi e verbërisht??? jo jo, e vërteta kërkohet..
Atëherë nëse qenka si disa që po thonë se Bibla thotë PO, atëherë unë solla argumente se thotë JO, d.m.th. kontradikta dhe asgjë më shumë... e si ka mundësi një libër hyjnorë të jetë jo perfekt????d.m.th. kjo tregon se ai (Bibla) nuk është hyjnorë por është njerëzor që e shkrujtën 40 autorë.

Mbeteni të rrespekt nga une
smarts way
abdulmuhsini
kumanovë, 28.07.2006

 

__________________
Islami, alternative e diteve te sotme

Click Here to See the Profile for SmArTs_WAY Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SmArTs_WAY (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė SmArTs_WAY't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: SmArTs_WAY Shto SmArTs_WAY nė listėn e injorimit Shto SmArTs_WAY nė listėn e monitorimit
 
03 Gusht 2006 ::: 11:47
Amstel
me kerkoi kush????


Regjistruar: 21/09/2004
Vendbanimi: tu bo pall ariu neper bote
Postime: 3736
Status: Offline

Modifiko Mesazhinune mund te them se jezusi eshte zot ndoshta nuk me kujtohen tani shprehje nga bibla por e kam lexuar ate tre her dhe jo vetem kam shkuar dhe kam kerkuar shume gjera per kete teme dhe mund te them se eshte zot...

nese jezusi nuk mund te ishte zot!si mundi te rringjall tere ato njerez?
nese jezusi nuk ishte zot si i sheroi te gjithe nga semundjet e djallit?

do te thoni ju nga fuqia e zotit por ai eshte vet zot...dhe jezusin qe krijoi e krijoi nga pjeset etij dhe detyrimisht do ta quante birin e tij,si mund ta quante ndryshe...
prandaj nje fjale ne bibel thote
perendia+jezusi+fryma e shenjte=1.

 

__________________
Jeta nuk pati qellimin te na bente qenie perfekte.Kushdo qofte apo pretendon te jete perfekt,s'e ka vendin ketu,por ne muze....'''

Click Here to See the Profile for Amstel Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Amstel (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Amstel Shto Amstel nė listėn e injorimit Shto Amstel nė listėn e monitorimit
 
05 Gusht 2006 ::: 15:24
BARIU
Anetar i regjistruar


Regjistruar: 14/07/2005
Vendbanimi: Shqiperi
Postime: 145
Status: Offline

Modifiko Mesazhin

Jezusi eshte Zot!

Te nderuar miq qe keni hapur kete teme. Po perpiqeni te sillni ketu jo interpretimin e Bibles per Jezu Krishtin por tuajin qe eshte thjesht njerezor.

Citimet nga Bibla qe kam bere une jane vetem pak nga ato shume qe ka Bibla te tilla qe tregojne qarte se Krishti eshte Zot dhe une jam kaq i bekuar te kem nje mardhenie personale me Krishtin qe eshte i gjalle.

Per ju qe nuk kuptoni se pse Jezusi u lut, hengri ushqim, u lodh ju lutem mos harroni se Krishti kur ishte ne toke kishte dy natyra: Njerezoren dhe Hyjnoren. Per kete shkrimi i shenjte thote:

Phi 2:4 Kini në ju po atë ndjenjë që ishte në Jezu Krishtin,
Phi 2:5 i cili, edhe pse ishte në trajtë Perëndie, nuk e çmoi si një gjë ku të mbahej fort për të qenë barabar me Perëndinë,
Phi 2 por e zbrazi veten e tij, duke marrë trajtë shërbëtori, e u bë i ngjashëm me njerëzit;
Phi 2:7 dhe duke u gjetur nga pamja e jashtme posi njeri, e përuli vetveten duke u bërë i bindur deri në vdekje, deri në vdekje të kryqit.
Phi 2:8 Prandaj edhe Perëndia e lartësoi madhërisht dhe i dha një emër që është përmbi çdo emër,
Phi 2:9 që në emër të Jezusit të përkulet çdo gju i krijesave (ose gjërave) qiellore, tokësore dhe nëntokësore,
Phi 2:10 dhe çdo gjuhë të rrëfejë se Jezu Krishti është Zot, për lavdi të Perëndisë Atë.

Shikoni ai braktisi madheshtine prane Atit ne qiell qe te na pajtoje ne me Perendine dhe shkoi deri ne kryq, per ty dhe mua, cfare dashurie.
Por Perendia e lartesoi dhe nje dite jo vetem ata qe e njohin dhe e adhurojne si Zotin dhe Shpetimatarin e tyre por cdo gjuhe do te rrefeje qe Krishti eshte Zot. Aleluja.

Shikoni cfare beri Thomai:
ta. Jezusi erdhi, ndonëse dyert ishin të mby-llura, dhe u prezantua midis tyre dhe tha: ``Paqja me ju!``.
Joh 20:27 Pastaj i tha Thomait: ``Vëre gishtin këtu dhe shiko duart e mia; shtrije edhe dorën dhe vëre në brinjën time; dhe mos ji mosbesues, por besues!``.
Joh 20:28 Atëherë Thomai u përgjigj dhe i tha: ``Zoti im dhe Perëndia im!``.
Joh 20:29 Jezusi i tha: ``Sepse më ke parë, Thoma, ti ke besuar; lum ata që nuk kanë parë dhe kanë besuar!``.

Shikoni se si vepruan dishepujt para se Krishti te kthehej tek Ati:

Luk 24:50 Pastaj iu priu jashtë deri në Betani dhe, si i ngriti lart duart, i bekoi.
Luk 24:51 Dhe ndodhi që, ndërsa ai po i bekonte, u nda prej tyre dhe e morën lart në qiell.
Luk 24:52 Dhe ata, pasi e adhuruan, u kthyen në Jeruzalem me gëzim të madh.
Luk 24:53 Dhe rrinin vazhdimisht në tempull duke lavdëruar dhe bekuar Perëndinë. Amen!

Shkrimi i Shenjte vazhdon te thote kush ka veshe per te degjuar le te degjoje. Krishti eshte Zot, une jam i bekuar te perulem e ta adhuroj si dishepujt 2000 vjet me pare.

Gjithe te mirat:
Bariu.

 

__________________
Vetem Jezu Krishti te shpeton!.

Click Here to See the Profile for BARIU Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BARIU (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė BARIU't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: BARIU Shto BARIU nė listėn e injorimit Shto BARIU nė listėn e monitorimit
 
05 Gusht 2006 ::: 16:59
Simona
Keshilltare e ''NR''


Regjistruar: 15/10/2005
Vendbanimi: Ne Seline Roze
Postime: 330
Status: Offline

Modifiko MesazhinAta qe thone se Jezusi nuk eshte zot mos kane hall valle te thone se Muhamedi eshte i vellai?

Ti qe e ke hapur kete teme dhe thua jo se ne bibel se kam lexuar ndonjehere kete ,mund te me thuash se jam kureshtare ne kuran muhamedin  cer e ka zoti kusheri apo komshi?

 
Click Here to See the Profile for Simona Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Simona (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Simona Shto Simona nė listėn e injorimit Shto Simona nė listėn e monitorimit
 
Ora tani: 23:24 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 34 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » ... E fundit »   Tema e Mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Besimi Fetar > Feja krishtere > A ėshtė Jezusi Zot? Bibla thotė JO!

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen