Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Aktualitete Ndėrkombėtare > 8 Marsi - Para se te blini mimozat
Gjithsej 3 faqe: « 1 [2] 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
~Enigme~
Simplexity

Regjistruar: 08/10/2005
Vendbanimi: My soul
Mesazhe: 4059

Exclamation

@ Faje - Nderhyrje me vend por vetem nese raporti 50/50 ushtroheshe nje here gjate lidhjes bashkeshortore. Sidomos ne mentalitetin shqiptar perdersia jemi ne nje forum te tille. Mendon se ka barazi gjinore ne ritjen e femijeve gjate marteses?! Kur kam bere postimin me kujtohet qe lexova diku se femrat humbin te pakten 2 ore me shume se meshkujt ndaj dedikimit drejt vetes apo perparimit ne pune. E si mos ngrihet ne pozite zoteria kur i dedikohet punes?

@Robert - Ne ato profesione qe ke permendur ke harruar dhe ushtaret. Apo s'ka gra qe luftojne?

@ Brunii - Ja dhe Brunii i vuri vulen

__________________
Fillimi i nje ngjarje, ku shpaloset ne kohe por lind jashte asaj, eshte njekohesisht perfundimi.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Mars 2016 16:12
~Enigme~ nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ~Enigme~ Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ~Enigme~ (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė ~Enigme~'t! Kėrko mesazhe tė tjera nga: ~Enigme~ Shto ~Enigme~ nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ~Enigme~ nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
eliz
Veteran ne forum

Regjistruar: 16/10/2003
Vendbanimi: Toke
Mesazhe: 1679

Robert, besoj eshte e gabuar te thuash se femra duhet te punoje ne miniere. Eshte njesoj sikur te thuash pse mos te linde mashkulli? Behet? Fizikou I femres eshte I tille, jo per punde te renda. Mashkulli eshte shume me I fuqishem e megjithate nuk e sheh mashkullin te punoje me teper se femra.

__________________
E vetmja here qe nuk do ia arrish,do te jete perpjekja e fundit.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Mars 2016 20:13
eliz nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė eliz Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me eliz (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė eliz't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: eliz Shto eliz nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto eliz nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cecilia
Adoleshente

Regjistruar: 14/04/2006
Vendbanimi: Nė bankat e shkollės.
Mesazhe: 8180

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori


Si poshte? Poshte kujt?poshte burrave faje megjithese une jam per lart


Kjo puna e barazise eshte shume komplekse. nga vete natyra sic u tha edhe me lart ka pune qe grate si bejne dot nga ana fizike por kjo ekziston edhe per burrat.

perkundrazi, pabarazine e gjen ne rrogen mujore. per te njejtin post nje grua paguhet me pak se nje burre. dhe se kuptoj pse-ne.

sa per grate dihet qe bejne disa pune brenda dites dhe pikerisht kjo i ben me te shkatheta se nje mashkull.
mashkulli eshte i mire vetem ne nje pune dhe kjo e ben me profesionit ne llojin e vet. i jepet vetem nje gjeje dhe akoma skane rene bombat...

imagjinoni per pak seconda nje grua te shkoj vetem ne pune dhe kur te kthehet ne shtepi, te bej nje dush, kembet siper tavolines me telekomanden ne dore, tavolinen e ka gati, gjelle speciale, embelsire shtepie mbrapa, dhe pastaj gjume
kjo eshte endrra ime dhe e cdo gruaje besoj.

pse meshkujt e kane kete te drejte? kjo eshte e padrejte

__________________
Sto lavorando duro per preparare il mio prossimo errore.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Mars 2016 21:52
cecilia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cecilia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cecilia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cecilia Shto cecilia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cecilia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
al74 ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   al74
hamall

Regjistruar: 29/04/2009
Vendbanimi: meran- It
Mesazhe: 6674

Citim:
Po citoj ato që tha cecilia


poshte burrave faje megjithese une jam per lart


Kjo puna e barazise eshte shume komplekse. nga vete natyra sic u tha edhe me lart ka pune qe grate si bejne dot nga ana fizike por kjo ekziston edhe per burrat.

perkundrazi, pabarazine e gjen ne rrogen mujore. per te njejtin post nje grua paguhet me pak se nje burre. dhe se kuptoj pse-ne.

sa per grate dihet qe bejne disa pune brenda dites dhe pikerisht kjo i ben me te shkatheta se nje mashkull.
mashkulli eshte i mire vetem ne nje pune dhe kjo e ben me profesionit ne llojin e vet. i jepet vetem nje gjeje dhe akoma skane rene bombat...

imagjinoni per pak seconda nje grua te shkoj vetem ne pune dhe kur te kthehet ne shtepi, te bej nje dush, kembet siper tavolines me telekomanden ne dore, tavolinen e ka gati, gjelle speciale, embelsire shtepie mbrapa, dhe pastaj gjume
kjo eshte endrra ime dhe e cdo gruaje besoj.

pse meshkujt e kane kete te drejte? kjo eshte e padrejtepo te rrish gjithmone lart une nuk te coj ne pune.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Mars 2016 22:05
al74 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė al74 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me al74 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: al74 Shto al74 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto al74 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BRUNI11
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 16/04/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 92

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori


Si poshte? Poshte kujt?sa pytje ke ti faje
te flasim seriozisht tani ca dreqin kan kto grat vetem te ankohen din! ca barazie duan tjeter?? mos ua kemi fajin ne qe nuk e bejn dot shurren ne kemb?!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Mars 2016 22:11
BRUNI11 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BRUNI11 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BRUNI11 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BRUNI11 Shto BRUNI11 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BRUNI11 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cecilia
Adoleshente

Regjistruar: 14/04/2006
Vendbanimi: Nė bankat e shkollės.
Mesazhe: 8180

Citim:
Po citoj ato që tha al74


po te rrish gjithmone lart une nuk te coj ne pune.po mire une shkoj ne pune ti beji te gjitha ne shtepi. ti gjej gati une

__________________
Sto lavorando duro per preparare il mio prossimo errore.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Mars 2016 22:21
cecilia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cecilia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cecilia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cecilia Shto cecilia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cecilia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
al74 ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   al74
hamall

Regjistruar: 29/04/2009
Vendbanimi: meran- It
Mesazhe: 6674

Citim:
Po citoj ato që tha cecilia


po mire une shkoj ne pune ti beji te gjitha ne shtepi. ti gjej gati uneno problem! e vdekshin qent e lagjes po u ankova per dhimbje koke !

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Mars 2016 22:25
al74 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė al74 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me al74 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: al74 Shto al74 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto al74 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cecilia
Adoleshente

Regjistruar: 14/04/2006
Vendbanimi: Nė bankat e shkollės.
Mesazhe: 8180

Citim:
Po citoj ato që tha al74


no problem! e vdekshin qent e lagjes po u ankova per dhimbje koke !
tani me kushte martohen njerzit ska mo derr me thes

__________________
Sto lavorando duro per preparare il mio prossimo errore.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Mars 2016 22:29
cecilia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cecilia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cecilia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cecilia Shto cecilia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cecilia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BRUNI11
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 16/04/2008
Vendbanimi:
Mesazhe: 92

Citim:
Po citoj ato që tha ceciliatani me kushte martohen njerzit ska mo derr me thesmeqe ra fjala te martesa kush esht martu? kohet e fundit cec se shum rral futet!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Mars 2016 22:35
BRUNI11 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BRUNI11 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BRUNI11 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BRUNI11 Shto BRUNI11 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BRUNI11 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
cecilia
Adoleshente

Regjistruar: 14/04/2006
Vendbanimi: Nė bankat e shkollės.
Mesazhe: 8180

Citim:
Po citoj ato që tha BRUNI11


meqe ra fjala te martesa kush esht martu? kohet e fundit cec se shum rral futet!une me Al-in do martohemi nuk marrim njerez te tjere neper goje :d

__________________
Sto lavorando duro per preparare il mio prossimo errore.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Mars 2016 22:37
cecilia nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė cecilia Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me cecilia (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: cecilia Shto cecilia nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto cecilia nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 18:46 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 3 faqe: « 1 [2] 3 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Aktualitete Ndėrkombėtare > 8 Marsi - Para se te blini mimozat

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.