Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Aktualitete Ndėrkombėtare > JAPONIA - Frikė nga shpėrthimet bėrthamore
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 3 [4]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
kendrevica
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 15/03/2011
Vendbanimi: Tirone
Mesazhe: 97

Japonise i duhen burra si Enver Hoxha! Ku dijne keta japonezet e verdhe sot.Ai ju ndertonte atyre nje uzine si ajo e Sodes dhe PVC-s,nje Azotik e nje superfosfat qe ne kohe lufte ktheheshin ne uzina per prodhim armesh.Keshtu nuk i dhimbte koka Japonise dhe popullit japonez.Ndertonte edhe miliona bunkere qe mos ti linte imperialistet amerikan te shkelnin ne token e tyre,bile keta bunkere mund t'i benin balle edhe tsunamit qe sapo kaloi.Thuhet qe ata bunkere mund te sfidonin edhe fuqi te tilla te mbinatyresheme.Bile japonezet do te hidhnin valle ne gryke te bunkereve.
Edhe une e kam lexuar Wikipedian ku tregohen disa shqipetar hypur ne gomer,duke leruar arat me qe e disa karroca me nje e dy kuaj,te cilat dihet se nga kush perdoreshin.Shqiperia vendi i pare ne bote i elektrifikuar plotesisht!!!???Turp,por shqipetaret matane kufirit ne Kosove kane qene te elktrifikuar nja 10 vjet me pare se ne.
Kur lexon budallaleqe te tilla s'ke si mos t'ja fusesh nje gazi te madh.

__________________
Ne nje vend ku intelektualet heshtin e nuk e ngrejne zeri,shoqerite nuk ecin perpara!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 25 Mars 2011 13:28
kendrevica nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė kendrevica Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me kendrevica (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: kendrevica Shto kendrevica nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto kendrevica nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 03:10 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 3 [4]   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Aktualitete Ndėrkombėtare > JAPONIA - Frikė nga shpėrthimet bėrthamore

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.