Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Edi Rama, nje Politikan frikacak
Gjithsej 15 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Moj motra shprehja sikur eshte koqe gomari, pse duhet me asterix, oj?

Ore une nuk e di qe te kete qene frikacak qy Edi, ne eshte bere tani, kushedi kushedi

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Prill 2012 17:58
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10705

Ne pergjithesi politikanet tone jane si pellumbat ne Skinner Box. Mesojne si funksionon butoni me prova dhe gabime. Pas shume vjetesh kane mesuar si funksionon politika dhe si te qendrojne gjate. I tille eshte rasti me Sali Berishen, qe vrau e preu dhe coi shtetin ne lufte civile. Tani Sala ben kompromise me Fatos Nanon dhe Ilir Meten, nderkohe qe ka formuar banda ekonomike. Edi Rama eshte ne fillimet e veta dhe ben gabime nderkohe qe meson avash avash. Te vetmit qe e hane ne kete mes jane populli. Por edhe e meritojne perderisa ka njerez si Raimondi qe lavderojne inteligjencen e politikaneve qe kane inteligjence pellumbash.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Prill 2012 20:23
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Ore vertet mendoni se politiken shqiptare e bejne politikanet shqiptare?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Prill 2012 23:08
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RAIMONDI
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2007
Vendbanimi: ...prapa diellit...
Mesazhe: 3492

Ky titulli " frikacak " duhet ndryshuar se nuk ka lidhje fare ajo pune me frikacakllek

Ajo eshte dicka tjeter .... po nejse

Problemi eshte ketu --Demokracia funksionon me nje mareveshje ndershmerie qe kur votohet te respektohet e drejta e votes

Ne te kundert nqs ti i vjedh votat qendron ne pushtet gjithe kohes


Sala i vodhi ne 1996 e rrezuan--Erdhi Nano,..Te gjithe menduan se tani do vihej drejtesia ne votime dhe ne gjithska

Nano filloi vjedhjen e votave ne menyre skandaloze --Me dhune , me para , me polici ..me cdo gje


Nano nuk binte kurre nga pushteti, se sa here vidhte votat ne votime , OSBE thoshte qe votimet ishin te sakta


Por Nano bente vjedhje skandaloze fare ---dhe OSBE nuk i thoshte azgje


Rugecet e PS-se benin ligjin , Opozita me Salen ne krye protestonte --Per 2 vjet rresht Sala bente mitingje cdo dite --As te huajt dhe as nje nuk e cante trapin --Votat vidheshin dhe PS-ja ishte gjithmone ne pushtet

PS-ja nuk binte me nga ppushteti kurre ,por ja futi Meta qe u largua dhe aty u percasne votuesit dhe kriminelet qe vidhn in votat poshte

Ketu fitoi PD-ja dhe erdhi ne pushtet


Tani Sala ben lojen e Nanos , se ai e pa c'bente Nano ....dhe keshtu vazhdon ajo pune reaksion zinxhir.....


Por Edi nuk ka faj fare ne gjithe kete mesele

Edi ka faj vetem per nje gje --Qe nuk rremben brenda ne axhednen e tij edhe paqtriotizmin ne menyre qe ta lere Salen te vetmuar dhe te mari mbi 70 % te elektoratit

Si dhe gabimi tjeter fatal i Edit eshte qe nuk ben Aleance me Meten dhe ta coje vendin ne qeveri teknike ,ne kete menyre i heq Sales mundesine per te vjedhur zgjedhjet e ardheshme

USA ne luften e dyte boterore beri aleance me Stalinin per te rezuar nje armik akoma me t emadh Nazzimin

Ndersa Edi nuk ben aleance me Meten, meqense Meta ka vjedhur
Ketu e ka gabim , sepse vetem ne aleanca nuk ka moral --Ka vetem interesa

Ndersa ne cdo gje tjeter , ne veprimet politke ka moral --sepse Morali rezaton poshte ne popull ku gjendet edhe Fajtori qe eshte nje koqe gomari ,
virtytet , te cilat populli i perdor si sistem referimi ne gjithe jeten e tij te perditeshme shoqnore , dhe dashurore , forumore ..biles biles edhe kur shkon te beje Amore .....

Sepse Emanuel Kant thote : Rendesi kur kryen nje akt ka rendesi baza morale nga e cila ti nisesh ta kryesh ate akt , jo vete akti


Dmth --Nqs ti je tuj ec ruges dhe te del Amorja perpara , thua me vete , tuj u mendue ....Tja kercas Amores, mbi c'arsye duhet me ja kercit ?
Cila eshte baza morale ? Kerkon ne vetvete te gjesh ne ndonje qoshe te ndergjegjes tende te pjerdhur ndonje therrime virtyt ......Po e gjete , ja kercet Amores pa merak --Po s'e gjete nuk ke te drejte , sepse njeriu ne fillim ja ben vet vetes gjykimin spese e ka sensin e drejtesise te lindur ne qenien e tij thote Kanti , pasta VETE NE GJYKATE

?--Dmth nisesh gjithmone nga dobia morale e aksionit tend me goditje te perqednruar ( aman o zot ku mi gjente Dulla keto llafe , sa i dhjere ishte ..) ne prapanicne e shtrember te Amorkes qe edhe punon edhe trajnohet ......edhe fle ne couch ,..edhe benDmth per cdo gje qe ben duhet te gjesh arsyen morale brenda ne ndergjegjen tende , ne menyre qe te jetosh ne baze te regullave morale te shoqerise --Sic jane virtyti , sinqeriteti me te futme lopthi etj te ketij lloji qe eshte tip allau te ruajt

__________________
Cdo gje shqiptare esht e dashur per mua

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Prill 2012 04:19
RAIMONDI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RAIMONDI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RAIMONDI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RAIMONDI Shto RAIMONDI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RAIMONDI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10705

Pavaresisht kush manipulon politiken shqiptare jane ata politikane qe marrin vendimet. Edhe teoria e kospiracionit nuk duhet ndjekur kaq shume. Realiteti ia kalon ndonjehere fantazise, por shpesh eshte me banal se fantazia. Kjo ndodh se njerezit nuk kane qejf te fantazojne gjera te thjeshta, por perralla te komplikuara. Sa me pak njohuri te kene mbi dicka, aq me shume fantazojne.

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Prill 2012 04:22
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Ne aspektin nderkombetar, nuk ka rendesi fare se kush e merr pushtetin ne Shqiperi, persakohe partia qe qeverris nuk i hap pune krimit te organizuar nderkombetar.
Ne aspektin kombetar ka shume rendesi, sepse po fitoi partia qe ti i kruhesh, ke pune dhe ke edhe fitime.

Ne anen tjeter, shoqeria civile po renohet ne menyre te tmerrshme, ne menyre te tille qe Shqiperise do i duhen edhe dy breza qe te arrije nivele civilizimi(numurimi fillon qe ne momentin qe goditet krimi).


Mondi thote: "Ndersa Edi nuk ben aleance me Meten, meqense Meta ka vjedhur "

O Rajmond, mund ta korigjosh kete fjali pak, fare pak, ja aq sa te marre nje forme si me te ngreneshme.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Prill 2012 20:43
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6852

Avokati i “djallit”, njė ekonomist dhe Edi Rama

Ilir Yzeiri

Sa herë që ndërron pushteti ose sa herë që opozita duket se mund të vijë në qeverisjen e vendit, unë bëhem skeptik dhe e përgatis veten që të jem përsëri në opozitë. Konkretisht tani, unë kam filluar të ndiej se si do të gabojë PS-ja dhe Edi Rama kur të vijnë në pushtet në vitin 2013. Kjo ndjesi që kam lidhet me një lloj perceptimi kolektiv, i cili, i lodhur nga qeverisja e keqe e PD-së, nga krimet monstruoze të kryera prej saj, e përgatit veten ose e gënjen veten se do të qeveriset ndryshe, madje, siç thonë sociopsikologët, e sheh opozitën si një qeveri dhe meqenëse nuk e pranon qeverisjen aktuale, e zëvendëson atë me opozitën. Mirëpo çfarë ndodh? Personazhet e opozitës vihen kështu në një filtër të dyfishtë.

Dhe… ndodh që ti në nënvetëdije ndien se pak gjëra ndryshojnë. Kam disa kohë që jo vetëm unë, por edhe një publik më i gjerë se unë, sheh në TV që për problemet ekonomike flet Arben Ahmeti dhe Mimi Kodheli. Deri këtu nuk ka asgjë të keqe. Të gjithë e mbajnë mend një seancë parlamentare për problemet e taksave ku zotërija Ahmeti kishte marrë një tabele dhe i tregonte popullit se si qeveria po e “rripte të gjallë” me taksën e sheshtë. Për këtë ai kishte zgjedhur si kategori – infermieren dhe na tregonte ne në tabelë, se një infermiere paguante më shumë taksë se kryeministri, e plot të tjera si këto. Pas kësaj u çua Ridvan Bode dhe i tha që kur ne morëm pushtetin kjo infermirja e kishte rrogën 12.500 lekë, sot e ka 32 000 leka se kështu flet Ridvani. Politika jonë fiskale ka dhënë rezultat sepse me anë të saj ne kemi rritur rrogat dy herë.

Kur të gjithë prisnin që argumentet e Bodes do të rrëzoheshin me argumente ekonomike, del Mimi Kodheli ose hija e zbehtë e Jozefinës në anën e majtë, dhe me një ton solemn thotë se kur të vijmë ne në pushtet do ta ndërrojmë këtë taksë. Jo! Në këtë mënyrë më mirë të mos vini kurrë në pushtet. Në qoftë se nuk kini argument tjetër dhe në qoftë se nuk argumentoni se përse duhet ndërruar sistemi fiskal, më mirë ndërroni argument dhe flisni për larjen e dhëmbëve. Më bëri përshtypje se edhe Edi Rama përdori po ashtu shembullin me infermieren. Tri herë gabim.

Nga pikëpamja e komunikimit dhe mediatizimit të tij, shembulli me infermieren nuk është gjetur mirë përkundrazi, është gjetur shumë keq. Në perceptimin e përgjithshëm infermierja nuk është kategoria që vuan, por ajo që e dyfishon pagën edhe me anë të korrupsionit në shëndetësi. Shembulli mediatikisht është gjetur keq dhe për ta promovuar atë është zgjedhur një ekonomist që nuk e zotëron artin e mediatizimit se ka një defekt të tmerrshëm në zë dhe mbështetet nga një zonjë që thotë vetëm një fjali : kur të vijmë ne në pushtet(kështu thotë zonja Kodheli).

Ndërsa lajmi tjetër se PS propozon Ardian Vishën për në KLD është trishtimi më i madh për gjithë ata që besojnë se opozita do të qeverisë ndryshe. Personalisht njoh me dhjetëra djem të rinj juristë të shkolluar në Perëndim, tepër të aftë dhe të kulturuar që janë pranë PS-së dhe është tragjike të mendosh se Ardian Visha, avokati që mbron të gjithë të akuzuarit e krimeve të pushtetit e të drogës, ky avokat që natyrisht është i aftë si profesionist, i aftë që të negociojë mes të pandehurit dhe gjykatës dhe që ka shpëtuar Fatmir Mediun dhe trafikantin turk, ky avokat i “talentuar” …propozohet nga Edi Rama për në KLD.
Kështu do të rilindë Shqipëria zoti Rama….? Më mirë të mbytet me Saliun sesa të rilindë kështu…
p.s. Ja kush eshte Politika dhe "Politikanet" shqiptare!!!!!!!

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Prill 2012 10:33
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
F_xhunior
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 14/02/2012
Vendbanimi: Skandinavia
Mesazhe: 523

Re: Avokati i “djallit”, njė ekonomist dhe Edi Rama

Citim:
Po citoj ato që tha Vizioner
Ilir Yzeiri

Sa herë që ndërron pushteti ose sa herë që opozita duket se mund të vijë në qeverisjen e vendit, unë bëhem skeptik dhe e përgatis veten që të jem përsëri në opozitë. Konkretisht tani, unë kam filluar të ndiej se si do të gabojë PS-ja dhe Edi Rama kur të vijnë në pushtet në vitin 2013. Kjo ndjesi që kam lidhet me një lloj perceptimi kolektiv, i cili, i lodhur nga qeverisja e keqe e PD-së, nga krimet monstruoze të kryera prej saj, e përgatit veten ose e gënjen veten se do të qeveriset ndryshe, madje, siç thonë sociopsikologët, e sheh opozitën si një qeveri dhe meqenëse nuk e pranon qeverisjen aktuale, e zëvendëson atë me opozitën. Mirëpo çfarë ndodh? Personazhet e opozitës vihen kështu në një filtër të dyfishtë.

Dhe… ndodh që ti në nënvetëdije ndien se pak gjëra ndryshojnë. Kam disa kohë që jo vetëm unë, por edhe një publik më i gjerë se unë, sheh në TV që për problemet ekonomike flet Arben Ahmeti dhe Mimi Kodheli. Deri këtu nuk ka asgjë të keqe. Të gjithë e mbajnë mend një seancë parlamentare për problemet e taksave ku zotërija Ahmeti kishte marrë një tabele dhe i tregonte popullit se si qeveria po e “rripte të gjallë” me taksën e sheshtë. Për këtë ai kishte zgjedhur si kategori – infermieren dhe na tregonte ne në tabelë, se një infermiere paguante më shumë taksë se kryeministri, e plot të tjera si këto. Pas kësaj u çua Ridvan Bode dhe i tha që kur ne morëm pushtetin kjo infermirja e kishte rrogën 12.500 lekë, sot e ka 32 000 leka se kështu flet Ridvani. Politika jonë fiskale ka dhënë rezultat sepse me anë të saj ne kemi rritur rrogat dy herë.

Kur të gjithë prisnin që argumentet e Bodes do të rrëzoheshin me argumente ekonomike, del Mimi Kodheli ose hija e zbehtë e Jozefinës në anën e majtë, dhe me një ton solemn thotë se kur të vijmë ne në pushtet do ta ndërrojmë këtë taksë. Jo! Në këtë mënyrë më mirë të mos vini kurrë në pushtet. Në qoftë se nuk kini argument tjetër dhe në qoftë se nuk argumentoni se përse duhet ndërruar sistemi fiskal, më mirë ndërroni argument dhe flisni për larjen e dhëmbëve. Më bëri përshtypje se edhe Edi Rama përdori po ashtu shembullin me infermieren. Tri herë gabim.

Nga pikëpamja e komunikimit dhe mediatizimit të tij, shembulli me infermieren nuk është gjetur mirë përkundrazi, është gjetur shumë keq. Në perceptimin e përgjithshëm infermierja nuk është kategoria që vuan, por ajo që e dyfishon pagën edhe me anë të korrupsionit në shëndetësi. Shembulli mediatikisht është gjetur keq dhe për ta promovuar atë është zgjedhur një ekonomist që nuk e zotëron artin e mediatizimit se ka një defekt të tmerrshëm në zë dhe mbështetet nga një zonjë që thotë vetëm një fjali : kur të vijmë ne në pushtet(kështu thotë zonja Kodheli).

Ndërsa lajmi tjetër se PS propozon Ardian Vishën për në KLD është trishtimi më i madh për gjithë ata që besojnë se opozita do të qeverisë ndryshe. Personalisht njoh me dhjetëra djem të rinj juristë të shkolluar në Perëndim, tepër të aftë dhe të kulturuar që janë pranë PS-së dhe është tragjike të mendosh se Ardian Visha, avokati që mbron të gjithë të akuzuarit e krimeve të pushtetit e të drogës, ky avokat që natyrisht është i aftë si profesionist, i aftë që të negociojë mes të pandehurit dhe gjykatës dhe që ka shpëtuar Fatmir Mediun dhe trafikantin turk, ky avokat i “talentuar” …propozohet nga Edi Rama për në KLD.
Kështu do të rilindë Shqipëria zoti Rama….? Më mirë të mbytet me Saliun sesa të rilindë kështu…
p.s. Ja kush eshte Politika dhe "Politikanet" shqiptare!!!!!!!Kap njerin meshoji tjetrit, jane bere qe te gjithe keta. I zhgenjyer tej mase jam me diplomacine shqiptare. Te gjithe thithin k**!!!!!!!

__________________
Dashurohem ndersa tjetra lendohet dhe vuan.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Prill 2012 12:13
F_xhunior nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė F_xhunior Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me F_xhunior (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: F_xhunior Shto F_xhunior nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto F_xhunior nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RAIMONDI
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2007
Vendbanimi: ...prapa diellit...
Mesazhe: 3492

Citim:
Po citoj ato që tha shelgu
Ne aspektin nderkombetar, nuk ka rendesi fare se kush e merr pushtetin ne Shqiperi, persakohe partia qe qeverris nuk i hap pune krimit te organizuar nderkombetar.
Ne aspektin kombetar ka shume rendesi, sepse po fitoi partia qe ti i kruhesh, ke pune dhe ke edhe fitime.

Ne anen tjeter, shoqeria civile po renohet ne menyre te tmerrshme, ne menyre te tille qe Shqiperise do i duhen edhe dy breza qe te arrije nivele civilizimi(numurimi fillon qe ne momentin qe goditet krimi).


Mondi thote: "Ndersa Edi nuk ben aleance me Meten, meqense Meta ka vjedhur "

O Rajmond, mund ta korigjosh kete fjali pak, fare pak, ja aq sa te marre nje forme si me te ngreneshme.Ca ka per korigjim aty ore ?--Ate e dijne te gjithe Edi nuk ben Aleance me Meten se Meta u akuzua per vjedhjen -

-Ne fakt Edi kishte ndemrned te bente aleance me Meten
Une i shkruajta para nja 4 muajsh tek blogu i tij atehere , dhe ai sic duket e pelqeu idene se aleancat behen me kedo, sic beri Aleance USA me Stalinin ne WWII,- dhe pas nja 1 jave Edi doli me idene per Aleance me LSI-ne ,mirpo u ngriten ata idiotet qe gelojne atje ne PS, dhe qe me hiqen si baballaret e moralit dhe e kundershtuan aleancen me Meten

__Une i shkruajta prape Edit , qe ai duhej ta bente aleancen pa pyetur asnje ,sepse nqs ai deshton ne keto zgjedhje gjithe pergjegjesia bije mbi te , jo mbi njeri tjeter --Dhe pa aleance zgjedhjet i humbet


Ndersa po te bente Aleance me LSI-ne do prishte qeverine Berisha dhe do shkontedirekt ne qeveri teknike , pastaj ne zgjedhje te parkaoheshme .....

Mirpo sic duket ne lidhje me kete aleance ishin kunder shumica e PS-se, ndaj edhe Edi u terhoq......

_____Ja ca i shkruajta ne fillim Edit tek Blogu i PS-se


Te gjithe keta qe shkruajne ketu per problemin e Metes nisen nga pozitat e MORALIT ,por harrojne se ne nje sistem demokratik ka LIGJE

–Dhe une po bej ketu nje Quizz me keta qe hedhin mendimet e tyre ketu…..

—– Le te dali njeri ketu e te thote nese eshte e vertete apo jo , per
vendet demorkatike , kjo thenie me poshte :
_______________________

……. Ne nje sistem demokratik :… “Nje njeri qe akuzohet per nje krim ,
nuk quhet fajtor deri sa per te ,
te dali nje vendim gjykate qe e cileson ate Fajtor”……
_________________________

Tani :

-Nqs kjo Thenie e mesiperme nuk eshte e vertete atehere aleanca
me Meten, Absolutisht nuk duhet bere

——Por, Nqs thenia e mesiperme ESHTE E VERTETE
per vendet e sotme moderne ,
atehere
Aleanca me Meten duhet te behet……..

……. dhe kush e kundershton eshte nje Mbeturine e Feualizmit mesjetar ….

———-Ne Demokraci ,duhet te kemi repsekt per mendimin e drejte ,
pavaresisht se disa here cfare eshte e Drejte nuk eshte e Morlashme

–Porse duhet ta dini ,se midis Moralit dhe Drejtesise ,
Respektohet gjithmone DREJTESIA—

—-Sepse kjo bote moderne eshte ndertuar mbi postulatet e Eamnuel Kant
i cili thote se Drejtesia eshte nje ndjenje qe ka lindur bashke me njeriun -
——dhe vetem nepermjet Respektimit te DREJTESISE ti mund te kontribuosh ne PROGRESIN MORAL te Shoqerise,
dhe jo other way around ,anasjelltas

–Kaq per problemin e Metes.

-
-Do shtoja edhe dicka tjeter –Keta qe shkruajne ketu per tu hequr
njerez te drejte e te morlashem bejne thirje per hakmarje , ne emer te drejtesise
qe nqs PS merr pushtetin te fusi ne burg kete apo ate qe ka vjedhur etj

—Jane me te vertete njerez te papjekur ,sepse PS-ja eshte akoma ne opozite ,dhe dale te fitoje njehere …..

……..Por edhe sikur te fitoje, PS-ja nuk do merret me hakmarje ,
por duhet te shofi perpara dhe duhet te japi shembullin qe Gjykatat jane te pavarura

–Pra me denimet e njerit apo tjetrit merret Prokuroria dhe gjykatat -
-dhe ato duhen lene te pavarura .

PS-ja duhet te vendosi rregullin demokratik qe te mos nderhyje
ne kopetencat e institucioneve te drejtesise pavaresisht se nga kjo mos nderhyrje mund te shpetojne shume gjyhnaqare……
.por ky do jete Cmimi qe do paguajme per progresin ne drejtim
te pavarsise se sistemit gjyqesor……

–Ne kete bote s’kaazgje pa cmim,por ne kete rastte pakten ky loj “cmimi”
do na ndihmoje nga ana tjeter duke krijuar kushte per ritjen
e kohezionit te shoqerise shqiptare e cila eshte
totalisht e percare midis tifozeve te PS dhe PD

—-Nje kuriozitet : …… Ne nje fshat te Vlores,Brataj , simpatizantet e PS dhe PD per te ardhur ne Vlore ,nuk hipnin kurre ne te njetin autobuz
-
-Nqs ne nje autobuz do hipnin simpatizantet e PS-se, ata te PD-se
nuk hipnin ,
por prisnin te vinte autobuzi tjeter per te ardhur ne Vlore

—Pra shikoni sa e polarizuar dhe e armiqesuar eshte shoqeria shqiptare ……..--------Pastaj duke pare diskutimet skandaloze te Skorpionsave socialsite , shkruajta edhe kete :

...........Jo ,Jo,,une mendoj se pyetja duhet shtruar keshtu :–

—- A ka PS-ja ne kryesine e saj ,apo edhe jashte Kreysise ,
ndonje me IQ pakez fareee me te larte se IQ e prapanices sime ?–

Kjo ka shume rendesi—per arsye se, nqs ka ndonje atehere
te pakten do jete njeri atje qe do e kuptoje se Ju jeni njerez
me mangesi SKANALOZE ne perceptimin e koncepteve me elementare se si funxionon nje shoqeri
demorkatike modderne qe bazohet ne respektimin e drejtesise si Koncept mbizoterues ne kete shoqeri ……

– By the way sipas meje –ju as nuk dini dhe as nuk doni te mesoni
–Por fatkeqsia eshte se ata si puna juaj edhe na udhehqein -
-dhe kjo eshte fatkeqsia me e madhe e shoqerise shqiptare

–Ca njerez deficente qe nuk kane as nocionet me elementare
te te berit te politkes, pretendojne te na udheheqin
duke imponuar nje sterilitet qesharak ne berjen e aleancave-
-kur po ta kthesh medaljen nga ana tjeter shikon se
ne kryesine e partise se tyre kane njerez te Diskretituar dhe
Armiq te betuar te kombit shqiptar si Angjeli e Blushi , Tavo etj
apo politkane te korruptuar Majko,Malaj ,Harasani , etj,
apo Deshtake skandaloze e Qesharake si Islami,Gjiknuri, Dade, Meksi, Brace etj

–Pra nje parti ku gelojne spiunet e grekut dhe hajdutet me te medhenj te kesaj kohe po na hiqet me e shenjte
se Papa ne Aleanca duke mos bere aleance me nje parti te elektoratit te majte–Aleance e cila e con direkt ne fitore

–Pastaj kur te fitoj, po nuk te pelqeu prishe aleancen
dhe bej zgjedhje te parakoheshme– se atehere nuk ke me nevoje per aleanca pasi nuk ti vjedh njeri votat

–As kaq gje te thjeshte nuk kuptoni?–Sikur pakez fare ta vini ne pune ate qe keni brenda ne koke do e kuptoni se per cfare behet fjale…..........

__________________
Cdo gje shqiptare esht e dashur per mua

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Prill 2012 21:42
RAIMONDI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RAIMONDI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RAIMONDI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RAIMONDI Shto RAIMONDI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RAIMONDI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10705

Yyy sa e gjate. Si perfundim Edi Rama degjoi Raimondin ne facebook dhe doli ne TV te beje aleance me Meten. Po ato budallenjte e PS nuk e kuptuan dhe ideja e Raimondit vajti dem. Po ku kuptojne keta te PS aman. Edi duhet t'i bente punet pa i pyetur fare, me perjashtim te Raimondit qe duhet ta pyeste.

Ku e dine ata te PS xhanem cfare ka thene enciklopedia britanike, ku e dine cila marke shkon poshte pantallonave, apo ku e dine si hiqet tegeli. Jo per ironi por ti japim Cezarit ate qe eshte e Cezarit.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Prill 2012 04:59
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 14:57 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 15 faqe: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Edi Rama, nje Politikan frikacak

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.