Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Me ne fund.
Gjithsej 9 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Me ne fund.

Pas kaq e kaq vitesh, opozita shqiptare me ne fund i eshte duke bere vertet opoziten dhe si opozite socialiste ka bere nje draft politike sociale ku kerkon heqjen e tvsh per ushqimet dhe barnat.
Drafti parashikon perjashtim nga tvsh-ja te ushqimeve baze, si buka, gruri , veza e qumeshti, e bashke me to ilacet dhe shërbimi shëndetësor.
Pavarsisht se ky draft le shume per deshiruar eshte mjaft inkurajues dhe besoj se per kalimin e saj pozita duhet te kete parasysh se aty mungojne edhe ca ushqime baze qe nuk kuptohet pse nuk jane prioritare per opoziten kur ka bere draftin.
Mjafton t'ju kujtoj ketu çmimin e vajit te gjelles qe eshte shume me i larte se ketu ne Itali por edhe te fuste makaronat dhe orizin.
Biles keto duhej te ishin primare perpara qumeshtit dhe vezeve.
Qumeshtin pastaj une atje e blej pa Tvsh nga nje plake qe me sjell çdo mengjes nje pagure bidon fante a coca-cole 1.5 litershe dhe nje here ne jave me sjell edhe nga 20 veze te fresketa.
Pastaj jo se me erdhi keq per plaken, por ne kete rast as per shtetin qe nuk e dashka tvsh por kjo do tja ule te ardhurat plakes nese qumeshti qe do vije nga lopet italiane apo sllovene do vije pa tvsh , nejse qofsha i gabuar.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 04 Tetor 2011 20:44
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Prape faji i opozites eshte o Piktoro, paskan harruar vajin e gjelles?

Po mire edhe per kete do zihemi ne?

Po ai nje propozim eshte, le ta shtoje opozita edhe vajin e gjelles, mbase opozita nuk kundershton.

Le te mblidhen qe neser, sapo te lirohet Parlamenti nga homazhet per Steve Jobsin, dhe le ta bejne ate ligj.

Si thua ti?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Tetor 2011 19:25
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Mbase.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Tetor 2011 19:29
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lost_soul
going nowhere..

Regjistruar: 11/12/2005
Vendbanimi: orders of magnitude
Mesazhe: 2692

Citim:
Po citoj ato që tha arturm

Le te mblidhen qe neser, sapo te lirohet Parlamenti nga homazhet per Steve Jobsin, dhe le ta bejne ate ligj.


__________________
Walking the drunkard's walk...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Tetor 2011 21:37
lost_soul nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lost_soul Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lost_soul (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: lost_soul Shto lost_soul nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lost_soul nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14609

Citim:
Po citoj ato që tha arturm


Le te mblidhen qe neser, sapo te lirohet Parlamenti nga homazhet per Steve Jobsin, dhe le ta bejne ate ligj.

Si thua ti?Prit se neser do jene te zene per te vendos ca protokolli zyrtar do perdorin per funeralin e Ramizit

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Tetor 2011 22:38
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14609

Re: Me ne fund.

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Pas kaq e kaq vitesh, opozita shqiptare me ne fund i eshte duke bere vertet opoziten dhe si opozite socialiste ka bere nje draft politike sociale ku kerkon heqjen e tvsh per ushqimet dhe barnat.
Drafti parashikon perjashtim nga tvsh-ja te ushqimeve baze, si buka, gruri , veza e qumeshti, e bashke me to ilacet dhe shërbimi shëndetësor.
Pavarsisht se ky draft le shume per deshiruar eshte mjaft inkurajues dhe besoj se per kalimin e saj pozita duhet te kete parasysh se aty mungojne edhe ca ushqime baze qe nuk kuptohet pse nuk jane prioritare per opoziten kur ka bere draftin.
Mjafton t'ju kujtoj ketu çmimin e vajit te gjelles qe eshte shume me i larte se ketu ne Itali por edhe te fuste makaronat dhe orizin.
Biles keto duhej te ishin primare perpara qumeshtit dhe vezeve.
Qumeshtin pastaj une atje e blej pa Tvsh nga nje plake qe me sjell çdo mengjes nje pagure bidon fante a coca-cole 1.5 litershe dhe nje here ne jave me sjell edhe nga 20 veze te fresketa.
Pastaj jo se me erdhi keq per plaken, por ne kete rast as per shtetin qe nuk e dashka tvsh por kjo do tja ule te ardhurat plakes nese qumeshti qe do vije nga lopet italiane apo sllovene do vije pa tvsh , nejse qofsha i gabuar.Hajde opozite hajde... me keto "ide te ndritura" ne opozite do jene gjithmone

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Tetor 2011 22:42
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RAIMONDI
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2007
Vendbanimi: ...prapa diellit...
Mesazhe: 3492

Piktor opozita beri gabim qe u fut ne Parlament ,sepse ligjeroi vjedhjet e Saliut ,
dhe nga ana tjeter kjo tregon dobesine e opozites gjhe e cila e ben Salen edhe me te Paturpeshem dhe e trimeron ate

Problemi eshte se ne Shqiperi nuk zgjedh dot me ane te votes ,sepse Sala e vjedh voten e popullit -
Dhe opozita prandaj eshte qe te kundershtoj kur pushteti gabon -

-----Ndersa ne kete rast opozita duhet te protestoj , jo te shkoje ne parlament,se pushteti esht kthYEr ne nje Diktature te ..Heshtur

Aty s'ka me demorkaci, sepse vidhet vota ---------Eshte si ne Rusi ne kohe te Stalinit ,i cili thosh :--Ju votoni se une i numeroj

Edhe ne Shqiperi :--Shqiptaret votojne ,por Sala i numeron hahahahahahahahhahahahahaha

Sepse duke shkuar neParlament behet BASHKEFAJTORE me pusahtetin

__________________
Cdo gje shqiptare esht e dashur per mua

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Tetor 2011 04:00
RAIMONDI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RAIMONDI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RAIMONDI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RAIMONDI Shto RAIMONDI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RAIMONDI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10705

Njeri thtoe futu, tjetri thote dil Ec bej politike me shqiptaret po deshe.

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Tetor 2011 17:12
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Njeri thtoe futu, tjetri thote dil Ec bej politike me shqiptaret po deshe.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Tetor 2011 17:13
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10705

Citim:
Po citoj ato që tha PiktorTi mos bej kot si merimange. Imagjino sa bulkthe i kendojne Edi Rames. Futu-Dil, Futu-Dil, Duhet te futesh. Jo mos u fut, po hyre e hengre. AAaaa, u fute? Shume gabim, dil shpejt.

Si mund te ndertohet nje alternative kur secili i bie gozhdes se vet. Dakort qe Rama ia ka futur vetes, po dhe njerezit nuk eshte se e ndihmojne shume. Futu Dil Futu Dil. Na ke blloku integrimin, na le pa hyre ne Nato, ne BE, ne Evrope, etj. Po c'naduhet Evropa, BE, Nato, ne duhet te jemi vetja jone. Aaa jo, duhet te jemi vetja por te integruar. Evropa po shkaterrohet ti thua integrohu. Jo mo se ashtu duket, ne duhet te futemi ne gjirin e saj. Ore po u fute do shkaterrosh ekonomine. Ate se di ti, ja psh doganen e makinave e hoqem, po perfitojme. E hoqe doganen po rrite benzinen. O cme can koken, ke noi tas dhalle se me ka marre uria.

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Tetor 2011 18:03
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 18:48 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 9 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Me ne fund.

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.