Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > NJe greve e harruar
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 [3] 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Jo arturm mos ngaterro ndjenjat njerzore me politiken.


Piktoro, prisja te lexoja ndonje "ndjenje njerezore" tenden kur policia u hiqte lengjet dhe serumet grevisteve, apo kur Sala i shante me liber shtepie demostruesit, perfshi ketu edhe Lirakun (a nuk mund thjesht ti injoronte duke mos qene dakort me ta?), por ndoshta i ke ngaterruar keto me gjeste politik.

Ti mund edhe mos te ishe dakort me greven (personalisht nuk isha dakort edhe une) por, si the ti, ndjenjat nuk duhen ngaterruar me politiken, prandaj mund edhe ti denoje (pak fare) gjeste te tilla.
Kaq

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Nëntor 2012 22:04
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Citim:
Po citoj ato që tha RAIMONDI
As e kam idene fare se ca shkruan Artur Zheji

Ndoshta lexon Henri Cilin apo Frrok Cupin atehere.

Citim:

Opozita e Sales ishte shume e ndershme , ndersa pushteti i Nano spiunit ishte kriminal ..........

E ndershme opozita e Sales?
Na bere per te qeshur o Rajmond.
Harrove qe pleherat e Sales arriten deri sa te rrihnin Ministrin e atehershem te Integrimit Paskal Milon neper hotelet e Bashkimit Europian, apo se mban mend?
Harrove qe as mocionin per mbeshtetjen e luftes ne Kosove nuk votoi ne parlament Sala, apo se mban mend?
etj etj etj

P.s. Sala edhe ne varrimin e Nene Terezes (te cilen nuk e vrau Fatos Nano) nuk shkoi me delegacionin shteteror (edhe pse e ftuan), por shkoi vetem.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Nëntor 2012 22:23
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RAIMONDI
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2007
Vendbanimi: ...prapa diellit...
Mesazhe: 3492

Degjo !---

First njehere mos mi zi ne goje ata andej se une nuk njof asnje nga ata qe permend ti, ok?

Pushteti i Nanos ishte kriminal deri ne qelize--Ne strukturat e policise dhe te SHIK-ut Nano kishte futur gjithe kriminelet e Shqiperise

Ne Vlore psh, ishte ne SHIK vellai Zanit , qe ishte kriminel i deklaruar dhe qe me vone u vra nga ata qe ju kishte vrare familjaret

Ne Durres Nano kishte emeruar Komandant te Antidroges nje rugac nga Vlora i cili ne bashkepunim me nje kriminel me emer ne Durres , ju vinin gjobat tregetareve te Durresit

Tregetaret e Durresit paguan disa njerez per ta vrare ate kriminelin dhe i zune prite tek Shkembi i Kavajes-
--Aty sa kaloi fuoristrada e ketij krimineli e goditen ata te paguarit e tregetareve,.....dhe kur shikojne brenda ne makinen e Kryekriminelit te Durresit ishte edhe komandanti i Antidroges se Durresit , qe ishte nje vlonjat -
Turp.

Ne Tropoje , Nano emeroi ne krye te polisice kriminelet e familjes Haklaj , dhe ate kriminelin tjeter Mulosmani i cili ishte shef i Policise dhe qe vrau Azem Hajdarin

Ne Tirane Nano futi ne radhet e Policise kriminelin qe i thoshin Gjenerali dhe qe quhej Nehat Kulla


Dhe nepermjet ketyre krimineleve Nano ushtronte presion dhe dhune tek Kuadrot dhe simpatizantet e PD-se , por edhe tek te tjere

__Pushteti i PS-se ne kohe te Nanos ishte me kriminali ne historine e Shqiperise
Ata vrane ne vitin 2000 edhe nje demokrat ne Vlore, e vrane me metoda tipike te sigurimit
Duke i krijaur nje sherr , dhe pastaj ju futen ata te SHIK-ut dhe e azgjesuar

Po ashtu ne Kohe te Nanos u bene ne Vlore vrasje skandaloze .se keta banditet e Zanit kishin mbrojtje nga shteti , dhe filluan te vendosnin gjoba ....Por aty pastaj i dolen kudnra disa qe ishin te vendosur dhe filloi kasaphana midis tyre

Ndersa ne nje miting ne Fier nje i paguar nga Nano vajti te hidhte Bomben ne mes te portestuesve ku qendronte Sala.......dhe do kishte bere masaker, po t emos e kishte pare nje femije i vogel...i cili ishte ne krahe te te jatit dhe thiri _-Babi shiko ai xhaxhi !
I jati ktheu koken dhe kur pa ate qe po behej gati ..ju hodh persiper , pastaj u hodhen edhe ata cunat e Sales_-

SHIKU i Nnaos ju bente rpesion demokrateve duke i marre ne telefon ne shpi dhe i kercenonte me prerje kokash .......
Keta te Sales nuk kemi degjuar ndonje te ankohet per kesi lojerash

Ti ze ne goje nje grusht qe hengri Milo i cili gjithe diten ben propaganden e grekut
, kur banditet e veshur me pushtet nga Nano vrane depudetin Azem Hajdari ne mes te Tiranes ....

Dhe ne fund do thosha Sala nuk ju fal juve, s ene mes eshte futur ..Gjaku dhe mos harro se me Salen eshte gjysma e Shqieprise,

Ju jeni te diskretituar edhe tani ne opozite _-Ju jeni te koruptuar edhe ne opozite _-Kjo eshte skandaloze \
Harrasani iku nga frika e heqjes se imunitetit

Edhe kur Sala i ben favore politkes kriminale greke, eshte PS-ja qe diskretitohet, sepse Opozita ne keto raste duhej te bente namin kunder ketyre leshimeve
Mirpo opozita nuk thote gjysem fjale .......dhe ne kete rast i del boja komplet si nje detashment andartesh te heshtur .....


Natyrisht Sala duhet hequr , se pushteti te prish , porse kjo opozite eshte shume e dobet ,
eshte opozite dixhitale qe trupin e ka ne Shqiperi dhe zemren ne .....Athine

Ajo kenga e Ali pashait eshte per PS-ne

Trupi ne Tirane
Zemra ne Athine
Opozite mavria
S'ben per Shqiperine.....

Megjithse kjo opozite e ka nje shans per te fituar se strategjine e fitores po e harton Anastas Angjeli hahahaahahahahaa Keshtu thote Edi Rama

__________________
Cdo gje shqiptare esht e dashur per mua

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Nëntor 2012 23:37
RAIMONDI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RAIMONDI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RAIMONDI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RAIMONDI Shto RAIMONDI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RAIMONDI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10705

Raimond, ti shquhesh per gjykime te holla, kete e kane vene re te gjithe. Prandaj shyqyr qe sqaron miletin se kush eshte me shume kriminel ne pushtet se ndryshe do kujtonin se 21 Janarin dhe avionat per te bombarduar jugun ne 97-en i urdheroi Sala. Te uroj te bashkosh zemren me trupin me cdo gje shqiptare te adshur per ty, dmth jo ne Amerike se andej shqiptaret jane te keqij, cmirezinj, po ne Vlore, aty ku vlonjatet e flasin vlonjatshem si katunare dhe ti e flet qytetarce

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Nëntor 2012 02:24
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RAIMONDI
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2007
Vendbanimi: ...prapa diellit...
Mesazhe: 3492

Do bombardonte jugun Sala ne 1997 ? --Keto jane propganda qesharake qe e moren ne qafe PS-ne, se asnje nuk e besonte

Dhe ss per 21 Janarin , Sala aty kishte te drejte, se nuk do te lejoje ty ne Demokraci te rrezosh pushtetin me dhune, pse vidhte Meta

--AJo proteste ishte e gabuar ne koncept qe ne fillim-

-Nuk behet proteste se ben korupsion nje nepunes, se ka organizma qe meren me ate pune
Opozita mund ti kerkoje prokurorise te filloje hetimet, dhe jo te ngrihet ne proteste kudner Qeverise , se nuk ka kuptim

Protesta behet kur psh, vriten njerezit ne miniere , apo kur u vrane ne Gerdec etj

Kjo eshte opozite qesharake, dhe duket qe eshte opozite e kapur

Keta nuk bene proteste kur u vrane njerez ne Gerdec , saqe u cudit Bota ,
dhe bejne proteste se vodhi Meta 800 mije dollare ...???

Ose duhej te bente proteste kur u vodh vota ...-jo Edi krisi e iku per pushime dhe pasi erdhi nga pushimet filloi te protestoje per voten -!!!???

-Aspak serioz

Nejse xhanem kjo pune varet edhe si e kupton....-Ato te tjerat nuk po ri te q...koken me ty , se tani po kendon Bruce Springsteen ne favor te Obames


Thoni do zoti fiton Obama , se po fitoi Romney , nuk vini kurre ne pushtet ju te majtet
Keta te djathtet ketu jane te njeanshem ne politkat e tyre te jashteme dhe do na ngelet Sala per jete ne pushtet..

__________________
Cdo gje shqiptare esht e dashur per mua

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Nëntor 2012 03:39
RAIMONDI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RAIMONDI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RAIMONDI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RAIMONDI Shto RAIMONDI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RAIMONDI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha RAIMONDI
Thoni do zoti fiton Obama , se po fitoi Romney , nuk vini kurre ne pushtet ju te majtet
Keta te djathtet ketu jane te njeanshem ne politkat e tyre te jashteme dhe do na ngelet Sala per jete ne pushtet..Veshtire e ka. Kjo Sandy ishte shtrige e keqe per Obamen edhe pse ne pamje te pare duket sikur i shtoi piket mbas nderhyrjes energjike te Obames.
Por, Sandy ka demtuar kryesisht pjesen qe vuan, ate pjese qe demtohet perhere nga harrikanet politike apo natyrore. Milioneret nuk e ndjejne shume.
Keshtu qe numuri i votuesve do te jete me i vogel dhe kjo sugurisht per arsyen qe nuk do te shkojne ne votime ata qe humben shume, ata qe s'kane benzine ne makine dhe "te mjeret"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Nëntor 2012 15:05
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
RAIMONDI
Veteran ne forum

Regjistruar: 27/06/2007
Vendbanimi: ...prapa diellit...
Mesazhe: 3492

Nga Sandy fitoi pike Obama , se edhe Bllomberg edhe Kristy e mburren Obamen

Biles Kristy, guvernatori i new Jerseyt e teproi ne mburrjet saqe edhe CNN e theksoi

Por problemi i Obames eshte ne total qe gjendja ekonomike eshte keq, se ka shume papunesi .......

__________________
Cdo gje shqiptare esht e dashur per mua

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Nëntor 2012 15:26
RAIMONDI nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė RAIMONDI Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me RAIMONDI (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: RAIMONDI Shto RAIMONDI nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto RAIMONDI nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha arturm

Piktoro, prisja te lexoja ndonje "ndjenje njerezore" tenden kur policia u hiqte lengjet dhe serumet grevisteve, apo kur Sala i shante me liber shtepie demostruesit, perfshi ketu edhe Lirakun (a nuk mund thjesht ti injoronte duke mos qene dakort me ta?), por ndoshta i ke ngaterruar keto me gjeste politik.

Ti mund edhe mos te ishe dakort me greven (personalisht nuk isha dakort edhe une) por, si the ti, ndjenjat nuk duhen ngaterruar me politiken, prandaj mund edhe ti denoje (pak fare) gjeste te tilla.
Kaq

Arturm sa vite ke ne Itali. Tu realizuan enderrat.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Nëntor 2012 17:02
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
fan fan tulipan
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 12/09/2011
Vendbanimi: rue de fleur.Chez lule
Mesazhe: 227

salut

ato motrat atyre te greves.

__________________
la plus grande partie de la vie passe ą mal faire,une grande partie ą ne rien faire,tout la vie ąne pas penser ą ce que l on a fait........... fan fan tulipan

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Nëntor 2012 18:46
fan fan tulipan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė fan fan tulipan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me fan fan tulipan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: fan fan tulipan Shto fan fan tulipan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto fan fan tulipan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14609

Kjo greve vertet u harrua dhe asgje nuk u fitua,... pervec medias qe mbushi artikujt e gazetave dhe edicionet e lajmeve me ate te mjerin qe vdiq dhe me ata te mjeret qe e lane me u djeg.

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Nëntor 2012 20:09
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 19:12 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: « 1 2 [3] 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > NJe greve e harruar

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.