Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Referendumi Per Bashkimin Kosove+shqiperi
Gjithsej 7 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
SHKODRA4001
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 18/09/2011
Vendbanimi: BELGJIKE DHE SHKODER
Mesazhe: 599

Referendumi Per Bashkimin Kosove+shqiperi

Tiranë – Aleanca Kuq e Zi depozitoi të martën në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve kërkesën për zhvillimin e referendumit për bashkimin Kosovë-Shqipëri, nismë kjo e bërë publike prej 28 Nëntorit, në Morinë.
Kryetari i Aleancës Kuqezi, Kreshnik Spahiu, deklaroi se shtetet shqiptare duhet të anëtarësohen në BE si federatë shqiptare me dy njësi, që rrëzon kufijtë, por nuk i ndryshojnë ato.
“Federata shqiptare me dy njësi, krijon mundësinë që shqiptarët të hyjnë në BE ......Perse nuk po guxojme qe te kerkojme me referendum bashkimn kombetar pa shtesen shtetet shqiptare ndryshe federalizem ?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Janar 2013 23:17
SHKODRA4001 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė SHKODRA4001 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me SHKODRA4001 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: SHKODRA4001 Shto SHKODRA4001 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto SHKODRA4001 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lorie
you fascinate me...

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Mesazhe: 3134

Thumbs up

Re: Referendumi Per Bashkimin Kosove+shqiperi

Citim:
Po citoj ato që tha SHKODRA4001
Tiranë – Aleanca Kuq e Zi depozitoi të martën në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve kërkesën për zhvillimin e referendumit për bashkimin Kosovë-Shqipëri, nismë kjo e bërë publike prej 28 Nëntorit, në Morinë.
Kryetari i Aleancës Kuqezi, Kreshnik Spahiu, deklaroi se shtetet shqiptare duhet të anëtarësohen në BE si federatë shqiptare me dy njësi, që rrëzon kufijtë, por nuk i ndryshojnë ato.
“Federata shqiptare me dy njësi, krijon mundësinë që shqiptarët të hyjnë në BE ......Perse nuk po guxojme qe te kerkojme me referendum bashkimn kombetar pa shtesen shtetet shqiptare ndryshe federalizem ?
me pelqen shume ideja.

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 23 Janar 2013 23:24
lorie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lorie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
robert
Veteran ne forum

Regjistruar: 08/05/2010
Vendbanimi: Gjermani
Mesazhe: 864

Si nje nga budallenjte e paket qe gjeje asaj kohe te fundit te monizmit, kam lexuar jo vetem gjithe juridiksionin shq., por studjoja autodidakisht edhe jurisprudencen. Nga keto pak njohuri ne kete fushe, mund te them se njeriu (gjoja) i jurisprudences, Kreshnik Spahiu, mund te krahasohet ne lemin juridik me gomarin e Qazos. Qe shteti shqiptar te perfaqsohet ne konfederate me shtetin Kosovar, duhet me pare qe Kosova te njihet si nje shtet i pavarur dhe i barabarte me shtetet e tjere ne UNO (OKB). Kjo nuk eshte arritur akoma, ndaj keto zera spahijane -po te flasim qofte dhe me fjalet e tyre- vetem cojne uje ne mullirin e armikut per momentin. Keta spahijane dhe albiniane (me emra joshqiptare) ose jane te paguar nga kapitali i huaj fqinj, ose jane kokrra te papjekura, pra aguridhe.

__________________
Kush i ben qejfin vetes, eshte
budall!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Janar 2013 16:03
robert nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė robert Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me robert (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: robert Shto robert nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto robert nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha robert
Si nje nga budallenjte e paket qe gjeje asaj kohe te fundit te monizmit, kam lexuar jo vetem gjithe juridiksionin shq., por studjoja autodidakisht edhe jurisprudencen. Nga keto pak njohuri ne kete fushe, mund te them se njeriu (gjoja) i jurisprudences, Kreshnik Spahiu, mund te krahasohet ne lemin juridik me gomarin e Qazos. Qe shteti shqiptar te perfaqsohet ne konfederate me shtetin Kosovar, duhet me pare qe Kosova te njihet si nje shtet i pavarur dhe i barabarte me shtetet e tjere ne UNO (OKB). Kjo nuk eshte arritur akoma, ndaj keto zera spahijane -po te flasim qofte dhe me fjalet e tyre- vetem cojne uje ne mullirin e armikut per momentin. Keta spahijane dhe albiniane (me emra joshqiptare) ose jane te paguar nga kapitali i huaj fqinj, ose jane kokrra te papjekura, pra aguridhe.
Te paguar nga te huajt nuk me duken. Albini eshte i rrembyer dhe ben veprime te papjekura politikisht mund te kritikohet per mosveprim ne disa raste ideale te levizjes se tij te priteshme nga populli dhe ekzagjerim ne disa raste te panevojshme. Aq me shume kjo kur merr drejtim unik. Kurse Kreshniku qysh me idene qe do tu nderronte emrat qyteteve e fshatrave tregoi pjekurine e tij politike. Kalimi nga nje levizje shoqerore nacionaliste direkt ne parti politike. Perveçse shuajti ate shkendije qe po ndizej ne drejtim te nacionalizmit te vertete tregoi edhe egon e tij per karriere politike. Tashme duhet kohe qe te riparohet nga dikush tjeter qe nuk ja ndien per politike te mirefillte por atdhetar.
Ne anen tjeter te kendveshtrimit politik.
Politika jone si ajo shqiptare si ajo kosovare kane nevoje per parti te tilla. Parti jashta konturave te partive te zakoneshme qe vertiten ne menyre satelitore rreth partive te medha per te lepire ndonje kocke, dmth bythlepirese. Tek Kurti kam besim, tek Spahiu dyshoj.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 26 Janar 2013 19:56
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
robert
Veteran ne forum

Regjistruar: 08/05/2010
Vendbanimi: Gjermani
Mesazhe: 864

Piktor, ku them te paguar, nuk kam parasysh nocionet e monizmit, por mocionet moderne. Pra keta jane te paguar per ti sherbyer edhe Shqiperise, pasi do mbledhin rreth vetes turmat e budallenjve, do ti shuajne ato ne mini konfliktet e ardhme, do te hapin rruge per investime kapitalesh (ne te cilat do jene dhe vete aksionere), keshtu do hapen vende pune, do kete ne pamje te pare nje fare zhvillimi pas ketij kollapsi qe po kalon tani Shqiperia dhe Ballkani.
Persa i perket vlerave albino-spahijane, ato i perngjajne vlerave te bandes Dalton tek filmi hollivudian "Luki Luk", per te cilen do mundohem te hedh ketu nje artikull te pakten ne ditet pasuese, ose me jep nje adrese e-maili ta nis me e-mail.
Dhe se treti, shoqeria shqiptare dhe ajo kosovare, sipas kaplloqes time, nuk kane nevoje per parti dhe partiake, as per moral dhe idealizem populist, por per largim nga kulturat mesjetare dhe per sa me shume pune.

__________________
Kush i ben qejfin vetes, eshte
budall!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Janar 2013 18:38
robert nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė robert Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me robert (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: robert Shto robert nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto robert nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

http://youtu.be/upp9Bc7sHhg.
Ky eshte ai filmi?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Janar 2013 19:08
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
al74
hamall

Regjistruar: 29/04/2009
Vendbanimi: meran- It
Mesazhe: 6674

Citim:
Po citoj ato që tha robert
Piktor, ku them te paguar, nuk kam parasysh nocionet e monizmit, por mocionet moderne. Pra keta jane te paguar per ti sherbyer edhe Shqiperise, pasi do mbledhin rreth vetes turmat e budallenjve, do ti shuajne ato ne mini konfliktet e ardhme, do te hapin rruge per investime kapitalesh (ne te cilat do jene dhe vete aksionere), keshtu do hapen vende pune, do kete ne pamje te pare nje fare zhvillimi pas ketij kollapsi qe po kalon tani Shqiperia dhe Ballkani.
Dhe se treti, shoqeria shqiptare dhe ajo kosovare, sipas kaplloqes time, nuk kane nevoje per parti dhe partiake, as per moral dhe idealizem populist, por per largim nga kulturat mesjetare dhe per sa me shume pune.dakort me ty e kjo edhe pas nje bisede me nje perfaqesues te kesaj levizje qe ka qellim te mbledhe sa me shume militante rreth saj.
thjesht pyetjes se kush i sponsorizon ( ky zoteria e ka lene punen e ndertimit qe i jepte per te jetuar) pohoi qe i perkrahte Usa dhe Anglia.
une mendoj qe jane thjesht populiste per te rrezuar Berishen e qe mundohen te bejne leve ne "patriotizmin" mbareshqiptar ose ndoshta ky perfaqesues qe njoha nuk qe i afte te me bindi me argumenta.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Janar 2013 21:08
al74 nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė al74 Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me al74 (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: al74 Shto al74 nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto al74 nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14609

Bashkimi do behet jo kur te thote spahiu berisha apo rama por kur kosovaret dhe shqiptaret te pranojne njeri tjetrin.

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 27 Janar 2013 22:14
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha robert
---------------------------------------------------------------------------------------
Piktor, ku them te paguar, nuk kam parasysh nocionet e monizmit, por mocionet moderne. Pra keta jane te paguar per ti sherbyer edhe Shqiperise, pasi do mbledhin rreth vetes turmat e budallenjve, do ti shuajne ato ne mini konfliktet e ardhme, do te hapin rruge per investime kapitalesh (ne te cilat do jene dhe vete aksionere), keshtu do hapen vende pune, do kete ne pamje te pare nje fare zhvillimi pas ketij kollapsi qe po kalon tani Shqiperia dhe Ballkani.
Dhe se treti, shoqeria shqiptare dhe ajo kosovare, sipas kaplloqes time, nuk kane nevoje per parti dhe partiake, as per moral dhe idealizem populist, por per largim nga kulturat mesjetare dhe per sa me shume pune.
---------------------------------------------------------------------------------------
Po nuk gabove nuk meson.
AKZ duket se ka lindur pikerisht ne kohen e duhur ne Shqiperi.
Uroj qe te fitoje.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 28 Janar 2013 20:41
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
robert
Veteran ne forum

Regjistruar: 08/05/2010
Vendbanimi: Gjermani
Mesazhe: 864

Dhe cfare do beje AK Piktor? Si do e cliroje kollapsin? Pa kushtetute te rregullt dhe me disa ligje te ndryshem toke dhe prone ekzistuese, si do futet investimi?

__________________
Kush i ben qejfin vetes, eshte
budall!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 01 Shkurt 2013 20:27
robert nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė robert Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me robert (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: robert Shto robert nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto robert nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 19:05 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 7 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Referendumi Per Bashkimin Kosove+shqiperi

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.