Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Per Piktorin (nqs nuk ka ikur me pushime)
Gjithsej 7 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Per Piktorin (nqs nuk ka ikur me pushime)

I dashur Piktor!

Na thuaj ndonje mendim tendin mbi qendrimin qe po mban Sali Berisha tani qe i humbi zgjedhjet, si kryeminister ne ikje (vendimi mbi dhenien e shtetesise, rritjen e pensioneve, vendimarrjen ne KKRT etj).
A po ben mire apo po zbaton politiken "pas meje qameti" qe e ka aq shume per deshire?

Shprehu njehere or burre.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Korrik 2013 22:42
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Nqs arturm mund te shkoje me pushime verore une nuk mundem.
Nderrmarja ku punoja me pare iku per lesh. Kriza ka mberthyer keq kendej nga ne dhe njerzit nuk shpenzojne si me pare. Tani kam nje kontrate te perkohshme e punoj me turne. shpresoj ta rinovoj e ndoshta te me punesojne pa nderprpreje arturm. Nderkohe gjate kohes qe isha ne asistence (mobilita) kam bere pune te ndryshme si prashitje, vjelje bizelesh, kungujsh etj, kam ngarkuar kamione me dru etj. Keq si te vejne punet ne gusht nese nuk me rinovojne kontraten do punoj ne bujqesi apo pres dru, sa per te ngrene nje cope buke.
Ne Shqiperi nuk kam prona vetem nje apartament ne kat te trete e nje garazh te vjeter.
Sala mire e keq e mbylli kapitullin e vet. Nese Edi Rama mund te justifikohet per veprat e Berishes ky justifikim nuk mund te zgjase tere jeten.
Edi Rama ka te gjithe mundesite egzekutive dhe legjislative te kryeje reforma te thella e te realizoje programin e tij. Asnje nga keto qe permende ti nuk bien ndesh me programin e tij.
Nderkohe ngaqe nuk me sheh shpesh ne linje apo aktiv kjo nuk do te thote se nuk jam por jane problemet qe kam sipercituar.
Psh sapo jam kthyer nga puna, nese nuk do kishe shkruar ti aktualisht kete teme , edhe kjo nate do kishte shkuar sikurse te tjera.
Faleminderit qe me dhe mundesine te shkruaj diçka.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Korrik 2013 22:05
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Piktor. Po ne Shqiperi nuk sheh ndonje perspektive per vete medemek?

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Korrik 2013 23:59
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
dylan
Veteran ne forum

Regjistruar: 17/05/2009
Vendbanimi: vlore
Mesazhe: 5487

askush sdon me shku ne shqiperi si ka mundsi ,krejt ankohen kudo qe jan e shqiperiin se don kush

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Korrik 2013 02:55
dylan nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė dylan Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me dylan (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: dylan Shto dylan nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto dylan nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Citim:
Po citoj ato që tha shelgu
Piktor. Po ne Shqiperi nuk sheh ndonje perspektive per vete medemek?
Nuk them jo, personalisht kam shume mundesi te mira. Ashtu sikurse ne Gjermani apo Angli. Edhe ketu ne Itali kam pasur propozime te mira. Mirpo nuk me mbeshtesin.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Korrik 2013 13:39
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
arturm
Veteran ne forum

Regjistruar: 06/12/2006
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 1195

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Nqs arturm mund te shkoje me pushime verore une nuk mundem.
Nderrmarja ku punoja me pare iku per lesh. Kriza ka mberthyer keq kendej nga ne dhe njerzit nuk shpenzojne si me pare. Tani kam nje kontrate te perkohshme e punoj me turne. shpresoj ta rinovoj e ndoshta te me punesojne pa nderprpreje arturm. Nderkohe gjate kohes qe isha ne asistence (mobilita) kam bere pune te ndryshme si prashitje, vjelje bizelesh, kungujsh etj, kam ngarkuar kamione me dru etj. Keq si te vejne punet ne gusht nese nuk me rinovojne kontraten do punoj ne bujqesi apo pres dru, sa per te ngrene nje cope buke.
Ne Shqiperi nuk kam prona vetem nje apartament ne kat te trete e nje garazh te vjeter.
Sala mire e keq e mbylli kapitullin e vet. Nese Edi Rama mund te justifikohet per veprat e Berishes ky justifikim nuk mund te zgjase tere jeten.
Edi Rama ka te gjithe mundesite egzekutive dhe legjislative te kryeje reforma te thella e te realizoje programin e tij. Asnje nga keto qe permende ti nuk bien ndesh me programin e tij.
Nderkohe ngaqe nuk me sheh shpesh ne linje apo aktiv kjo nuk do te thote se nuk jam por jane problemet qe kam sipercituar.
Psh sapo jam kthyer nga puna, nese nuk do kishe shkruar ti aktualisht kete teme , edhe kjo nate do kishte shkuar sikurse te tjera.
Faleminderit qe me dhe mundesine te shkruaj diçka.


Edi Rama nuk mund te justifikohet me veprat e Berishes, normal. Mbi te gjitha ka (duhet te kete) nje maxhorance "bulgara" keshtu qe, qe diten e pare te punes nuk ka justifikime.
Shpresojme per mire.

Me vjen shume keq qe te paska prekur kriza, e di mbi kurrizin tim cfare do te thote. Por, po me lejove do te jap nje keshille:
Shpesh here ky tip "fatkeqesish" kthehet per mire. Ne kuptimin qe, ate qe ke pasur deshire/objektiv ta besh (ne kuptimin e nje ndryshimi), por qe "stepja" ose "rehatia ekonomike e castit" nuk te kane lene ta realizosh, mund ta besh tani "nga halli".
Mendoj se eshte kuptuar ketu qe une nuk kam ndonje "dashuri" te forte per Italine, prandaj po te them, HIDHU e leviz. Nuk e di a je i martuar apo me femije, dmth "me rimorchio" sic themi ne, por eshte momenti qe te levizesh. Ik ketej dhe hidhu ne ane tjeter.

Shqiperine mendoje mire se, edhe pse iku Saliu nuk do behet parajse . Shtepine e paske, por po nuk pate nje zanat (te fituar ne Itali) qe te hapesh pune per vete kot kthehesh, ose do shpresosh ne nje pune ne shtet (me parti) por ku nuk ke asnje lloj garancie.

PO KE "FTESA" NGA ANGLIA NISU QE NESER PIKTOR, NUK KEMI TE ARDHME NE ITALI. Dhe nuk flas per te ardhme per ne, se u pa puna jone, do perballojme c'do lloj pune, por flas per femijet tane qe po i "iludojme" qe do jene te barabarte mes te barabarteve (personalisht shpresoj tek zoti qe neser djali im mos me thote "o baba po cfare me bere qe me le ketu")

Natyrisht keto qe te thashe varen edhe se si je me dokumenta (se nuk iket me ne klandestinitet), etj.

Mua ketu, sinqerisht, me ka lidhur kembet shtepia me kredi, qe po ta shes humbas gjithe kursimet (kriza ja ka ulur vleren me aq sa kam futur une si kapital), PA DO KISHA IKUR NATEN, JO DITEN.

Te uroj gjithe te mirat

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Korrik 2013 17:34
arturm nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė arturm Kėrko mesazhe tė tjera nga: arturm Shto arturm nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto arturm nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14609

haha

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Korrik 2013 14:42
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
lorie
you fascinate me...

Regjistruar: 23/07/2003
Vendbanimi: in you
Mesazhe: 3134

Citim:
Po citoj ato që tha Piktor
Nqs arturm mund te shkoje me pushime verore une nuk mundem.
Nderrmarja ku punoja me pare iku per lesh. Kriza ka mberthyer keq kendej nga ne dhe njerzit nuk shpenzojne si me pare. Tani kam nje kontrate te perkohshme e punoj me turne. shpresoj ta rinovoj e ndoshta te me punesojne pa nderprpreje arturm. Nderkohe gjate kohes qe isha ne asistence (mobilita) kam bere pune te ndryshme si prashitje, vjelje bizelesh, kungujsh etj, kam ngarkuar kamione me dru etj. Keq si te vejne punet ne gusht nese nuk me rinovojne kontraten do punoj ne bujqesi apo pres dru, sa per te ngrene nje cope buke.
Ne Shqiperi nuk kam prona vetem nje apartament ne kat te trete e nje garazh te vjeter.
Sala mire e keq e mbylli kapitullin e vet. Nese Edi Rama mund te justifikohet per veprat e Berishes ky justifikim nuk mund te zgjase tere jeten.
Edi Rama ka te gjithe mundesite egzekutive dhe legjislative te kryeje reforma te thella e te realizoje programin e tij. Asnje nga keto qe permende ti nuk bien ndesh me programin e tij.
Nderkohe ngaqe nuk me sheh shpesh ne linje apo aktiv kjo nuk do te thote se nuk jam por jane problemet qe kam sipercituar.
Psh sapo jam kthyer nga puna, nese nuk do kishe shkruar ti aktualisht kete teme , edhe kjo nate do kishte shkuar sikurse te tjera.
Faleminderit qe me dhe mundesine te shkruaj diçka.
Pune te mbare Piktor

__________________
Philippians 4:8-Finally, brothers, whatever is true, whatever is noble, whatever is right, whatever is pure, whatever is lovely, whatever is admirable--if anything is excellent or praiseworthy--think about such things.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Korrik 2013 16:46
lorie nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė lorie Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me lorie (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė lorie't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: lorie Shto lorie nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto lorie nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
varka
Anėtar Aktiv

Regjistruar: 27/04/2004
Vendbanimi: canada
Mesazhe: 685

Per se gjati apo per se gjeri....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 03 Nëntor 2013 23:44
varka nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė varka Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me varka (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: varka Shto varka nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto varka nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AngelDevil
Shejtone

Regjistruar: 02/05/2009
Vendbanimi:
Mesazhe: 14609

Shtrire ne kembe...

__________________
.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Dhjetor 2013 21:08
AngelDevil  nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AngelDevil Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AngelDevil  (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: AngelDevil Shto AngelDevil  nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AngelDevil  nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 18:52 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 7 faqe: [1] 2 3 4 5 6 7 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Politika Shqiptare > Per Piktorin (nqs nuk ka ikur me pushime)

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.