Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Aktualitete Ndėrkombėtare > USA dhe Aleatet
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

USA dhe Aleatet

Prsidenti i ri i Filipineve sillet keq me ambasadorin amerikan. Duterte I zgjedhur ne maj ka shpallur lufte kunder droges.

The new Philippine leader, who developed a get-tough-on-crime image as mayor of Davao City, took office in May. Since then, media reports say, hundreds of people with suspected drug links have been killed, some allegedly at the hands of vigilantes, and half a million have surrendered.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Gusht 2016 18:13
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Ministri i punes i turqise akuzon ameriken si nxitese te grushtit te shtetit te deshtuar ne Turqi?

Turkish Labor Minister Süleyman Soylu, a close Erdogan associate, blamed the United States during an interview Saturday with TV channel Haberturk. Kjo sipas USA today

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 11 Gusht 2016 18:18
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
robert
Veteran ne forum

Regjistruar: 08/05/2010
Vendbanimi: Gjermani
Mesazhe: 864

Ne Filipine ndoshta kjo mund te kete qene ide e vete amerikanve, qe ata te kene kohe te mendohen si do sillen me Kinen pas vendimit te gjykates se Ujrave (Hamburg) per leshimin e ishujve nga Kina dhe dhenien e tyre Filipineve, vendim ky qe kundershtohet rrepte nga Kina. Ose ndonje loje per ta vene Kinen ne gjume! Por nuk besoj! Kam pershtypjen se Amerika nuk do ta krruaje shume me Kinen, sepse Kina eshte sot me e forte. Vetem ne nje koalicion me shtete te tjera, Amerika mund ti beje presion Kines per t'ia lene ishujt e zene Filipineve, qe i ka me afer.
Ndersa kjo grindja e fundit Turqi-Amerike duhet te jete sa per sy e faqe, ndoshta me ndonje marrveshje te fshehte per te dale nga NATO, qe te kete pastaj perplasje me Rusine, e keshtu sheti turk ta justifikoje para popullit te vet ndarjen me Kurdistanin. Nuk e kuptoj perse nuk ndahen me paqe me kurdet!? Duket nga shkaku i pese metrave me shume a me pak!

__________________
Kush i ben qejfin vetes, eshte
budall!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Gusht 2016 18:12
robert nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė robert Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me robert (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: robert Shto robert nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto robert nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Fajtori
Apo jo?

Regjistruar: 11/06/2002
Vendbanimi: Europe
Mesazhe: 10705

Detajet e politikes se presidentit filipin nuk i di, por mendoj qe dicka e ngjashme duhet te behet ne Shqiperi. Ai ne Filipine po vret perdoruesit e droges, ne Shqiperi te pakten te vrasim trafikantet dhe grabitesit. Madje mendoj se po te shfaqej nje politikan me ide te tilla ne Shqiperi do kishte mbeshtetje te mire ne popull. Te pakten ne parim, sepse ne praktike pastaj kush me shume e kush me pak ka ndonje kusheri a shok te lidhur me krimin dhe do i vinte keq t'ia vrisnin...

__________________
Ne vendin tim, ne vendin tend, e shpojne lakren, i hedhin mend...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Gusht 2016 21:44
Fajtori nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Fajtori Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Fajtori (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Fajtori't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Fajtori Shto Fajtori nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Fajtori nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
shelgu
-

Regjistruar: 27/11/2007
Vendbanimi: EU
Mesazhe: 8928

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
Detajet e politikes se presidentit filipin nuk i di, por mendoj qe dicka e ngjashme duhet te behet ne Shqiperi. Ai ne Filipine po vret perdoruesit e droges, ne Shqiperi te pakten te vrasim trafikantet dhe grabitesit. Madje mendoj se po te shfaqej nje politikan me ide te tilla ne Shqiperi do kishte mbeshtetje te mire ne popull. Te pakten ne parim, sepse ne praktike pastaj kush me shume e kush me pak ka ndonje kusheri a shok te lidhur me krimin dhe do i vinte keq t'ia vrisnin...

Me mire do ishte ai mbreti qe kishte vetem nje qeli, por puna eshte qe ne kohen e sotme nuk ben dot per shume kohe te tilla gjera.

A e kane hak ca popuj qe te kene te tille ne krye? Po, por jemi larg viteve te juntave.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 15 Gusht 2016 15:45
shelgu nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė shelgu Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me shelgu (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: shelgu Shto shelgu nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto shelgu nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
robert
Veteran ne forum

Regjistruar: 08/05/2010
Vendbanimi: Gjermani
Mesazhe: 864

Citim:
Po citoj ato që tha Fajtori
ne Shqiperi te pakten te vrasim trafikantet dhe grabitesit. Madje mendoj se po te shfaqej nje politikan me ide te tilla ne Shqiperi do kishte mbeshtetje te mire ne popull. Te pakten ne parim, sepse ne praktike pastaj kush me shume e kush me pak ka ndonje kusheri a shok te lidhur me krimin dhe do i vinte keq t'ia vrisnin...

Nganjehere fajtori harron qe kemi hyre ne shek. e 21!

__________________
Kush i ben qejfin vetes, eshte
budall!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 21 Gusht 2016 14:37
robert nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė robert Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me robert (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: robert Shto robert nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto robert nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 11:52 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
  Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Aktualitete Ndėrkombėtare > USA dhe Aleatet

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.