Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Gishta qe dridhen Vlerėsimi i Temės: 2 votime, mesatarja 5.00.
Gjithsej 14 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
ingmetalboy ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   ingmetalboy
without a trace

Regjistruar: 06/12/2004
Vendbanimi: wherever I may room
Mesazhe: 1008

Citim:
Po citoj ato që tha briseide


faleminderit



__________________
"Just because some of us can read and write and do little math, that doesn't mean we deserve to conquer the Universe."- K. Vonnegut

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Prill 2008 19:38
ingmetalboy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ingmetalboy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ingmetalboy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ingmetalboy Shto ingmetalboy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ingmetalboy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ingmetalboy ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   ingmetalboy
without a trace

Regjistruar: 06/12/2004
Vendbanimi: wherever I may room
Mesazhe: 1008

Citim:
Po citoj ato që tha BIONDIA
Me syte e lodhur shikoj perjasht dritares te kesaj godine ndodhem ne katin e 4 dhe kam te gjithe qytetin perpare syve te mi shikoj nga lag detin e thelle dhe anijet qe hyjne e dalin nga porti .Ndihem e lodhur ndiej hapa ne korridorin e gjate kthej koken nga ana tjeter dhe shikoj ty qe dukesh sikur flen me dukesh si nje zane e dale nga perrallat e vendit tim .
Shikoj fytyren tende njgyre gri por me nje lekure te lemuar qe cdo njeri do ta kishte zili ,shikoj vetullat e zeza te holla qerpiket e gjate si hala pisha dhe buzet bukura por te mavijosura .
Te afrohem me hapa te ngadalte s ekam frike temos te zgjos kam frike mos prish kete gjume te qete qe me ne fund po ben .
Te afrohem e te perkeshel floket ti rregull si te pelqejne ty pastaj marr canten e tualetit e filloj te lyej pak ne fillim te ve pak puder eshte ajo pudra roze te shkon shume pastaj lehte te lyej syte ,te lyej buzet dhe kur mbaroj te them
-Je shume e bukur mikja ime shume e bukur engjej t do habiten me bukurine tende -por sot ti nuk me kthen pergjigje je e lodhur dhe te kuptoj ke kaluar nje nate te tmerrshem nga dhimbjet dhe tani pushon .
Hapet dera dhe shikoj infermieret kane ardhur te marrin me shikojne sikur duan te me thone "mos u merzit kjo eshte fati i cdo njeriu qe eshte ne kete dhome" ndoshta presin qe une te qaj te bertas o te bej ndonje gje dhe e vetmja gje qe bej une eshte te shtrengoj doren fot .
Me dridhen duart por kur ndiej ftohtesine e dores tende tani ti duhet te ikesh te me lesh vetem dhe une ndiej kete mungese akoma pa dalur ti nga kjo dhome.Carcafi i bardhe ngrihet dhe ti humb ne kete bardhesi dhe une ndiej nje ftohtesi qe me pershkruan nga fijet e flokut deri tek gishtat e kembeve bashke me ty dal dhe une dhe pse ndryshimi eshte shume i madh une dal per te hyre perseri ne kete dhome ti per te mos u kthyer kurre me....



sad and wonderful ne te njejten kohe.

__________________
"Just because some of us can read and write and do little math, that doesn't mean we deserve to conquer the Universe."- K. Vonnegut

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 05 Prill 2008 19:43
ingmetalboy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ingmetalboy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ingmetalboy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ingmetalboy Shto ingmetalboy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ingmetalboy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Sa e urrej kete dhome urrej cdo gje te saj urrej dritaret e saj jeshile dhe perdet e bardha prej lini ,urrej ngjyren me te cilen eshte lyer nje ngjyre e irnosur qe te sjell trishtim .Mbi tavolin gjendet nje tufe me zambake te bardhe jane te vetmit qe me tregojne se ne kete dhome ka dicka te bukur.
Me pelqejne keto zambake me kujtojne shtepine oborrin tim ah shtepia ime.....me syte e mendjes vij tek ti dhe futem ne ate shtepi qe ndiej kaq mall ate shtepi ku rrine te fshehura cdo gje gezimet dhe trishtimet e mia.
Ndiej qe hapet dera ngadale dhe shikoj fytyren e lodhur nga ku del nje buzeqeshje e madhe te mamit tim ecen me kujdes sikur ka frike qe dhe hapat e saj do me shtojne dhimbjet me vjen afer dhe me puth fort ne faqe dhe ndieh ate eren e mire qe vjen nga trupi i saj nga floket e saj nje ere qe vetem gjiri i nenes e ka .
Me shikon dhe ate zerin e saj te ngadalte me thote "sot qenke mire vogelushaj ime qenke shume mire ke nje ngjyre te mire "dhe une buzeqesh dhe pse e di qe po me genjen ,kohet e fundit ke filluar te me genjesh se ke bere kurre mami (ne fakt shume here te kam genjyer une kur te thoja se po shkoj ne bibloteke e shkoja te takoja .....).Merr karrigen dhe me vjen afer dhe une te shikoj ne sy jam shume e lodhur aq e lodhur sa nuk arrij te mbaj syte hapur por mundohem sepse nuk dua qe ti ta kuptosh se nuk jam mire .
Shikoj syte e ty ngjyre jeshile fytyren tende me rrudha e dhe te plakur je plakur shume keto muaj me duket sikur ke 20 vjet me shume por perseri je akoma e bukur per mua .Levis me nervozizem floket dhe pse hiqesh e qete por te njoh njoh kete levizje te vashdueshme qe prek floket .
Me duart qe te dridhen me shtrengon doren e nis e ma perkedhel ngadale .Te buzeqesh e mbyll syte e lodhur jam e lumtur qe ti je afer meje pastaj ngadale ngren doren e nis e me perkedhel floket "mos u merzit vogelushja ime do behesh me mire e di e parandjej "une buzeqesh me syte e mbyllur e mundohem te mbaj lotet nuk dua te qaj sepse e di qe do te merzis e nuk dua qe ti te merzitesh perseri e perseri . Keto muaj kane qene nje merzitje e vashdueshme per ty per te gjithe ne .
Ah sa dua qe ta heq kete trishtim qe ke ne fytyren plot rrudha sa dua te heq ankthin ,qe ka muaj qe te mundon ,sa dua qe te ti te mos kaloje kete qe po kalon por une e di qe nuk e bej dot ashtu sic di qe dhe ti nuk me ndihmon dot kete here.
Ti gjithmon ke qene ne krahun tim ke qene dhe kur pa dashur te kam zhgenjyer ke qene gjithmojn dhe kut dikush me ka gjykyer dhe ti me ke mbrojtur sic mbron nje luaneshe pjellen e saj dhe pse dukesh nje krijese e brishte ...
Ti vashdon te me perkedhelesh floket dhe une kujtoj vitet kur qaja per dike e ti mundoheshe te me qetesoje dhe ateher me thoje si tani "mos u merzit do behet me mire do harrosh cdo gje " dhe une te besoja ...por tani ah sa dua te besoj me gjithe shpirt dua te besoj por nuk mundem .Me duart qe te dridhen ti me rregullon carcafin ben sikur e rregullon dhe e ngre per te pare turpin tim e di dhe pse syte i ke mbyllur se cfare shikon dhe luz Zotin qe per nje moment kembet e mia te jene normale sic kane gjithmon te lolla por e di tani jane fryre dhe shume dhe nga lekura eshte bere e shkelqyer dhe vende vende ka disa carje qe m djegin pak(me djeg gjithe trupi dhe nuk e di kush djegje eshte me e lehte).
E ul carcafin shpejt dhe fillon te me flasesh per kohen qe eshte jashte me tregon sesi kane celur lulet ne oborr sesi ke bere punet ne shtepi qe je merzit me babin se ben rremuje por kalon gjerat e rendesishme nuk do te me tregosh ate qe une dua .
Nuk dua te pyes dhe pse ti e di qe une vetem ate mendoj pastaj lehte te them "mami me kujton ndopak femija im "dhe kur them kete gje zeri yt dridhet dhe cdo pjese e trupit tim digjet ngurtesohet qan ulerin ....
Hap syte dhe shikoj ne syte e tu tani jo me jeshil sepse nuk i dallohet ngjyra nga lote tek me peshperit me buzen qe te dridhet" cdo sekonde vogelushja ime vizaton per ty ,ben cdo gje per ty, lutet engjejve ne darke per ty dhe sillet mire ne kopesht se nuk do qe kur ti te vish ne shtepi te merzitesh mezi pret qe te dalesh dhe ja ti dhe pak dite do vish ne shtepi "
Ajo vashdon te flase dhe une kuptoj se ndoshta nuk do te shkoj kurre ne ate shtepi nuk do te shoh kurre ato vizatime nuk do te shikoj me kurre ate femi me floket e verdha dhe syte jeshil si bari i njome sdo te shoh me kurre ate fytyren tende te bukur qe duket sikur te ka vizatur dikush sepse je perfekt.
"Ma kam frike se do me harroje ,se sdo me kujtoje kur te rritet ,kam frik se sdo jem kur te filloje klasen e pare sdo jem kur te lozi futboll ,sdo jem kur te gjeje te dashuren e pare sdo jem kur te ..."
Ti do jesh vogelushja ime do jesh ta premtoj "..ah sa dua te besoj kete here....
Me duart qe me dridhen une te shtrengoj fort doren dhe mbyll syte e qete sepse e di qe ti sme ke genjyer qe ti sme genjen ..

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Prill 2008 14:32
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Vizioner
...ne Timon

Regjistruar: 23/11/2007
Vendbanimi: Frankfurt
Mesazhe: 6857

...BIONDIA.....shume buker e ke shkruar!

Pershendetje

__________________
I am the author of my life;
unfortunalty, I'm writing in pen & can't erase my mistakes.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 06 Prill 2008 16:10
Vizioner nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Vizioner Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Vizioner (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Vizioner't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Vizioner Shto Vizioner nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Vizioner nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ingmetalboy ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   ingmetalboy
without a trace

Regjistruar: 06/12/2004
Vendbanimi: wherever I may room
Mesazhe: 1008

Hey BIONDIA! Duke lexuar shkrimin tend te fundit me erdhen ndermend vargjet e nje kenge time te preferuar. Ndoshta e ke degjuar.

The Bleeding-Five finger Death

I remember when
all the games began.
Remember every little lie
and every last goodbye.

Promises you broke
words you choked on
and I never walked away.
Still a mystery to me.

Well Im so empty
I'm better off without you
You'r better off without me.
Well you're so unclean.
I'm better off without you
You'r better off without me.

The Lying!
The Bleeding!
The Screaming!
Was tearing me apart.
The Hatred!
Deciving!
The Bleeding!
It's OVER!

Paint the mirrors black
to forget you.
I still picture your face
and the way you used to taste.

Roses in a glass
dead and wilted.
To you all this was nothing,
Everything to you is nothing!

Well you'r so filthy.
I'm better off without you
You'r better off without me!!
Well I'm so ugly!
You'r better off without me
and I'm better of without you!!

As wicked as you are...
you'r beautiful to me.
You are the darkess burning star.
My perfect diesease!

__________________
"Just because some of us can read and write and do little math, that doesn't mean we deserve to conquer the Universe."- K. Vonnegut

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Prill 2008 06:17
ingmetalboy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ingmetalboy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ingmetalboy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ingmetalboy Shto ingmetalboy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ingmetalboy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Ciao ingmentalboy te them te drejten nuk e kam degjuar por tani do ta degjoj .

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Prill 2008 08:56
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
AIR-FORCE-ONE
deri ne vdekje politike

Regjistruar: 01/02/2004
Vendbanimi: U.S.WASHINGTON
Mesazhe: 663

Komplimenti BIONDIA me ke prekur ...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Prill 2008 15:34
AIR-FORCE-ONE nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė AIR-FORCE-ONE Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me AIR-FORCE-ONE (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė AIR-FORCE-ONE't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: AIR-FORCE-ONE Shto AIR-FORCE-ONE nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto AIR-FORCE-ONE nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Citim:
Po citoj ato që tha AIR-FORCE-ONE
Komplimenti BIONDIA me ke prekur ...


Faleminderit AIR-FORCE -ONE

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Prill 2008 21:09
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
ingmetalboy ėshtė moderator/e nė kėtė nėn-forum   ingmetalboy
without a trace

Regjistruar: 06/12/2004
Vendbanimi: wherever I may room
Mesazhe: 1008

Hey BIONDIA
shpresoj te lexoj se shpejti me teper prej teje.

__________________
"Just because some of us can read and write and do little math, that doesn't mean we deserve to conquer the Universe."- K. Vonnegut

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Prill 2008 05:03
ingmetalboy nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė ingmetalboy Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me ingmetalboy (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: ingmetalboy Shto ingmetalboy nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto ingmetalboy nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
BIONDIA
Ne zemren tende.

Regjistruar: 02/03/2006
Vendbanimi:
Mesazhe: 10184

Me duart qe me dridhen hap deren e makines dhe zbres dhe pse ti mundohesh te me ndihmosh sikur te jem nje femi qe sapo ka filluar te eci ,te shtyj doren ngadale dhe rri per disa caste ne oborr.
Nga vazot me lule vjen je profum i mrekullueshme i jaseminit dhe i karafila qe perpara se te semuresh i pata mbjell .Marr fryme thelle dhe ky profum i mrekullueshm me hyn ne shpirt me mbeshtjell si nje tis i holle mendafshi .
Cdo gje duket sic e kam lene 3 muaj me pare lodrat e tua ne nje qoshe porta e futbollit koshi i basketbollit bicikleta ne anen tjeter vetem poshte gazebos shikoj qe jane nderruar cdo gje dhe ne e ne tavoline qendron nje vazo me tulipane te bardhe nuk po u besoja syve nuk e mendoja qe do kishin celur kur i mbolla nuk mendoja se do arrija ti shihja te celnin .
Ju afrova afer dhe preka lehte gjethet e gjera kishte ne kete vazo 3 tulipane te celur dhe per cudi mendova se ishte numri jone une ti dhe .... me kujde hap deren e shtepise dhe ndiej te me perplaset ne fytyre ai profumi per te cilin me kishte marre malli ishte profumi i shtepise time .
Ne te qinden e sekondit rrotulla syte ne kater qoshet e shtepise dhe pashe cdo gje me imtesi cdo do gje ishte ashtu sic e kisha lene ndryshonte vetem dicka qe perpara se beja kurre afer ikones se Jesus ishte ndezuyr nje lumin qe leshonte nje drite te kuqe kjo gje me beri te kujtoj lutjet e tua dhe me erdhi keq per ate qe ke kaluar keto muaj .
Mbi tavoline qendronte akoma fotoja ime ku isha 19 vjece ishte nje foto qe ty te pelqente shume dhe i kishe gjetur dhe vendin me thoje "ne kete vend eshte mire sepse duhet cdo njeri qe te hyje ne shtepi te shohi sesa e bukur je ".
Shkoj drejt korridorit dhe me ngadale hap deren tende ti je aty qe flen gjume ne krevatin prej druri ndiej profumin e dhomes tende tipik te femijeve te vegjel profum pudre , kremi profum pastertie .
Ne dhomen tende eshte pak erresire ndez me ngadale abazhurin dhe dalloj floket e tu te verdha fytyren tende te bukur zhytyr ne carcafet e bojeqillte.Ne dritare qendrojen perdet blu dhe kafshet qe jane aty duken sikur te mbrojne nga cdo e keqe
Ne tavanin tend yjet dhe hena fosforishente leshojne nje drite blu dhe kjo gje jep nje nuance tjeter dhomes .Te afrohem afer dhe me duart qe me dridhen (kete here nga gezimi) te prek ngadale floket te prek doren e vogel por te shendetshme qe e ncjerre jashte jorganit me tjetren ke perqafuar nje pellush qesh eshte ariu jot i preferuar i kishim vene dhe nje emer TEDI.
E shtrengoje fort ne tej ne qoshe shikoj canten e shkolles kurse mbi karrike shikoj perparsen klu ku jane qendisur inizialet e emrit tend.
E kam qendisur une kete gje te ulem afer me kujde se nuk dua te zgjoj dhe te shikoj me imtesi sa ke ndryshuar ne keto 3 muaj .Shikoj vetullat e zeza dhe qerpiket e gjate e te zinj shikoj buzet e bukura dhe lekuren tende te lemuar .
Je fotokopia ime me kujdes heq kepucet dhe futem ngadale ne krevatin tend ti ndien e me doren tjeter me ve rreth qafes dhe une te shtrengoj me kujdes .Ndiej frymen tende te ngrohte ne qafen time dhe te peshperis ngadale "amore della mamma come sei cresciuto"te shikoj ne fytyre ti buzeqesh por gjithmon me syte mbyllur nuk e di ne me ke degjuar apo jo . Ndoshta po shikon ndonje enderr te bukur ndoshta po luan me engjejt qe te kan mbrojtur kur skam qene une .
Te puth fort dhe ndiej qe kjo puthje ka larguar cdo gje ka larguar vuajtjet ,dhimbjet friken time .Ka larguar ate dimir qe kishte muaj qe me mundonte.
Te shtrengoj me fort e ti hap syte me shikon dhe buzeqesh e me thua"do me cosh ti neser ne shkolle sdo ikesh me spital "e une me lot ne sy por e gezuar te them "do te coj une e do te marr une " ateher qesh por kete here e di qe spo shikon enderr dhe me thua "je mami me e mire ne bote te dua shume " mbyll syte dhe fut gishtin e madh ne goje dhe te ze gjumi .
Une jam ketu afer teje dhe mendoj se cdo gje qe kam kaluar ka qene vetem nje enderr ..nje enderr e keqe me gishtat qe me dridhem te perkedhel floket pa ndalaur asnje cast ....

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 09 Prill 2008 12:50
BIONDIA nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė BIONDIA Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me BIONDIA (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: BIONDIA Shto BIONDIA nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto BIONDIA nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 13:08 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 14 faqe: « 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Tema Shoqėrore > Letėrsia > Ditari > Gishta qe dridhen

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.