Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Kinematografia > Filmat Horror
Gjithsej 4 faqe: « 1 [2] 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Unstoppable
My way...

Regjistruar: 13/09/2004
Vendbanimi: Florida
Mesazhe: 429

yeah suga tironce , Halle Berry was really great on this movies edhe filmi me te vertete nuk ishte edhe aq horror por ishte mjaft scary triller !
Ne pergjithesi keto filmat qe permenda me siper kane luajtur aktora te medhenje dhe filmat nuk jane horror i mirefillte si por jane art i vertete i scary section

__________________
Boys don't cry..!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Nëntor 2004 04:45
Unstoppable nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Unstoppable Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Unstoppable (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Unstoppable Shto Unstoppable nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Unstoppable nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Unstoppable
My way...

Regjistruar: 13/09/2004
Vendbanimi: Florida
Mesazhe: 429

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re 14946_p_m.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 69 herė.

Gothika

__________________
Boys don't cry..!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Nëntor 2004 04:55
Unstoppable nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Unstoppable Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Unstoppable (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Unstoppable Shto Unstoppable nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Unstoppable nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Unstoppable
My way...

Regjistruar: 13/09/2004
Vendbanimi: Florida
Mesazhe: 429

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re 2003_texas_chainsaw_massacre_002.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 74 herė.

Texas Chainsaw Massacre...

__________________
Boys don't cry..!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Nëntor 2004 05:16
Unstoppable nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Unstoppable Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Unstoppable (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Unstoppable Shto Unstoppable nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Unstoppable nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Unstoppable
My way...

Regjistruar: 13/09/2004
Vendbanimi: Florida
Mesazhe: 429

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re jeeperscreepers_pub03.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 71 herė.

Jeepers Creepers...

__________________
Boys don't cry..!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Nëntor 2004 05:27
Unstoppable nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Unstoppable Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Unstoppable (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Unstoppable Shto Unstoppable nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Unstoppable nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
durrsake_topolake
virtualmente virtuale

Regjistruar: 17/05/2004
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 908

filmat orror rradhe here i shof, heren e fundit morem kaseten e filmit qe e harrova titullin qe kur shifje ate kaseten e atij filmit te vinte nje telefonate dhe nje ze gruaje te thonte qe mbas 7 ditesh do te vdesesh.dhe vllai im (une duke e pa gjithe frike ne kto momente) merte ne telefon dhe une s'iu pergjigjja te telefoni na..... 7 nga frika.
s'eshte lloji i filmave qe me pelqen mgjth ndonjehere i shof

__________________
[io non c'ero e se c'ero dormivo]

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Nëntor 2004 09:59
durrsake_topolake nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė durrsake_topolake Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me durrsake_topolake (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: durrsake_topolake Shto durrsake_topolake nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto durrsake_topolake nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Unstoppable
My way...

Regjistruar: 13/09/2004
Vendbanimi: Florida
Mesazhe: 429

lol durrsake , ai film quhet " The Ring " dhe asht film i bukur ...te fut te dridhurat
Film tjeter qe te le me drite ndeze gjate nates eshte edhe " The others" me Nicole Kidman ..good movie though..!

__________________
Boys don't cry..!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 17 Nëntor 2004 18:21
Unstoppable nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Unstoppable Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Unstoppable (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Unstoppable Shto Unstoppable nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Unstoppable nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
myzeqari
daddy

Regjistruar: 13/10/2004
Vendbanimi: England
Mesazhe: 2498

Citim:
Po citoj ato që tha durrsake_topolake
filmat orror rradhe here i shof, heren e fundit morem kaseten e filmit qe e harrova titullin qe kur shifje ate kaseten e atij filmit te vinte nje telefonate dhe nje ze gruaje te thonte qe mbas 7 ditesh do te vdesesh.dhe vllai im (une duke e pa gjithe frike ne kto momente) merte ne telefon dhe une s'iu pergjigjja te telefoni na..... 7 nga frika.
s'eshte lloji i filmave qe me pelqen mgjth ndonjehere i shof





The Ring ...................... nuk ishte film i keq po jo dhe aq scary

Jeepers Creepers 2 .............e kam pare nja kater here , Durrsake shif kete filmin dhe ske per ti hipur me autobusit

__________________
Ja fute kot

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 07 Mars 2005 22:45
myzeqari nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė myzeqari Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me myzeqari (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė myzeqari't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: myzeqari Shto myzeqari nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto myzeqari nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lord_Of_The_Strings
Veterinary Psychiatrist

Regjistruar: 27/08/2004
Vendbanimi: Asgard
Mesazhe: 1568

Hmmmm....

Per mendimin tim, The Exorcist me ka bere te me shkoje m*** spango. Ka patur dhe filma te tjere por une kete kam patur si film simbol per filmat e frikshem qe te bejne te ecesh duke mbajtur koken pas. Pastaj ka dhe Hellraser etj etj po s'po hyj me thelle sepse dua te perqendrohem tek preferenca e pare.

Respekte...

__________________
I'm a Creationist, I believe man created God.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Mars 2005 00:00
Lord_Of_The_Strings nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lord_Of_The_Strings Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lord_Of_The_Strings (me Mesazh Privat) Vizito faqen personale tė Lord_Of_The_Strings't! Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lord_Of_The_Strings Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lord_Of_The_Strings nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
durrsake_topolake
virtualmente virtuale

Regjistruar: 17/05/2004
Vendbanimi: itali
Mesazhe: 908

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re the-forgotten.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 39 herė.

Kohet e fundit pashe filmin THE FORGOTTEN eshte thriller, por une qe s'jam mesuar ti shoh keto lloj filmash, per shume vetem fare, ne mes te nates, mire qe s'me pushoi zemra, sepse filmi vazhdonte te kishte ate suspance-n dhe ja ku arrinte nje moment kur degjoje nje muzike(te zgjedhur) edhe vec kur ndodhte ndonje gje fatale, kombinacion perfekt kur je shume e perqendruar, edhe gati gati te duket sikur protagonistja je ti, edhe ja vetem kur te trokasin tek dera e dhomes (per te fikur tv). per nja 2 sek gati me pushoi zemra. ca frikacake!por gjthsesi me pelqejne, eshte si puna e asaj lojes qe provova ne Gardaland(park lojrash), Blu tornado, s'kam uleritur kurre aq shume nga frika, por sapo mbaroi doja ta beja perseri, me pelqeu.perjeton (ose ndjen me mire) dicka jo te zakonte. frike, kureshtje, suspance, kane filluar te me pelqejne keto lloj filmash. hajde na sugjeroni ndonje film tani.

__________________
[io non c'ero e se c'ero dormivo]

Modifikuar nga durrsake_topolake datė 08/03/2005 ora 10:43

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 08 Mars 2005 10:00
durrsake_topolake nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė durrsake_topolake Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me durrsake_topolake (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: durrsake_topolake Shto durrsake_topolake nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto durrsake_topolake nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
wydra
y'know

Regjistruar: 10/10/2004
Vendbanimi: From Beyond
Mesazhe: 982

Para ca ditesh u ulem para kompjuterit me nje shoqen time te shikonim nje film para se te flinim, rastesisht zgjodha "House on hunted hill". Filmi ishte cka, por si cdo film horror kishte plot skena me tension, ulerima, gjak, etj (si une, si shoqja, mgjs na ha krimbi per te pare filma horror, prapeseprape s'kemi nerva hic dhe nje e dy, e hidhemi perpjete) Ishte nje moment kulminant ne film, skene gjithe tension, s'me mbajten me nervat dhe u ktheva nga shoqja qe ta hiqja mendjen nga filmi. Kur c'te shoh? Shoqja koken poshte batanies
Ne shpi hajde de, se s'na sheh njeri, me e bukura eshte ne kinema. Nga klithmat tona trembet gjithe kinemaja Ishte nje film i Lynch-it, Mulholland Drive, i cili s'ishte as horror, por thriller. Prape nje skene me tension, ne momentin kulminant kur une po prisja me gjak te ngrire, del para kameras nje fytyre e lyer me boje te zeze. Une u hodha perpjete, bashke me mua te gjithe ata qe kisha afer, te cilet me shume u tremben nga ulerima ime, sesa nga filmi

Exorcistin s'kam ndermend ta shof ne kinema, maksimumi ne kompjuter

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 10 Mars 2005 19:03
wydra nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė wydra Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me wydra (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: wydra Shto wydra nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto wydra nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 09:29 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 4 faqe: « 1 [2] 3 4 »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Arti & Kultura > Kinematografia > Filmat Horror

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.