Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Aktualitete Ndėrkombėtare > Foto - Lajm
Gjithsej 31 faqe: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr
Autori
Titulli Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re 01.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 152 herė.

Bejrut.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Dhjetor 2007 19:11
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lela_Dr
** dream **

Regjistruar: 25/06/2004
Vendbanimi: Duke ėndėrruar
Mesazhe: 9456

Dita e trete e greves se kamionave ne Rome

__________________
L'ottimismo č il profumo della vita!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Dhjetor 2007 19:15
Lela_Dr nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lela_Dr Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lela_Dr (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lela_Dr Shto Lela_Dr nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lela_Dr nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Lela_Dr
** dream **

Regjistruar: 25/06/2004
Vendbanimi: Duke ėndėrruar
Mesazhe: 9456

Supermerkatat jane boshatisur nga ushqimet primare prej greves se kamionave ne te gjithe italine__________________
L'ottimismo č il profumo della vita!

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Dhjetor 2007 19:16
Lela_Dr nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Lela_Dr Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Lela_Dr (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Lela_Dr Shto Lela_Dr nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Lela_Dr nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re aerion.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 148 herė.

Aerion.

Kushton 80 milon dollare.
Fluturimet e para parashikohen aty nga vitet 2009-2012.
Per tre ore nga Londra ne New York.
1.200 milje ne ore ose (1932 km ora)
Ta marresh me qera kushton 10.000 dollare ora.
Ja dhe emrat e disa prej pretendenteve qe ta kene te tyrin kete mjet.
Tarek bin Laden.(vellai i Osama bin Ladeni)
sheiku Rashid bin Humaid al Nuami.
dy kompani aeroplanash ne Gjirin Persik.
deri tani jane prenotuar 20 dhe jane ne dispozicion akoma 55 nga 75 total.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 12 Dhjetor 2007 20:24
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Piktor
Artist

Regjistruar: 03/02/2007
Vendbanimi: larg & afer
Mesazhe: 10972

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re taxi.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 133 herė.

Kampioni botes ne F1 Schumacher ka drejtuar taksine e Tuncer Yilmaz sepse ishte vone per te marre aeroplanin e tij privat.
-Ka qene e pabesueshme - tregon Yilmaz -. Beri ca parakalime te pabesueshme.
Ne fund te udhetimit kampioni ka paguar udhetimin dhe i ka dhene edhe bakshish taksixhiut.
Schumaker gjendej ne Coburgo per te marre nje qen nga nje banor ne nje fshat aty afer.


me kete rast mu kujtua ajo kenga:

Jepi Yliaz makines gaz
se Shamikuqja te ndejk nga pas
o shamikuqe shamikuqja ime
ty do te marr ne shtepin time...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 14 Dhjetor 2007 21:24
Piktor nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Piktor Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Piktor (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Piktor Shto Piktor nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Piktor nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Imortale Jecur
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 23/12/2005
Vendbanimi: Durres
Mesazhe: 67

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re art.kurdcrater.afp.gi.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 112 herė.

Turqia bombardon Veriun e Irakut. (per te luftuar rebelet kurd).

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Dhjetor 2007 12:56
Imortale Jecur nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Imortale Jecur Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Imortale Jecur (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Imortale Jecur Shto Imortale Jecur nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Imortale Jecur nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
briseide
Shtrige

Regjistruar: 12/02/2007
Vendbanimi: Rrefime memece
Mesazhe: 4388

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re unicef.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 297 herė.

Ai eshte 40 vjec,ajo 11 - te martuar!

Ndoshta per shume nga ju nuk perben nje lajm,pasi kjo qe shikoni eshte dicka natyrale ne Afganistan,fotografuar nga amerikani Stephanie Sinclair.UNICEF e ka cilesuar si fotoja e vitit.

__________________
I had seven faces,Thought I knew which one to wear...

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 18 Dhjetor 2007 15:42
briseide nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė briseide Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me briseide (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: briseide Shto briseide nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto briseide nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Imortale Jecur
Anetar i regjistruar

Regjistruar: 23/12/2005
Vendbanimi: Durres
Mesazhe: 67

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re h_9_ill_960450_envc.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 83 herė.

Me ne funde nje marveshje per ngrohjen globale. nje nder masat e marra eshte reduktimi i ndotjes shkaktuar nga mjetet e transportit.

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 19 Dhjetor 2007 13:41
Imortale Jecur nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Imortale Jecur Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Imortale Jecur (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Imortale Jecur Shto Imortale Jecur nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Imortale Jecur nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tulipani
< ArtHolic >

Regjistruar: 11/01/2007
Vendbanimi: Secret Garden
Mesazhe: 4717

Citim:
Po citoj ato që tha Imortale Jecur
Me ne funde nje marveshje per ngrohjen globale. nje nder masat e marra eshte reduktimi i ndotjes shkaktuar nga mjetet e transportit.


Ne fakt cudia me e madhe eshte qe Usa kane pranuar te diskutojne rreth ketij problemi e te pranojne vendimet e marra. Jo se eshte e thene qe te realizohen ( sepse jemi ne nje situate moskthimi ) por te pakten eshte nje shprese.

__________________
"Sono gli altri le strade, io sono una piazza, non porto in nessun posto, io sono un posto"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Dhjetor 2007 12:51
Tulipani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tulipani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tulipani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tulipani Shto Tulipani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tulipani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Tulipani
< ArtHolic >

Regjistruar: 11/01/2007
Vendbanimi: Secret Garden
Mesazhe: 4717

Bashkangjitje: Kliko pėr tė hapur kėtė file nė njė dritare tė re 35f918e312510f363bf09b8c9318f4c7sioux.jpg
Ky file ėshtė shkarkuar 73 herė.

Indianet e fisit Sioux kane shfuqizuar marreveshjet e bera nga paraardhesit e tyre 150 vjet me pare me Usa dhe deklarojne se tani nuk jane me shtetas te amerikane ( sikur i kane trajtuar ndonjehere si te tille    )
Mos ndoshta duan nje shtet te tyrin? Ndoshta duan tokat e tyre te para genocidit amerikan? Hmm si e parealizueeshme.

__________________
"Sono gli altri le strade, io sono una piazza, non porto in nessun posto, io sono un posto"

Denonco kėtė mesazh tek moderatorėt | IP: e regjistruar

Mesazh i vjetėr 20 Dhjetor 2007 12:54
Tulipani nuk po viziton aktualisht forumin Kliko kėtu pėr Profilin Personal tė Tulipani Kliko kėtu pėr tė kontaktuar me Tulipani (me Mesazh Privat) Kėrko mesazhe tė tjera nga: Tulipani Shto Tulipani nė listėn e injorimit Printo vetėm kėtė mesazh Shto Tulipani nė listėn e monitorimit Ndrysho/Fshij Mesazhin Pėrgjigju Duke e Cituar
Ora tani: 10:43 Hap njė temė tė re    Pėrgjigju brenda kėsaj teme
Gjithsej 31 faqe: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 » ... E fundit »   Tema e mėparshme   Tema Tjetėr

Forumi Horizont Forumi Horizont > Media dhe Politika > Aktualitete Ndėrkombėtare > Foto - Lajm

Pėrgatit Kėtė Faqe Pėr Printim | Dėrgoje Me Email | Abonohu Nė Kėtė Temė

Vlerėso kėtė temė:

Mundėsitė e Nėn-Forumit:
Nuk mund tė hapni tema
Nuk mund ti pėrgjigjeni temave
Nuk mund tė bashkangjisni file
Nuk mund tė modifikoni mesazhin tuaj
Kodet HTML lejohen
Kodet speciale lejohen
Ikonat lejohen
Kodet [IMG] lejohen
 

 

Kliko pėr tu larguar nese je identifikuar
Powered by: vBulletin © Jelsoft Enterprises Limited.
Materialet qė gjenden tek Forumi Horizont janė kontribut i vizitorėve. Jeni tė lutur tė mos i kopjoni por ti bėni link adresėn ku ndodhen.